Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Riedl obsojen na tri leta zapora

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-196540 sporočil: 1.612
Na MMC piše, da je bil Ridel obsojen za podkupovanje, utaje davkov in poskusa goljufije in da je bil Ridel obsojen na leto zapora in dve leti pogojno ter na 800.000 kazni zaradi utaje davkov (če ne plača še 8 mesecev zapora). Kar je pa za mene zanimivo, da Walter Wolf ni bil obsojen, ker on je vezni člen pri podkupovanju med Ridlom in t.i. slovenskimi politiki. Sedaj mi tukaj nekaj ne gre v račun, ker pred poslom Ridel v Sloveniji ni poznal nikogar in v obtožnici mu je bilo očitano, da je preko Wolfa (njemu naj bi tudi izročil podkupnino) navezal kontakte s Slovenci in ravno to v slovenskem obtožnem predlogu očitajo Wolfu isto so mu tudi v avstrijskem poleg kriminalnega združevanja. Sodnica je izrekla, da so bili slovenski politiki podkupljeni, da so priredili razpis, ampak ne vem kako, a potem je bil podkupljen Karel Erjavec saj ta ves čas trdi, da je bil to najbolj transparenten razpis.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2075584

Strani: 1

anon-196540 sporočil: 1.612
[Glavni forum] Tema: Riedl obsojen na tri leta zapora
[#2075603] 05.04.13 18:00 · odgovor na: anon-196540 (#2075584)
Odgovori   +    25
Je pa zanimivo zakaj ni bil obsojen Wolf (no da sem precizen to se še ne ve ampak ker je bil v isti točki obtožbe oprošen Riedel se domneva da je oproščen) ker Wolf je vse do sedaj veljal za tistega, ki naj bi našim politikom dostavil podkupnino, sedaj pa naj bi bil oproščen. Zanimivo. Se mi pa zdi, da so Riedla pokopali tisti njegovi maili, ki jih je pošiljal zastopnikom Patrie.

Strani: 1