Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Pezo sporočil: 608
Za možakarja sicer prvič slišim, zato samo povzemam po članku. Če je res tak biser bom citiral Katanca:"Kapo dol!" Mi ni težko tudi pohvaliti kaj dobrega. Opozoriti sem hotel samo na meni zaznano neskladje v izjavi, da so delavci pri nas predragi, če je kljub predragim delavcem očitno zmožen vse to plačati in še ustvarirti dobiček. Mogoče res nečesa ne vidim, ampak meni se to bere kot da je premalo ostanka....za moje vrednostne pojme se mi sliši dovolj in v bistvu dokaz, da se da dobro plačat delavce in še dobiček ustvarit, kar pa ne diktira država ampak znanje in spretnost. Tega možakarju očitno ne manjka, 90% menedžerjem v slo pa.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2054857

Strani: 1

pobalin sporočil: 14.456
Zadnja sprememba: pobalin 20.03.2013 15:49
[Pezo]
Za možakarja sicer prvič slišim, zato samo povzemam po članku. Če je res tak biser bom citiral Katanca:"Kapo dol!" Mi ni težko tudi pohvaliti kaj dobrega. Opozoriti sem hotel samo na meni zaznano neskladje v izjavi, da so delavci pri nas predragi, če je kljub predragim delavcem očitno zmožen vse to plačati in še ustvarirti dobiček. Mogoče res nečesa ne vidim, ampak meni se to bere kot da je premalo ostanka....za moje vrednostne pojme se mi sliši dovolj in v bistvu dokaz, da se da dobro plačat delavce in še dobiček ustvarit, kar pa ne diktira država ampak znanje in spretnost. Tega možakarju očitno ne manjka, 90% menedžerjem v slo pa.
Ne vem, kakšen biser je, videti pa, da gre za podjetje, ki je pod istim lastnikom raslo organsko, kar je velik dosežek. Vsakogar velja preveriti, ker slovenski pisuni tega praviloma ne delajo. Zato sem pred svojim besnim pisanjem vsaj pogledal osnovne podatke na minifipo, ki se mi niso zdeli slabi - za te čase. Supervizor sicer pravi, da je 20-letni Siliko v zadnjih desetih letih počrpal za 2,2 milijona državnega denarja in očitno gre za razne subvencije. Po drugi strani je v času 2007-2011 imel povprečno po okrog 20 milijonov prihodkov od prodaje, ki vztrajno raste in dober milijon čistega dobička, ki tudi raste. Torej je državi najbrž kar nekaj tudi vrnil skozi davke in prispevke. Če je Siliko predlani za plače in prispevke cca 191 zaposlenih odštel 4,2 milijona, bi rekel, da ni ravno sužnjelastniški delodajalec, ampak čez palec nekje na plačnem povprečju Gorenja. Skupnih obveznosti je imel konec leta 2011 za manj kot petino letnih prihodkov oziroma za 2,5 letnega čistega dobička. To je treba primerjati s podjetji, katerih lastniki in direktorji kakšnih 20 let nastopajo naokrog kot najvišji svetilniki našega gospodarstva.

Podjetje, ki se želi razvijati, mora ustvarjati dobiček. Brez tega ni denarja za razvoj, je samo življenje, životarjenje, morebitna državna paliativa in na koncu smrt. Ker Siliko izdeluje gumene izdelke, med drugim repromaterial za Gorenje in LIV, verjamem, da ob normalnem poslovanju ne more imeti bistveno boljših zmožnosti plačevanja delavcev. Fakultativna razprava o delitvi dobička med zaposlene se mi v tem primeru zdi neproduktivna, ker menim, da mora Siliko za dolgoročen obstoj in razvoj denar vlagati v znanje in tehnologijo za izdelke z več dodane vrednosti, in v širjenje baze svojih kupcev.

Hočem reči, da samo na podlagi teh podatkov lastniku od srca privoščim premoženje v vrednosti 15,4 milijona, in upam, da ga bo še več, ker očitno zna iz premoženja ustvariti zaslužek in tega akumulirati v produktivnem premoženju. Da bi le imeli več takih!

Aja, Siliko očitno tudi zdaj zaposluje: www.siliko.si/index....7&lang=SLO

Strani: 1