Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

dronyx sporočil: 4.602
Zadnja sprememba: dronyx 19.03.2013 13:44
Jaz ne štekam na kakšni podlagi so lahko banke zamrznile tistih 6 oz 9% depozitov, če pa davek sploh še ni bil sprejet? Če zakon ni sprejet, banka za kaj takega nima zakonske podlage, torej se da zahtevati pravno varstvo!? Ali si je EU za vzor vzela Zimbabwe?

Poleg tega se mi zdi ideja o obdavčitvi depozitov zaradi reševanja bank nekaj podobnega, kot če je firma zrela za stečaj in namesto da jo pošlješ v stečaj, delavce pa na zavod, greš rubit po domovih delavcev, da bi firma lahko preživela.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2053333

Strani: 1

0329Softb sporočil: 3.757
[dronyx]
Jaz ne štekam na kakšni podlagi so lahko banke zamrznile tistih 6 oz 9% depozitov, če pa davek sploh še ni bil sprejet?
Nič še ni zamrznjeno ali vzeto le banke so zaprte tako, da nihče ne more do svojega denarja. Odprle se bodo šele, ko bo zakon sprejet zneski na računih pa "zakonsko" ustrezno zmanjšani.

Država lahko naredi vse in še več!
anon-13926 sporočil: 639
Kakšna je že OM v ciprskih bankah... a 5 - 10%?

A to pomeni daje bistveno več kot drugje v drugih delih EU? zakaj je že to pomembno?
bc123a sporočil: 48.253
[dronyx]
Jaz ne štekam na kakšni podlagi so lahko banke zamrznile tistih 6 oz 9% depozitov, če pa davek sploh še ni bil sprejet? Če zakon ni sprejet, banka za kaj takega nima zakonske podlage, torej se da zahtevati pravno varstvo.
To sem se tudi jaz spraseval v soboto.
Ali pa je EU postala sedaj nek Zimbabwe, ko te bodo lahko kar čez noč razlastili in to brez kakršnekoli zakonske podlage - dovolj bo že samo namera?
Zgleda, da tega noben ne upa vprasati. Dejansko zakonske podlage ni in tudi retroaktivnost zakonov je po moje tu vprasljiva.

Strani: 1