Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Slovenski Spar lani dosegel rahlo rast

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-201490 sporočil: 845
Vir / Avtor: Andrej Cetinski
10. november 2009

Petega novembra 2009 sva z ženo v večernih urah opravila manjši nakup v trgovini Spar na Viču v Ljubljani. Ko sem po plačilu zapustil blagajno, se je oglasil alarm, s katerim se v Sparu varujejo pred krajami. Prihitel je varnostnik in me na način, kot si zasluži nepridiprav, odvedel v poseben prostor, ki je namenjen obdelavi nepoštenih kupcev.
Varnostnika sem opozoril na možnost, da se je alarmna naprava zmotila, pa tudi to sem mu povedal, da pričakujem, da se mi bo opravičil za svoje ravnanje, če bo ugotovil, da nisem ničesar zagrešil. Na vse to se ni odzval. Začel me je pregledovati, sam postopek pa sta izmenično nadzirala dva njegova kolega. Pri tem je bil temeljit in zasluži si, da ga Spar za to pohvali. Po 11. septembru sem namreč doživel kar nekaj osebnih pregledov ob vstopu v ZDA, ki tudi sicer veljajo za stroge, vendar se nobeden ne more primerjati s Sparovim. Za zaključek sem moral varnostniku razgrniti še celotno vsebino denarnice in mu prazno denarnico izročiti. Podrobno jo je preiskal in nazadnje res nekaj našel: v enem od predalov je bila še vedno nalepka proizvajalca denarnice in ta naj bi bila opravičilo za osebno preiskavo. Ko sem po tej ponižujoči obdelavi varnostnika opozoril, da pričakujem opravičilo za njegovo ravnanje, mi je odgovoril, da za to ne vidi nobene potrebe.
Nisem več rosno mlad in v življenju sem že marsikaj doživel, a ne pomnim, da bi me doslej kdor koli obravnaval tako ponižujoče, kot si je to dovolil Spar. Pa za to ne krivim njegovih varnostnikov. Ti gotovo ravnajo skladno z navodili, ki jih imajo, in ustrezno kulturi, ki jo Spar uveljavlja znotraj svoje hiše. Ta kultura žali človekovo dostojanstvo in je povprečnemu Slovencu tuja. Sparu bi tudi poslovno koristilo, če bi to upošteval.