Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Slovenski Spar lani dosegel rahlo rast

Strani: 1

anon-201490 sporočil: 845
[#2053253] 19.03.13 12:41
Odgovori   +    10
V Sparu ne nabavljam več, naj kar odpirajo naprej svoja kontcentracijska taborišča s sintalovimi varnostniki če hočejo.
anon-201490 sporočil: 845
[#2053264] 19.03.13 12:45
Odgovori   +    8
SLOVENSKE KONJICE – Bralka Barbara je ogorčena nad blagovno znamko Spar oziroma – bolje rečeno – nad njihovimi varnostniki. Zgodba, ki nam jo je opisala, se začne nekako takole: »Moja mama je redno opravljala nakupe v trgovini Spar v Slovenskih Konjicah. Med zadnjim nakupom sem ji dala prazno stekleničko drogerije, saj je starejša in raje pogleda etiketo, preden kupi. Nato pa je pri blagajni doživela ledeni tuš. Pri blagajničarki je namreč stala varnostnica in nagovorila blagajničarko, naj moji mami pregleda torbo. Lahko si mislite, kaj je sledilo, ko je v torbi zagledala prazno stekleničko.«
Napake ni priznala
Po besedah bralke je bila priletna gospa tako šokirana, tako da še zdaj ni prišla k sebi. »Če je že domnevno strokovno usposobljena varnostnica mislila, kako pametno se je lotila 'tatu', zakaj se potem po razlagi blagajničarke, da gre pri zvesti potrošnici, ki je doslej puščala precejšen del svoje pokojnine v omenjeni trgovini, ni vsaj ustno opravičila in priznala napako,« se še sprašuje ogorčena bralka.
Opozorilo za Spar
In če gre verjeti Barbarinim besedam, je blagovna znamka Spar izgubila dva potrošnika. Po njenem mnenju pa se bo na dolgi rok s takšnim pristopom uniformiranih zasledovalcev, ki ti dobesedno dihajo za vrat, številka precej povišala.
Spar odgovarja in raziskuje
Z vprašanji za pojasnilo smo se obrnili na podjetje Spar Slovenija. »V zvezi z neljubim dogodkom smo seznanjeni, saj smo prejeli pritožbo, ki jo je na naš elektronski naslov poslala hčerka gospe Mojce. O podrobnostih dogodka smo se pozanimali in pisno pojasnili pravila delovanja varnostne službe v naših trgovinah. Zahvalili smo se ji za pritožbo, saj se tudi na podlagi negativnih mnenj izboljšujemo in trudimo za zadovoljstvo vsakega kupca,« nam sporoči njihov predstavnik David Majcen in dodaja:»Pozornost varnostnice je v konkretnem primeru pritegnila prazna steklenička, zaradi katere se je odločila situacijo raziskati. V razgovor oziroma postopek reševanja nastale situacije se je vključila tudi vodja trgovine, ki je gospe Mojci pojasnila kakšna navodila ima varnostna služba s strani trgovine. Izkazalo se je, da je šlo za pomoto, zato sta se tako vodja trgovine kot tudi varnostnica, gospe Mojci osebno opravičili.«
Po njihovih besedah naj bi varnostna služba, ki pogodbeno opravlja storitve varovanja v sparovih trgovinah, vseskozi deluje v skladu s standardi in postopki, ki veljajo za vse javne prostore. Prav zato se je v dotičnem primeru, ko se je pojavil sum odtujitve blaga, varnostnik moral situacijo raziskati ter ukrepati skladno z Zakonom o zasebnem pravu.
Obljubljajo pa, da bodo postopek ponovno preučili in v skladu z ugotovljenim ustrezno ukrepali, saj od varnostnikov zahtevajo , da se obnašajo korektno in človekovemu dostojanstvu primerno.
anon-201490 sporočil: 845
[#2053266] 19.03.13 12:47
Odgovori   +    8
Vir / Avtor: Andrej Cetinski
10. november 2009

Petega novembra 2009 sva z ženo v večernih urah opravila manjši nakup v trgovini Spar na Viču v Ljubljani. Ko sem po plačilu zapustil blagajno, se je oglasil alarm, s katerim se v Sparu varujejo pred krajami. Prihitel je varnostnik in me na način, kot si zasluži nepridiprav, odvedel v poseben prostor, ki je namenjen obdelavi nepoštenih kupcev.
Varnostnika sem opozoril na možnost, da se je alarmna naprava zmotila, pa tudi to sem mu povedal, da pričakujem, da se mi bo opravičil za svoje ravnanje, če bo ugotovil, da nisem ničesar zagrešil. Na vse to se ni odzval. Začel me je pregledovati, sam postopek pa sta izmenično nadzirala dva njegova kolega. Pri tem je bil temeljit in zasluži si, da ga Spar za to pohvali. Po 11. septembru sem namreč doživel kar nekaj osebnih pregledov ob vstopu v ZDA, ki tudi sicer veljajo za stroge, vendar se nobeden ne more primerjati s Sparovim. Za zaključek sem moral varnostniku razgrniti še celotno vsebino denarnice in mu prazno denarnico izročiti. Podrobno jo je preiskal in nazadnje res nekaj našel: v enem od predalov je bila še vedno nalepka proizvajalca denarnice in ta naj bi bila opravičilo za osebno preiskavo. Ko sem po tej ponižujoči obdelavi varnostnika opozoril, da pričakujem opravičilo za njegovo ravnanje, mi je odgovoril, da za to ne vidi nobene potrebe.
Nisem več rosno mlad in v življenju sem že marsikaj doživel, a ne pomnim, da bi me doslej kdor koli obravnaval tako ponižujoče, kot si je to dovolil Spar. Pa za to ne krivim njegovih varnostnikov. Ti gotovo ravnajo skladno z navodili, ki jih imajo, in ustrezno kulturi, ki jo Spar uveljavlja znotraj svoje hiše. Ta kultura žali človekovo dostojanstvo in je povprečnemu Slovencu tuja. Sparu bi tudi poslovno koristilo, če bi to upošteval.
anon-201490 sporočil: 845
[#2053269] 19.03.13 12:49
Odgovori   +    6
SPAR in drugorazredni kupec
26.10.2009
Že kar nekaj časa hodim v trgovine z namenom,da kupim točno določene stvari ter me razne reklame in akcije ne prepričajo,da bi kupil stvari,ki jih ne rabim.Tako sem šel tudi danes po določeno stvar v SPAR v Koprsko SUPERNOVO.
Ker izdelka,ki sem ga želel kupiti niso imeli sem hotel oditi mimo prve blagajne,ki je bila odprta in najbližje izhodu,tam pa me je blagajničarka.ker nisem nič kupil ustavila in mi prepovedala izhod.Napotila me je v zadnji del trgovine kjer je izhod poleg kabine z varnostniki.Že sem nameraval kupiti žvečilne bombone in si s tem pridobiti enake pravice za izhod mimo blagajne,kot jih imajo kupci s polnimi vozički pa sem si premislil,ker takim trgovcem pač ne privoščim dobička na račun moje invalidnosti.Sem invalid in ker težko hodim mi je bilo popolnoma odveč nepotrebno korakanje in kroženje po celi trgovini.Tako sem raje zadovoljil blagajničarkine kaprice in se kot drugorazredni kupec po ovinkih podal proti izhodu.
V naslednji trgovini so seveda izdelek imeli,SPARovih trgovin se bom pa v nadalje izogibal,kar mi pri vsej konkurenci sploh ne bo težko.
anon-201490 sporočil: 845
[#2053281] 19.03.13 12:56
Odgovori   +    6
Ozmerjan, ker je odtrgal gnile liste s solate
Objavljeno: 23.11.2011 17:00Posodobljeno: 23.11.2011 17:11
Avtor: P. J.
LJUBLJANA, CELJE – Po objavi zgodbe Barbare, ki je obupala nad Sparom in njegovimi varnostniki, se je na nas obrnilo še več bralcev s podobnimi izkušnjami.
Plačati je treba tudi gnile liste
Bralec Igor je bil žrtev neljubega dogodka v ljubljanskem Sparu v Kapitlju. Zapisal je, da ga je trgovka grdo ozmerjala vpričo vseh kupcev, saj je pred tehtanjem solate z nje odstranil gnile liste. Trgovka je dejala, da se tega ne dela, saj morajo potem one to razliko plačati.
Kako naj kupci ravnajo v takem primeru, smo vprašali tudi na Zvezo potrošnikov Slovenije, na naše vprašanje je odgovorila Marjana Peterma. »Zakonodaja, Uredba EU parlamenta in sveta določa, da v prometu ne smejo biti živila, ki niso varna in so neprimerna za uživanje. Gnilo, uvelo, poškodovano živilo ni primerno za uživanje in je lahko potencialno nevarno za zdravje. Tako je potrošnik imel vso pravico odstraniti tiste dele živila, ki niso primerni za uživanje pred nakupom (to bi moral narediti trgovec, po definiciji).«
»Za prodajo varnega živila so odgovorni vsi v prehranski verigi, torej tudi trgovec in njegovi uslužbenci. Prodaja živil, ki so po zakonodaji nevarna (niso varna in niso primerna za uživanje), je prekršek, ki naj bi ga inšpektorji med nadzorom oglobili, tako trgovca (podjetje) kot tudi posameznega uslužbenca,« je še dodala Petermova.
anon-270175 sporočil: 476
[#2053293] 19.03.13 13:03 · odgovor na: anon-201490 (#2053264)
Odgovori   +    6
[FIN-477605]
SLOVENSKE KONJICE – Bralka Barbara je ogorčena nad blagovno znamko Spar oziroma – bolje rečeno – nad njihovimi varnostniki. Zgodba, ki nam jo je opisala, se začne nekako takole: »Moja mama je redno opravljala nakupe v trgovini Spar v Slovenskih Konjicah. Med zadnjim nakupom sem ji dala prazno stekleničko drogerije, saj je starejša in raje pogleda etiketo, preden kupi. Nato pa je pri blagajni doživela ledeni tuš. Pri blagajničarki je namreč stala varnostnica in nagovorila blagajničarko, naj moji mami pregleda torbo. Lahko si mislite, kaj je sledilo, ko je v torbi zagledala prazno stekleničko.«
Napake ni priznala
Po besedah bralke je bila priletna gospa tako šokirana, tako da še zdaj ni prišla k sebi. »Če je že domnevno strokovno usposobljena varnostnica mislila, kako pametno se je lotila 'tatu', zakaj se potem po razlagi blagajničarke, da gre pri zvesti potrošnici, ki je doslej puščala precejšen del svoje pokojnine v omenjeni trgovini, ni vsaj ustno opravičila in priznala napako,« se še sprašuje ogorčena bralka.
Opozorilo za Spar
In če gre verjeti Barbarinim besedam, je blagovna znamka Spar izgubila dva potrošnika. Po njenem mnenju pa se bo na dolgi rok s takšnim pristopom uniformiranih zasledovalcev, ki ti dobesedno dihajo za vrat, številka precej povišala.
Spar odgovarja in raziskuje
Z vprašanji za pojasnilo smo se obrnili na podjetje Spar Slovenija. »V zvezi z neljubim dogodkom smo seznanjeni, saj smo prejeli pritožbo, ki jo je na naš elektronski naslov poslala hčerka gospe Mojce. O podrobnostih dogodka smo se pozanimali in pisno pojasnili pravila delovanja varnostne službe v naših trgovinah. Zahvalili smo se ji za pritožbo, saj se tudi na podlagi negativnih mnenj izboljšujemo in trudimo za zadovoljstvo vsakega kupca,« nam sporoči njihov predstavnik David Majcen in dodaja:»Pozornost varnostnice je v konkretnem primeru pritegnila prazna steklenička, zaradi katere se je odločila situacijo raziskati. V razgovor oziroma postopek reševanja nastale situacije se je vključila tudi vodja trgovine, ki je gospe Mojci pojasnila kakšna navodila ima varnostna služba s strani trgovine. Izkazalo se je, da je šlo za pomoto, zato sta se tako vodja trgovine kot tudi varnostnica, gospe Mojci osebno opravičili.«
Po njihovih besedah naj bi varnostna služba, ki pogodbeno opravlja storitve varovanja v sparovih trgovinah, vseskozi deluje v skladu s standardi in postopki, ki veljajo za vse javne prostore. Prav zato se je v dotičnem primeru, ko se je pojavil sum odtujitve blaga, varnostnik moral situacijo raziskati ter ukrepati skladno z Zakonom o zasebnem pravu.
Obljubljajo pa, da bodo postopek ponovno preučili in v skladu z ugotovljenim ustrezno ukrepali, saj od varnostnikov zahtevajo , da se obnašajo korektno in človekovemu dostojanstvu primerno.
Žal sem podobno nesramnost doživel tudi v Tušu.
bigl sporočil: 18.363
[#2053332] 19.03.13 13:31
Odgovori   +    4
Jaz kupujem v Intersparu. Navada. Pa je okej. Doslej. Lep dan.

P.S. Ko berem zgornje negativne izkušnje, bi bilo po moje potrebno tudi kakšnim prodajalcem in mesarjem pogledat pod prste al pa na vago. Za trgovino niso riziko le kupci, se mi zdi. A to je problem trgovine.
anon-196540 sporočil: 1.612
[#2053335] 19.03.13 13:32 · odgovor na: anon-201490 (#2053253)
Odgovori   +    2
Jaz imam pa čisto drugačne izkušnje. Dvakrat se mi je sprožil alarm pri blagajni prvič se je prodajalka takoj spomnila, da na enem dražjem artikulu po novem koda, in je takoj rekla varnostniku, ki je prihajal, da je prišlo do pomote in se mi je pred vsemi, ki so stali za menoj opravičila in ne samo enkrat ampak večkrat.

Drugič se je sprožil alarm, ko sem potisnil voziček ven in sem v rokah držal sestrino torbo in alarm je zapiskal. Prišel je varnostnik in najprej je prodajalko vprašal kaj je narobe je povedala. Rekel je, da če grem v zasebne prostore jaz in sestra saj je bila torba sestrina vendar sva rekla, da nisva nič vzela in sestra je rekla, da nima problema, da ji pred vsemi pregleda torbo. Rekel je sestri, če lahko zloži ven vse iz torbe in potem je še vljudno vprašal, če lahko sam pogleda torbo. Našel ni ničesar. Potem je prosil, če grem še enkrat mimo alarma in zopet je zapiskalo iz žepov sem dal mobitel in ključe avtomobila in šel še enkrat mimo alarma, ki pa ni več piskal. Potem sta se tako varnostnik kot prodajalka opravičila ne samo enkrat večkrat in še potem, ko sva nakup s sestro končala je varnostnik pristopil se še ekrat opravičil in zaželel lep dan. Moram reči, da ni prijetno ampak, če imaš čisto vest ni hudo. Moraš pa vedeti, da se veliko stvari pokrade. Ne vem ,če veš, da v Sparu na leto pokradejo do 5000 vrečk čipsa, koliko pa še ostalih stvari. Jaz pravim, da moraš tudi sam malo misliti, da kaj vneseš v trgovino. Jaz vedno če imam kaj takega s seboj kar je potrebno zamnjati pa imam stvar s seboj takoj pokažem, da imam nekaj s seboj in do sedaj nisem imel še nobenih težav.
anon-270175 sporočil: 476
[#2053338] 19.03.13 13:36 · odgovor na: anon-196540 (#2053335)
Odgovori   +    6
[kenguru72]
Jaz imam pa čisto drugačne izkušnje. Dvakrat se mi je sprožil alarm pri blagajni prvič se je prodajalka takoj spomnila, da na enem dražjem artikulu po novem koda, in je takoj rekla varnostniku, ki je prihajal, da je prišlo do pomote in se mi je pred vsemi, ki so stali za menoj opravičila in ne samo enkrat ampak večkrat.

Drugič se je sprožil alarm, ko sem potisnil voziček ven in sem v rokah držal sestrino torbo in alarm je zapiskal. Prišel je varnostnik in najprej je prodajalko vprašal kaj je narobe je povedala. Rekel je, da če grem v zasebne prostore jaz in sestra saj je bila torba sestrina vendar sva rekla, da nisva nič vzela in sestra je rekla, da nima problema, da ji pred vsemi pregleda torbo. Rekel je sestri, če lahko zloži ven vse iz torbe in potem je še vljudno vprašal, če lahko sam pogleda torbo. Našel ni ničesar. Potem je prosil, če grem še enkrat mimo alarma in zopet je zapiskalo iz žepov sem dal mobitel in ključe avtomobila in šel še enkrat mimo alarma, ki pa ni več piskal. Potem sta se tako varnostnik kot prodajalka opravičila ne samo enkrat večkrat in še potem, ko sva nakup s sestro končala je varnostnik pristopil se še ekrat opravičil in zaželel lep dan. Moram reči, da ni prijetno ampak, če imaš čisto vest ni hudo. Moraš pa vedeti, da se veliko stvari pokrade. Ne vem ,če veš, da v Sparu na leto pokradejo do 5000 vrečk čipsa, koliko pa še ostalih stvari. Jaz pravim, da moraš tudi sam malo misliti, da kaj vneseš v trgovino. Jaz vedno če imam kaj takega s seboj kar je potrebno zamnjati pa imam stvar s seboj takoj pokažem, da imam nekaj s seboj in do sedaj nisem imel še nobenih težav.
Se veliko pokrade? Res je. Vendar ne kradejo le "zunanji" ampak na veliko tudi "notranji", ki potem vse kraje prevalijo na "zunanje".
anon-201490 sporočil: 845
[#2053343] 19.03.13 13:38 · odgovor na: anon-196540 (#2053335)
Odgovori   +    4
No zgleda da se tile njihovi alarmi stalno sprožajo. Ko se mi je to zgodilo v Lidlu sem bil izredno presenečen nad prijaznim odzivom prodajalke, popolno nasprotje gestapovskim metodam Sparovih varnostnikov.
anon-196540 sporočil: 1.612
[#2053367] 19.03.13 13:53 · odgovor na: anon-270175 (#2053338)
Odgovori   +    1
Ne vem, če notranji veliko kradejo, ker jaz imam prijatelja v Sparu-skladišče kjer pravi, da niti jogurtov, ki se poškodujejo ne morejo vzeti ne šele kaj drugega. Vidim pa kako se krade pa tega jaz ne mislim praviti. Saj zato je varnostna služba. Ti pa povem veliko zgodb kako so ti lopovi spretni. Poleti dolga vrsta v petek zvečer liže se sladoled, vrečko nekam potisne sladoled poje in plača pa kdo. Isto je s čipsom toliko časa hodi okoli čips poje vrečko vtakne sem jo dobil že marsikje. Glede varnostnikov pa imaš lahko prav jaz ti povem jaz z njimi nimam nobenih slabih izkušenj, so bili korektni in vljudni. Je pa res neprijetno, če se alarm sproži, je pa res, da jaz nikamor ne nosim artiklov, ki sem jih kupil v drugih trgovinah,ampak jih raje dam v predal in zaklenem. Kupujem pa v Citiy parku in imam zelo dobre izkušnje z njimi.
anon-201490 sporočil: 845
[#2053379] 19.03.13 13:57 · odgovor na: anon-196540 (#2053367)
Odgovori   +    3
Se pravi sprazniti žepe, žena naj sprazni torbico, najbolje da gre človek nag nakupovat. Če se v Sparu ne znajo pravilno odzivati na pritožbe svojih kupcev, bodo imeli skrajno nezadovoljne stranke oz. kako se jim že reče terori....
anon-256706 sporočil: 2.499
[#2053382] 19.03.13 14:01
Odgovori   +    5
Delež prodaje izdelkov znamke Spar je medtem lani dosegel 20 odstotkov.
Takoj za vhodom v Špar v BTC je stojnica Slovenija, moja dežela. Tam si lahko ogledate, kaj je ostalo od državne blagovne znamke, ponos osamosvojitve. Za koliko smo prodali deželo in koliko je izdelkov znamke Špar.
K A T A S T R O F A.
Pridelovati bom začel pšenico, krompir, fižol..... Karkoli, da ne bom stradal.
anon-310734 sporočil: 2
[#2053478] 19.03.13 14:55
Odgovori   +    4
čas vnosa: 19.03.13 14:45
Zaposlitev približno 300 študentov, pa še to, ko sva bila to nedeljo (17.03)z ženo v Šparu v Novem mestu, je kupila zavoj pretečenih "magdalenc" njihove blagovne znamke Spar (11.3.2013 - rok izteka), to je opazila šele doma, ker ni imela s seboj očal. Res, da je cena nizka (0,89 €) a vseeno je to za tržno inšpekcijo oz. varstvo potrošnikov. Tako, da je treba izdelke njihove blagovne znamke dobro pregledati. Sicer jih ne nameravam prijaviti, a v Špar ne grem več.
anon-114439 sporočil: 217
[#2053494] 19.03.13 15:05 · odgovor na: anon-196540 (#2053367)
Odgovori   +    5
[kenguru72]
Ne vem, če notranji veliko kradejo, ker jaz imam prijatelja v Sparu-skladišče kjer pravi, da niti jogurtov, ki se poškodujejo ne morejo vzeti ne šele kaj drugega. Vidim pa kako se krade pa tega jaz ne mislim praviti. Saj zato je varnostna služba. Ti pa povem veliko zgodb kako so ti lopovi spretni. Poleti dolga vrsta v petek zvečer liže se sladoled, vrečko nekam potisne sladoled poje in plača pa kdo. Isto je s čipsom toliko časa hodi okoli čips poje vrečko vtakne sem jo dobil že marsikje. Glede varnostnikov pa imaš lahko prav jaz ti povem jaz z njimi nimam nobenih slabih izkušenj, so bili korektni in vljudni. Je pa res neprijetno, če se alarm sproži, je pa res, da jaz nikamor ne nosim artiklov, ki sem jih kupil v drugih trgovinah,ampak jih raje dam v predal in zaklenem. Kupujem pa v Citiy parku in imam zelo dobre izkušnje z njimi.
Po Merkatorjevi raziskavi, sicer iz leta 2009, kar 83% vseh stvari ukradejo zaposleni. Raziskava je bila delana v Modianinih trgovinah....
anon-310576 sporočil: 75
[#2053525] 19.03.13 15:31 · odgovor na: anon-270175 (#2053338)
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: anon-310576 19.03.2013 15:37
[FIN-204678]
> [kenguru72]
> Jaz imam pa čisto drugačne izkušnje. Dvakrat se mi je sprožil alarm pri blagajni prvič se je prodajalka takoj spomnila, da na enem dražjem artikulu po novem koda, in je takoj rekla varnostniku, ki je prihajal, da je prišlo do pomote in se mi je pred vsemi, ki so stali za menoj opravičila in ne samo enkrat ampak večkrat.
>
> Drugič se je sprožil alarm, ko sem potisnil voziček ven in sem v rokah držal sestrino torbo in alarm je zapiskal. Prišel je varnostnik in najprej je prodajalko vprašal kaj je narobe je povedala. Rekel je, da če grem v zasebne prostore jaz in sestra saj je bila torba sestrina vendar sva rekla, da nisva nič vzela in sestra je rekla, da nima problema, da ji pred vsemi pregleda torbo. Rekel je sestri, če lahko zloži ven vse iz torbe in potem je še vljudno vprašal, če lahko sam pogleda torbo. Našel ni ničesar. Potem je prosil, če grem še enkrat mimo alarma in zopet je zapiskalo iz žepov sem dal mobitel in ključe avtomobila in šel še enkrat mimo alarma, ki pa ni več piskal. Potem sta se tako varnostnik kot prodajalka opravičila ne samo enkrat večkrat in še potem, ko sva nakup s sestro končala je varnostnik pristopil se še ekrat opravičil in zaželel lep dan. Moram reči, da ni prijetno ampak, če imaš čisto vest ni hudo. Moraš pa vedeti, da se veliko stvari pokrade. Ne vem ,če veš, da v Sparu na leto pokradejo do 5000 vrečk čipsa, koliko pa še ostalih stvari. Jaz pravim, da moraš tudi sam malo misliti, da kaj vneseš v trgovino. Jaz vedno če imam kaj takega s seboj kar je potrebno zamnjati pa imam stvar s seboj takoj pokažem, da imam nekaj s seboj in do sedaj nisem imel še nobenih težav.

Se veliko pokrade? Res je. Vendar ne kradejo le "zunanji" ampak na veliko tudi "notranji", ki potem vse kraje prevalijo na "zunanje".
Se strinjam glede notranjih.

V Hervisu tako mislijo, da jim krade mularija, v resnici pa zaposleni po naročilu.
Potencialni kupci zapišejo številke želenih artiklov, na kar jim to dostavijo zaposleni ali posredniki za 50% cene.
Podobno kot se je v Muri dogajalo, da so drage obleke redno izginjale.

Ampak kot je že nekdo napisal, to je stvar lastnikov.

Se mi je pa že v Sparu zgodilo pri delikatesi, da se je prodajalka "slučajno" z roko naslonila na tehtnico, da je pokazala pol kilograma več, vmes me pa vneto spraševala, če bi še kaj, da bi me zamotila. Seveda ji ni uspelo.
pobalin sporočil: 14.456
[#2053563] 19.03.13 15:58
Odgovori   +    4
Pred dvema letoma sem na Nizozemskem znanca, ki mi je pripovedoval, kaj kupuje kje in zakaj, vprašal, zakaj ne v Sparu, saj je nizozemska firma. Rekel mi je: "Spara pri nas skoraj ni več. Njihova ponudba ni nič posebnega in je med najdražjimi."

Je res? Wikipedija pravi, da je Spar leta 2011 v Sloveniji imel precej manj trgovin kot na svojem domačem trgu, a za 30% večje prodajne površine, za 40% večji letni promet in za 10% večjo prodajo na m2. Povprečna trgovina Spar v Sloveniji ima več kot 4-kratno velikost povprečnega nizozemskega Spara.

Če pogledamo povprečno velikost trgovin, Slovenija ni v družbi držav s človeku prijazno Sparovo mrežo, ampak med nezdravo potrošniškimi tranzicijskimi povzpetniki: Kitajska, Hrvaška, Češka, Nigerija, Zambija, Slovenija, Južna Afrika, Namibija, Madžarska... V Avstriji, od koder šefujejo srednje evropskim Sparom, povprečna štacuna meri 3/4 madžarskega, manj kot polovico slovenskega in le dobrih 20% češkega ali hrvaškega Spara.

en.wikipedia.org/wik....282011.29

Vsak po svoje, ampak mene ne bodo nategovali, da bi se vozil z avtom čez pol mesta po špecerijo, da bi jo celo uro nabiral v ogromnem hangarju, vadil parkiranje tu in tam in po celi tej ekspediciji doma sam sebi kriknil: to je pa res en velik plus! J€bite s€.

Najboljši trgovec je sosed, ne glede na to, kakšno tablo ima obešeno nad vrati. Samo pri cenah in izbiri si ne sme privoščiti preveč zafrkancije, ker ni nujno, da sem čisto butast, če sem že komot. :-)
anon-218994 sporočil: 557
[#2053789] 19.03.13 19:01
Odgovori   +    4
Ta rast bo v prihodnosti še padala, glede na ponudbo in vse kar se dogaja s Sparom v zadnjem času. Vse več je pritožb in nepravilnosti, pa tudi tale afera s konjskim mesom je naredila svoje. Kupci po moje na takšne stvari odreagirajo v negativni smeri. In tudi ko pogledaš po teh Sparovih hipermarketih vidiš da je kupcev manj kot jih je bilo nekoč. Vse večje je zavedanje in sigurnost v slovenske trgovine, proizvode in proizvajalce. In ta trend se bo sigurno nadaljeval tudi v prihodnje.
anon-270175 sporočil: 476
[#2054451] 20.03.13 10:45 · odgovor na: anon-270175 (#2053338)
Odgovori   +    0
[FIN-204678]
> [kenguru72]
> Jaz imam pa čisto drugačne izkušnje. Dvakrat se mi je sprožil alarm pri blagajni prvič se je prodajalka takoj spomnila, da na enem dražjem artikulu po novem koda, in je takoj rekla varnostniku, ki je prihajal, da je prišlo do pomote in se mi je pred vsemi, ki so stali za menoj opravičila in ne samo enkrat ampak večkrat.
>
> Drugič se je sprožil alarm, ko sem potisnil voziček ven in sem v rokah držal sestrino torbo in alarm je zapiskal. Prišel je varnostnik in najprej je prodajalko vprašal kaj je narobe je povedala. Rekel je, da če grem v zasebne prostore jaz in sestra saj je bila torba sestrina vendar sva rekla, da nisva nič vzela in sestra je rekla, da nima problema, da ji pred vsemi pregleda torbo. Rekel je sestri, če lahko zloži ven vse iz torbe in potem je še vljudno vprašal, če lahko sam pogleda torbo. Našel ni ničesar. Potem je prosil, če grem še enkrat mimo alarma in zopet je zapiskalo iz žepov sem dal mobitel in ključe avtomobila in šel še enkrat mimo alarma, ki pa ni več piskal. Potem sta se tako varnostnik kot prodajalka opravičila ne samo enkrat večkrat in še potem, ko sva nakup s sestro končala je varnostnik pristopil se še ekrat opravičil in zaželel lep dan. Moram reči, da ni prijetno ampak, če imaš čisto vest ni hudo. Moraš pa vedeti, da se veliko stvari pokrade. Ne vem ,če veš, da v Sparu na leto pokradejo do 5000 vrečk čipsa, koliko pa še ostalih stvari. Jaz pravim, da moraš tudi sam malo misliti, da kaj vneseš v trgovino. Jaz vedno če imam kaj takega s seboj kar je potrebno zamnjati pa imam stvar s seboj takoj pokažem, da imam nekaj s seboj in do sedaj nisem imel še nobenih težav.

Se veliko pokrade? Res je. Vendar ne kradejo le "zunanji" ampak na veliko tudi "notranji", ki potem vse kraje prevalijo na "zunanje".
Haha, saj redko pogledam, amapk tile dežurni minusarji so pa kerlci. Ni vraga, imajo veliko vedenja o tej temi. Ali pa so navadni, plačani gumpci, ki nimajo pojma in samo popajo po nalogu "svoje" omejene pameti. Naj si ogledajo odgovor forumaša o izmerjenih 83%, da o drugih tujih cifrah ne govorim, saj so finance cajtng, ki bi to lahko objavile-naredile resno študijo na to temo.

Strani: 1