Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-306935 sporočil: 182
[realist76]
Kupec zeli slovensko? V taksno trditev ne verjamem. Kupec zeli kakovost, ustrezno prodajni ceni. Ker se kupci med seboj razlikojejo tudi po kupni moči, ima ustrezna prodajna cena vsaj 2-3 razrede. V vsakem razredu torej tudi ceni ustrezno kakovost.
Ali to trgovec lahko doseze samo s slovenskimi izdelki, ne verjamem, sicer pa je to predvsem izbira trgovca.

Je pa tako, da imam pol kufer tega pumpanja, zlorabe in tudi zavajanja. Torej, dokler bom v okolici LJ (Savlje) videl traktorje, kako nekajkrat letno skropijo izdelke, ne bom verjel v to, da je domača hrana boljša.

Hkrati je logično, da kakovost hrani NI ODVISNA od geografske lege pridelave ... trditi to je kretensko.

Hkrati me zanima, kaj je narobe s kravo, ki se pase v okolici Celovca? Sej je vendar Celovec bližje Ljubljani kot Lendava ...Kaj se zgodi s kravo, ko prečka mejo? Se pokvari? Zakaj je mleko takšne krave slabše, kot mleko krav v Kranju, kjer so hranjene s silažo in umetnimi hranili?

Skratka, tole s to hrano je enako, ali pa se slabse, kot z nacionalnim interesom.

In groza me je, ko vidim, kako so s to miselnostjo "domacega" prezeli ljudstvo. Narod v trgovini dejansko gleda in sprasuje, ali je SLO ali ni.

Edina vrednost "domacega", ki jo vidim je, da s tem pomagamo kmetu oz. obrzimo ta delovna mesta. Do kje se pa to splaca, je pa stvar pameti posameznika. Cepci, karsni smo, bi seveda z lastnim denarjem placevali to, da ima sosed Janez sluzbi, ki si je ne zasluzi.
Se popolnoma pridružujem tvojemu mnenju in dodajam:

Kupci želimo VARNO hrano. Šnicl brez antibiotikov, kuro, ki ni futrana z galofakom, kosmiče, sokove, "ledene čaje"... brez cukra in aspartana (bomože sami sladkali vsakemu po želji), zelenjavo brez pesticidov (ja, da se, če se hoče), skratka zahtevati moramo zagotovilo, da dobimo tisto, kar plačamo.
ZDRAVA hrana mora biti standard, ostale kvalitete pa odvisne od zmožnosti, pozornosti in drugih zahtev kupca. To morajo inšpekcije zagotoviti (dvomim, da jim ratuje), minimalne standarde pa moramo zahtevati mi - kupci. Ne pa neko slovensko, italijansko, culukafriško... trapasto.

V Egiptu sem imel (vsaj zame) ludo srečanje z realnostjo. Jagode in papaja + še kaj. V puščavi zvrtajo vrtino (voda). Postavijo rastlinjake, pripeljejo zemljo in gojijo jagode. Energije jim ne primanjkuje, škodljivcev ni, špricanja niso potrebna, jagode pa odlične. Egipt je izvoznik jagod.