Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

purinoli sporočil: 8.690
[abraxas]
> [purinoli]
> Butalci. Kadilci so najboljše stranke zavarovalnic. Nizozemska raziskava kaže zelo preporste fakte :
>
> 1. Če zbolijo za kadilskim rakom, je to okoli 45-60 leta
> 2. V tem primeru živijo še kaki dve leti
> 3. Zdravljenje je nekajkrat cenejše od zdravljenja "zdravoživečih", ki se na cevkah matrajo vsaj 25 let
>
> Rezime : Vplačujejo večino delovnega obdobja, penzije praktično ne doživijo, zdravljenje je v primerjavi z "zdravoživečimi" nekajkrat krajše in s tem cenejše. Obstajajo kadilci, ki kadijo do 100+ leta starosti. Obstaja pa VEČINA rakavih bolnikov, ki nikoli ni kadila, niti pasivno.
>
> Vse je samo genska loterija. Jaz sem rojen v prvi polovici prejšnjega stoletja, kadim od 1964, na bolniški sem bil nazadnje pred desetletji (nesreča v Labu), v penzijo nočem, čeprav bi lahko, delam 12-13 h + sobote. Če mi bo kak Triglav pezde nabil kako premijo, ga bom z metlo nagnal iz firme ali stanovanja in se izpisal iz zavarovanja. Če bo obvezno, pa iz Dementiostana.
>
> Živel tobak in svoboda !
>
> P.S. Pa refošk, seveda he he

Sem ti dal plus, ampak kar si napisal velja za zdravstveno zavarovanje, ne pa za življenjsko.

Sicer pa, če zavarovnje ni obvezno, naj si zavarovalnice izmislijo kakršnekoli pogoje. Jaz pa bom na podlagi teh pogojev odočal, če grem v posel z njimi.
Hvala za plus, ampak by all respect, pri življenskem zavarovanju je to še bolj očitno, se ti ne zdi ? Sicer pa ne se zavajat, med obveznosti bodo kmalu poleg CO2 davkov (zame "žlahtni" plin, ki povečuje hektarske donose), davkov na sladkor (ki ga sicer ne uživam), pa gazirane pijače, pa kmalu tudi omejitev voženj na štrom & fosilna goriva zagotovo vključeno tudi nekaj vrst obveznih zavarovanj. Ljudje, ki se bodo izogibali temu, bodo stigmatizirani in na koncu bodo pristali v moderni verziji konc logorjev, ki jih bodo ljubkovalno imenovali "konvergenčne ustanove priljudnosti". Včasih so v stari kurbetini Evropi govorili "go west", jaz pa pravim GO EAST.

Lep pozdrav, Purinoli