Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

0513ANITO sporočil: 10.824
[stutek]
> [0513ANITO]
> > [rudolf9]
> > Upam, da s pogovarjajo o pokojninah za naprej. Pokojnine za nazaj smo upokojenci kupili in krepko preplačali. Nihče nam jih nima pravice zmanjševati ali odvzeti. To današnjim lažnivim politikom ni jasno, ker je za njih poštena beseda in zakon kot lanski sneg. Ne spoštujejo ničesar razen denarja.
>
> Pokojnine vam upokojencem zagotavlja delovna aktivna populacija, pa še od proračuna dobite znaten del, pa vam še ni dovolj.
>
> Da neboš enkrat presenečen, ko je nebo več (ali pa bo znatno manjša od trenutne).
>
> PS Pa ne se zgovarjat, da si jo kupil in preplačal, ker to enostavno ni res.

Če pa je lani bil cel hudič, ko so izračunali, da povprečen delavec več vplača v pokojninsko blagajno, kot dobi iz nje. A to ne drži?
Ne drži, da povprečen delavec več vplača v pokojninsko blagajno, kot iz nje dobi.

Falili ste bistvo.

Pokojninska blagajna NE OBSTAJA in NIKOLI NI OBSTAJALA.

Vse kar aktivna generacija plača gre za pokojnine upokojencem + še kaka milijarda letno iz proračuna.

Ko vam bo jasno da pokojninski prihranki ne obstajajo, boste naredili velik korak k razumevanju in rešitvi problema imenovanega Pokojnina.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2019224

Strani: 1

anon-187668 sporočil: 5.835
[0513ANITO]
Pokojninska blagajna NE OBSTAJA in NIKOLI NI OBSTAJALA.
Pokojninska blagajna ni pravi izraz. Denar od prispevkov se steka na pokojninski bančni račun in nato deli.

Od leta 1990 naprej je skoraj vsaka vlada posegala v ta pokojninski račun in si izposojala denar. Že prva vlada je iz tega računa za reševanje železarsko-jeklarske industrije vzela 22 milijard takratnih tolarjev. (Vir informacije: predsednik KNSS-ja.)

Iz pokojninskega računa so tudi v dobrih časih, ko je bilo več zaposlenih na enega upokojenca, kot danes, črpali denar za razne projekte: za gradnjo cest, karavanški predor in za tako imenovano stabilizacijo gospodarstva. (Vir informacije: predsednik stranke upokojencev.)

Ker izposojen denar ni bil vrnjen, so sedaj večje težave, kot bi bile, če bi bil denar z obrestmi vrnjen. Možna pa je zelo enostavna rešitev pokojninske problematike, ki je bolj pravična od sedanje ureditve na področju pokojnin in tudi manj obremenjuje zaposlene.

Na ZPIZ-u naj izračunajo, koliko je vsak posameznik vplačal za pokojnino v vseh letih delovne dobe in nato, ko doseže določeno starost, dobiva le toliko časa pokojnino, da se vplačani del porabi. Ta pokojnina (ki ji lahko rečemo tudi zaslužena pokojnina), se takoj nato ukine in zamenja s solidarnostno pokojnino v višini minimalne pokojnine. Upokojenec invalid seveda dobi poleg solidarnostne pokojnine tudi dodatke iz naslova socialnih pravic.

Strani: 1