Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

1banka1 sporočil: 2.182
Napišite še,da jih je 3/4 šlo v to shemo neprostovoljno.Namesto večje plače dobivajo pokojninsko zavarovanje.Koliko pa ga bodo v resnici dobili,pa vem da bomo enkrat slišali.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 1983715

Strani: 1

anon-168749 sporočil: 1.495
Imaš prav !! Namesto povišiče ,so nam vplačilo, v to "Ponzijevo skrinjico".iz katere črepajo vsi, samo mi vplačniki NE-BOMO !!
anon-24983 sporočil: 7.885
[1banka1]
Napišite še,da jih je 3/4 šlo v to shemo neprostovoljno.Namesto večje plače dobivajo pokojninsko zavarovanje.Koliko pa ga bodo v resnici dobili,pa vem da bomo enkrat slišali.
Ne vem, če se zdaj šteje tudi ta shema. Potem bi težko rekel, da oni varčujejo, ampak drug varčuje za njih. :)
Ker tega denarja v bistvu niso niti videli, niti ga niso vložili, ampak to plačuje delodajalec.
Sicer striktno po definiciji pa res varčujejo. To je enako kot pa ona bruto plača. Saj dobiš bruto plačo...

Ja ne vem. Samo so pa z novo pokojninsko reformo pokojninsko varčevanje malo spremenili. Kar je vplačano do konca lanskega leta se bo po desetih letih enako lahko dvignilo kot do sedaj. Drugače pa če sem prav slišal, šele ob upokojitvi in to samo do 5.000 evrov, se mi zdi, ker nisem siguren, da sem si znesek ravno zapomnil, ampak vsega pa sigurno ne več.

Strani: 1