Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Brane sporočil: 2.077
[vickibedi]
Razlika je 325,66 EUR doplačila, kar je 10% od celotnega zneska rente in kar sploh ni tako malo, če upoštevaš, da bi dodatek iz rente znašal 270 EUR mesečno, ki pa se tako zmanjša na efektivnih 244 EUR !
Da ne omenjam porazno donosnost teh skladov, ki bo, če bo stanje takšno kot je trenutno, komaj dosegla statistično inflacijo ali pa morda še te ne.
Veseli me, da sva prišla bližje z izračuni.
Pomembna razlika je še, da ti računaš na 15.000 € na leto, to je pokojnina, ki jo ima manj kot 4,8 % upokojencev.
www.zpiz.si/wps/wcm/...ed+2012-11
in za zadnjih 5% po moje ni tako hudo če plačajo 2% dohodnine oziroma kot ti praviš 10 % dohodnine na rento.

Skladi so krasno donosni, ko upoštevaš, da so vplačila iz bruto bruto*, ta opreacija prinese približno 8% dodatne donosnosti vsako leto če varčuješ 10 let oz. približno 4% dodatne vakoletne donosnoti nad donosnostjo sklada, če varčuješ 20 let. Ko to upoštevaš, vidiš, da so precelj boljši od skoraj vseh vzajemnih skladov v zadnjih 10 letih.

* Če bi hotel vplačati kak drug vzajemni sklad bi dobil iz 100 € neto izplačilo cca 50 € ali manj za naložbo poljubnega VS. Da bi VS premagal pokojninca s to izredno začetno prednostjo je v normalnih razmerah zelo težko, v zadnjem desetletju pa je bilo praktično nemogoče.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 1954670

Strani: 1

anon-204390 sporočil: 13.528
[brane]
> [vickibedi]
> Razlika je 325,66 EUR doplačila, kar je 10% od celotnega zneska rente in kar sploh ni tako malo, če upoštevaš, da bi dodatek iz rente znašal 270 EUR mesečno, ki pa se tako zmanjša na efektivnih 244 EUR !
> Da ne omenjam porazno donosnost teh skladov, ki bo, če bo stanje takšno kot je trenutno, komaj dosegla statistično inflacijo ali pa morda še te ne.

Veseli me, da sva prišla bližje z izračuni.
Pomembna razlika je še, da ti računaš na 15.000 € na leto, to je pokojnina, ki jo ima manj kot 4,8 % upokojencev.
www.zpiz.si/wps/wcm/...ed+2012-11
in za zadnjih 5% po moje ni tako hudo če plačajo 2% dohodnine oziroma kot ti praviš 10 % dohodnine na rento.

Skladi so krasno donosni, ko upoštevaš, da so vplačila iz bruto bruto*, ta opreacija prinese približno 8% dodatne donosnosti vsako leto če varčuješ 10 let oz. približno 4% dodatne vakoletne donosnoti nad donosnostjo sklada, če varčuješ 20 let. Ko to upoštevaš, vidiš, da so precelj boljši od skoraj vseh vzajemnih skladov v zadnjih 10 letih.

* Če bi hotel vplačati kak drug vzajemni sklad bi dobil iz 100 € neto izplačilo cca 50 € ali manj za naložbo poljubnega VS. Da bi VS premagal pokojninca s to izredno začetno prednostjo je v normalnih razmerah zelo težko, v zadnjem desetletju pa je bilo praktično nemogoče.
Ne vem, če sva na isti valovni.... Primer, ki sva ga vzela (neto 760 eur penzije) je komaj malo nad povprečjem, ki znaša 618 za starostno penzijo. Po viru, ki si ga sam navedel je takšnih skoraj 17% pokojnin, oziroma ki so višje od 800 eur.
Skratka, dodatna dohodnina, ki si jo deležen zaradi tega, ker si pridno varčeval znaša skoraj polovico enomesečne pokojnine , kar se mi zdi enormno veliko.
Poigraj se še malo s številkami... Če bi vzel primer upokojenca z malo višjimi cilji, npr. takega ki bi hotel dobiti skupaj enih 1.200 eur pokojnine, bi bil znesek davka še višji.
Seveda VS niso alternativa za pokojninsko varčevanje! (to je nateg svetovnih razsežnosti!). Alternativa bi bila morda neka oblika bančnega pokojninskega varčevanja npr: www.delavska-hraniln...ninsko.htm
pod pogojem da se država ne bi zažirala z davki na tak način kot sedaj. Glede na situacijo pa so to lahko samo mokre sanje ;)
Alternativa bi bila najemniško stanovanje, za tiste ki imajo več pod palcem, seveda dokler je davčna še toliko nesposobna, da ne zna polovit oddajo na črno. Potem ko bodo to rešili, tudi oddaja ne bo več donosna ...

Strani: 1