Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kako bodo preživeli japonski upokojenci?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

čarli sporočil: 13.178
[Glavni forum] Tema: Kako bodo preživeli japonski upokojenci?
[#1942738] 02.01.13 20:19 · odgovor na: (#1942674)
Odgovori   +    4
[Inside]
> [čarli]
> > [Inside]
> > > [čarli]
> > > > [republican]
> > > > > Vedno manj delovno aktivnega prebivalstva dela za vedno več upokojencev.
> > > >
> > > > Mi se nimamo kaj oglašat... Na Japonskem imajo enega upokojenca na 2,6 zaposlenih, pri nas pa enega na 1,5.
> > >
> > > Ja je pa res, da so oni zapufani 4x bolj kot mi;) In očitno bodo še nadaljevali s tem. Oboji:)
> >
> > S tem da oni s tem pufom lažje in bolje živijo kot mi s 4 krat manjšim. Si zamisliš njihovo produktivnost in naš puf?
>
> No njih tudi takšna super duper produktivnost ne bo rešila, če bodo nadaljevali kot sedaj. In ni nič videti da bodo kaj stvari spremenili. seveda edina dobra stvar je da niso zadolženo v tujini. Ampak to pa pomeni, da bodo državljani dobivali brezvredne jene, da bi jim poplačevali dolg;)

Ker so zadolzeno doma jih tujina ne izsiljuje, torej lazje balansirajo dolg, pa se rezervo imajo zadolzitev v tujini. Nas problem pa je ugasanje gospodarstva zaradi prevelikih apetitov po dobicku.
Jao jao kje si se ti učil takšno ekonomijo mi je neznanka. Vsekakor si z naskokom postal ekonomski analfabet no. 1 na tem forumu;)