Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Srbska policija prijela Titovega vnuka

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-118703 sporočil: 353
[Glavni forum] Tema: Re: Srbska policija prijela Titovega vnuka
[#193786] 24.01.08 08:48 · odgovor na: anon-35163 (#193355)
Odgovori   +    0
Ne, ne mislim na nobene teorije.
Podatek je res dejstvo, in je res tam naveden.
Dejansko je bil takrat tam hudo ranjen - po jugoslovanski mitologiji v napadu čerkeske konjenice, in sicer s kopjem. (Meni se zdi ta opis za prvo svetovno vojno kar nekako nevrjeten - na eni strani čerkeska konjenica s kopji, na drugi strani hrvaška pešadija s s sabljami.). Po ruski verziji naj bi bil ranjen od topovske granate, ki je priletela v njegovo neposredno bližino. To bi vsekakor veliko bolj verjel.
In predvidevam, da ga je verjetno, v takem stanju, nekdo že ocenil za mrtvega in so ga v naglem umiku, ki je takrart sledil, tam pač pustili. No Rusi so ga potem zdravili v nekem lazaretu naslednjih 12 mesecev. itd. itd.
Po mojem je bilo nekaj takega.

Sicer je pa Tito bil (kasneje) agent kominterne oz. Stalina (ki ga je tudi med in po vojni vedno zaničljivo klical Valter, in mu s tem hotel vedno pokazati, kje mu je mesto - da je on zgolj njegov agentček).
Da je bil avstrijski agent, bi težko verjel. Med vojno je bil na fronti, prej je bil pa itak premlad.

Za Stalina ne vem. Bi bilo povsem možno, da je bil caristični - vsaj kakšen ovaduh recimo, če že ne agent.
Koliko jaz vem, se je šolal za popa, ampak baje da šolanje ni dokončal, ker se je vmes "spreobrnil" v revolucionarja, kar je ocenil kot bolj perspektivno. Malo mi je to čudno, ker glede na to, da je bil Stalin letnik 1879, bi bil leta npr. 1914 star že - 35 let ! Nekam dolgo je študiral - ?

Sicer je pa vedno zanimivo, ko mi nekdo začne trobiti o dobrem krščanstvu in zločinih komunizma - sledi vprašanje: Kaj je bil Stalin po poklicu ? Izobrazbi ?
Torej župnik - ne to je pa nemogoče !!!!