Izbrani forum: Servis

Izbrana tema: Pomembno vprašanje

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

crt sporočil: 27.190
[Servis] Tema: Pomembno vprašanje
[#1928077] 19.12.12 07:38 · odgovor na: Rokc5 (#1927745)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: crt 19.12.2012 07:45
[Rokc5]
Pozdravljeni!
Kaj je namen prijateljskih in šitlist na tem forumu?
Ali ne omejujejo mavričnega pregleda različnih mnenj in osiromašijo uporabnikovo izkušnjo forumske debate?
koncept shitliste izvira iz srednje kamene dobe (yahoo forums nekoc like pre-2000), na financah je bil implementiran ze v prvi inkarnaciji foruma (2000+) oziroma, ce se prav spomnim, ze celo v predhodniku borza.dergan.si (1998+) na podlagi izrecnega povprasevanja. pri tem gre za to, da tvoja svoboda izrazanja ne pomeni obveznosti vsakogar, da bi te moral prenasati, ceprav seveda govorec to obicajno gleda po svoje.

mr. X: joj, mr. Y je povsem nedemokraticen in omejuje svobodo debate, jaz pa tako poln prodornih in svezih misli, ki bi vendar vsakomur razsirile horizont in bi jih MORAL vsakdo prebrati!

mr. Y: joj, ze spet ta mr. X, ki ne zna drugega kot najedat z vedno istimi fiksnimi idejami, life's too short for this shit.

friendlista - kakor so se finance skozi cas spreminjale po sirini vsebine, se je po sirini populacije in prevladujocem nacinu komunikacije zelo spreminjal tudi forum. s posebnim poudarkom na zelo. do te mere, da je povsem razumljivo, ce kdo rece "kurc gleda vse te orgije dretja, zanima me samo se tistih nekaj ljudi".

verjetno pa se v praksi uporablja tudi tako kot upvoti na postih, torej kot nacin izrazanja, da se z nekom strinjas.

posebej je pomembno, da je uporaba obojega v celoti prostovoljna. tako da najbolj preprosto povedano je smisel obeh list to, kar ljudje iz njiju naredijo.

no, jaz sem ti kot avtor verzij foruma 1 in 3 (ta je sedanja) razlozil zgodovinske korenine, gustl kot sef finance.si pa se lahko naprej pogovarja o globljem filozofskem in prakticnem smislu, ce vama bo obema do tega.
Btw. kje se jih vključi/izključi - doda na/vrže iz liste(samo toliko da bom vedel za vsak slučaj)
pri ogledu posameznega sporocila kliknes na ime avtorja, dobis celotno zgodovino njegovih postov, desno pa skatlico poslji sporocilo - dodaj (ali odvzemi) med prijatelje - dodaj (ali odvzemi) med ignorirane. delas lahko tudi prek izbire nastavitve v glavnem forumskem menuju.

ko koga kam dodas, bos od tam naprej pri ogledu sporocil videl ob avtorju kislo faco, ce gre za ignoriranega (kako ga potem sploh vidis? beri dalje) oziroma srcek, ce gre za prijatelja.

dodatno imas zgoraj vrstico, ki pravi:
Beri: vse / samo prijatelje [kolko] / brez ignoriranih [kolko]

z njo se lahko kadarkoli v trenutku odlocils, kaj, ce sploh, od obeh list bos uporabljal pri branju. izbira je sticky.

obstajajo ljudje, ki dajo vse sorte na ignore, ne preklopijo pa nacina branja in potem pisejo besne zgdobe o tem, kako da ignore ne dela :)

(premikam v Servis.)