Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-15342 sporočil: 8.014
[schuft]
Tukaj se povsem strinjam z branetom in sem vesel da je kritiko napisal ne-bančnik. Tuje banke že dalj časa z diskontom odkupujejo podrejene finančne inštrumente tako da ta praksa v Sloveniji ni nič novega, dampa samo copy & paste tujine.
Poglej oba citata, ki sem ju navedel zgoraj (WSJ in S&P). Če je letos nekaj prišlo "v modo", še ne pomeni nujno, da je to dobro.
[schuft]
Da zato naše banke ne bi dobile tujih virov...? A pred odkupi o jih pa dobile?
Letos jih ne bi dobile v nobenem primeru, ampak po mojem je precej pomembna tudi perspektiva čez eno leto, tri leta, pet let ... in to bodo odkupi po mnenju nekaterih, ki vedo o tem več kot jaz, močno pokvarili.
[schuft]
Kar se tiče ratinga bo pa odkup z distonotom in večanje core tier 1 capitala zaradi ustvarjenega dobička imel prej pozitiven vpliv na rating NLB, NKBM, BCE, kot pa negativen.
Jah no, Grčija uspešno odkupi za 38 mrd obveznic z dvotretjinskim diskontom, dolg v %BDP zato fejst pade, ampak S&P, namesto da bi Grčiji povišal boniteto, ji jo zniža ***za tri stopničke*** s CCC na SD in še eksplicitno zapiše, da je to naredil zaradi buybacka, ki "constitutes the launch of what we consider to be a distressed debt restructuring".

Ampak dajva to poenostaviti podobno, kot sva predlani glede SAVA - če bo 1. maja naslednje leto boniteta NLB višje ali na istem nivoju kot trenutno, plačam kosilo jaz, če bo nižje, pa ti. Je to OK?