Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
NLB je prvo takšno ponudbo spisala 13. junija letos in imetnikom podrejenih obveznic, izdanih v letih od 2004 do 2007, ponudila odkup po cenah med 35 in 70 odstotki nominalne vrednosti. V juniju in juliju so ti imetniki sprejeli odkup obveznic v skupni nominalni vrednosti 426 milijonov evrov in zanje prejeli 246 milijonov evrov (v povprečju 58 odstotkov nominalne vrednosti), s čimer je NLB ustvarila 180 milijonov evrov izrednega dobička, imetniki njenih obveznic pa prav toliko izgube.
Fuck. Jaz sem pa mislil, da je slo to preko organiziranega trga, ne pa kot oglasevanje tipa "mi smo balkanska banka in ponujamo vam 58% poplacilo. Sprejmite, ker drugi bodo dobili se manj". Svasta. Hvala za tale biser...

Neposredni odgovori na sporočilo št. 1915915

Strani: 1

Brane sporočil: 2.077
[bc123a]
> NLB je prvo takšno ponudbo spisala 13. junija letos in imetnikom podrejenih obveznic, izdanih v letih od 2004 do 2007, ponudila odkup po cenah med 35 in 70 odstotki nominalne vrednosti. V juniju in juliju so ti imetniki sprejeli odkup obveznic v skupni nominalni vrednosti 426 milijonov evrov in zanje prejeli 246 milijonov evrov (v povprečju 58 odstotkov nominalne vrednosti), s čimer je NLB ustvarila 180 milijonov evrov izrednega dobička, imetniki njenih obveznic pa prav toliko izgube.

Fuck. Jaz sem pa mislil, da je slo to preko organiziranega trga, ne pa kot oglasevanje tipa "mi smo balkanska banka in ponujamo vam 58% poplacilo. Sprejmite, ker drugi bodo dobili se manj". Svasta. Hvala za tale biser...
Zgodba je precej drugačna, kot jo je zapisal Tadej in jo označil s "prisilno poravnavo".
Obveznice so v letih 2004 in 2005 pretežno kupili KBC in "sorodniki" - pomembno je "poznati tudi dogovore o strateškem partnerstvu"
KBC je s povezanimi osebami špekulirala in se malce našpekulirala.
Ponudba NLB je bila "carska" ne pa prisilna poravnava.
Alternativa je bila zamenjati obveznice v delnice NLB, za katere pravite, da so malo vredne (obveznice so vplačali pri tečaju delnice NLB cca 340 € in prodajali pri tečaju 41 €) Zaradi obvezne zamenljivosti bi bil tečaj odkupa obveznic lahko tudi samo 10%, pa to ne bi pomenilo nobene prisilne poravnave. To je preprosto vzemi ali pusti!!
Tadej tokrat si se ustrelil v koleno.

Strani: 1