33 min
Gradnja hitre ceste od priključka Velenje jug do priključka Slovenj Gradec jug na 3. razvojni osi sever (Oglas)
33 min
Hitra rast števila kibernetskih napadov na mobilne telefone – kako jih zaščititi
38 min
Ste izpeljali odličen B2B e-commerce projekt? Prav vas iščemo!
1 ura
Subvencije za energente: podjetja bi lahko še dolgo čakala na polno izplačilo
1 ura
Quercus: S popolnim vinom za žar lahko v nagradni igri osvojite – žar! (Oglas)
2 uri
Vino tedna: Gevrey-chambertin 1er cru 2019, Joseph Drouhin
2 uri
Vinska klet Metlika ima novo blagovno znamko Jurius
4 ure
(Intervju) Saška Rihtaršič, Danfoss: Vsa Evropa bi se lahko ogrevala z odpadno toploto iz industrije 2
7 ur
Škrabec, Petrič in Južna spet slavijo 1
7 ur
Chris Barton, britanski komisar za trgovino: Uporabite nas. Smo odlična odskočna deska do največjih trgov
13 ur
BMW v najdaljšem slovenskem predoru razkril kupejevskega X2 in največjega minija
13 ur
Električni avtobusi, vodikova centrala in polnilnice v Kranju 5
14 ur
Najbolj brani članki danes
14 ur
Kibernetska varnost postaja glavno poslovno tveganje. Zakaj? (PRO)
15 ur
Tako Gruntek raste z dostavo zelenjave od njive do mize
15 ur
JEK 2: jedrska resolucija v državni zbor po hitrem postopku 3
16 ur
Nepremičninska strokovnjaka o dogajanju v Evropi in Sloveniji
17 ur
Kia EV9 je svetovni avto leta 2024, med zmagovalci še BMW 5, volvo EX30, ioniq 5 N in toyota prius 5
18 ur
Henrik Fisker: v službi oblikoval izjemne avtomobile, kot podjetnik pa že drugič pred bankrotom 5
18 ur
V Poljanski dolini protestno zaprli cesto Gorenja vas-Hotavlje

Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: Manipulacija trga s strani Stanovanjskega sklada

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bobek13 sporočil: 4.301
[flumas]
Danes sem dobil od Brokerjeta sporočilo:
>Obveščamo vas, da navzkrižne transakcije niso dovoljene. Navzkrižne transakcije (insider trading, fiktivne transakcije) razumemo kot vnos nasprotnih naročil (nakup, prodaja), ki se nanašajo na enak vrednostni papir in bi lahko bile v elektronskem trgovalnem sistemu uvrščene v eno poslovno transakcijo. Dodatna lastnost teh transakcij je, da se ne zgodi sprememba ekonomskega upravičenca (npr. lastnika vrednostnih papirjev).
>Nasprotna naročila lahko vplivajo na ceno vrednostnega papirja in tako predstavljajo manipulacijo trga. Dodatno fiktivna transakcija umetno poveča obseg trgovanja/volume trgovanja, ki ni rezultat prostega/svobodnega prepletanja ponudbe in povpraševanja. Umetno povečan obseg trgovanja bi lahko zaradi napačnih tržnih napovedi povzročil napačne odločitve ostalih udeležencev trga.
>Razen če njihova dejanja štejejo za kaznivo dejanje o katerem se odloča na sodišču, osebe krive tržne manipulacije storijo prekršek, ki ga kaznuje FMW z denarno kaznijo do 150.000 EUR. Kaznuje se tudi poskus kaznivega dejanja.
>Za preprečitev namerne ali malomarne kršitve prepovedi s strani strank, bo 29.7.2012 v brokerjetovi trgovalni postaji in ProTrader-ju aktiviran filter navzkrižnih naročil. Od tega trenutka dalje oddaja nasprotnih naročil, ki so nasprotna obstoječemu naročilu iste stranke v istem trgovalnem centru, ne bo več mogoča.

Če zgornje sporočilo prav razumem ista stranka ne sme biti hkrati na ponudbi in na povpraševanju. V istem dnevu pa dobim novico, da bo Stanovanjski sklad, ki ima celo množico nepremičnin, ki jih prodaja in jih ne more prodati niti po ceni 1000 eur za kvadratni meter, stanovanja tudi kupoval in to po ceni 1.800 eur, kar je po mojem mnenju nad trenutno tržno ceno. Zaradi navedenega me zanima, ali gre za manipulacijo trga, ali za so nepremičnine spet neka specifika (to je izgovor, ko nočemo upoštevati normalne logike), a manipuliraš lahko samo z vrednostnimi papirji oz. standardiziranimi enotami.

Vsako mnenje je dobrodošlo, saj Sklad s 40 mio eur zadržuje padanje cen nepremičnin in s tem omemogoča dostopnost stanovanj ali če hočete krši ustavo, saj mora država ustvarjati pogoje za pridobitev stanovanj.

Vsako mnenje dobrodošlo.
To o stanovanjskem skladu in kupovanju stanovanj v "mestnih" okoljih v razponu od 1500-1800€/m2 sem tudi sam zasledil včeraj in sem mislil, da sem na luni... sploh, ko je bumbar iz sklada zraven dodal, da bodo cene glede na kvaliteto nepremičnine, tako, da bodo morda manj ali celo več(!) od predstavljenega okvira...

Če to speljejo, je Černač naslednji na listi za odstrel!

lpA

Neposredni odgovori na sporočilo št. 1769653

Strani: 1

anon-72566 sporočil: 3.465
cedalje bolj imam obcutek, da imamo pri nas samo leve. In ti levi so se zmenili, da so eni levi in drugi desni, ceprav so oboji levi. S takimi akcijami slovenski davkoplacevalci samo podpiramo juznjakarje, da zastonj zivijo pri nas na nas račun, obenem si pa nek normalen človek, ki dela čedalje težje privošči stanovanje. Narobe svet.

Strani: 1