Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Cepiva: za 30 milijard evrov iluzij

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-170050 sporočil: 3
[Glavni forum] Tema: Cepiva: za 30 milijard evrov iluzij
[#1769372] 25.07.12 20:18 · odgovor na: anon-292409 (#1769135)
Odgovori   +    4
bbinka, ne morem verjet, da je lahko taka razlika v odnosu do staršev. Pri nas se dogajajo taka šikaniranja, da tega nihče ne more verjet, dokler ne doživi. Od trenutka, ko izraziš dvom v cepljenje (dovolj je, da zahtevaš navodila za cepivo, kljub temu, da bi ti jih zdravnik moral sam dati) postaneš drugorazredni pacient. Obrnejo ploščo, po tem ni več važno nič, pozabijo, da si tam zaradi otrokovega zdravja, važno je samo čim prej cepiti. Misliš, da te tukaj dohtarji kličejo, ker jih skrbi za otrokovo zdravje? Ne, gnavijo, šikanirajo, pošiljajo pisma, grozijo s prijavami, klicarijo po telefonu, vse, da te dobijo na 'pregled', ki ima en in edini cilj- cepiti po programu - seveda ne glede na otrokovo stanje. O cepivih ne vedo povedati ničesar- razen kar so prebrali v reklamnih letakih farmacevtov. Pa vedno imajo na lagerju kakšno strašilno zgodbico za nejeverneže. In nikoli niso imeli primera stranskih učinkov. Moraš doživet, da verjameš, da se to lahko nekje dogaja.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 1769372

Strani: 1

anon-292409 sporočil: 2
[Glavni forum] Tema: Cepiva: za 30 milijard evrov iluzij
[#1769450] 25.07.12 21:58 · odgovor na: anon-170050 (#1769372)
Odgovori   +    5
Loquita,

jaz vse to poznam, sicer ne v taksni meri kot jo dozivaljate starsi danes v Sloveniji. Moras ohranit mirno kri in se ne pustit sprovocirat. Zdraviki dajo naprej samo to, kar so jih ucili in kar morajo. Da pa naletimo na revcke, ki se v svojem poklicu ne znajdejo vec, ker izgublja svoj namen, pa smo ze nesteto krat doziveli. Ni jim lahko. In sploh jih ni tako malo. Samo kaj ...

Ves, kaj me pa najbolj cudi? Niso eni "strokovnjaki" cudni, drugi neumni, tretji bolj predani od ostalih, eni vecji povzpetnezi, ki hocejo kariero, za katero so pripravljeni narediti vse. Vsi smo samo ljudje in nas zenejo razlicni interesi in imamo pac razlicne cilje. Najbolj zalostno mi je to, da v Sloveniji o tem sploh ni mogoce govoriti v javnosti. Vedno gre samo za dve strani - na eni "strokovnjaki", na drugi pa starsi, ki slepo verjamemo nekim "nepomembnim" biologom ali zavajajocemu internetu. Torej dva tabora, ki nikoli ne bosta prisla na isti nivo, ker se imajo prvi za vec, drugi pa po njihovem itak nimamo pojma. Res je, povsod pa svetu je povprecje naprostnikov cepljenja med starsi visoko izobrazen folk, ki se ne odloca o cepljenju custveno, kot je ze nekdo v nekem forumu v teh dneh omenil, ker je za to slisal pri frizerki.

Meni osebno je cisto vseeno, kdo se cepi in kdo ne, samo nehajo naj preganjat starse. Mene hvala bogu nikoli niso in me zdaj tudi ne morejo vec. Cepljenje mora biti svobodna izbira in pika.

Strani: 1