Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Tito med največjimi morilci

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-35163 sporočil: 30.643
[Glavni forum] Tema: Re: Tito med največjimi morilci
[#139229] 06.10.07 21:02 · odgovor na: anon-143521 (#139220)
Odgovori   +    0

kritikaturist je napisal(a):


Jaz sem pisal o dokončnem uničenju kapitalizma. Moje mnenje je, da bo do tega sigurno prišlo, ker je ta sistem sam sebi namen. Postavljati kapital pred človeka se ne more obnesti v nobeni različici.
Seveda, kapitalizem lahko mimogrede degenerira nazaj v fevdalizem in to ni ravno nekaj, česar bi si človek želel.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 139229

Strani: 1

anon-143521 sporočil: 604
[Glavni forum] Tema: Re: Tito med največjimi morilci
[#139234] 06.10.07 21:14 · odgovor na: anon-35163 (#139229)
Odgovori   +    0

mataj je napisal(a):

Seveda, kapitalizem lahko mimogrede degenerira nazaj v fevdalizem in to ni ravno nekaj, česar bi si človek želel.

Kakor kdo. Zame je kapitalizem nekaj najslabšega, kar se lahko zgodi človeštvu. Sicer pa, ali dejstva o revnih in lačnih ter kriminalu po svetu ne govorijo svoje? Trend je namreč takšen, da se njihovo število veča. Prav tukaj se pojavi največja kontradiktornost tega sistema. Njegova največja odlika naj bi bila materialna dobrobit, ki pa je večina nima ampak samo ozka manjšina.

Da o uničevanju planeta ne pišem, ker profit najde pot povsod in nič ne upošteva. Ali so krčenje deževnega gozda, ozonska luknja, globalno segrevanje itd. samo moja fantazija? Ob tem se mi zdi neumno, da kapital ne upošteva niti tega, da če bo s svojimi dejavnostmi uničil planet, tudi kapitalizma ne bo.

Kaj pa izguba svobode (fenomen virtualne demokracije), selektivno pravo in razvrednotenje? Kakšen sistem pa tebi ugaja in zakaj?

Na koncu ugotovimo, da je kapitalizem en sam zelo dobro zapakiran drek, ki bo prej ali slej eksplodiral.

Strani: 1