Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: Gradbinci: komu od uradno solventnih kaže najslabše

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

JanezNovak131 sporočil: 1.102
[TadejK]
> [slep]
> BTW kako kej kaže kakšni banki da gre po jurčke (Probanka recimo) - je tudi tu v pripravi kakšna lestvica?

Ne morem. Sem obljubil, da ne bom objavljal, sicer se ne nekateri ne bi več pogovarjali z menoj. In zaenkrat iskreno patriotsko menim, da je za banke, ki jih ti nekateri vodijo ali predstavljajo recimo v upniških odborih insolvenčnih postopkov, dobro, da se še vedno pogovarjajo in potem vsaj včasih naredijo tudi tisto, kar je v danih razmerah še najbolj gospodarno. Saj med vrsticami se verjetno kdaj vidi, ko/če jih pohvalim ali vzamem v bran ...

Če bom pa enkrat dobil vtis, da me več ne je*e*o pet posto in/ali delajo ravno nasprotno od tistega, kar je po mojem gospodarno, bom pa lestvico objavil, z vsemi ključnimi številkami/ocenami prihajajočih slabitev in odpisov.
Razlika med analognim in digitalnim svetom?

Analogni - glava najljubšega konja v posteljo (odlomek iz Botra)
Digitalni - napoved objave lestvice :)


Keep up the good work!

Neposredni odgovori na sporočilo št. 1378018

Strani: 1

anon-15342 sporočil: 8.014
[JanezNovak131]
Razlika med analognim in digitalnim svetom?
Analogni - glava najljubšega konja v posteljo (odlomek iz Botra)
Digitalni - napoved objave lestvice :)
Nikoli jim še nisem grozil in tudi ne bi zaleglo, ker tolikšnega vpliva seveda nimam. Upam, da je tudi očitno (pa za vsak slučaj vseeno povem), da se kdaj malo tudi hecam - seveda tudi ni tako, da bi se mi predsedniki uprav vseh bank sredi noči javljali na privat mobije.

Joj, zdaj pa moram na teraso, je ravnokar Trichet poslal pome helikopter ;)

Dejansko se, če ostanemo pri vrhu, z menoj pogovarjajo predvsem ljudje iz NLB in NKBM, pa še oni seveda ne zato, ker bi se me bali, ampak ker so spoznali, da sem dobronameren in operiram z dejstvi in številkami - opozorim na kako kombinacijo podatkov iz bilanc, kako "obskurno" objavo na AJPESu ali kak odstavek kakega člena kakega ne-prav-očitno-relevantnega zakona. In sčasoma je to rezultiralo v tem, da so me spravili v stik z osebami, ki se pri njih na dotično zadevo najbolj spoznajo (kar člani uprav pogosto niso, vseeno pa ekspertizi te osebe zelo zaupajo, saj oni na koncu podpišejo), kjer pa včasih res pridemo tudi do faze "privat mobi". Med temi ljudmi je tudi nekaj res kompetentnih in načelnih (zato jih tudi občasno vzamem v bran) in včasih se tudi izkaže, da sem jaz tisti, ki je nekaj spregledal, a v splošnem si domišljam, da so mi nekajkrat tudi že prisluhnili.

Recimo zdaj je preteklo že dovolj vode, da si lahko privoščim tole razkritje: upniki Centra Naložb so svojo zahtevo, naj fantomski dokapitalizator s Komorskih otokov v dokaz resnosti svoje namere predloži bančno garancijo, postavili slab teden po tem, ko sem imel en daljši pogovor s predsednico upniškega odbora Mirjam Hočevar in sem ji to predlagal. Prej so imeli le "pismo o nameri" v polomljeni angleščini in z na hitro sklamfanim kao uradnim headerjem, pa so bili mnenja, da več nimajo pravice zahtevati. Sem jih povezal s pravim strokovnjakom za bančne garancije (kar jaz nisem, a enega poznam) in potem je postalo v nekaj tednih kristalno jasno, da tisti, ki naj bi v nizkem štartu čakal z dvesto milijoni, dejansko ni sposoben "sproducirati" niti petih.
[Nantl]
To, in uradno nižanje bonitet, pove samo po sei dovolj. Ali če sklepam po tem da ne moreš povedati, si patriot, itd ..., predvidevam da je stanje zelo v k****. Če bi bile stvari dobre, bi te verjetno prosili daj povej pokaži kako dobri smo.
V današnjih razmerah je zaupanje v banke bistveno težje okrepiti kot ga porušiti. Bank run ponavadi ni racionalno dejanje in šele a posteriori se izkaže, kaj ga je sprožilo, pogosto je to kaka objektivno nepomembna novica ali celo neresnična govorica (v knjigi "This Time is Different" imaš obilico bizarnih primerov). Tudi ta znižanja bonitet bi načeloma lahko bila sprožilec (po mojem še nismo tako globoko, a ob upoštevanju že opisane neracionalnosti je o tem težko soditi), ampak Fitcha pač ne morejo prositi, naj bo tiho. So pa bila ta znižanja zelo pavšalna, kar vsaki banki za eno stopnjo in to po mojem ni objektivno.
[Nantl]
Po filingu ali kot bi rekla moja stara mama (na vodi čutim), si naračunal verjetnost za banke (tiste, ki jih je fitch omenil), precej nad verjetnostjo, ki si jo naračunal savi.
Niti ne. Vsaj v tem trenutku, se pa seveda slika dinamično spreminja, npr. v naslednjih mesecih bodo objavljene še terjatve do GPG, Viator Vektorja, hčera Vegrada in SCT, ..., (banke jih seveda poznajo že sedaj), pa verjetno bo proti koncu leta tudi že potrjena kakšna dokapitalizacija ipd.

Je pa prisotna povratna implikacija: zaradi znižanja bonitete Abanki in GB je smiselno prevrednotiti kupnino, ki jo Sava objektivno lahko iztrži za ABKN in GBKR. Podobno NLB za BC. Ampak zdaj smo že spet na spolzkem terenu tako da ... pustimo, pa lepo nadaljevanje vikenda.

Strani: 1