11 min
Bundesbank: gospodarske razmere v Nemčiji nekoliko boljše, a hkrati zelo negotove
18 min
Sprejet zakon, kaj morajo zdravniki delati med stavko, Fides že napovedal ustavno presojo
33 min
Pomembna nova zmaga podjetniških izbrisancev na ustavnem sodišču 1
42 min
Večer: nov sistem omrežnin bo prestavljen za dve leti 1
1 ura
Fiskalni svet ima več pripomb na proračune za obdobje 2024 in 2027
1 ura
Slovenski Siemens prejemnik nagrade feniks za najboljši projekt poslovnega svetovanja
1 ura
Hrvaški velikan z avtodeli je na zadnjem pohodu prevzel tudi slovenski del Stahlgruberja
2 uri
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
2 uri
Zakaj je Tito prejel italijansko državno odlikovanje in kaj imata s tem vprašanje meje in gospodarstvo
2 uri
Delež eko kmetij večji. Kakšni so drugi kazalniki zelene rasti?
2 uri
Kako smo razglasili ESG-prvaka 2024 in zakaj so udeleženci (tudi nam) tako ploskali
3 ure
Guverner Vasle za Bloomberg: Junijski rez izgleda verjeten, tudi nadaljni, če se uresničijo gospodarske napovedi v praksi
3 ure
Pomoč ali past na cesti? Na to pri avtovlekah pazite, da ne boste plačali preveč
3 ure
Apple bo morda pričel s proizvodnjo iPhonov v Indoneziji
4 ure
Terme Olimia sredi več kot 60-milijonskih naložb
5 ur
Kaj preostane kmetiji, ki zamuja z odplačevanjem posojila
5 ur
Ste pozabili uveljavljati olajšavo za otroke? Še imate čas, večina do 29. aprila
5 ur
Relax: s preoblikovanjem v delniško družbo do še večjega ugleda (Oglas)
6 ur
Vino tedna: Chardonnay erigone 2021, Domaine Vicomte de Noüe-Marinič
6 ur
Natečaj: S kmetije za Vas 2024 (Oglas)

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

čarli sporočil: 13.178
[NavadniNimda]
> [čarli]
>
> jaz sem pisal o regulaciji 1990-91 na OBMOČJU slovenije;) A kapiš. ti si pol začel bluzit, da je bila pri nas državljanska vojna;)

Tisto obdobje je bil "limbo", v bistvu državljanska vojna, ko večino cajta niso padale rakete po Ljubljani in drugih krajih po Sloveniji. Ampak mrtvilo, tudi gospodarsko, je bilo popolno. Delalo se ni nič. Morebiti si bil takrat premlad. Mi smo pa viseli na oknih in upali, da ne bomo zagledali Ruskih tankov spodaj na Trgu Revolucije.

...
(Nekaj irelevantne vsebine sem odrezal, op. N.N.)
...
Alo pisal sem o regulaciji. a štekaš? A je bola takrat večja regulacija kot sedaj? To je bilo vprašanje. Pol si pa ti začel nabijat o državljanski vojni...
> Ja ampak ti se zavzemaš za svetovno vlado mar ne? kako veš, da ne bo svetovna vlada imela polno komunističnih regulacij in davkov z izjemo carin?

Saj ne gre samo za carine, dobro veš, da gre še za stotine raznih preprek k popolnoma svobodni globalni trgovini (kapitala, migracij delavcev, blaga, storitev, idej, itd.).
Ja in? Saj če greš na švedsko predvidevam, da švedsko podjetje še vedno zahteva, da razumeš švedsko ane;)
> To trdi nekdo, ki je nedogo nazaj zagovarjal progresivne republikance?:) Aja pa še na kk ne pozabimo a ne;)

Ti si pa vsa leta volil IJJ in ga sedaj obtožuješ vsega zla na svetu. Naprej pri sebi lastne gluposti popucaj. Imel boš veliko dela. :)
Ja sevda. Tipičen odgovor;) Tvoja didolina je pa res liberalka a ne;) Pa progrsivni republikanci tudi a ne. če bi vedel iz kje izhaja beseda progresivci ne bi pisal take neumnosti kot jih;)
>
> > > CERN je namreč tipični tak projekt;)
> >
> > Ja, narobe je to, da ga ustanavljajo države, s tem se strinjam. Morale bi ga ustanavljati univerze, kakopak tiste, ki so v zasebni lasti. Ter seveda z donacijami korporacij. S CERNom kot znanstvenim projektom pa ni nič narobe. It is cutting edge science. Če nas že obdavčujejo ko maymune, je fajn vedeti, da gre en droben delček tega tudi za koristne zadeve. And so was the moon landing. And then some!
>
> ja zakaj pa si ga potem izpostavil kot primer dobre prakse? A zato, da potrdiš, da je skupnoskledarstvo uredu?:)

Ne, ampak da potrdim, da bo morebiti na velikem Evropskem trgu mogoče kdaj nastopil cajt, ko bodo taki projekti lahko tudi zasebne narave. Glede na to, kako te reči potekajo v ZDA (NASA bo prepustila kar nekaj projektov zasebnemu sektorju), sem optimist. Seveda le, če se prej popuca katastroflno stanje v svetovni ekonomiji. Krivda je pa seveda predvsem politično-naravnana.
Khm, stvari bi bile že zdavnaj privatne, če bi države pustile to;) Ampak ne. tvoji prijatelji iz zda in eu so enaki skupnoskledarji in želijo, da je vse pod eno sreho in da ni konkurece. krasni novi svet bo to po tvojem a ne:)
> Seveda ima zvezo. samo ti jo ne vidiš;)

A spet ne skoparimo z argumenti?
Khm, če kdo skopari si to ti;) Doslej še nisi POKAZAL niti enega dokaza o čemer si pisal;)

> > > > > > > Nope, se vidi da nimaš pojma. seveda sta žugala slovaški. Pa seveda ker je to zate nevšečno hitro pozabiš. merkelca in sarkozy gledajo samo nase. BJK za druge. saj zato pa gre eu down...
> >
> > Ne gre down.
>
> Kje pa. Eu ima najkonkurečnejšo gospodarstvo kaneda;)

Saj zato bo treba vpeljati fiskalno unijo. Kot vidiš tudi te tvoje "davčne konkurence" ne vplivajo na konkurenčnost posamičnih držav, kot so še pred 100 leti. Face it, svet se spreminja.
Aha, seveda. pProblem je ker imamo konkurenco znotraj eu. ja sem vedu da komunisti zmeraj najdete notranjega sovražnika:) kaj bo pa pol ko še to ne bo delovalo? A boste začel pobijat ljudi, ker z vašimi dekreti ne delajo kakor jim je zapovedano;)
> Niso proti ampak so proti harmonizaciji davkov:) kdor tebe razmume mu dam za pir:) Verjetno bo kintos znal kaj tule razložit;)

Niso proti, ampak imajo pomisleke okoli predlaganih rešitev in ponujajo svoje.
IN to so?
> A ti veš kaj je anarhokapitalizem?

Trg ureja vsa razmerja, kakor jih pač ureja. Iz kaosa raste red. Neki v tem stilu. Jaz sem za, s tem da hočem močno pravno državo za podstat.
čaki malo. Saj ti si proti đamahiriji. zdaj pa praviš, da bi rad močno državo. a ti sploh veš kaj pišeš?:)
>
> > Glede Race to the bottom sem ti povedal: uporabili so ga kot argument tepcem, ki ta isti argument uporabljajo, da bi lahko uvajali carine na izdelke znotraj svojih nacionalnih đamahirij. To velja tudi za neo-izolacionistične težnje v ZDA!
>
> Aha ti spet nekaj veš več:) očitno imaš ti dobre insiderske informacije;)

Ja, tudi jaz kaj sem pa ke preberem.
Insiderske informacije ne prebereš;) In kaj točno si prebral?
>
> > OECD ni skupnoskledarska, ampak gre za odlično druščino, ki vidi svet kot celoto. Saj svet je nedeljiva celota, če dobro pomisliš. Zaradi jezika in kulture se pa ja naumo celo prihodnjo zgodovino vojskovali, kajne?
>
> Ne kje pa. Prej sem ti DOKAZAL, da gre za skupnoskledarsko organizacijo (zavzemajo se namreč za PROGRESIVNE davke in so za ukiniteev davčnih oaz oz za davčno harmonizacijo). Ampak tebe to pač ne moti, ker pa ti imaš skupnoskledarje rad:)

No, sem proti progresivnim davkom. Saj nisem vedno 100% na njihovi strani. Verjetno sploh ni nikogar, ki bi ga popolnoma podpiral pri vseh issues.
Aha a zdaj pa že nisi več 100% na njihovi strani. Ampak podpiraš pa jih čeprav so za progresivne davke. Ja zanimivo. kaj bo naslednje kar jim boš spregledal? a da se zavzemajo tudi za višje davke, kar davčna harmonizacija tudi je?