Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

čarli sporočil: 13.178
[NavadniNimda]
> [čarli]
>
> jaz ti ničesar ne podtikam za razliko od tebe. saj ti trdiš, da bi davčna harmonizacija povzročila nižje davke.

Evo, v dveh stavkih spet podtikaš. Jaz trdim, da bi znižala davke V SLOVENIJI, ker ne bodo Nemci višali svojih že tako visokih davkov na naš nivo, ampak jih bomo mi malo prilagodili covolizacijskim normam - torej znižali. Če ne bi bili v EU, bi imeli davke 100%, v ustavi pa samo eno besedo: sociokomunizem.
Pa kako to ti veš? A spet vidiš v prihodnost? zgodovinska dejstva niso na tvoji strani, ker manj je konkurence višje so cene. V primeru države beri pa davki;) Ampak totebe ne moti, ker u just dont get it;) In si isti kot komunist, ki veruje v dokazano škodljive paradigme. Samo to itak tebe ne moti, ker nimaš pojma kaj je liberalizem;)
> To je isti kot da trdiš, da imamo zaradi OPECa nižje cene nafte:) Razumi če moreš;) Zato, ti pišem, da postavljaš nove paradigme v ekonomijo. tako kot komunisti:)

Spet podtikaš, in tale OPEC si že večkrat podtikal, pa kar ne nehaš.

OPEC je kartel, katerega edini namen je, da članice ne zasujejo pretirano trga s svojo nafto. To pomeni, da imamo zaradi tega višjo nafto. Tega niti niso nikoli skrivali. Nehi podtikati, Čarli.
Ja kaj pa je davčna harmonizacija drugega kot davčni kartel. Vsi bodo samo višali davke in nenižali. Zakaj bi nižali, če pa skoraj nimajo konkurence. Ampak to tebe ne moti, ker imaš pač enake mokre sanje kot komunisti. Proletariati vseh dežel združite se. A še pomniš to;)
> PS: Aja, če mi nimamo nič s švico pa mi povej kaj imamo pol skupnega npr s švedi;)

S Švedi imamo odprte meje, brezcarinsko poslovanje, popolno migracijo delovne sile, pa verjetno še marsikatero koristno stvar, ki nam jih je dala EU. Imamo pa tudi nekaj grdih stvari skupnih, recimo lupetanje o sociali. Ampak tega me verjetno nisi sprašavel, kajne?
Aha, a mogoče razumeš njihov jezik? Kulturo in običaje?