Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Siemens išče surovine zunaj Kitajske

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-226010 sporočil: 3.863
[Glavni forum] Tema: Siemens išče surovine izven Kitajske
[#1263628] 23.06.11 14:08 · odgovor na: anon-247265 (#1262662)
Odgovori   +    1
[vexy77]
> [jesterjay]
> > [vexy77]
> > > [slep]
> > > Se ni za bat - samo zahod neha tako masovno kupovat tam pa bojo kmalu se zadušili v notranjem sranju.
> >
> > Zahod si tega ne more privoščit, stopnja odvisnosti je že previsoka, prave alternative na kratek/srednji rok ni.
>
> u bistvu JE alternativa...imenuje se Afganistan :)
> a koga kaj prešine v zvezi s tem?

Razen na en velik kamnolom in neskocna polja maka ne. Na kaj ciljas?
Afganistan je "deviški"... Bogat je z rudami in minerali, še popolnoma nedotaknjen. Hotel sem povedat ozadje za protiteroristično vojno. :)

Neposredni odgovori na sporočilo št. 1263628

Strani: 1

anon-247265 sporočil: 968
[Glavni forum] Tema: Siemens išče surovine izven Kitajske
[#1263651] 23.06.11 14:16 · odgovor na: anon-226010 (#1263628)
Odgovori   +    1
[jesterjay]
> [vexy77]
> > [jesterjay]
> > > [vexy77]
> > > > [slep]
> > > > Se ni za bat - samo zahod neha tako masovno kupovat tam pa bojo kmalu se zadušili v notranjem sranju.
> > >
> > > Zahod si tega ne more privoščit, stopnja odvisnosti je že previsoka, prave alternative na kratek/srednji rok ni.
> >
> > u bistvu JE alternativa...imenuje se Afganistan :)
> > a koga kaj prešine v zvezi s tem?
>
> Razen na en velik kamnolom in neskocna polja maka ne. Na kaj ciljas?

Afganistan je "deviški"... Bogat je z rudami in minerali, še popolnoma nedotaknjen. Hotel sem povedat ozadje za protiteroristično vojno. :)
Morda tudi, sem premalo seznanjen z geo-morfološko sestavo Afgana.

Trenutno je pravo ozadje že cca 7 let neskončen vir napajanja CIA-e, kar izhaja iz nadzora nad distribucijo opija... Se pa morda res v času izkaže, da je tudi njihovo ozemlje bogato z nekimi "rare earths" - upam, da bodo do takrat vsaj Ameri že debelo v bankrotu - škode, ki jo povzročajo s svojo postavo "svetovnega policaja" se že desetletja ne da izmerit.

Strani: 1