Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

čarli sporočil: 13.178
[NavadniNimda]
> [čarli]
> > [NavadniNimda]
> > > [čarli]
> > > > [NavadniNimda]
> > > > Evo, pa imamo podatke: Grčija ima cirka 350 mrd skupnega dolga. Na francoske banke odpade cirka 10, na nemške max 20, kar je skupno manj kot 10%.
> > > >
> > > > Kdor bo spet tulil, kako je pomoč EU in IMF "dobra samo za reševanje francoskih in nemških bank" je navadna polpismena opica, ki nima stika z realnostjo!
> > >
> > > Khm, ti si res polpismen:) A so samo banke kupovale obveznice;) Zunanji dolg Grčije je 145,7 milijard+še potencialnih 60,6 milijard. Lepi zneski ni kaj;) Izpostavljenost Francije in Nemčije skupaj pa je 90 milijard €. Potencialno pa še dobrih 14 milijard €;)
> > > Aja pa še link:forum.finance.si/?m=...499&single
> >
> > Jaz sem govoril o tem, da tupoglavci lupetajo, češ da so tej bailouti Grčije samo zaradi "reševanja francoskih in nemških bank". Torej, ne mi podtikati dodatnih semantik in na osnovni njih lupetati, da sem "res polpismen". Poleg tega, da si se osmešil, si še smešen izpadu.
> >
> > Un dokument na linku, pa sem preštudiral še pred tabo! ;)
>
> Očitno nisi pol dobro preštudiral;) Francija in Nemčija največ izgubijo zato pa siliji z bailotom medtem ko drugi počas crkavajo. Naslednja bo Španija k bo crklna pol mi in Italija in je zadeve konec. Ampak to tebi ne potegne in se bi rad boril kot gadafi. S sabo pa še par folka potisnil v brezno...

Še enkrat: trditev je bila izrečena za Francoske in Nemške BANKE. Ne državi, ampak za BANKE. To pa zato, ker opice trdijo, da je vse skupaj le fasada, da se rešuje Francoske in Nemške BANKE.

A si zdaj štekal, ali moram še bolj naglas povedat?
Khm, saj se rešuje med drugim tudi banke a ne;) In je dejstvo, da se rešujejo banke. Pa ne samo banke, ker so pa še druge finančne institucije (tudi državne) iz Nemčije in Francije. In če gre v default Grčija največ izgubita te dve državi. Na to pa kar pozabljaš;)