Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Ustavite Spomenko Hribar!

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-36971 sporočil: 8.543
[Glavni forum] Tema: Ustavite Spomenko Hribar!
[#1261108] 21.06.11 19:59 · odgovor na: (#1261099)
Odgovori   +    14
[s69t]
> [Moneta]
> > [s69t]
> > > [Moneta]
> > > Slabo. Sedaj vidim, gre zgolj za frakcijske boje tranzicijskih komunistov.
> > >
> > > "Četrtič, Spomenka Hribar je nedosledna. Zakaj ni protestirala tudi takrat, ko je pred desetletjem in še kaj vladajoča stranka LDS z razprodajo družbenih stanovanj izvedla največji rop (s konsenzom drugih strank seveda) državnega premoženja v zgodovini Slovenije. Vse to je bilo premoženje minulih generacij. Ko smo s tem mladi generaciji odrekli pravico do dostojne prihodnosti."
> >
> > Jazbinskov zakon je bil rop stoletja. Stirisobna stanovanja po 100 m2 v Ljubljani so se odkupovala po 10.000 dem tistim, ki so bili ze notri. Opisani primer Delovega novinarja.
>
> Lahko je danes o tem. Takrat pa je mlada država potrebovala marke. In v stiski prodajaš "družinsko srebrnino". Bi pa sam, če bi bil oblast, takoj, istočasno, uvedel davek na nepremičnine. Rop je pa, v mojih očeh, tisti harač, ki smo ga pri plačah morali "odvajati" za stanovanjsko gradnjo (itak je šlo cca 80% novih stanovanj za prišleke iz juga). Rop je, v mojih očeh, ko danes kupujejo z davkoplačevalskim denarjem raznorazne Celovške dvore, da potem naselijo v solidarnostna stanovanja "najnižji sloj" prebivalstva. Sosed iz sosednjega stanovanja pa se mora zapufati za 30 let, da bo odplačal puf za taisto stanovanje. Jebiga, različni smo, kaj je za koga rop...

Daj rajsi povej, ce si dobil kaksno nepremicnino po Jazbinskovem zakonu, da se ne bova nategovala.
Eno majhno. Vredno cca 10% tistega, kar so babici in dedku (to stanovanje sem pojerbal po Đezbiju) NACIONALIZIRALI.
Pri drugi babici so zgolj nacionalizirali :)