Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: Gradbinci: komu od uradno solventnih kaže najslabše

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-15342 sporočil: 8.014
Že nekajkrat sem na tem forumu razlagal, zakaj ne želim objaviti lestvice verjetnosti stečaja za domače gradbince, pa čeprav se je moja tovrstna lestvica za domače finančne holdinge izkazala za zelo natančno - vseh prvih šest z lestvice izpred 20 mesecev (forum.finance.si/?t=79447 ) je do današnjega dne že razglasilo insolventnost, sedmi se je temu začasno izognil s pripojitvijo druge firme, deveti z dvema dokapitalizacijama "v naturalijah", osmega pa bo z dokapitalizacijo čez tri tedne reševal KAD.

V bilancah gradbincev je po moji presoji bistveno lažje kaj skriti, zato lestvica verjetnosti njihovega stečaja res ne bi bila nujno prav objektivna (v smislu, da bi tistim na vrhu sicer vsem kazalo slabo, a ne nujno vsakemu slabše kot vsem pod njim in manj slabo kot vsem nad njim).

A v zadnjih mesecih sem dobil toliko prošenj, naj vseeno objavim (ali pošljem dotičnemu po e-pošti) vsaj vrh te lestvice, da sem se odločil za kompromis. V izogib "nepotrebnemu ustvarjanju panike" bom v tej témi med gradbinci, ki so imeli 31.12.2009 vsaj 100 zaposlenih in uradno še niso insolventni, vsakič objavil ime tiste družbe, ki ji po mojih izračunih kaže najslabše (recimo SCT se ne kvalificira, saj je že razglasil insolventnost - že pred pol leta). In naslednjič se bom oglasil šele, če/ko bo šel ta v prisilno poravnavo ali stečaj, šele takrat pa bom tudi objavil ime naslednjega "top" kandidata. Skratka - bolj kot bom sekal mimo, bolj boste imeli pred menoj mir.

--------------

SEPTEM d.o.o., Meljska cesta 50, Maribor (115 zaposlenih na 31.12.2009 in 93 na 31.12.2010)