Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Sredinec sporočil: 204
[rodrigues]
Kdorkoli verjame, da sposoben menedžer dela za samo 9k EUR bruto, je vrhunski naivnež. To ne more biti karierni cilj da voluntiraš na takšni poziciji na kateri najverjetneje ne boš več kot 4 leta. V tem času si moraš nabrati za preostanek lagodnega življenja, ali preko plače ali pa na drug manj legalen način.
V štirih letih zasluži za 60 let minimalnih plač, kar se mi zdi za državo v kateri delo čisto dovolj...

Neposredni odgovori na sporočilo št. 1170031

Strani: 1

anon-248322 sporočil: 1.501
[Sredinec]

V štirih letih zasluži za 60 let minimalnih plač, kar se mi zdi za državo v kateri delo čisto dovolj...
Kako si pa računal? Vzemi oba neto zneska in se ti bo to skoraj prepolovilo. Moj izračun pokaže malce nad 30 let.

Kakokorkoli. Dejstvo je, da si s takšnimi prihodki (v štirih letih je to okoli 200k EUR neto), skorajda težko privošči kakšen malce boljši luksuzen avto in malce bolj razkošno življenje. Na poziciji, ki odloča o tem ali bo nek odvetnik v enem letu pobasal 500k EUR neto zaslužka. Ljudje moramo imeti občutek, da se tak človek ne primerja s tistimi na minimalcu, ampak z onimi drugimi in je zaradi tega velika verjetnost, da bo mnogokratnik njegove plače svojo pot do njega našel na drugačen način.

Strani: 1