Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Udeležba več kot 30-odstotna

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-24983 sporočil: 7.885
[Glavni forum] Tema: Foto: Do 11. ure glasovalo 165.126 volivcev
[#1169257] 10.04.11 19:31 · odgovor na: bc123a (#1169234)
Odgovori   +    3
[bc123a]
> [jobaa]
> vprašaj se, če niso pripravljeni vložiti 5 min na eno kurčevo nedeljo, pokazati vladajoči pasji koaliciji FO, sikter mone, sami, oz vi in tisti, ki imate korist jejte drek,

A to pokazes, ce glasujes proti?

Meni se pa zdi, da predvsem pokazes, da je ok:

- da studenti delajo, namesto da bi studirali
- da je normalno, da te delodajalec po diplomi sprasuje "zaposlimo te, ce lahko dobis kje kaksno napotnico"
- da je normalno da 50 letniki, ki jih "sciti" semoliceva zakonodaja delajo na napotnice od sinov

in tako naprej?

Se enkrat, naljuti se coban na selo i odsece sebi kurac!

PS. Kot je bilo pricakovano je zakon padel:

www.dvk.gov.si/MD201...ndex3.html

PS. Osebno sem sel volit in glasoval za, razlog je pa v tistih treh alinejah zgoraj. Se mi namrec ob dogajanju okrog trga delovne sile v sloveniji ze nekaj let obraca zelodec in to je prva priloznost da direktno pokazem, kaj mislim. O pahorju bom pa glasoval 2012. Ce bo do takrat sploh politicno prezivel, po moje da ni sans.
No ja tvoji razlogi so čisto nepomembni, da se to odpravi ne rabimo novega zakona.
Da študentje delajo, namesto študirajo. Se da to drugače urediti, pač s tem da izgubi status študenta, če predolgo študira. V končni fazi so to znale urediti že slovenske železnice, ko si recimo lahko ono karto dobil samo do 27. leta, tako da ti ni pomagalo, če si dokazoval, da si študent.
No, ja kaj bo delodajalec spraševal po diplomi sedaj ? Če prineseš napotnico za malo delo, ker je še vedno ceneje od drugih oblik zaposlovanja, tako da to ne rešuje ničesar.
Ja ti 50. letniki bodo lahko še vedno delali sedaj na te napotnice, tudi če so zaposleni, ker je to pač stvar nadzora, ki bo še vedno enak.

Zame je edino merodajno, da študentje izgubijo privilegij da delajo praktično neobdavčeno in da se malo postriže zaslužkarske študentske servise.

V bistvu bi bilo bolje da bi se to kar ukinilo in znižalo davke pri podjemnih pogodbah, kakor tudi prispevke in davke iz rednega dela. Potem pa naj dela kdor hoče in kolikor hoče, ker bodo vsi delali pod enakimi pogoji, sedaj spet pogoji niso za vse enaki.
Študenjte pač lahko tudi delajo kolikor hočejo, samo če bodo pač delali naj delajo, plačajo študij in potem lahko študirajo do penzije.