Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kolikšen je dejansko državni dolg Slovenije?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-220749 sporočil: 2.549
Letno gre za pokojnine 3-4 mrd €, obveznosti do preteklih zasegov v pokojninsko ponzi shemo so potem okoli 75 mrd € (ob tem da od 75 mrd € preteklih zasegov ni na računih niti enega centa), če se to prišteje na javni dolg hitro postane jasno kaj je ostalo od "zgodbe o uspehu". Mojih depozitov tudi ni v "naših", bankah, zihr ne nameravam po nočni seji stati pred izpostavami nacionalnega interesa in s transparenti zahtevati dostop do svojega denarja, ko bo ta v "višje namene" zasežen.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 1061463

Strani: 1

vrac sporočil: 11.068
[MinZaRes]
Letno gre za pokojnine 3-4 mrd €, obveznosti do preteklih zasegov v pokojninsko ponzi shemo so potem okoli 75 mrd € (ob tem da od 75 mrd € preteklih zasegov ni na računih niti enega centa), če se to prišteje na javni dolg hitro postane jasno kaj je ostalo od "zgodbe o uspehu". Mojih depozitov tudi ni v "naših", bankah, zihr ne nameravam po nočni seji stati pred izpostavami nacionalnega interesa in s transparenti zahtevati dostop do svojega denarja, ko bo ta v "višje namene" zasežen.
Pretiravat pa ne, bog te nima rad... Že brez tega situacija ni rožnata. Glej, naš pokojninski sistem je pač takšen, da se obveznosti do pokojnin upokojencem pokrivajo s tekočimi vplačili delovne aktivne populacije in ker je upravičencev čedalje več, vplačila pa ne naraščajo, razliko izravnavamo iz proračuna. in to merjeno v milijardah EUR. Če bo referendum, bo ta razlika še večja in potem se bodo ti isti sindikalisti premeteno spraševali, kje je denar....

To pa ne pomeni, da sem proti individualnim računom za pokojninsko zavarovanje. Vendar je tu problem, kaj narediti v prehodnem obdobju...
anon-43949 sporočil: 4.362
[MinZaRes]
Letno gre za pokojnine 3-4 mrd €, obveznosti do preteklih zasegov v pokojninsko ponzi shemo so potem okoli 75 mrd € (ob tem da od 75 mrd € preteklih zasegov ni na računih niti enega centa), če se to prišteje na javni dolg hitro postane jasno kaj je ostalo od "zgodbe o uspehu". Mojih depozitov tudi ni v "naših", bankah, zihr ne nameravam po nočni seji stati pred izpostavami nacionalnega interesa in s transparenti zahtevati dostop do svojega denarja, ko bo ta v "višje namene" zasežen.
"Mojih depozitov"?
Tukaj gre za totalno pomoto - ne pozabit, da v podalpju ne obstaja nič v obliki denarja ali sploh kapitala, kar bi bilo zares nedotakljivo "moje". Lastnina je v teh krajih še vedno predvsem "družbena", "naša", "državna", kakorkoli že to imenujemo, vse ostalo je le privid, slepilo.

Država je že davno oropala sklade in je vloženi denar brez problema zapravila za svoje namene, okradeni vlagatelji, recimo penzijski zavarovanci, se lahko s protesti obrnejo na sončno upravo. Država tega denarja nikoli ne bo vrnila v sklad, zavarovancem, dejanskim lastnikom. Ti so pač samo ena od molznih krav.
To je pravo bistvo "socialne države" - vsem vzeti zasluženo, potem pa vsi na "sociali".
V to smer "podružbljanja" kar lepo napredujemo, saj je izjem, ki imajo še kaj resnično svojega, vedno manj.

Strani: 1