Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-207617 sporočil: 6.899
[rename]
Sem pristas kupovanja novega avta.
Videl v najblizjimokolici ze x-krat: kupis avto za 40 jurjev in ga imas 5 let brez problemov, nadaljnjih 5 pa kaj crkne, ampak vsaj ves, kaj imas.
Ali pa rqbljenega za 20 in zdajes v naslednjih 5 letih 20 za servis....kaj sele rabljenega za 10.
Kar pa kupim je do leto dni staro, salonsko vozilo z garancijo....ne pa tisto, kar uvozijo iz Nemcije.

Ne vem pa, kako je s temi preprodajalci gor pri vas na svobodi....ampak ja, za 30jurjev bitudi jaz rajs imel crosscountry....namesto novega passata ;-)
cisti balkan je tle na svobodi :-) Kup strojanov ki se vozijo okrog brez zavarovanja in brez izpita. Kupovanje novega, kot tudi leto ali dve starega je nadvse prijetna pozicija ki si je res ne smem privosciti - bi lahko, ampak bi delal prevec za avto, premalo za hisko.

Zaenkrat z nekaj spretnosti drzim stroske sraufanja in depreciacije skupaj krepko pod dva jurja na leto, pri 30+ KKm, zelo zadovoljen s tem. Depreciacije pri avtu za 4 jurje ni vec kaj dosti :-)))), sraufajo pa dzombe ki razumejo, da sem cenovno obcutljiv :-). Avto za 20K ima samo depreciacije cca 3 jurje letno, preden si zamenjal ploscico ali zarnico. Ta preracun ni isti za razumne voznike - jaz sem do avtomobila kreten in z avti od nekdaj delam ko "svinja s kurbusom" (in to se ne bo spremenilo, pa ceprav bi rols roycea zadel na loteriji). Zato je moje "pravilo" da avto kupujem z odvec denarjem, nikoli na kredit ali z last savings. Morda ko bom v penziji.

Zanimivo je da se ekonomika iz slovenije v UK to ni bistveno spremenila - v sloveniji so cenej mehankarji, tukaj pa avti - ker je cena starejsega rabljenega avta pac obratno sorazmerna ceni mehankarjev, da se ga se splaca imeti. Tukaj ljudje vozijo veliko bolj kretensko, nasilno kot v sloveniji. Ne v smislu odnosa do soudelezencev - pescev, kolesarjev, drugih voznikov, in konjev (tega je tukaj ful, tretji svet :-)...) - ampak do vozila. Obrne kljuc, poln gas proti rdeci, polna premza. V krozisce kolikor se da, bremza, in poln gas ven. Rat race. Vsak je mali Hamilton, celo v spakah kot je fiat 500 ali ford fokus.

Sem pa tudi tak clovek da ce bi dodelil 40K za avto, bi raje kupil 5 let starega maseratija ali porscheja, kot pa nov avto za 40K. Ko bom zbitcoinal za novega ferrarija, potem pa ajde - bi kupil novega :-)