Izbrani forum: Avto

Izbrana tema: članek Zakaj bi vozilo vzdrževali “pod kozolcem”?

Strani: 1 2 3

najobj sporočil: 31.870
[#2727331] 08.08.18 10:13 · odgovor na: anon-207617 (#2727244)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 08.08.2018 10:14
[NemirniTujec]
> [najobj]
> > [bacco979]
> > V bistvu gre vse bolj v smeri gospodinjskih aparatov... do izteka garancije (bo) zadeva kolikor toliko dobro dela(la), kaka tudi ne, po izteku garancije pa so/bodo popravila tolk draga, da greš raje po novega.
> ... no, tota se mi za avto zdi malo močna, komot pa proizvajalci naredijo ključ z rokom veljavnosti, da avto brez potrdila ne boš mogel štartat, potrdilo pa bo obnavljal pooblaščeni servis vsako leto ob rednem servisu ...
>
> > Pa tudi uporaba postaja čedalje bolj podobna. Čim več fensi elektronike je treba notr nasrat, da je ja čim dražje, ampak user frendly za vsakega debila, ki bi moral namesto vozniškega dovoljenja dobiti karto za bus.
>
> ... eh, več kot je fensi elektronike, več se kvari in več si - glej zgoraj - na pooblaščenem servisu ...
>
> P.S.: res me zanima, kako mehaniki "pod kozolcem" popravljajo silno fensi elektroniko ...
Mislim da tega ne bomo videli dokler ne bo dokoncno potrjeno da zivimo v Huxleyevem krasnem novem svetu. In ko bomo tam, bo tole z avti se najmanjsi problem.

P: ponosen lastnik veckrat servisiranega Miele pralnega stroja.

Cena rabljenega: 250 funtov.
Kakovost pranja in delovanje brez neumnih 10 inch touchscreenov: neprecenljivo.
... eh, saj poznaš tisto zgodbo z žabo in kotlom, ampak ker totega foruma skoraj noben ne bere, ni glih neke nevarnosti, da sem kakšnemu proizvajalcu dal idejo, kako z itak že sprogramiranimi ključi zavezati kupce novih avtomobilov k neskončni zvestobi svojim pooblaščenim servisom ...
moon sporočil: 1.623
[#2727690] 10.08.18 11:27 · odgovor na: anon-204390 (#2726967)
Odgovori   +    1
[vickibedi]
Če pogledam svoj zadnji račun, so me na uradnem servisu najbolj "nategnili" pri naslednjih postavkah:
- urna postavka serviserja je 48 EUR,
- obračun ur (seštejejo ure za redni servis (1,5 ure) + ure za posamezne menjave in izvedbe, npr menjava žarnice, zračnega filtra + 10 EUR za vsako postavko)

Pri cenah rezervnih delov sicer niso pretiravali, (motorno olje po 14,40 EUR liter),
so mi pa zamenjali cel kup žarnic, po moje nepotrebno, kar me je skupaj koštalo vsaj 10 EUR.

Skratka, najbolj te nategnejo pri urni postavki in delovnih urah, pri delih pa najbolj ko ti menjavajo nepotrebne malenkosti (npr. predlagali so mi zamenjavo zadnjega brisalca za 20 EUR, potem sem ga zamenjal sam v Šparu kupil metlico za 5 EUR)
No, meni so na uradnem servisu BMW zamenjali mikro filter klime (mislim, da je stal cca 80 EUR). Kasneje so mi na naslenjem servisu (drugi uradni serviser) povedali, da bo treba zamenjati filter, ker se ni bil zamenjan, bi pa moral bit.. pa imam se dosti zgodbic o BMW servisih.. najboljsa je bila ta, da so mi rekli, da je tri in pol let stara E60 ze star avto (imel je 50.000 km), katremu ne pripada nobena garancija mobilnosti in da naj si kar sam uredim vleko (400 km iz Slovenije).. toliko o njihovih stroitvah.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2727693] 10.08.18 11:42 · odgovor na: moon (#2727690)
Odgovori   +    0
[moon]
> [vickibedi]
> Če pogledam svoj zadnji račun, so me na uradnem servisu najbolj "nategnili" pri naslednjih postavkah:
> - urna postavka serviserja je 48 EUR,
> - obračun ur (seštejejo ure za redni servis (1,5 ure) + ure za posamezne menjave in izvedbe, npr menjava žarnice, zračnega filtra + 10 EUR za vsako postavko)
>
> Pri cenah rezervnih delov sicer niso pretiravali, (motorno olje po 14,40 EUR liter),
> so mi pa zamenjali cel kup žarnic, po moje nepotrebno, kar me je skupaj koštalo vsaj 10 EUR.
>
> Skratka, najbolj te nategnejo pri urni postavki in delovnih urah, pri delih pa najbolj ko ti menjavajo nepotrebne malenkosti (npr. predlagali so mi zamenjavo zadnjega brisalca za 20 EUR, potem sem ga zamenjal sam v Šparu kupil metlico za 5 EUR)

No, meni so na uradnem servisu BMW zamenjali mikro filter klime (mislim, da je stal cca 80 EUR). Kasneje so mi na naslenjem servisu (drugi uradni serviser) povedali, da bo treba zamenjati filter, ker se ni bil zamenjan, bi pa moral bit.. pa imam se dosti zgodbic o BMW servisih.. najboljsa je bila ta, da so mi rekli, da je tri in pol let stara E60 ze star avto (imel je 50.000 km), katremu ne pripada nobena garancija mobilnosti in da naj si kar sam uredim vleko (400 km iz Slovenije).. toliko o njihovih stroitvah.
Drugi niso seveda nič boljši. Primer Opel servis - vodna pumpa (po internetu jo dobiš za 70-80 EUR), na servisu so jo zaračunali cca 170. EUR (in to kao s 25% popustom LOL).
anon-180464 sporočil: 4.080
[#2727761] 10.08.18 17:08 · odgovor na: anon-204390 (#2727693)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-180464 10.08.2018 17:08
Meni so ob crku klime rekli, da bo treba menjati kompresor (in potem zraven še par stvari). Jaz sem vedel, da je na kompresorju crknila le sklopka, ampak priznam, da jo je bilo težko dobiti posebej (kupil podobno z manjšo predelavo).

Sklopka s Kitajske je bila 25€, 50€ poštnina in 25€ uvoznih dajatev in stroškov.
Zamenjal sem jo sam, brez da bi prekinil tokokrog klime, zato se ni bilo treba ukvarjati s plinom (čeprav je vse skupaj že spominjalo na ginekološko operacijo).
Nov kompresor bi stal okrog 500€ brez kakšnekoli storitve.

Zadeva pa že 3 leta bp deluje...
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2728016] 12.08.18 19:54 · odgovor na: anon-180464 (#2727257)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-154083 12.08.2018 19:57
[kekez]
Npr. vem, da če avto nima olja, je za kratek čas tudi voda dobra, pa mu ne bo hudega (imam cel kup podobnih, včasih iz nuje, drugič iz firbca) :-)
To si po moje emulzijo naredil.
"pa mu ne bo hudega" pa bi sicer bilo treba od blizu cilindre pogledat :-)
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2728018] 12.08.18 20:00 · odgovor na: (#2727217)
Odgovori   +    0
[republican]
ter malo slabše od Italijanov in Špancev.
Si to ziher?

Strani: 1 2 3