Strani: 1 2

anon-116402 sporočil: 4.340
[#2551531] 24.09.15 11:26 · odgovor na: najobj (#2551501)
Odgovori   +    1
[najobj]

... čuj, to ni noben problem, ker imaš ti možnost izbire, če se boš vsedel v takšen avto ali ne ... khmm, problem je, ker bodo skupaj s tabo in mano v "navadnih" avtomobilih po istih cestah sami križarili tudi toti I-phonavtomobili ...
Če že misli iti Apple v avtomobilsko branžo, je za našo varnost bolje, da dela avte, ki vozijo avtonomno. Njihovi izdelki načeloma še kar delujejo. Imajo pa vse rešitve ravno obratne od ustaljenih, zato res ne bi bilo pametno, da se voznikom prepusti sukanje volana v nasprotno smer.
bigl sporočil: 18.363
[#2551532] 24.09.15 11:27 · odgovor na: Endimion (#2551526)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: bigl 24.09.2015 11:28
[Endimion]
Ne vem iz česa je doktoriral.... ampak...

www.arb.ca.gov/newsr...letter.htm

komplet vodstvo VW je že 14 dni vedelo, da je vprašanje časa, predno jih javno linčajo. 3. septembra so namreč na sestanku priznali, da majo načrtnega goljufa na ECU prkuplanega, da štela kontrolo emisij.

Skrtatka 14 dni predno je to EPA spravila v javnost.

Ne samo da bodo od kupcev teh Jett in Passatov fasali Class Action lawsuit za prodajo avtomobilov, ki niso ustrezali oglaševanim standardom. (nateg kupca v ZDA je huda svinjarija, in tle bo nekaj pravnikov fejst zaslužilo, govorim o provizijah, ki imajo 6 ali 7 ničel). In ne da bo za vsak avto ki je bil "predelan" fasali še kazen (ne bo sicer tok, kokr je max, bo pa. Če je v teh 14 dneh EN SAM izvršni direktor koncerna prodal eno samo delnico VOW.DE, bodo padale take tožbe delničarjev (Neenaka obravnava družbenikov), ki so v dveh dneh pušnili 25 miljard € (3 slovenske letne proračune), da onih 6,5 miljarde rezervacij niti slučajno ne bo zadosti....

In nemci majo BudesGesetz, ki prepoveduje prodajo VW brez soglasja Bundestaga? LOL :)
To pa ja, trgovanje z notranjimi informacijami je v ZDA smrtni greh. SEC kot pes varuh am. borze in ostali so tu neusmiljeni. Posledice so lahko še veliko večje in dražje. Amerika je dežela pravnikov - odvetnikov in teh je ogromno in vsi lepo živijo. Lep dan.
Endimion sporočil: 10.307
[#2551548] 24.09.15 12:10 · odgovor na: (#2551541)
Odgovori   +    1
[valsidalado]
> [Endimion]
> Pred časom sta dva mulca v ZDA z notebukom heknila GM-ovega Cherokeeja:
>
> www.wired.com/2015/0...p-highway/
>
> To je slabše kot Windows ME....

Ne vem, če sem do tretjine prišel. Ne vem, kaj na koncu vse avtor še pravi. Upam da bom kasneje enkrat to še prebral, ker o tem res nisem ničsr zasledil, le namige. Link sem pa shranil. Mene dejansko vsj malo zanima, če se ni kaj podobnega zgodilo z letali v Maleziji, v Ukrajini, v francoskih Alpah ipd.

PS - Kakšen močan in hiter zasilni reset in odklop od centralnega pocesorja in od internetnih povezav, bi kar prav prišel, kak nov varnostni standard...
Ne bo šlo, dokler imajo avtomobili opcijo žičnega ali brezžičnega povezovanja z interneti :) If you can connect to it, you can probably hack it.

Poglej malo kok stanejo šifrirni sistemi za vojsko ali pa policijo. pa še tiste scotajo. Avto kot tak pa je dons malodane izdelek široke potrošnje. Upravljanje šifrirnega omrežja za vse miljone avtomobilov na cestah bi bil tako svinjsko drag sistem, da ga živ bog ne bi hotel plačat.
bc123a sporočil: 48.253
[#2551561] 24.09.15 12:29 · odgovor na: Endimion (#2551526)
Odgovori   +    0
[Endimion]
Če je v teh 14 dneh EN SAM izvršni direktor koncerna prodal eno samo delnico VOW.DE, bodo padale take tožbe delničarjev (Neenaka obravnava družbenikov), ki so v dveh dneh pušnili 25 miljard € (3 slovenske letne proračune), da onih 6,5 miljarde rezervacij niti slučajno ne bo zadosti....
Tako je, ze borzno obvescanje je tu podlaga za miljonske tozbe.
najobj sporočil: 31.920
[#2551658] 24.09.15 14:29 · odgovor na: anon-116402 (#2551531)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 24.09.2015 14:31
[usimoncic]
> [najobj]
>
> ... čuj, to ni noben problem, ker imaš ti možnost izbire, če se boš vsedel v takšen avto ali ne ... khmm, problem je, ker bodo skupaj s tabo in mano v "navadnih" avtomobilih po istih cestah sami križarili tudi toti I-phonavtomobili ...
Če že misli iti Apple v avtomobilsko branžo, je za našo varnost bolje, da dela avte, ki vozijo avtonomno. Njihovi izdelki načeloma še kar delujejo. Imajo pa vse rešitve ravno obratne od ustaljenih, zato res ne bi bilo pametno, da se voznikom prepusti sukanje volana v nasprotno smer.
... čuj, že tisti avtomobili, ki kao znajo vozit sami, res vozit ne znajo niti slučajno, ker je finta varnega prometa, da voziš približno tako, kot vsi ostali udeleženci ... khmm, ker pizdarija v prometu nastane vedno takrat, ko se pojavi kakšna izjema, pa čeprav tista izjema vozi natančno po predpisih ... evo, in ne znam si predstavljati, da bi samovozeči avto znal sproti "brati" promet in se mu prilagajati, jebiga ...
anon-268539 sporočil: 2.339
[#2551814] 25.09.15 06:42 · odgovor na: (#2551473)
Odgovori   +    1
[gsavli]
> [komendator]
> "Danes že nekdanji prvi mož Volkswagna, Martin Winterkorn, je včeraj po kriznem sestanku z nadzornim svetom podal odstopno izjavo - šokiran in nevedoč goljufije."
>
> Ni prav, da se vsakega takoj osumi in vnaprej diskreditira. Možakar je v zrelih letih in je v življenju nekaj dosegel. Spoštovanje!
> V Sloveniji dobesedno razsaja virus paranoje in nezaupanja. Več kot razumljivo, toda v vseh pravno kultiviranih okoljih se vpletenost (in krivda) dokazuje v postopkih. Če je to sploh potrebno.

dosegel je 40 mrd velik morebitni instantni minus na bilancah VWja. Z načrtno goljufijo, ne z zaplezanjem z napačnimi odločitvami.

slovenci smo(ste) radi izjemno apologetski, ko to ni na mestu (načrtne goljufije in posledice zaradi tega) in izjemno napadalni, kot to ni na mestu (napačna odločitev in posledice zaradi tega).
Dosegel da je.., on osebno? In za povrh z načrtno goljufijo?
Ni prav človeka obtoževati na pamet! Zagovarjam osebno odgovornost, a ne toleriram neargumentirano napadalnost »ad personam«. Če je objektivno odgovoren (po njihovi razlagi niti to ni), potem so z odstopom zadevo po tej plati, vsaj kar se njega tiče, uredili.
bc123a sporočil: 48.253
[#2551822] 25.09.15 07:51 · odgovor na: anon-268539 (#2551814)
Odgovori   +    1
[komendator]
> [gsavli]
> > [komendator]
> > "Danes že nekdanji prvi mož Volkswagna, Martin Winterkorn, je včeraj po kriznem sestanku z nadzornim svetom podal odstopno izjavo - šokiran in nevedoč goljufije."
> >
> > Ni prav, da se vsakega takoj osumi in vnaprej diskreditira. Možakar je v zrelih letih in je v življenju nekaj dosegel. Spoštovanje!
> > V Sloveniji dobesedno razsaja virus paranoje in nezaupanja. Več kot razumljivo, toda v vseh pravno kultiviranih okoljih se vpletenost (in krivda) dokazuje v postopkih. Če je to sploh potrebno.
>
> dosegel je 40 mrd velik morebitni instantni minus na bilancah VWja. Z načrtno goljufijo, ne z zaplezanjem z napačnimi odločitvami.
>
> slovenci smo(ste) radi izjemno apologetski, ko to ni na mestu (načrtne goljufije in posledice zaradi tega) in izjemno napadalni, kot to ni na mestu (napačna odločitev in posledice zaradi tega).

Dosegel da je.., on osebno? In za povrh z načrtno goljufijo?
Ni prav človeka obtoževati na pamet! Zagovarjam osebno odgovornost, a ne toleriram neargumentirano napadalnost »ad personam«. Če je objektivno odgovoren (po njihovi razlagi niti to ni), potem so z odstopom zadevo po tej plati, vsaj kar se njega tiče, uredili.
Gsavli je dobro povedal. Slovenci izjemno radi iscemo gresne kozle. Tale svinjarija s prirejanjem programske opreme v krmilnikih motorjev sega po celem VW koncernu. Mar res mislis da Winterkorni tega ni vedel? Ce res ni, potem pa je kriv popolnoma osnovnih napak managementa, ker je vzpostavil taksno strukturo odlocanja, da je lahko tako usodna odlocitev sla mimo njega.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2551837] 25.09.15 08:30 · odgovor na: bc123a (#2551822)
Odgovori   +    1
[bc123a]
> [komendator]
> > [gsavli]
> > > [komendator]
> > > "Danes že nekdanji prvi mož Volkswagna, Martin Winterkorn, je včeraj po kriznem sestanku z nadzornim svetom podal odstopno izjavo - šokiran in nevedoč goljufije."
> > >
> > > Ni prav, da se vsakega takoj osumi in vnaprej diskreditira. Možakar je v zrelih letih in je v življenju nekaj dosegel. Spoštovanje!
> > > V Sloveniji dobesedno razsaja virus paranoje in nezaupanja. Več kot razumljivo, toda v vseh pravno kultiviranih okoljih se vpletenost (in krivda) dokazuje v postopkih. Če je to sploh potrebno.
> >
> > dosegel je 40 mrd velik morebitni instantni minus na bilancah VWja. Z načrtno goljufijo, ne z zaplezanjem z napačnimi odločitvami.
> >
> > slovenci smo(ste) radi izjemno apologetski, ko to ni na mestu (načrtne goljufije in posledice zaradi tega) in izjemno napadalni, kot to ni na mestu (napačna odločitev in posledice zaradi tega).
>
> Dosegel da je.., on osebno? In za povrh z načrtno goljufijo?
> Ni prav človeka obtoževati na pamet! Zagovarjam osebno odgovornost, a ne toleriram neargumentirano napadalnost »ad personam«. Če je objektivno odgovoren (po njihovi razlagi niti to ni), potem so z odstopom zadevo po tej plati, vsaj kar se njega tiče, uredili.

Gsavli je dobro povedal. Slovenci izjemno radi iscemo gresne kozle. Tale svinjarija s prirejanjem programske opreme v krmilnikih motorjev sega po celem VW koncernu. Mar res mislis da Winterkorni tega ni vedel? Ce res ni, potem pa je kriv popolnoma osnovnih napak managementa, ker je vzpostavil taksno strukturo odlocanja, da je lahko tako usodna odlocitev sla mimo njega.
Ihan na siolu je zadel slovenski princip:

"Če bi se afera VW zgodila pri nas, bi direktor najprej izjavil, da ni še nič ni dokazano na sodišču, niti na okrajnem niti na vrhovnem, da o ustavnem sploh ne govorimo. In dokler ni dokazano, je vse v redu! Pa tudi če se bo res kaj izkazalo, on osebno ni nič sprogramiral, saj sploh ne zna uporabljati računalnika."
anon-184116 sporočil: 255
[#2551846] 25.09.15 08:40 · odgovor na: anon-207617 (#2551837)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-184116 25.09.2015 08:45
Kako zelo pronicljivo Nemarni tujec. Vse kar si napisal je bilo že stokrat povedano in zavestno spregledano. Kdor noče videti, pač ne vidi. Tudi sodišča sodijo v ta krog. Kar je dovoljeni Jupitru, ni dovoljeno ...

... razen, če dejavnosti zaustavi kdo večji od Jupitra.

Ps:

Beri tudi komentarje pod "www.finance.si/88362...li-Polzelo
staviš, da bo vse potekalo po že znanem scenariju nedotakljivih in moralno neoporečnih?
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2551847] 25.09.15 08:44 · odgovor na: anon-184116 (#2551846)
Odgovori   +    0
[pregreha]
... Nemarni tujec. Vse kar si napisal je bilo že stokrat povedano in zavestno spregledano...
A maš ti kake težave z menoj?
anon-268539 sporočil: 2.339
[#2551876] 25.09.15 09:36 · odgovor na: bc123a (#2551822)
Odgovori   +    2
»Gsavli je dobro povedal. Slovenci izjemno radi iscemo gresne kozle.«

»Gsavli« ga je malce polomil in to morda že ve. Kdor misli, da temu ni tako, lahko (kontra)argumentira… Da radi iščemo grešne kozle, sem dejansko jaz implementiral: »Ni prav, da se vsakega takoj osumi in vnaprej diskreditira.« in »V Sloveniji dobesedno razsaja virus paranoje in nezaupanja.«. »Gsavli« je to relativiziral.

Pišeš: »Tale svinjarija s prirejanjem programske opreme v krmilnikih motorjev sega po celem VW koncernu. Mar res mislis da Winterkorni tega ni vedel? Ce res ni, potem pa je kriv popolnoma osnovnih napak managementa, ker je vzpostavil taksno strukturo odlocanja, da je lahko tako usodna odlocitev sla mimo njega.«
1.) Prvič slišim, da prirejanje progr. opreme sega po celi multinacionalki…
2.) Kaj jaz mislim, da je oz. ni vedel, je bolj ali manj ugibanje, ker tega ne vem in ne morem vedeti.
3.) Kdor ne pozna strukture odločanja v koncernu in nikoli ni vodil večjega sistema, ministrstva, stranke,.., niti ne ve, kaj je oz. ni g. Winterkorn vzpostavil, ta težko referenčno presoja. Lahko pa si svoje misli, to tudi pove (napiše), ugiba… V okviru primernega… Tak je tudi tvoj odziv (olikan..) in pri tem naj ostane.
lp
bc123a sporočil: 48.253
[#2551883] 25.09.15 09:54 · odgovor na: anon-268539 (#2551876)
Odgovori   +    0
[komendator]
1.) Prvič slišim, da prirejanje progr. opreme sega po celi multinacionalki…
Taka so zadnja porocila, da se ta koda nahaja tudi v Skodinih in Seatovih avtomobilih, obe znamki sta v lasti VW.
2.) Kaj jaz mislim, da je oz. ni vedel, je bolj ali manj ugibanje, ker tega ne vem in ne morem vedeti.
Ne poznas profesionalnega razvoja tako kriticnih komponent kot je programska koda krmilnikov. Ce bi lahko vsak mulc v kodo vtaknil nekaj, kar koncernu prihrani miljarde, bi to bilo absolutno kriticna pomanjkljivost.

Taksna koda je nacrtovana, spisana, verificirana, preizkusena, certificirana (znotraj), in sele potem gre v avto. Sicer ti lahko garantiram, da bi se tvoj avto (ABS, airbagi) obnasal tako kot tvoj PC ali telefon, ki zmrzne enkrat na teden ali dva. Kar je pri pcju normalno, pri telefonu neprijetno, pri avtu pa smrtnonosno.

Skratka, pri razvoju taksne kode sodeluje na desetine ljudi razlicnih profilov in je popolnoma nemogoce, da se taksna koda znajde not po nakljucju, ker je en mulc hotel prodor diesla v US.
3.) Kdor ne pozna strukture odločanja v koncernu in nikoli ni vodil večjega sistema, ministrstva, stranke,.., niti ne ve, kaj je oz. ni g. Winterkorn vzpostavil, ta težko referenčno presoja.
Ce je struktura odlocanja taksna, da lahko ne nizjerazredni inzenir v kodo vgradi zadevo, ki potencialno izpostavi vsak avto odskodnini 38.000 USD, in tega ni vedelo vodstvo in niti pravna sluzba (?) potem je tak koncern popolnoma v riti, jaz se pa ne vsedem vec v tak avto.
crt sporočil: 27.191
[#2551886] 25.09.15 09:57 · odgovor na: (#2551884)
Odgovori   +    2
[gsavli]
Meni je fascinanten slovenski občutek za prav in narobe. Ko je na tapeti en menedžer, ki z goljufijo naredi orenk minus firmi je "ajde, bre, pusti ga, sej ni mislu nč tazga". Ko konča kakšna firma v stečaju zaradi napačnih odločitev ali nenadnega upada povpraševanja (kar sicer spada v širšem kontekstu tudi med slabe mendžerske odločitve) in ne goljufije, bi ga pa na križ pribili. Fascinantno.
mislim, da gre psiholosko tukaj bolj za lokacijo sedeza druzbe.
crt sporočil: 27.191
[#2551890] 25.09.15 10:04 · odgovor na: (#2551889)
Odgovori   +    2
ampak jaz avtopmatično sklepam, da imajo ljudje iste vatle kot jih imajo za druge, tudi zase.
dude :)
crt sporočil: 27.191
[#2551894] 25.09.15 10:10 · odgovor na: (#2551892)
Odgovori   +    1
[gsavli]
> [crt]
> > ampak jaz avtopmatično sklepam, da imajo ljudje iste vatle kot jih imajo za druge, tudi zase.
>
> dude :)

what? :)
www.youtube.com/watc...rkoj933Mfg
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2551896] 25.09.15 10:17 · odgovor na: (#2551892)
Odgovori   +    2
[gsavli]
> [crt]
> > ampak jaz avtopmatično sklepam, da imajo ljudje iste vatle kot jih imajo za druge, tudi zase.
>
> dude :)

what? :)
Dude, serijusli...

Sicer pa se tudi meni zdi, da čebi šlo za Fiat ali za Dacio ali za Hyundai, bi folk takoj razumel, da je to svinjarija. Nemci pa so slovencu sveti :-)
bc123a sporočil: 48.253
[#2551915] 25.09.15 11:20 · odgovor na: (#2551889)
Odgovori   +    1
[gsavli]
napačno odločil (recimo zadnjič je en zahteval odstop merklce pronto, zaradi ene (možno da) slabe odločitve),
Uf. Jaz nisem tega zahteval (ce mene mislis), jaz sem rekel, da se lahko konca z odstopom, izkljucno zaradi tega, da ustvarijo PR vtis po bliznjem vzhodu da "mame merkel" ni vec.
anon-20668 sporočil: 3.976
[#2551918] 25.09.15 11:24 · odgovor na: bc123a (#2551883)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-20668 25.09.2015 11:24
[bc123a]
> [komendator]
> 1.) Prvič slišim, da prirejanje progr. opreme sega po celi multinacionalki…

Taka so zadnja porocila, da se ta koda nahaja tudi v Skodinih in Seatovih avtomobilih, obe znamki sta v lasti VW.
No, to ne bi smelo biti presenečenje, saj so njuni avti na enaki platformi kot VWji in vsekakor so motorji in pogonski sklopi v bistvu enaki. Golf=Octavia=Leon; Up!=Mii=Citigo; Sharan=Alhambra itd...


Je pa zanimiva ideja na koncu komentarjev na tale članek (ne vem ali sem že lepil link nanj ali ne):
www.curbsideclassic....ent-343511

"My prediction is: this is going to result in some behind-the-scenes horse trading, whereby Germany gets to keep its motor industry and Europe ends up getting gene modified chickens from the US."
bc123a sporočil: 48.253
[#2551924] 25.09.15 11:31 · odgovor na: (#2551921)
Odgovori   +    0
[gsavli]
> [bc123a]
> > [gsavli]
> > napačno odločil (recimo zadnjič je en zahteval odstop merklce pronto, zaradi ene (možno da) slabe odločitve),
>
> Uf. Jaz nisem tega zahteval (ce mene mislis), jaz sem rekel, da se lahko konca z odstopom, izkljucno zaradi tega, da ustvarijo PR vtis po bliznjem vzhodu da "mame merkel" ni vec.

nisem tebe mislil, sicer pa je irelevantno koga sem mislil, gre samo kot "enega izmed" primerov, ko slovenci zahtevajo strogo kazen ob slabi odločitvi, kar je v ostrem kontrastu s tem apologetvstvom do winterkorna in VWjeve goljufije, kjer je zanje očitno šefe tam samo zato, da vleče plačo.
seveda, to je pa itak ocitno. ob beguncih se slovenska desnica grize v jezik do krvi zaradi notranjega konflikta.
najobj sporočil: 31.920
[#2551926] 25.09.15 11:35 · odgovor na: anon-268539 (#2551876)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 25.09.2015 11:36
[komendator]
»Gsavli je dobro povedal. Slovenci izjemno radi iscemo gresne kozle.«

»Gsavli« ga je malce polomil in to morda že ve. Kdor misli, da temu ni tako, lahko (kontra)argumentira… Da radi iščemo grešne kozle, sem dejansko jaz implementiral: »Ni prav, da se vsakega takoj osumi in vnaprej diskreditira.« in »V Sloveniji dobesedno razsaja virus paranoje in nezaupanja.«. »Gsavli« je to relativiziral.

Pišeš: »Tale svinjarija s prirejanjem programske opreme v krmilnikih motorjev sega po celem VW koncernu. Mar res mislis da Winterkorni tega ni vedel? Ce res ni, potem pa je kriv popolnoma osnovnih napak managementa, ker je vzpostavil taksno strukturo odlocanja, da je lahko tako usodna odlocitev sla mimo njega.«
1.) Prvič slišim, da prirejanje progr. opreme sega po celi multinacionalki…
2.) Kaj jaz mislim, da je oz. ni vedel, je bolj ali manj ugibanje, ker tega ne vem in ne morem vedeti.
3.) Kdor ne pozna strukture odločanja v koncernu in nikoli ni vodil večjega sistema, ministrstva, stranke,.., niti ne ve, kaj je oz. ni g. Winterkorn vzpostavil, ta težko referenčno presoja. Lahko pa si svoje misli, to tudi pove (napiše), ugiba… V okviru primernega… Tak je tudi tvoj odziv (olikan..) in pri tem naj ostane.
lp
... čuj, zdaj pa še povej, zakaj točno toti Winterkorn dobiva 16.000.000 evrov na leto ...

P.S.: gsavli je dobro povedal, da Slovenci izjemno radi iščemo grešne kozle, pozabil pa je povedat, da Slovenci enako dobro iščemo izgovore za "naše" ... khmm, pa čeprav mi ni jasno, kaj imaš ti s totim Winterkornom, razen da je on Saint German ...
anon-238577 sporočil: 14.015
[#2551975] 25.09.15 13:27 · odgovor na: najobj (#2551926)
Odgovori   +    1
[najobj]
> [komendator]
> »Gsavli je dobro povedal. Slovenci izjemno radi iscemo gresne kozle.«
>
> »Gsavli« ga je malce polomil in to morda že ve. Kdor misli, da temu ni tako, lahko (kontra)argumentira… Da radi iščemo grešne kozle, sem dejansko jaz implementiral: »Ni prav, da se vsakega takoj osumi in vnaprej diskreditira.« in »V Sloveniji dobesedno razsaja virus paranoje in nezaupanja.«. »Gsavli« je to relativiziral.
>
> Pišeš: »Tale svinjarija s prirejanjem programske opreme v krmilnikih motorjev sega po celem VW koncernu. Mar res mislis da Winterkorni tega ni vedel? Ce res ni, potem pa je kriv popolnoma osnovnih napak managementa, ker je vzpostavil taksno strukturo odlocanja, da je lahko tako usodna odlocitev sla mimo njega.«
> 1.) Prvič slišim, da prirejanje progr. opreme sega po celi multinacionalki…
> 2.) Kaj jaz mislim, da je oz. ni vedel, je bolj ali manj ugibanje, ker tega ne vem in ne morem vedeti.
> 3.) Kdor ne pozna strukture odločanja v koncernu in nikoli ni vodil večjega sistema, ministrstva, stranke,.., niti ne ve, kaj je oz. ni g. Winterkorn vzpostavil, ta težko referenčno presoja. Lahko pa si svoje misli, to tudi pove (napiše), ugiba… V okviru primernega… Tak je tudi tvoj odziv (olikan..) in pri tem naj ostane.
> lp

... čuj, zdaj pa še povej, zakaj točno toti Winterkorn dobiva 16.000.000 evrov na leto ...

P.S.: gsavli je dobro povedal, da Slovenci izjemno radi iščemo grešne kozle, pozabil pa je povedat, da Slovenci enako dobro iščemo izgovore za "naše" ... khmm, pa čeprav mi ni jasno, kaj imaš ti s totim Winterkornom, razen da je on Saint German ...
Samo da ne bi kdo pozabil, da je pred zakonom toti Herr Martin popolnoma nedolžen, enako kot naš Ivan.
najobj sporočil: 31.920
[#2552029] 25.09.15 14:53 · odgovor na: anon-238577 (#2551975)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 25.09.2015 14:58
[fibonaci]
> [najobj]
> > [komendator]
> > »Gsavli je dobro povedal. Slovenci izjemno radi iscemo gresne kozle.«
> >
> > »Gsavli« ga je malce polomil in to morda že ve. Kdor misli, da temu ni tako, lahko (kontra)argumentira… Da radi iščemo grešne kozle, sem dejansko jaz implementiral: »Ni prav, da se vsakega takoj osumi in vnaprej diskreditira.« in »V Sloveniji dobesedno razsaja virus paranoje in nezaupanja.«. »Gsavli« je to relativiziral.
> >
> > Pišeš: »Tale svinjarija s prirejanjem programske opreme v krmilnikih motorjev sega po celem VW koncernu. Mar res mislis da Winterkorni tega ni vedel? Ce res ni, potem pa je kriv popolnoma osnovnih napak managementa, ker je vzpostavil taksno strukturo odlocanja, da je lahko tako usodna odlocitev sla mimo njega.«
> > 1.) Prvič slišim, da prirejanje progr. opreme sega po celi multinacionalki…
> > 2.) Kaj jaz mislim, da je oz. ni vedel, je bolj ali manj ugibanje, ker tega ne vem in ne morem vedeti.
> > 3.) Kdor ne pozna strukture odločanja v koncernu in nikoli ni vodil večjega sistema, ministrstva, stranke,.., niti ne ve, kaj je oz. ni g. Winterkorn vzpostavil, ta težko referenčno presoja. Lahko pa si svoje misli, to tudi pove (napiše), ugiba… V okviru primernega… Tak je tudi tvoj odziv (olikan..) in pri tem naj ostane.
> > lp
> ... čuj, zdaj pa še povej, zakaj točno toti Winterkorn dobiva 16.000.000 evrov na leto ...
>
> P.S.: gsavli je dobro povedal, da Slovenci izjemno radi iščemo grešne kozle, pozabil pa je povedat, da Slovenci enako dobro iščemo izgovore za "naše" ... khmm, pa čeprav mi ni jasno, kaj imaš ti s totim Winterkornom, razen da je on Saint German ...
Samo da ne bi kdo pozabil, da je pred zakonom toti Herr Martin popolnoma nedolžen, enako kot naš Ivan.
... čuj, na tvojo pritlehno provokacijo ti ne bom odgovarjal, ker mi bo oni rename spet očital, da Nedolžnega vlačim v vsako temo ... khmm, sploh pa zdaj, ko bo z zadnjo pritožbo tovrstne teme že spet več kot preveč ...
anon-268539 sporočil: 2.339
[#2552066] 25.09.15 18:39 · odgovor na: najobj (#2551926)
Odgovori   +    1
[najobj]
> [komendator]
> »Gsavli je dobro povedal. Slovenci izjemno radi iscemo gresne kozle.«
>
> »Gsavli« ga je malce polomil in to morda že ve. Kdor misli, da temu ni tako, lahko (kontra)argumentira… Da radi iščemo grešne kozle, sem dejansko jaz implementiral: »Ni prav, da se vsakega takoj osumi in vnaprej diskreditira.« in »V Sloveniji dobesedno razsaja virus paranoje in nezaupanja.«. »Gsavli« je to relativiziral.
>
> Pišeš: »Tale svinjarija s prirejanjem programske opreme v krmilnikih motorjev sega po celem VW koncernu. Mar res mislis da Winterkorni tega ni vedel? Ce res ni, potem pa je kriv popolnoma osnovnih napak managementa, ker je vzpostavil taksno strukturo odlocanja, da je lahko tako usodna odlocitev sla mimo njega.«
> 1.) Prvič slišim, da prirejanje progr. opreme sega po celi multinacionalki…
> 2.) Kaj jaz mislim, da je oz. ni vedel, je bolj ali manj ugibanje, ker tega ne vem in ne morem vedeti.
> 3.) Kdor ne pozna strukture odločanja v koncernu in nikoli ni vodil večjega sistema, ministrstva, stranke,.., niti ne ve, kaj je oz. ni g. Winterkorn vzpostavil, ta težko referenčno presoja. Lahko pa si svoje misli, to tudi pove (napiše), ugiba… V okviru primernega… Tak je tudi tvoj odziv (olikan..) in pri tem naj ostane.
> lp

... čuj, zdaj pa še povej, zakaj točno toti Winterkorn dobiva 16.000.000 evrov na leto ...

P.S.: gsavli je dobro povedal, da Slovenci izjemno radi iščemo grešne kozle, pozabil pa je povedat, da Slovenci enako dobro iščemo izgovore za "naše" ... khmm, pa čeprav mi ni jasno, kaj imaš ti s totim Winterkornom, razen da je on Saint German ...
Po pogodbi... Zvezdniki so tudi na drugih področjih odlično plačani.
Lepo, da se strinjaš z navedki "Gsavli"-ja in škoda, ker ti ni jasno, kaj naj bi jaz imel "..s totim Winterkornom,.."... :(
Predlagam, da počakamo na izide preiskave, potem bomo pa vsi generali.
anon-268539 sporočil: 2.339
[#2552097] 26.09.15 10:22 · odgovor na: (#2551574)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-268539 26.09.2015 10:23
[rename]
> [bc123a]
> > [gsavli]
> > > Martin Winterkorn, je včeraj po kriznem sestanku z nadzornim svetom podal odstopno izjavo - šokiran in nevedoč goljufije.
> >
> > ne morem mimo, ne da bi se vprašal (ob stalno ponavljajočih se takih "zagovorih"), kaj taki obersti sploh vedo? to, koliko imajo plače in drugega nič? če tak tip ne ve ničesar o tem, kaj proizvajajo in kako in mu tega po njegovem mnenju očitno ni treba vedeti, kaj mora potem vedeti tak šef giganta s par deset ali par stotisoč zaposlenimi?
>
> winterkorn je baje bil "hands-on" sef, ki se je ponasal s tem, da dobro razume avtomobilsko tehnologijo.
>
> kar mu je lahko sedaj velika velika cokla za vratom v kriminalisticni preiskavi.
>
> Winterkorn studied metallurgy and metal physics at the University of Stuttgart from 1966 to 1973. From 1973 to 1977 he was a PhD student at the Max-Planck-Institute for Metal Research and Metal Physics, where he received his doctorate in 1977.
>
> Winterkorn embarked on his career in 1977, as a specialist assistant in the research division "Process Engineering" at Robert Bosch GmbH.[4] From 1978 to 1981, he headed the refrigerant compressor development group "Substances and Processes" at Robert Bosch and Bosch-Siemens-Hausgeräte GmbH.
>


Nekdo, ki je doktoriral pred skoraj 40 leti iz "metalurgije" nima pojma o softverskih rešitvah leta 2015. Pa tudi tisti, ki je doktoriral pred 20 ali 10 leti ne ;-)

Krkin Colarič, ki je ekonomist pa sploh nima pojma o praških ;-)
Se precej strinjam, ampak, če sem ciničen:
Tu imamo opravka z bogatuni, ki jih je treba popljuvati, ker imajo več od nas. Kdo ali kaj pa mislijo, da so? Po možnosti takrat, ko je podjetje na prepihu in se je varno priključiti v čredni piš... Pa ja ne more vsak preplačan zvezdnik vedeti več od nas, anonimnih izvedencev, ugankarjev in bleferjev?! Mi, kleni Slovenci, najbolje vemo, kaj je socialna pravičnost (in samoupravljanje) in imamo v podzavesti še vedno vgrajen čisto majhen čip boljševističnih idej in parol, kot so egalitarizem in uravnilovka, vsakemu po potrebah in zaslugah, dol s kulaki! ipd.. Mi imamo poln kufer tovrstnih izkušenj, nekateri med nami so morda celo mikro delodajalci...! Zato nas ne bo nek šef multinacionalke učil in "peljal scat", da ni kriv...
anon-268539 sporočil: 2.339
[#2552107] 26.09.15 12:07 · odgovor na: anon-207617 (#2551896)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-268539 26.09.2015 12:08
"Also", dragi soforumaši: ne gre ne za menedžerja ali klošarja, ne za Nemca ali Haitijca,.., gre za univerzalni načeli, ki ju ni lahko v polnosti sprejeti in posvojiti: spoštovanje sočloveka in enakost pred zakonom.
Izvedenstvo za slovensko čud in princip, s katerima veselo balansirajo razni avtorji, pa vam hvaležno prepuščam v nadaljno debato.
lp
najobj sporočil: 31.920
[#2552116] 26.09.15 14:00 · odgovor na: anon-268539 (#2552066)
Odgovori   +    0
[komendator]
> [najobj]
> > [komendator]
> > »Gsavli je dobro povedal. Slovenci izjemno radi iscemo gresne kozle.«
> >
> > »Gsavli« ga je malce polomil in to morda že ve. Kdor misli, da temu ni tako, lahko (kontra)argumentira… Da radi iščemo grešne kozle, sem dejansko jaz implementiral: »Ni prav, da se vsakega takoj osumi in vnaprej diskreditira.« in »V Sloveniji dobesedno razsaja virus paranoje in nezaupanja.«. »Gsavli« je to relativiziral.
> >
> > Pišeš: »Tale svinjarija s prirejanjem programske opreme v krmilnikih motorjev sega po celem VW koncernu. Mar res mislis da Winterkorni tega ni vedel? Ce res ni, potem pa je kriv popolnoma osnovnih napak managementa, ker je vzpostavil taksno strukturo odlocanja, da je lahko tako usodna odlocitev sla mimo njega.«
> > 1.) Prvič slišim, da prirejanje progr. opreme sega po celi multinacionalki…
> > 2.) Kaj jaz mislim, da je oz. ni vedel, je bolj ali manj ugibanje, ker tega ne vem in ne morem vedeti.
> > 3.) Kdor ne pozna strukture odločanja v koncernu in nikoli ni vodil večjega sistema, ministrstva, stranke,.., niti ne ve, kaj je oz. ni g. Winterkorn vzpostavil, ta težko referenčno presoja. Lahko pa si svoje misli, to tudi pove (napiše), ugiba… V okviru primernega… Tak je tudi tvoj odziv (olikan..) in pri tem naj ostane.
> > lp
> ... čuj, zdaj pa še povej, zakaj točno toti Winterkorn dobiva 16.000.000 evrov na leto ...
>
> P.S.: gsavli je dobro povedal, da Slovenci izjemno radi iščemo grešne kozle, pozabil pa je povedat, da Slovenci enako dobro iščemo izgovore za "naše" ... khmm, pa čeprav mi ni jasno, kaj imaš ti s totim Winterkornom, razen da je on Saint German ...
Po pogodbi... Zvezdniki so tudi na drugih področjih odlično plačani.
Lepo, da se strinjaš z navedki "Gsavli"-ja in škoda, ker ti ni jasno, kaj naj bi jaz imel "..s totim Winterkornom,.."... :(
Predlagam, da počakamo na izide preiskave, potem bomo pa vsi generali.
... evo, tega pa res nisem vedel, da je bil toti Winterkorn na čelu VW zato, da je tam prepeval, igral fuzbal, košarko ali tenis ... khmm, ali karkoli zvezdniki na različnih področjih za svoje milijonske plače pač počnejo ...

P.S.: kar se tiče izidov preiskave prevare, ni treba nič čakat, ker smo generali lahko že zdaj ... no, kar pa se tiče totega tvojega "zvezdnika", pa si toti forum.finance.si/?m=...495&single post preberi, da ne bo zgledalo, kot da jaz samo nekaj brezveze za gsavlijem ponavljam ...

Strani: 1 2