Strani: 1 2 3

moon sporočil: 1.623
[#2461204] 04.10.14 15:32 · odgovor na: anon-54454 (#2461168)
Odgovori   +    2
[tmatej]

Moja pripomba je letela na "prehitevalni pas" zato, ker je vsakemu vozniku tukaj samoumevno, da hupa in blenda nekomu, ki sicer vozi s predpisano hitrostjo in temu, da je povsem normalno, da na dveh pasovioh nekdo vozi 80, drugi 130, tretji pa 160, 180 ali 200kmh. Ker imam precej izkusenj tudi z drugacno kulturo voznje, sem hotel pac predstaviti razliko.
Glej, kot že ime pove, je prehitevalni pas namenjen prehitevanju.

Mene ne moti, če nekdo prehteva s hitrostjo 130 km/h. Me pa moti, če ovira vožnjo hitrejših od sebe ob praznem voznem pasu.

Če si že tak miško, se umakni hitrejšemu od sebe. Bo bolje za oba (ti pa egotripaj raje z N4S).
anon-54454 sporočil: 4.098
[#2461213] 04.10.14 16:08 · odgovor na: moon (#2461204)
Odgovori   +    2
[moon]
Glej, kot že ime pove, je prehitevalni pas namenjen prehitevanju.

Mene ne moti, če nekdo prehteva s hitrostjo 130 km/h. Me pa moti, če ovira vožnjo hitrejših od sebe ob praznem voznem pasu.
Poglej se ti. Mislim, da sem razlozil svoj point, pa ga bom zate se enkrat.

Prehitevalni pas ti ne daje nikakrsne pravice, da s svojo hitrostjo ogrozas mene. S 160. 180 ali 200kmh nisi samo hitrejsi od mene, pac pa me spravljas v nevarnost mocno nad mejo, ki sem jo sam kot voznik pripravljen sprejeti. Razumes zdaj razliko?

Ko smo ze o Floridi, ti bom to ponazoril s se enim primerom:
Celada na motorju ni obvezni del opreme, neglede na motor ali hitrost. Ce si bos raztrescil svojo betico, naj bo to tvoj problem. Ne bos pa smel na cesto brez zascite za oci, ker ce ti kaj prileti v oko, bos zaradi svoje zaverovanosti vase lahko raztrescil tudi mene. Tvoja svoboda do cestne lahkomiselnosti je pac omejena z mojim prostorom.

Zdaj pa res mislim, da kdor hoce razumeti je razumel.
bc123a sporočil: 48.253
[#2461236] 04.10.14 18:15 · odgovor na: (#2461225)
Odgovori   +    4
[Petunija1]
Glej, kot že ime pove, najvišja dovoljena hitrost pomeni, da je to največ kolikor lahko voziš po cesti, v tem primeru 130 km/h. Če bi rad dirkal pojdi na dirkalno stezo, če želiš prihraniti na času si kupi helikopter, ampak prav nihče se ti ni dolžan na avtocesti umikati, zato ker bi ti rad vozil 200km/uro.
Sploh ne drzi, po pravilih se moras umakniti na desni pas ce se nekdo pripelje po levem pasu in je desni prazen, tudi ce ti vozis 130, on pa 150.

To so vsaj meni povedali ze v avtosoli. Ocitno bi veliko ljudi moralo se enkrat opravljati izpit, saj jih je veliko naredilo izpit v mestih, kjer ni bilo niti semaforiziranih krizisc, kaj sele avtocesta.
Če je vozni pas prazen, lahko tudi ti pelješ po njem, prehitevanje po desni ni nič večji prekršek kot prehitra vožnja.
Daj ne seri.

Nazaj v avtosolo.
bobek13 sporočil: 4.301
[#2461243] 04.10.14 18:42 · odgovor na: Vinci (#2461155)
Odgovori   +    0
[Vinci]
> [tmatej]
> Zanimivo, da se v celi debati okoli tega ni oglasil nihce, ki bi se obregnil ob to to, da je levi pas na nasih cestah le "prehitevalni pas" navaden BS. V USA, kjer to pravilo ne velja, pac pa velja pravilo "follow the flow", sem uspel ze prevoziti skoraj ze celo pot od Vegasa do Los Angelesa ob boku istemu vozilu. Taksna voznja je neprimerno bolj sproscujoca, predvsam pa varna.
> Z mentaliteto "prehitevalnega pasu" v kakem Los Angeleskem "bumper to bumper" prometu vsi slovenski frajerji pogorite na prvem kilometru. Garantiram.

Dajem možno razlago, zakaj se noben ni obregnil ob to. Kar si napisal za ZDA, v ZDA ne velja. Tudi v ZDA imajo skoraj v vseh zveznih držav predpisano, da se vozi na desnem pasu in prehiteva po levem. Nekatere zvezne države imajo to predpisano v smislu, da se moraš umakniti na desni vozni pas, če zadržuješ promet za sabo, nekatere v smislu, da se sploh ne smeš peljati po levem pasu, če voziš počasneje od hitrosti ostalega prometa (ne glede na omejitev), nekatere pa tako kot v Sloveniji, da je levi pas namenjen izključno prehitevanju.
V casu konic (rush hour) je v Cali skrajni levi pas rezerviran za avte z vsaj dvema potnikoma...

:)

LpA
bc123a sporočil: 48.253
[#2461244] 04.10.14 18:43 · odgovor na: (#2461239)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: bc123a 04.10.2014 18:49
[Petunija1]
Edino smiselno. Če je prostor na desni, ga lahko tudi sam izkoristiš, če ga ni, pa tudi blendanje in hupanje ne bo pomagalo, kvečjemu bo imelo nasprotni učinek, vsaj pri meni, ker mi grejo prepotentni agresivneži totalno na jetra.
Pravim, nazaj v avtosolo. Meni je instruktor to povedal. Zakaj tebi ni, ne vem. Je pa res pri nas veliko ljudi dobilo izpit brez da bi enkrat vozili po avtocesti.

38. člen

(vožnja z vozilom po smernem vozišču z dvema ali več označenimi pasovi)

(1) Na smernem vozišču z dvema ali več označenimi prometnimi pasovi mora voznik voziti po sredini prometnega pasu.

(2) Na smernem vozišču iz prejšnjega odstavka mora voznik voziti po desnem prometnem pasu. Če ima smerno vozišče tri prometne pasove, je dovoljena vožnja po desnih dveh prometnih pasovih, levi pa je namenjen prehitevanju.


A bos se nakladala? Nikjer ne pise "lahko vozi po levem pasu ce vozi z max dovoljeno hitrostjo". Torej, ce ne prehitevas, mars na desni pas.
bobek13 sporočil: 4.301
[#2461246] 04.10.14 18:51 · odgovor na: bc123a (#2461161)
Odgovori   +    0
Jaz ga kar naprej uporabljam, tudi skozi vasi, meni je kul...

:)

LpA
bc123a sporočil: 48.253
[#2461250] 04.10.14 19:03 · odgovor na: (#2461247)
Odgovori   +    1
[Petunija1]
Vidim, da imaš probleme z razumevanjem mojega teksta, zato predlagam povratek v OŠ, nižja stopnja.
Nimam absolutno nobenih problemov z razumevanjem tvojega teksta. Hitrost s katero vozis po levem pasu je popolnoma nepomembna - na levem pasu lahko samo prehitevas, sicer pa moras na desnega.
bc123a sporočil: 48.253
[#2461256] 04.10.14 19:50 · odgovor na: (#2461252)
Odgovori   +    2
[Petunija1]
Tako prehitra vožnja kot vožnja po prehitevalnem pasu sta kršenje cestnih pravil, samo nekateri tule bi radi na vsak način dokazali, da je napačno samo slednje.
Res ne razumes kaj hocem povedati? Prehitra voznja je prekrsek, vendar ni na TEBI da oviras voznike, ki vozijo vec kot 130 s tem, da vozis po levem pasu ne da bi prehitevala.

Da pojasnim se bolj plasticno: ce policaj vidi situacijo kjer ti z voznjo po levi strani oviras voznika ki vozi 150, bosta oba placala kazen. Jasno?
bc123a sporočil: 48.253
[#2461275] 04.10.14 21:03 · odgovor na: (#2461273)
Odgovori   +    3
[Petunija1]
Moja poanta, ki je ti nočeš razumeti, je ta, da nekdo, ki je sam v prekršku nima kaj drugim težit zaradi njihovih morebitnih kršitev. Skratka, če nekdo vozi iz Ljubljane do Maribora po levem pasu 200km/h in vmes naleti name, ki s 130 prehitevam kolono tovornjakov, mi nima kaj blendat in hupat, če se nočem vriniti mednje,
Seveda da ne. Ampak ce prileti 200 za tabo ti pa 130 po levem pasu (levi prazen), se pa moras prestaviti desno.

Velja tudi za manjse hitrosti: ce se jaz pripeljem z 130, pred mano pa en z 110 prehiteva tovornjak, ki vozi 100, je vljudno, da se premakne v desno, razen ce gre za kolono na levem pasu (v tem primeru se, kot pravi zakon, ne steje za prehitevanje).

Ne vem, zakaj je nekomu, ki ne more voziti vec kot 110, pomembno da prehiteva tovornjake, ki vozijo 100, in dela kolono 10 ali 20 avtov. Naj se nauci voziti ali pa vozi med tovornjaki.

Najhujsi so pa taki, ki prehitevajo z minimalno razliko zato, ker "sparajo z bencinom". Najbolj bodo prisparali ce gredo na desni pas.
moon sporočil: 1.623
[#2461294] 05.10.14 00:04 · odgovor na: (#2461245)
Odgovori   +    2
[Petunija1]
> [republican]
> Zmenjeno. Upam samo, da se ne boš spomnila zavit pred mene ravno takrat, ko te bom prehiteval po desni.

Mislim, da midva ne bova imela problemov. Če je desni pas prazen jaz vedno vozim po njem, ob spremembi pasov pa striktno uporabljam smerni kazalec.
In kaj potem jokaš?
No, mogoče imaš problem z definicijo PRAZNEGA voznega pasu.
Kalibri tvojega tipa mislijo, da vozni pas ni prazen, če nekje na obzorju po njem vozi Francln svojega Fapa.

Lej, vsak normalen voznik, ko opazi hitrejšega za sabo (če seveda nima problemov z egom) zapelje s prehitevalnega na vozni pas, da lahko dirkač smukne mimo. Ko pripelje do počasnejšega vozla pred sabo, ga prehiti in se spet vrne na vozni pas. Tako preprosto je to.
anon-1445 sporočil: 3.218
[#2461302] 05.10.14 08:50
Odgovori   +    0
Lahko rečem, da se držim skoraj vseh napotkov, ki so našteti, razen tistega ugašanja v križiščih. So pa moje izkušnje drugačne. Res je, da imam večji del voženj v prometu, ampak motor je postal len, zamorjen, poraba višja. Moje razmišljanje je, da sicer lahko zmanjšaš porabo s pravilnim načinom vožnje, lahko pa to prinese druge slabe učinke.
anon-214372 sporočil: 3.048
[#2461305] 05.10.14 09:17 · odgovor na: anon-54454 (#2461137)
Odgovori   +    2
[tmatej]
Zanimivo, da se v celi debati okoli tega ni oglasil nihce, ki bi se obregnil ob to to, da je levi pas na nasih cestah le "prehitevalni pas" navaden BS. V USA, kjer to pravilo ne velja, pac pa velja pravilo "follow the flow", sem uspel ze prevoziti skoraj ze celo pot od Vegasa do Los Angelesa ob boku istemu vozilu. Taksna voznja je neprimerno bolj sproscujoca, predvsam pa varna.
Z mentaliteto "prehitevalnega pasu" v kakem Los Angeleskem "bumper to bumper" prometu vsi slovenski frajerji pogorite na prvem kilometru. Garantiram.
Kaj ima veze LA promet s prometom v Sloveniji? Tudi z zavijanjem desno čez rdečo luč v Sloveniji pogoriš na prvem kilometru. Garantiram.

Primerjava je popolnoma neumestna, še s Pakistanom primerjaj ali Tunguzijo...
anon-214372 sporočil: 3.048
[#2461307] 05.10.14 09:31 · odgovor na: (#2461228)
Odgovori   +    0
[republican]
Jaz se striktno umikam vsem hitrejšim od sebe, tudi če vozijo hitreje od omejitve. Pa nikoli ne blendam in trobim tistim, ki prehitevajo kolono tovornjakov in se ne morejo umakniti desno.

S tistimi, ki se nalašč nočejo umakniti, čeprav imajo dovolj prostora, pa ponavadi ne izgubljam časa in živcev in jih pač prehitim po desni.
Po mojih izkušnjah je najboljša taktika pri takih, ki popolnoma sami meditirajo na levem pasu, konstantna hitrost. Torej priletiš od zadaj z dvesto na deset metrov (namesto zmanjšanja hitrosti), pa polovico takih kar odnese na desno. Pomaga tudi prestižna maska in nadpovprečne mere avtomobila.

Žalostno, ampak deluje. Tako kot opažam pri parkiranju, po denarju dišečega redkokdaj zaparkirajo. Teoretično velja tisto o malem organu in velikem dragem avtomobilu, v praksi pa ljudje ob velikem dragem avtomobilu vnaprej stisnejo rep med noge in pogledajo stran, ker namerno (ali podzavestno?) ne želijo konflikta. Žalostno, ampak večinoma je tako.
anon-20668 sporočil: 3.976
[#2461316] 05.10.14 10:27 · odgovor na: anon-1445 (#2461302)
Odgovori   +    1
[aleksander]
imam večji del voženj v prometu, ampak motor je postal len, zamorjen, poraba višja. Moje razmišljanje je, da sicer lahko zmanjšaš porabo s pravilnim načinom vožnje, lahko pa to prinese druge slabe učinke.
KOt sem tudi v tej temi že omenil, občasno motorju nameni 'Italian tune-up', torej motor (primerno ogret seveda) poženi v max obrate. Najbolj primeren je kak vzpon v klanec, ker rabi nekaj minut res velike obremenitve, visokih temperatur in velikega pretoka skozi motor (tako zraka/goriva kot tudi olja), tako se spuca vsa svinjarija, ki mori motor.

In v mestu se verjetno hitro zapaca tudi zračni filter, zato ga menjaj vsaj na dve leti, če ne vsako leto (zračni filter stane tam nekje dobrih 10 EUR).
najobj sporočil: 31.902
[#2461324] 05.10.14 12:38 · odgovor na: (#2461317)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: najobj 05.10.2014 12:44
[Petunija1]
> [moon]
> > [Petunija1]
> > > [republican]
> > > Zmenjeno. Upam samo, da se ne boš spomnila zavit pred mene ravno takrat, ko te bom prehiteval po desni.
> >
> > Mislim, da midva ne bova imela problemov. Če je desni pas prazen jaz vedno vozim po njem, ob spremembi pasov pa striktno uporabljam smerni kazalec.
> In kaj potem jokaš?
> No, mogoče imaš problem z definicijo PRAZNEGA voznega pasu.
> Kalibri tvojega tipa mislijo, da vozni pas ni prazen, če nekje na obzorju po njem vozi Francln svojega Fapa.
>
> Lej, vsak normalen voznik, ko opazi hitrejšega za sabo (če seveda nima problemov z egom) zapelje s prehitevalnega na vozni pas, da lahko dirkač smukne mimo. Ko pripelje do počasnejšega vozla pred sabo, ga prehiti in se spet vrne na vozni pas. Tako preprosto je to.
Ni tako preprosto. Normalen voznik itak vozi po desnem pasu, tako da ga hitrejši lahko komot prehitijo.

Problem nastane, ko se pred tabo pojavi malce razpotegnjena kolona tovornjakov, in jih greš po levem pasu prehitevat s 130 ali še malce več, potem ti pa zadaj prileti frajer in začne namigovati, naj se spravim med tovornjake, ker ima on večji, hitrejši avto in se mu mudi, to, da bom jaz morala vozit 90 za smrdljivim tovornjakom in potem celo večnost čakat, preden bom spet lahko šla na levi pas, ga pa prav malo briga. Zakaj bi potem morala jaz biti obzirna in se umikati? Lepo prehitim celo kolono, če je pa tisti zadaj še posebej tečen, naredim pa to še malce počasneje kot bi sicer. Obzirnost se mi zdi v življenju sicer precej pomembna, ampak ima svoje meje, pa tudi obojestranska mora biti, teletom se odgovarja po telečje, drugače niti ne razumejo.
... čuj, ko si glih pri preprostih in manj preprostih stvareh v prometu, ti bom zelo preprosto povedal, da kazni za (pre)hitro vožnjo od kazni za prehitevanje po desni niso višje zato, ker bi bila (pre)hitra vožnja sama po sebi bolj nevarna, ampak ker je (pre)hitro vožnjo pač bolj preprosto kasirat ... khmm, sploh ker je čisto vsako(!) prehitevanje po desni smrtno nevarno, hitrost 60 km/h na prazni in kilometer naprej pregledni cesti znotraj Ljubljane ali Maribora pa niti slučajno ne ...

P.S.: ker praviš, da se teletom odgovarja po telečje, ker drugače niti ne razumejo, te na cesti niti slučajno ne bi rad srečal, ker so na cesti poleg telet in telic tudi drugi udeleženci prometa, ki zaradi telet in telic običajno nič krivi najebejo ... alzo, lepo prosim, da teleta in telice dokazujete svoj prav na travniku, v hlevu ali pa zaradi mene tudi v parlamentu, ceste pa pustite na miru ...
najobj sporočil: 31.902
[#2461374] 05.10.14 17:46 · odgovor na: (#2461339)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 05.10.2014 17:49
[Petunija1]
Aha, torej tudi ti spadaš med tiste težke heroje, ki mislijo, da je avtocesta njihovo dvorišče, kjer se jim morajo vsi umikati in prilagajati. Le zakaj sploh nisem presenečena.

Kar se tiče tvojih nasvetov glede prehitevanja po desni, mi torej predlagaš, da če v primeru vožnje po desnem pasu naletim na kakšnega "turista", ki po levem vozi 110, naj ga ne prehitim, ampak vseskozi vozim kakšen meter za njim, saj sem sicer v smrtni nevarnosti. Veš kaj, takšne odlične nasvete ti obdrži kar zase, jaz jih res ne rabim, letos praznujem 20-letnico vozniškega izpita, število kazni, čeprav se striktno ne držim vseh pravil, lahko preštejem na prste ene roke in tudi nobene prometne nesreče še nisem povzročila, tako da bom jaz ostala kar pri svojem načinu.

Tudi jaz si ne želim srečati tebe ne na cesti ne kjerkoli drugje, in po mojih izkušnjah, je večina voznikov vseeno dokaj strpna, se pa seveda najdejo tudi teleta in z njimi pač opravim po telečje.
... ajde, ne seri zdaj še ti, pa si preberi, kaj si na začetku tukaj forum.finance.si/?m=...239&single napisala o "dovoljenem" prehitevanju po desni ... no, potem pa preberi še moj prvi forum.finance.si/?m=...147&single in še drugi forum.finance.si/?m=...164&single post onemu butastemu naduvancu, ki se hvali, da on po avtocesti - ker v ZDA menda ne poznajo prehitevalnih pasov - vozi konstantno 140 km/h po prehitevalnem pasu in ne jebe žive sile in s katerim se je vse skupaj s tem prehitevanjem tukaj tudi začelo ...
bc123a sporočil: 48.253
[#2461381] 05.10.14 18:40 · odgovor na: (#2461370)
Odgovori   +    0
[Petunija1]
> [bc123a]

> Meni se je to zgodilo enkrat na popolnoma prazni avtocesti LJ-KP tam nekje pod nanosom. Francoz. Sem ga pac strobil na desno stran ceste, ceprav je trajalo.


Škoda, da sem šele sedaj prebrala tale tvoj post, sicer bi te lahko že včeraj, ko si me pošiljal nazaj v avtošolo, vprašala, kaj za vraga si delal na levem pasu na prazni avtocesti, koga točno si prehiteval, ker levi pas je namenjen prehitevanju, kot tako lepo druge podučuješ, kajne.
On je vozil 80 po levem pasu. Jaz sem od zadaj prisel z 130. Na prazni cesti. Kaj tu ni jasno?
bc123a sporočil: 48.253
[#2461396] 05.10.14 19:32 · odgovor na: (#2461385)
Odgovori   +    0
[Petunija1]
Tole je tvoj včerajšnji post in če te lahko parafraziram:

A bos se nakladal? Nikjer ne pise "lahko vozi po levem pasu ce je avtocesta prazna". Torej, ce ne prehitevas, mars na desni pas.
Pa saj jaz sem hotel prehiteti njega, prekleto, kako blesava vprasanja lahko postavljas? On ni prehiteval nobenega, jaz sem pa hotel prehiteti njega!
bc123a sporočil: 48.253
[#2461399] 05.10.14 19:49 · odgovor na: (#2461389)
Odgovori   +    1
[Petunija1]
V omenjenem postu sem samo povedala, da se mi zdi bolj smiselno na prazni avtocesti po desni prehiteti "genijalca" na levem pasu,
Ni res. Prehitevanje po desni je smrtno nevarno, ker genijalci, ki vozijo po levi po prazni cesti, vozijo levi zato, ker absolutno ne pazijo na okolico. In taksen voznik zna zaviti desno kadarkoli, tudi med prehitevanjem po desni.
najobj sporočil: 31.902
[#2461400] 05.10.14 19:56 · odgovor na: (#2461389)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 05.10.2014 20:01
[Petunija1]
> [najobj]
> > [Petunija1]
> > Aha, torej tudi ti spadaš med tiste težke heroje, ki mislijo, da je avtocesta njihovo dvorišče, kjer se jim morajo vsi umikati in prilagajati. Le zakaj sploh nisem presenečena.
> >
> > Kar se tiče tvojih nasvetov glede prehitevanja po desni, mi torej predlagaš, da če v primeru vožnje po desnem pasu naletim na kakšnega "turista", ki po levem vozi 110, naj ga ne prehitim, ampak vseskozi vozim kakšen meter za njim, saj sem sicer v smrtni nevarnosti. Veš kaj, takšne odlične nasvete ti obdrži kar zase, jaz jih res ne rabim, letos praznujem 20-letnico vozniškega izpita, število kazni, čeprav se striktno ne držim vseh pravil, lahko preštejem na prste ene roke in tudi nobene prometne nesreče še nisem povzročila, tako da bom jaz ostala kar pri svojem načinu.
> >
> > Tudi jaz si ne želim srečati tebe ne na cesti ne kjerkoli drugje, in po mojih izkušnjah, je večina voznikov vseeno dokaj strpna, se pa seveda najdejo tudi teleta in z njimi pač opravim po telečje.
> ... ajde, ne seri zdaj še ti, pa si preberi, kaj si na začetku tukaj forum.finance.si/?m=...239&single napisala o "dovoljenem" prehitevanju po desni ... no, potem pa preberi še moj prvi forum.finance.si/?m=...147&single in še drugi forum.finance.si/?m=...164&single post onemu butastemu naduvancu, ki se hvali, da on po avtocesti - ker v ZDA menda ne poznajo prehitevalnih pasov - vozi konstantno 140 km/h po prehitevalnem pasu in ne jebe žive sile in s katerim se je vse skupaj s tem prehitevanjem tukaj tudi začelo ...
V omenjenem postu sem samo povedala, da se mi zdi bolj smiselno na prazni avtocesti po desni prehiteti "genijalca" na levem pasu, kot se mu zaletavati v rit, blendati, hupati in izgubljati živce. Za tiste, ki seveda imajo ta problem, jaz ga nimam, ker itak praviloma vozim po desni, in če sem hitrejša od "genijalca", pač mirno peljem mimo.

To, da naduvanci, ki konstantno vozijo po levem pasu več kot 140, očitajo naduvanost in egoizem naduvancu, ki konstantno vozi po prehitevalnem pasu 140, se mi zdi pa enostavno smešno.

Poleg tega se v celoti strinjam z "onim butastim naduvancem", da je prehitevalni pas navaden bull shit in bi promet bolje in varneje tekel, če bi vozili po obeh pasovih.
... čuj, pa ti bi komot lahko šla Kangleru pomagat v drugi rundi, ker si resnično prava jasnovidka, ker namreč samo boljša jasnovidka od Kanglerjeve Ježovite iz mojih postov prebere, kar je tebi ratalo prebrat ...

P.S.: če tebi pri nas prometni predpisi ne pašejo, idi v Avstrijo probat vozit po prehitevalnem pasu in prehitevat po voznem pasu ali pa idi v Anglijo uveljavljat prometne predpise iz ZDA ... aja, in ne se pizdit, če se bo z levega prehitevalnega pasu nekdo nenadoma brez znaka, ker ga po predpisih ne rabi dati, ker ne menjuje prometnih pasov, ampak se po končanem prehitevanju vrača na vozni pas, zapizdil v tebe, ko ga boš ti "prehitevala" po desni ... evo, in če boš v Angliji prizkusila bolj pametno vožnjo iz ZDA, ti tudi želim veliko sreče ... pizda, kje jaz živim in kaj se vozi po naših cestah ...
bc123a sporočil: 48.253
[#2461458] 05.10.14 23:53 · odgovor na: (#2461425)
Odgovori   +    0
[Petunija1]
Čuj, a ti kdaj voziš po dvopasovnici od Trzina do krožišča Tomačevo? Jaz precejkrat in če bi držale tvoje navedbe, potem bi morala biti že najmanj desetkrat mrtva, ker se toliko menjava pasove, prehiteva po desni in levi itd.
Samo podrobno preberi zakon, vse pise. Ce je promet tako gost, da se na obeh pasovih odvija z enako hitrostjo, to ni prehitevanje in se ni treba umikati na desno.

Ampak, pustimo zdaj to. Ali te lahko nekaj vprašam? A ti razumeš kaj hočem jaz tule forum.finance.si/?m=...370&single in tule forum.finance.si/?m=...385&single povedati bc123a? Ker ne vem, ali samo on ne razuma, ali pa jaz res nimam pojma, in bi rabila, da mi nekdo tretji razloži, kako lahko po levem pasu prehitevaš nekoga, ki vozi pred tabo po levem pasu?
Saj sem ti razlozil. Nekoga, ki pelje po prazni avtocesti po levem pasu NE MORES prehiteti, ne da bi naredil prekrsek. Najprej mora on na desno, potem pa ga lahko prehitis tako, da ne povzrocis prekrska!
najobj sporočil: 31.902
[#2461502] 06.10.14 09:18 · odgovor na: (#2461425)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 06.10.2014 09:28
[Petunija1]
Čuj, a ti kdaj voziš po dvopasovnici od Trzina do krožišča Tomačevo? Jaz precejkrat in če bi držale tvoje navedbe, potem bi morala biti že najmanj desetkrat mrtva, ker se toliko menjava pasove, prehiteva po desni in levi itd.
... čuj, toti www.celje.info/wp-co...ocesta.jpg znak pomeni avtocesto, kjer veljajo pravila, o katerih jaz tukaj že ves čas pišem ... evo, in če je dvopasovnica od Trzina do krožišča Tomačevo označena s tem znakom, se voziš po avtocesti in skupaj z vsemi ostalimi voziš narobe, če pa tega znaka ni, pa se skupaj z vsemi ostalimi voziš pravilno, ker ob vsakokrat vklopljenem smernem kazalcu lahko neštetokrat menjaš pasove, če se ti to zdi pametno in če to narediš varno, ker na večpasovnicah ne prehitevaš, ampak po kateremkoli prometnem pasu voziš mimo ...
Ampak, pustimo zdaj to. Ali te lahko nekaj vprašam? A ti razumeš kaj hočem jaz tule forum.finance.si/?m=...370&single in tule forum.finance.si/?m=...385&single povedati bc123a? Ker ne vem, ali samo on ne razuma, ali pa jaz res nimam pojma, in bi rabila, da mi nekdo tretji razloži, kako lahko po levem pasu prehitevaš nekoga, ki vozi pred tabo po levem pasu?
... čuj, jaz to razumem, da je bc123a z dovoljeno večjo hitrostjo dohitel Francoza in ker se po desni ni upal kar tako peljati mimo, je zapeljal na levi prehitevalni pas in onemu trobil toliko časa, dokler se ni umaknil na desni pravilni vozni pas, potem pa se je bc123a po levem prehitevalnem pasu z večjo hotrostjo odpeljal naprej oziroma ga je tehnično gledano prehitel ...

P.S.: opisana situacija je res rahlo čudna in jaz ne bi preveč kompliciral, ampak bi v takšnem primeru bočno čimbolj oddaljen po skrajnem desnem robu ceste čim hitreje zapeljal mimo one budale, čeprav bi s tem kršil pravila ... jebiga, ampak saj si rekla, da sem jaz najobjestnejši naduvani divjak, ki če življenje zahteva in če je to varno, zapeljem tudi skozi rdečo luč sredi največje gužve sredi belega dne ... khmm, in to potem, ko sem v prometni konici v nekaj časa stoječi koloni v kompletno zablokiranem prometu vstal izza volana svojega avtomobila, odšel dvajset metrov naprej in rekel idiotu pet avtomobilov pred mano, ki se je ustavil in je stal pri rdeči luči na očitno pokvarjenem semaforju, naj vendar pomisli, kaj se dogaja in naj končno le pogleda na semafor na stranski ulici, ki je prečkala glavno in naj ob prižgani rdeči luči na tistem semaforju odpelje naprej, kar je sicer potem tudi naredil, čeprav mu nič ni bilo jasno in me je gledal kot zabodeno tele, ker je idiot pred rdečo lučjo očitno nameraval stati tri dni, dokler ne bi prišla tehnična služba in popravila pokvarjen semafor ... alzo, če povzamem vso to kolobocijo, ni problem v izjemah, ampak je problem v idiotih, ki izjeme spremenijo v pravilo in so te izjeme istočasno smrtno nevarne za množico nič hudega slutečih ... pizda, zdaj sem samo za tebe še doktorat napisal, čeprav si ti tako nesramna do mene ...
bc123a sporočil: 48.253
[#2461561] 06.10.14 11:41 · odgovor na: (#2461533)
Odgovori   +    0
[Petunija1]

Tudi jaz sem pomislila na takšno varianto, čeprav je čisto možno, da je vseskozi vozil po levem pasu,
ne vozim po levem pasu. samo prehitevam po njem.
bc123a sporočil: 48.253
[#2461577] 06.10.14 12:12 · odgovor na: (#2461567)
Odgovori   +    0
[Petunija1]
> [bc123a]
> > [Petunija1]
> >
> > Tudi jaz sem pomislila na takšno varianto, čeprav je čisto možno, da je vseskozi vozil po levem pasu,
>
> ne vozim po levem pasu. samo prehitevam po njem.

Lepo, ampak tvoja reakcija na omenjeno situacijo se mi še vedno zdi trapasta in je bolj znak pikolovstva kot resnične skrbi za lastno varnost.
Verjetno se je tistemu francozu tudi tako zdelo. Ampak ce bi prislo do nesrece pri prehitevanju po desni (ne vem kaj je tisti pocel, mogoce telefoniral, ker pri tako nizki hitrosti na levem pasu pac ni bil cisto pri sebi), bi bil kriv samo jaz. Nic on.
najobj sporočil: 31.902
[#2461635] 06.10.14 14:08 · odgovor na: (#2461533)
Odgovori   +    1
[Petunija1]
> [najobj]
> > [Petunija1]
> > Čuj, a ti kdaj voziš po dvopasovnici od Trzina do krožišča Tomačevo? Jaz precejkrat in če bi držale tvoje navedbe, potem bi morala biti že najmanj desetkrat mrtva, ker se toliko menjava pasove, prehiteva po desni in levi itd.
>
> ... čuj, toti www.celje.info/wp-co...ocesta.jpg znak pomeni avtocesto, kjer veljajo pravila, o katerih jaz tukaj že ves čas pišem ... evo, in če je dvopasovnica od Trzina do krožišča Tomačevo označena s tem znakom, se voziš po avtocesti in skupaj z vsemi ostalimi voziš narobe, če pa tega znaka ni, pa se skupaj z vsemi ostalimi voziš pravilno, ker ob vsakokrat vklopljenem smernem kazalcu lahko neštetokrat menjaš pasove, če se ti to zdi pametno in če to narediš varno, ker na večpasovnicah ne prehitevaš, ampak po kateremkoli prometnem pasu voziš mimo ...
In kaj je prehitevanje drugega kot vožnja mimo drugega vozila? In tudi na večpasovnici se ti komot lahko zgodi, da kakšen nepazljiv voznik zavije na tvoj pas ravno ko pelješ mimo njega.
... OK, ne da se mi zdaj guglat za definicijo prehitevanja, ampak ko se v mestu na večpasovnici po svojem pasu voziš mimo počasneje vozečega ali stoječega na sosednjem levem ali desnem pasu oziroma če paralelno vozeči na sosednjem levem ali desnem pasu iz kakršnihkoli razlogov začne zmanjševati svojo hitrost, ti tistega ne prehitevaš, ampak voziš mimo njega ...

P.S.: zaradi dela preko študenta so mi tudi nekatere podrobnosti v prometnih predpisih še danes zelo dobro ostale v spominu ...
anon-342121 sporočil: 1
[#2463069] 10.10.14 06:36
Odgovori   +    0
čas vnosa: 10.10.14 01:11
V prostem teku avto pije več kot če bi bil v 4 prestavi na klancu navzdol ! dokazano z (audi ,a4,a6, bmw 5,m3, renault laguna 1.9 dci in še in še..)

Zakaj ?

Ker mora motor delovati da avto (obdrži prižgan), a če je v prestavi avto poganja motor oz sila sama in ni potrebe po dolivanju bencina, nafte...
anon-237381 sporočil: 924
[#2467181] 23.10.14 20:09
Odgovori   +    1
Razlika med varčno in nevarčno vožnjo predstavlja razliko 1% pri TCO-ju avtomobila in je brez veze proti drugim možnostim za prihranek.

Primer: Avto 10 let, 150k kilometrov. Če se trpinčiš z varčno vožnjo, letno prihraniš 50 EUR od 5000 EUR, kolikor te stane, da avto imaš.

Največji prihranek je, da si življenje organiziraš tako, da ne potrebuješ avta, ker to stane nekaj 1000 EUR na leto. Tipični slovenci: Spending pounds to save pennies.
anon-317711 sporočil: 662
[#2469732] 03.11.14 14:04 · odgovor na: bc123a (#2461064)
Odgovori   +    0
čas vnosa: 03.11.14 14:01
To sporočilo je izbrisal avtor (20.04.2016 17:48)
bc123a sporočil: 48.253
[#2469759] 03.11.14 15:11 · odgovor na: anon-317711 (#2469732)
Odgovori   +    0
[FFeeBBoo]
ne vem no, to so zastarela pravila. v mestih na večpasovnicah je že dolgo vsak pas po predpisih svoja scena in se lahko prehitevaš kakor hočeš.
Ni se vsaka vecpasovnica avtocesta! Tudi tega opazam da veliko ljudi ne razume. Avtocesta je oznacena z zeleno tablo in ustreznim znakom, ki pomeni, da tam veljajo specificna pravila.
zakaj mora biti na AC drugače?!? pa v tujini se po večpasovnih avtocestah (od 4-5 pasov) tudi vozijo, kolikor pač gre kolona hitro in se noben ne sekira če na nekem pasu ful levo stojijo ali se vozijo
Sploh ni res, odvisno je od lokalnih pravil. Specificno ZDA ne pozna avtocest v evropskem/nemskem smislu. V nemciji pa poskusi voziti 100/h po skrajno levem pasu, razen ce so vsi zatrpani, pa bos hitro videl hudica v obliki voznika, ki ti bo odzadaj blendal, da se umakni.
počasneje. zakaj je potem na butalskih dvopasovnih AC taka drama s tem levim in desnim pasom?!? a ker so to butale mogoče?
Ne. Zato, se enkrat, je avtocesta cesta s posebnimi pravili. V sloveniji smo povzeli nemski model avtoceste (kot v vecini evrope):

en.wikipedia.org/wiki/Autobahn

(poglej pod traffic laws and enforcement)
pa ne mi zdaj o nevarnostih prehitevanja po desni ker so to pravljice za otroke. kdor ni debil, v avtu gleda levo in desno, in nazaj in naprej tako da samo gledat je treba in potem tako vozit pa je...
Prehitevanje po desni in "autobahn" pravila so nekompatibilna. Ker pravila voznje po avtocesti zahtevajo umikanje na desno, bos na levi gledal nazaj in levo, na desni pa desno, ne bos pa preverjal se, ali se po desni priblizuje nekdo z bistveno visjo hitrostjo od tvoje, ker je to enostavno nemogoce izvesti naenkrat.
anon-317711 sporočil: 662
[#2469795] 03.11.14 17:25 · odgovor na: bc123a (#2469759)
Odgovori   +    0
čas vnosa: 03.11.14 16:44
To sporočilo je izbrisal avtor (20.04.2016 17:47)

Strani: 1 2 3