Izbrani forum: Odklop

Izbrana tema: Ali farmacevtske firme res samo varajo bolne in zdrave?

Strani: 1 2 3

anon-119197 sporočil: 9.214
[#675498] 08.01.10 11:55 · odgovor na: anon-89 (#675494)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-119197 08.01.2010 11:56
Eh, izmislil sem si, ne me resno jemat.
anon-521 sporočil: 5.625
[#675503] 08.01.10 11:57 · odgovor na: anon-119197 (#675498)
Odgovori   +    0
[dalex]
Eh, izmislil sem si, ne me resno jemat.
čakamo :)
anon-119197 sporočil: 9.214
[#675509] 08.01.10 12:00 · odgovor na: anon-521 (#675503)
Odgovori   +    0
Nicesar ni docakati, sem napisal, da sem si izmislil, lahko si izmislim se kaj, ce zelis.
anon-521 sporočil: 5.625
[#675688] 08.01.10 13:49 · odgovor na: anon-119197 (#675509)
Odgovori   +    0
[dalex]
Nicesar ni docakati, sem napisal, da sem si izmislil, lahko si izmislim se kaj, ce zelis.
ja, prosim! :)
anon-119197 sporočil: 9.214
[#675708] 08.01.10 13:57 · odgovor na: anon-521 (#675688)
Odgovori   +    0
Ok, enkrat je bilo javno povedano na fm4.orf.at/ (en anglesko-nemsko-jezikovni radio), ce so si oni izmislili, ne vem, tudi mozno. Morebiti bi pomagalo kaksno iskanje na vizo "h1n1 mortality rate" in "h1n1 vaccine mortality rate" ali kaj podobnega. Poisci in porocaj. S taksnim cepivom nimam nobene neposredne ali posredne povezave.

Over and out.
anon-76887 sporočil: 18.121
[#675722] 08.01.10 14:02 · odgovor na: anon-521 (#674939)
Odgovori   +    0
[lukav]
> [shevchenko]
> pn so primorske novice, za imunologa pa se zal ne spomnim, kdo je bil
>
> vazno, da so tebi fantje iz GSK razblinili vse dvome, otroci so pač sitni, bojijo se igle.
>
> btw: ti si se sel cepit?

šlo je za čisto konkretno raziskavo, ki jo je čisto konkretni imunolog, na katerega se sklicuješ, priredil čisto po svoje - brez pretiravanja bi lahko rekli, da je lagal.

kot že rečeno, se nisem cepil, ker nisem kronični bolnik s povečanim tveganjem, poleg tega sta žena in sin fasala (verjetno) H1N1 preden sem se kamorkoli uspel odpraviti. če bi uporabil vašo logiko, bi lahko zdaj na osnovi svoje male anekdote sklepal, da sem imun na H1N1.

Zakaj pa je bila potem na tistem seminarju zahteva predavatelja, da ta podatek ne sme priti v javnost?
anon-521 sporočil: 5.625
[#675736] 08.01.10 14:09 · odgovor na: anon-76887 (#675722)
Odgovori   +    0
[0902ISXdX]
> [lukav]
> > [shevchenko]
> > pn so primorske novice, za imunologa pa se zal ne spomnim, kdo je bil
> >
> > vazno, da so tebi fantje iz GSK razblinili vse dvome, otroci so pač sitni, bojijo se igle.
> >
> > btw: ti si se sel cepit?
>
> šlo je za čisto konkretno raziskavo, ki jo je čisto konkretni imunolog, na katerega se sklicuješ, priredil čisto po svoje - brez pretiravanja bi lahko rekli, da je lagal.
>
> kot že rečeno, se nisem cepil, ker nisem kronični bolnik s povečanim tveganjem, poleg tega sta žena in sin fasala (verjetno) H1N1 preden sem se kamorkoli uspel odpraviti. če bi uporabil vašo logiko, bi lahko zdaj na osnovi svoje male anekdote sklepal, da sem imun na H1N1.


Zakaj pa je bila potem na tistem seminarju zahteva predavatelja, da ta podatek ne sme priti v javnost?
Ne vem, 1. ker je tudi to naložil? 2. ker je tudi to narobe interpretiral? 3. ker je klinična raziskava še potekala in je to nekaj najbolj normalnega?

glede na to, kako je naložil tole s 40%, je tip precej nezanesljiv.
anon-76887 sporočil: 18.121
[#675747] 08.01.10 14:15 · odgovor na: anon-521 (#675736)
Odgovori   +    0
[lukav]
> [0902ISXdX]
> > [lukav]
> > > [shevchenko]
> > > pn so primorske novice, za imunologa pa se zal ne spomnim, kdo je bil
> > >
> > > vazno, da so tebi fantje iz GSK razblinili vse dvome, otroci so pač sitni, bojijo se igle.
> > >
> > > btw: ti si se sel cepit?
> >
> > šlo je za čisto konkretno raziskavo, ki jo je čisto konkretni imunolog, na katerega se sklicuješ, priredil čisto po svoje - brez pretiravanja bi lahko rekli, da je lagal.
> >
> > kot že rečeno, se nisem cepil, ker nisem kronični bolnik s povečanim tveganjem, poleg tega sta žena in sin fasala (verjetno) H1N1 preden sem se kamorkoli uspel odpraviti. če bi uporabil vašo logiko, bi lahko zdaj na osnovi svoje male anekdote sklepal, da sem imun na H1N1.
>
>
> Zakaj pa je bila potem na tistem seminarju zahteva predavatelja, da ta podatek ne sme priti v javnost?

Ne vem, 1. ker je tudi to naložil? 2. ker je tudi to narobe interpretiral? 3. ker je klinična raziskava še potekala in je to nekaj najbolj normalnega?

glede na to, kako je naložil tole s 40%, je tip precej nezanesljiv.
Moj vtis je, da gre za en tak mix vsega skupaj.
Malo je naložil, malo je zdravniško-farmacevtski ceh jezen nanj, malo je on nezadovoljen (kaj pa vem s čim vse) in malo je vsa ta kolobocija okrog h1n1 prenapihnjena.
(Šou mast gou je rekla una ta blont k zdej ni več blont press :-)))
anon-521 sporočil: 5.625
[#675755] 08.01.10 14:18 · odgovor na: anon-76887 (#675747)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-521 08.01.2010 14:19
[0902ISXdX]
> [lukav]
> > [0902ISXdX]
> > > [lukav]
> > > > [shevchenko]
> > > > pn so primorske novice, za imunologa pa se zal ne spomnim, kdo je bil
> > > >
> > > > vazno, da so tebi fantje iz GSK razblinili vse dvome, otroci so pač sitni, bojijo se igle.
> > > >
> > > > btw: ti si se sel cepit?
> > >
> > > šlo je za čisto konkretno raziskavo, ki jo je čisto konkretni imunolog, na katerega se sklicuješ, priredil čisto po svoje - brez pretiravanja bi lahko rekli, da je lagal.
> > >
> > > kot že rečeno, se nisem cepil, ker nisem kronični bolnik s povečanim tveganjem, poleg tega sta žena in sin fasala (verjetno) H1N1 preden sem se kamorkoli uspel odpraviti. če bi uporabil vašo logiko, bi lahko zdaj na osnovi svoje male anekdote sklepal, da sem imun na H1N1.
> >
> >
> > Zakaj pa je bila potem na tistem seminarju zahteva predavatelja, da ta podatek ne sme priti v javnost?
>
> Ne vem, 1. ker je tudi to naložil? 2. ker je tudi to narobe interpretiral? 3. ker je klinična raziskava še potekala in je to nekaj najbolj normalnega?
>
> glede na to, kako je naložil tole s 40%, je tip precej nezanesljiv.

Moj vtis je, da gre za en tak mix vsega skupaj.
Malo je naložil, malo je zdravniško-farmacevtski ceh jezen nanj, malo je on nezadovoljen (kaj pa vem s čim vse) in malo je vsa ta kolobocija okrog h1n1 prenapihnjena.
(Šou mast gou je rekla una ta blont k zdej ni več blont press :-)))
malo si preberi tale njegov tekst, pa mi potem povej, kakšno mnenje imaš o njegovem psihofizičnem stanju :)
www.pozitivke.net/ar...2413/print

(tole mi je vmes prinesla mala ptičica, če bi vedel, bi že prej zlil to gnojnico nanj, da mi ne bi bilo treba debatirati)
anon-76887 sporočil: 18.121
[#675774] 08.01.10 14:24 · odgovor na: anon-521 (#675755)
Odgovori   +    0
Premalo se na to spoznam, da bi na osnovi tega teksta upal etiketirati.
Uvod je "Bilderberg klasika" ;-), ampak zaključek pa me vseeno ne pusti ravnodušnega.
Jaz sem na ministrstvu za zdravje doživel po prepovedi rakotvornega pesticida acetoklor prestavitev, preverjanje sposobnosti, poskus prisile v psihiatrično zdravljenje, skonstruiran disciplinski postopek, vrnitev na ministrstvo za zdravje na podlagi sodne odločbe in premestitev na popolnoma benigna dela, daleč stran od varovanja okolja in zdravja ljudi. Primer zastrupljenih hrušk ni razkril zgolj arogance agrokemijskega lobija; razkril je štiriletno zimsko spanje politike in uspešnost nevtralizacije ključnih strokovnih organov te države, ki - namesto da bi skrbela za zdravje ljudi - skrbi za svojo selitev v čim bolj eminentne prostore. Ker pa je klormekvat snov, ki vpliva na oplodilno sposobnost spermijev in se v javnosti in svetu predstavlja kot toksikološko neproblematična, se ne morem znebiti občutka, da je to še ena izmed diaboličnih zamisli depopulacije planeta zemlje. Klormekvat deluje kot oralni spermicid že pod mejo, ki je dovoljena v žitih. In ni mi ušla raziskava, ki priporoča zmanjšanje količine zrnja v krmi za prašiče, da bi se izognili težavam z njihovo plodnostjo..
anon-521 sporočil: 5.625
[#675780] 08.01.10 14:29 · odgovor na: anon-76887 (#675774)
Odgovori   +    0
[0902ISXdX]
Premalo se na to spoznam, da bi na osnovi tega teksta upal etiketirati.
Uvod je "Bilderberg klasika" ;-), ampak zaključek pa me vseeno ne pusti ravnodušnega.

> Jaz sem na ministrstvu za zdravje doživel po prepovedi rakotvornega pesticida acetoklor prestavitev, preverjanje sposobnosti, poskus prisile v psihiatrično zdravljenje, skonstruiran disciplinski postopek, vrnitev na ministrstvo za zdravje na podlagi sodne odločbe in premestitev na popolnoma benigna dela, daleč stran od varovanja okolja in zdravja ljudi. Primer zastrupljenih hrušk ni razkril zgolj arogance agrokemijskega lobija; razkril je štiriletno zimsko spanje politike in uspešnost nevtralizacije ključnih strokovnih organov te države, ki - namesto da bi skrbela za zdravje ljudi - skrbi za svojo selitev v čim bolj eminentne prostore. Ker pa je klormekvat snov, ki vpliva na oplodilno sposobnost spermijev in se v javnosti in svetu predstavlja kot toksikološko neproblematična, se ne morem znebiti občutka, da je to še ena izmed diaboličnih zamisli depopulacije planeta zemlje. Klormekvat deluje kot oralni spermicid že pod mejo, ki je dovoljena v žitih. In ni mi ušla raziskava, ki priporoča zmanjšanje količine zrnja v krmi za prašiče, da bi se izognili težavam z njihovo plodnostjo..
kakorkoli že, ob takih tekstih mene zaskrbi za duševno zdravje avtorja. tip, ki piše take klobase, ni verodostojen.
purinoli sporočil: 8.690
[#675783] 08.01.10 14:34 · odgovor na: anon-76887 (#675747)
Odgovori   +    1
[0902ISXdX]
Moj vtis je, da gre za en tak mix vsega skupaj.
Malo je naložil, malo je zdravniško-farmacevtski ceh jezen nanj, malo je on nezadovoljen (kaj pa vem s čim vse) in malo je vsa ta kolobocija okrog h1n1 prenapihnjena.
(Šou mast gou je rekla una ta blont k zdej ni več blont press :-)))
Me veseli, v "smetnjak" sem navrgel temo, ki ima kar nekaj odmevov, tudi zelo dobrih, pa izgleda, da si ti še najbolje zadel bistvo, ki sem ga hotel povedat ( glej prvi post v threadu).

Kar sem hotel povedat je, da postaja svet poln plresnic in pollaži ( nekaterim še čiste laži delujejo, kot resnica he he). Ogromno znanosti je vprežene v firme, ki za dosego ciljev ne izbirajo sredstev. Še več pa na srečo v R&D, ki daje rezultate, vendar je to počasno in mukotrpno delo.

Gorje neukim. Treba se bo permanentno (samo)izobraževat ali pa postati ovca. Vmesne poti ni.
anon-89 sporočil: 10.178
[#675789] 08.01.10 14:35 · odgovor na: anon-76887 (#675774)
Odgovori   +    2
[0902ISXdX]
Premalo se na to spoznam, da bi na osnovi tega teksta upal etiketirati.
Uvod je "Bilderberg klasika" ;-), ampak zaključek pa me vseeno ne pusti ravnodušnega.

> Jaz sem na ministrstvu za zdravje doživel po prepovedi rakotvornega pesticida acetoklor prestavitev, preverjanje sposobnosti, poskus prisile v psihiatrično zdravljenje, skonstruiran disciplinski postopek, vrnitev na ministrstvo za zdravje na podlagi sodne odločbe in premestitev na popolnoma benigna dela, daleč stran od varovanja okolja in zdravja ljudi. Primer zastrupljenih hrušk ni razkril zgolj arogance agrokemijskega lobija; razkril je štiriletno zimsko spanje politike in uspešnost nevtralizacije ključnih strokovnih organov te države, ki - namesto da bi skrbela za zdravje ljudi - skrbi za svojo selitev v čim bolj eminentne prostore. Ker pa je klormekvat snov, ki vpliva na oplodilno sposobnost spermijev in se v javnosti in svetu predstavlja kot toksikološko neproblematična, se ne morem znebiti občutka, da je to še ena izmed diaboličnih zamisli depopulacije planeta zemlje. Klormekvat deluje kot oralni spermicid že pod mejo, ki je dovoljena v žitih. In ni mi ušla raziskava, ki priporoča zmanjšanje količine zrnja v krmi za prašiče, da bi se izognili težavam z njihovo plodnostjo..
jaz se ne bi sekiral, glede na količino seksa, smo slovenci prav neverjetno plodni.:)

me pa bolj skrbi, da bi po moje temu pacientu verjelo cca.90% slovencev. ob vseh doom scenarijih, od zastrupljene hrane, pokvarjene farmacije in medicine, neverjetnega stresa, ki naj bi ga bil moderen človek deležen, onesnaževanja okolja, podnebnih sprememb... je zanimivo dejstvo, da se kvaliteta in dolžina življenja stalno dviguje. malce nenavadno, a ne?
anon-89 sporočil: 10.178
[#675800] 08.01.10 14:40 · odgovor na: anon-521 (#675780)
Odgovori   +    3
[lukav]

kakorkoli že, ob takih tekstih mene zaskrbi za duševno zdravje avtorja. tip, ki piše take klobase, ni verodostojen.

manj je verodostojen, bolj nabija, več slovencev mu verjame.
najobj sporočil: 31.920
[#675802] 08.01.10 14:42 · odgovor na: anon-521 (#675436)
Odgovori   +    1
[lukav]
> [gsavli]
> > [shevchenko]
> > > Zarotnika, v našem javnem zdravstvu nas zdravnike verjetno bolj ali manj boli za državo in interese države.
> >
> > zdravnike že mogoče, kaj pa zdravstvenega ministra?
>
> Hehe, to bo pa lukav kaj povedal o tem.
>
> Zdej pa pejt pogledat poste za nazaj, pa boš videl debato, zdravniki gor, zdravniki dol, ceh gor, ceh dol. Miklavčič je pa tolk zdravnik, kot sem jaz astronavt.
>
> No, pa še to. Okol cepiva za tole gripo je najbolj pošteno rečt, da vsega ne vemo. Ne vemo, če ziher ne škodi, ker je verjetno poteklo premalo časa od cepljenja, da bi kaj takega lahko rekli. Ampak, works both ways. Tisti, ki bluzijo, da je to približno isto kot cianid, no jst bi jih z lesko po riti, ker plašijo folk in guess what, tud oni ne vedo, kaj govorijo. Najbolj pošten pristop je, da se pove, kar se ve in zelo zelo zelo fino je, da gre za cepivo, ki je namenjeno pretežno opravilno sposobni populaciji, pa se lahko potem vsak sam na podlagi prepirčanj, izkušenj in informacij, ki jih ima, odloči al se bo cepil al ne.

seveda. saj nihče ne trdi, da so cepiva brez stranskih učinkov.

bottom line pa je: nihče ni umrl, nihče ni postal invalid. tistih 10 ali 11 žrtev gripe (saj že ne vem več koliko, morda še malo več) pa bi verjetno preživelo, če bi se cepili. morda je kakšen od njih raje verjel raznim matajem in ševčenkom.


... a je tisti iz Murske Sobote, ki so ga v bolnico pripeljali v "terminalni fazi kronične bolezni" (= rak v zadnji fazi ?) in je potem dva dni zatem umrl in so njegovo smrt pripisali svinjski gripi, tudi med njimi ? ... khmm, med temi tvojimi, ki bi verjetno preživeli, če bi se cepili ...
anon-76887 sporočil: 18.121
[#675815] 08.01.10 14:46 · odgovor na: purinoli (#675783)
Odgovori   +    0
[purinoli]
> [0902ISXdX]
> Moj vtis je, da gre za en tak mix vsega skupaj.
> Malo je naložil, malo je zdravniško-farmacevtski ceh jezen nanj, malo je on nezadovoljen (kaj pa vem s čim vse) in malo je vsa ta kolobocija okrog h1n1 prenapihnjena.
> (Šou mast gou je rekla una ta blont k zdej ni več blont press :-)))

Me veseli, v "smetnjak" sem navrgel temo, ki ima kar nekaj odmevov, tudi zelo dobrih, pa izgleda, da si ti še najbolje zadel bistvo, ki sem ga hotel povedat ( glej prvi post v threadu).

Kar sem hotel povedat je, da postaja svet poln plresnic in pollaži ( nekaterim še čiste laži delujejo, kot resnica he he). Ogromno znanosti je vprežene v firme, ki za dosego ciljev ne izbirajo sredstev. Še več pa na srečo v R&D, ki daje rezultate, vendar je to počasno in mukotrpno delo.

Gorje neukim. Treba se bo permanentno (samo)izobraževat ali pa postati ovca. Vmesne poti ni.

Mene pa veseli in mi godi pohvala od takšnega farmacevtskega kalibra kot si ti.
GEM ti daj dobro in dolgo življenje in da bi nas osveščal še naprej ;-)
anon-76887 sporočil: 18.121
[#675831] 08.01.10 14:54 · odgovor na: anon-89 (#675789)
Odgovori   +    0
[Bob]
> [0902ISXdX]
> Premalo se na to spoznam, da bi na osnovi tega teksta upal etiketirati.
> Uvod je "Bilderberg klasika" ;-), ampak zaključek pa me vseeno ne pusti ravnodušnega.
>
> > Jaz sem na ministrstvu za zdravje doživel po prepovedi rakotvornega pesticida acetoklor prestavitev, preverjanje sposobnosti, poskus prisile v psihiatrično zdravljenje, skonstruiran disciplinski postopek, vrnitev na ministrstvo za zdravje na podlagi sodne odločbe in premestitev na popolnoma benigna dela, daleč stran od varovanja okolja in zdravja ljudi. Primer zastrupljenih hrušk ni razkril zgolj arogance agrokemijskega lobija; razkril je štiriletno zimsko spanje politike in uspešnost nevtralizacije ključnih strokovnih organov te države, ki - namesto da bi skrbela za zdravje ljudi - skrbi za svojo selitev v čim bolj eminentne prostore. Ker pa je klormekvat snov, ki vpliva na oplodilno sposobnost spermijev in se v javnosti in svetu predstavlja kot toksikološko neproblematična, se ne morem znebiti občutka, da je to še ena izmed diaboličnih zamisli depopulacije planeta zemlje. Klormekvat deluje kot oralni spermicid že pod mejo, ki je dovoljena v žitih. In ni mi ušla raziskava, ki priporoča zmanjšanje količine zrnja v krmi za prašiče, da bi se izognili težavam z njihovo plodnostjo..

jaz se ne bi sekiral, glede na količino seksa, smo slovenci prav neverjetno plodni.:)

me pa bolj skrbi, da bi po moje temu pacientu verjelo cca.90% slovencev. ob vseh doom scenarijih, od zastrupljene hrane, pokvarjene farmacije in medicine, neverjetnega stresa, ki naj bi ga bil moderen človek deležen, onesnaževanja okolja, podnebnih sprememb... je zanimivo dejstvo, da se kvaliteta in dolžina življenja stalno dviguje. malce nenavadno, a ne?
Bob saj na h1n1 smo že kar nekaj iteracij imeli.
Osebno poznam kar nekaj zdravnikov, nihče od njih se ni cepil. Tisti, s katerimi smo bolj "na ti", so mi tudi odsvetovali.
Vsaj meni je logično, da se neuki narod odloča na podlagi referenc in vsaj meni je bilo sila patetično pozivanje in javno cepljenje pred kamerami. (No, Pahor se je cepil za zaprtimi ;-))

Predvidevam tudi, da veš, da jaz na "Bildeberg" zarote ne prijemljem, da Al Goru nisem verjel, tudi preden ga je začel razgaljati naš Purinoli. Ker pa malenkost le poznam "zobato kolo države" pa me nič ne čudijo obtožbe doktor Pretnarja, kot me tudi ne čudi, če mu je kolesje poškodovalo njegova kolesca.
Takšna nekako je moja pozicija neukega občana 50+ let ;-)
Nad kvaliteto življenja se ne pritožujem, kakšen bo moj prispevek k statistiki pa bomo še videli :-)))
anon-76887 sporočil: 18.121
[#675843] 08.01.10 15:00 · odgovor na: (#675834)
Odgovori   +    0
[gsavli]
> [0902ISXdX]
> Osebno poznam kar nekaj zdravnikov, nihče od njih se ni cepil. Tisti, s katerimi smo bolj "na ti", so mi tudi odsvetovali.
>

Madona, bi se rad srečal z njimi in jih malo izprašal po razlogih za odsvetovanje. Ker meni bi težje prodali svoj BS kot tebi. :)
Najbrž nisem bil čisto dosleden v tej moji izjavi.
Odsvetovali so mi zato, ker vedo, da sem trdnega zdravja in da je moj zdravstveni karton prazen (če ne štejem nekaj kirurških šivov ;-)).
Zakaj se pa sami niso cepili, jih pa nisem drezal, se boste že interno pomenili, če se še niste ;-)
anon-119197 sporočil: 9.214
[#675845] 08.01.10 15:01 · odgovor na: (#675834)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-119197 08.01.2010 15:02
Stari, to je pa res enostavno urediti, le nekaj casa ti lahko vzame voznja...

Aja, pa ko bos ze tu, lahko spotoma kupis se kaksno napravo, ki te bo resila nadlog diagnostike :)
purinoli sporočil: 8.690
[#675873] 08.01.10 15:16 · odgovor na: (#675834)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: purinoli 08.01.2010 15:25
[gsavli]
> [0902ISXdX]
> Osebno poznam kar nekaj zdravnikov, nihče od njih se ni cepil. Tisti, s katerimi smo bolj "na ti", so mi tudi odsvetovali.
>

Madona, bi se rad srečal z njimi in jih malo izprašal po razlogih za odsvetovanje. Ker meni bi težje prodali svoj BS kot tebi. :)
Na tole moram pa še jaz kako. Mesece nazaj, ko je bilo govora o H1N1, sem izpostavil nekaj pro & contra, nikoli nisem nikomur ne priporočil ne odsvetoval ( pač nisem zdravnik). O cepljenju imam na splošno zelo pozitivno mnenje, ker je iztrebilo marsikatero pogubno bolezen.

V situaciji, da je bilo kar precej obolelih, je po mojem dobro, da se cepijo brez izjeme vsi, ki imajo opravka z veliko ljudmi. V izogib dvomom bi se pa morali cepiti politiki in zdravstveno osebje javno, cepivo bi moralo biti s civilno kontrolo preverjeno, da ni placebo in še kaj. Preprosto, ker je bilo dvomov preveč. V primeru H1N1 gre pač za nekaj sumljivih okoliščin :

1. Razglašena je bila pandemija (WHO) po dolgem času. Pandemije ( vsaj z globalno hudimi mortalnimi posledicami) pa (še?)ni.
2. Razglasitev pandemije je omogočila malce hitrejše lansiranje cepiv, kot je v navadi
3. Sovpadanje s finančno krizo. Morda slučaj, morda pa ne

Vendar mislim, da na splošno cepljenje prinaša bistveno več koristi, kot tveganj. Kar pa ne pomeni, da se ne sme gledat pod prste potencialnim lopovom v belih haljah ( tudi jaz jo imam v Lab he he)in belih ovratnikih. Poznamo škandale talidomid, nekatera COX zdravila....

Mislim, da bi tisti dohtar Nessu moral prikazati vse svoje strokovne pro & contra in ga pozvati, da se sam odloči. Predpostavljam, da okoli njega ni vsak dan stotine ljudi....

P.S. Sicer je bil pa namen threada, da ne bi zapadli v famo, da je vse narobe z multinacionalkami, ki "samo grabijo denar", kar ni res. Ogromno odlične znanosti, koristne za ljudi se tam dogaja....
anon-76887 sporočil: 18.121
[#675906] 08.01.10 15:34 · odgovor na: purinoli (#675873)
Odgovori   +    2
[purinoli]
Mislim, da bi tisti dohtar Nessu moral prikazati vse svoje strokovne pro & contra in ga pozvati, da se sam odloči. Predpostavljam, da okoli njega ni vsak dan stotine ljudi....
Hja odkar sem pripeljal tisti sod refoška, so obiski zelo pogosti :-))))
anon-76887 sporočil: 18.121
[#675912] 08.01.10 15:36 · odgovor na: (#675908)
Odgovori   +    2
[gsavli]
> [0902ISXdX]
> > [purinoli]
> > Mislim, da bi tisti dohtar Nessu moral prikazati vse svoje strokovne pro & contra in ga pozvati, da se sam odloči. Predpostavljam, da okoli njega ni vsak dan stotine ljudi....
> >
>
> Hja odkar sem pripeljal tisti sod refoška, so obiski zelo pogosti :-))))

Refošk te ščiti (če je dober). :)
Mene očitno ogroža, saj je vzrok za povečano frekvenco obiskovanj :-)))
purinoli sporočil: 8.690
[#675939] 08.01.10 15:55 · odgovor na: (#675886)
Odgovori   +    1
Dob, velikokrat dobrih misli! Kar pišeš, so prizori iz domišljijskega sveta. Če misliš, da statistika nima z medicino nič, si moraš omisiti lastni Klinični center, kjer se bodo trume zdravnikov posvetile samo specifičnostim tvojega telesa. Tvoj ali moj genom je sicer v glavnem podoben šimpanzovemu ( 98%)in vsaj v 99,8+% podoben sosedovemu, ampak razlik je dovolj, da lahko vržeš kake 300 mio EUR v KC za lastno telo.

Mi smrtniki bomo pa še naprej zaupali ( previdno) medicini na splošno in dobrim dohtarjem partikularno. Upam, da ne boš nikoli fasal raka, srčni infarkt, zlom noge, menierov sindrom ali še kaj hujšega, ker izven uradne medicine lahko pričakuješ samo kamilice in homeopatske goljufije.
anon-17087 sporočil: 1.583
[#676264] 08.01.10 21:30 · odgovor na: (#676012)
Odgovori   +    0
Sledeč svojim izkušnjam in srečanjem z medicino(in pravom,isto sranje,isto pakovanje) zadnjih let lahko Dobu le v celoti pritrdim!

V preteklem letu sem v teku odškodninskega postopka zoper bolnišnico(zdravnika ne morete tožiti,hehe,kaj ste pa mislili)zavoljo opravila nepotrebne in nezaželjene operacije cirkumcizije na spolovilu pacienta,brez da bi slednji vedel kaj zdravniki nameravajo zares narediti bil v teku 5 dnevnega roka napoten k zelo uglednemu zdravniku UKC LJ,kateri me je sprejel ob 14 uri,torej zelo verjetno znotraj delovnega časa in sicer v prostorih njegovega delodajalca,katerega prostore je brezplačno uporabljal za namene zasebne dejavnosti sodnega izvedenca urološke stroke.
Ko sva prišla do težave in mojih očitkov in stokanj glede trajnih in nepovratnih posledic,ki jih moram popolnoma po nepotrebnem nositi zavoljo akutne samovolje in nezakonitega ravnanja domnevnih ekspertokratov mi je polaskal glede domnevih znanj v medicini in pravu,kar sem lakonično zanikal.
Res pa je,da sam vsaj na pravnem področju res nima obilo pojma(ali se pa dela nevednega).
Določene zadeve mi je v razgovoru enostavno moral priznati,enkrat se je celo zatekel k debelolistni knjigi,kjer mi je skorajda roteče kazal slike,ki naj bi dokazovale kaj vse da oni menda rade volje počenjajo,majhnim in malo večjim fantkom!Bil sem nabit z močno energijo in zagotovo ni bilo prijetno bosti se s takim ¨pacientom¨.
Čisto na koncu me je posadil na mizo in mi z spretnim gibom,kjer je šlo za domnevno merjenje dolžine česarkoli že povzročil kratkotrajno,a močno bolečino!Po mojem brez potrebe in prav načrtno!Skočil sem navzgor in en dva tri sva se poslovila!
V poročilu je podal ekspertokratsko dozirano teorijo,ki je začuda bila v akutnem nasprotju z mnenjem neodvisnih nemških izvedencev v skorajda identičnem primeru!Ker sam opravlja enake reči,seveda lahko zelo dvomimo v njegovo nepristranskost,a to je v našem pravnem (ne)redu itak splošno veljavna norma!Kako se je končal pravni postopek si pa itak lahko mislite!
Kaj pa vi mislite?

A to ni poanta sporočila!Ta ugledni zdravnik je bil v tročlanskem konziliju,ki je odločal o zdravljenju našega nekdanjega predsednika Drnovška,vse do njegove smrti!
Hm,zagotovo ve o medicini kaj in kaj,a če sem iskren,mu sam prostovoljno ne bi dal da tri minute da pazi na mojega mačka,kaj šele kaj drugega!Kaj šele,da bi me kdajkoli spet ¨zdravil¨ ali karkoooli bi pod tem pojmom podrazumevali!
Takrat je bila izjemna situacija,katere ponovitev nikoli več ne bom dovolil,pa tudi stopnja naivnosti je danes neizmerno manjša!

Tako da gospe Gajski lahko le pritrdim,vsa ta mašinerija v belem(in črnem) povzroča ogromne denarne tokove in zato je seveda obilno sponzorirana s strani močnih,zaščitena na vse pretege,ker omogoča lahkotno vladanje nad neukimi in nemočnimi!

Zakon vam omogoča neko stopnjo svobode ali si jo boste pustili odvzeti(ali dati) je pa enako svobodna izbira vsakega posebej,vsekakor pa vam je ne bodo želeli prostovoljno podariti!
anon-35163 sporočil: 30.643
[#676319] 08.01.10 22:48 · odgovor na: (#675868)
Odgovori   +    0
[gsavli]
> [0902ISXdX]
> Zakaj se pa sami niso cepili, jih pa nisem drezal, se boste že interno pomenili, če se še niste ;-)

Veš, da smo se menli kej, zato pa vem, da bi mi težko kolega prodal zgodbo "zakaj se ne cepiti". :)

In tudi med laiki se čist zadost gibam, da vem, da praktično vsi vedo, da je s tem cepivom za novo gripo "nekaj narobe" in so presrani. To je posledica vseh BS-erjev z nazivi, ki nalagajo drek ne da bi sploh kaj vedeli o cepivu. Potem je tle še kaka reci kazala zgodbica, ki ti v tem fohu pride na ušesa, kot npr. o nekem pacientu, ki naj bi se cepil z vročino in fasal guillain-barreja (če je resnična - ni zastonj tam klavzula, da se ne smeš cepit, če imaš vročinsko obolenje) in je zadost, da klamfajo okol, al pa tud kar na suho.

Tako da se zgodba "zakaj SE cepiti" med laiki ne prime več dobro. No, jaz pa medtem gledam slikce grdih pljučnic 30 letnih mamic, ki so na respiratorju zaradi H1N1 i tako (podobno) 5, 6 puta dnevno (brez heca). Pa ta fibroza. Pa smrtni primeri. In nikoli ne pomnim, da bi nam ležali 30 letniki v CITu zaradi gripe.
Če bi zdravniška stroka uživala zaupanje, BS-erjev ne bi nihče poslušal. Problem je v tem, da ga ne (o razlogih sem že nekaj ugibal v prvem odzivu) in to niti ne v celoti po svoji krivdi. Nanjo leti tudi del farmacevtskega dreka. Pri nas glede tega še ni tako hudo, v tujini pa dvom v farmacijo počasi že postaja tradicija

dilbert.com/strips/c...009-11-02/
dilbert.com/strips/c...009-11-03/
dilbert.com/strips/c...009-11-04/
dilbert.com/strips/c...009-11-05/
dilbert.com/strips/c...009-11-06/
dilbert.com/strips/c...009-11-07/
anon-17087 sporočil: 1.583
[#676334] 08.01.10 23:09 · odgovor na: anon-35163 (#676319)
Odgovori   +    0
Uf,uradna parlamentarna raziskava(se komu tresejo hlače?):
dnevnik.si/novice/zd...1042328258
anon-35163 sporočil: 30.643
[#676361] 09.01.10 01:12 · odgovor na: anon-35163 (#676319)
Odgovori   +    1
... ravnokar naletel na to

www.youtube.com/watc...1DmeC_EXKI

Mislim, da je to še najboljši odgovor na to, zakaj folk ne zaupa več farmacevtom in posledično tudi zdravnikom. Prodajni zastopnik kake velike farmacevtske firme je že nekaj časa najbolje plačan poklic v zdravstvu.

Pač, fotošopana teta v beli halji, ki ponuja najnovejši pralni prašek ali kozmetiko je popolnoma isto sranje kot fotošopana teta v beli halji, ki ponuja tam neke arcnije.
anon-17087 sporočil: 1.583
[#676399] 09.01.10 08:36 · odgovor na: anon-35163 (#676361)
Odgovori   +    1
Medicina je danes tako zelo napredovala,da s(m)o danes vsi bolni!
(avtor neznan)
anon-521 sporočil: 5.625
[#676991] 10.01.10 07:53 · odgovor na: anon-35163 (#676361)
Odgovori   +    0
[mataj]
... ravnokar naletel na to

www.youtube.com/watc...1DmeC_EXKI

Mislim, da je to še najboljši odgovor na to, zakaj folk ne zaupa več farmacevtom in posledično tudi zdravnikom. Prodajni zastopnik kake velike farmacevtske firme je že nekaj časa najbolje plačan poklic v zdravstvu.

Pač, fotošopana teta v beli halji, ki ponuja najnovejši pralni prašek ali kozmetiko je popolnoma isto sranje kot fotošopana teta v beli halji, ki ponuja tam neke arcnije.
spet malo dramatiziraš?
anon-35163 sporočil: 30.643
[#677192] 10.01.10 15:06 · odgovor na: anon-521 (#676991)
Odgovori   +    0
[lukav]
> [mataj]
> ... ravnokar naletel na to
>
> www.youtube.com/watc...1DmeC_EXKI
>
> Mislim, da je to še najboljši odgovor na to, zakaj folk ne zaupa več farmacevtom in posledično tudi zdravnikom. Prodajni zastopnik kake velike farmacevtske firme je že nekaj časa najbolje plačan poklic v zdravstvu.
>
> Pač, fotošopana teta v beli halji, ki ponuja najnovejši pralni prašek ali kozmetiko je popolnoma isto sranje kot fotošopana teta v beli halji, ki ponuja tam neke arcnije.

spet malo dramatiziraš?
Od kod ti ta ideja?

Strani: 1 2 3