1 min
Agencija za energijo vztraja: elektrika se bo julija obračunavala po novem in konec!
48 min
Applova prodaja na Kitajskem upadla za petino
2 uri
Top službe – ESA, LTH Castings, NLB, Danfoss, Comtrade, Unior, Gorenjska banka ...
2 uri
Iz NS Triglava odstopil Valjavec
3 ure
Kupil sem delnico še enega podjetja na področju čipov
4 ure
EP potrdil prenovljena fiskalna pravila EU - zadnji korak morajo zdaj storiti še članice
4 ure
Svetovna turistična organizacija in Hrvaška ustanavljata raziskovalni center za trajnostni turizem 2
4 ure
Varovalka pri uvozu kmetijskih proizvodov iz Ukrajine v EU
4 ure
24ur: Kriminalisti obiskali Snežiča in Hajdinjaka
5 ur
(reportaža) Kako je organizirana tovarna japonskih robotov v Kočevju
5 ur
(intervju) Delegirane naloge nikoli ne bi smeli vzeti nazaj
5 ur
L. Mesec po srečanju socialnih partnerjev: Zdaj se bomo ukvarjali z davki in pokojninami! 11
6 ur
Občina Logatec z družbo T-2 v nadgradnjo platforme Logatec Supermesto (PRO)
6 ur
Razkrite bilance 2023: kako so lani poslovala podjetja politikov, znanih odvetnikov, lobistov, profesorjev ... 3
6 ur
Energetika Ljubljana ob koncu kurilne sezone znižuje ceno plina 1
7 ur
Borza NYSE tržne udeležence sprašuje, ali bi podprli prehod na 24-urno trgovanje z delnicami
7 ur
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
7 ur
To je porsche, ki si zasluži pozornost tudi najbolj zagretih ljubiteljev bencinskih hlapov 6
8 ur
Novartis z visoko rastjo dobička in prihodkov
9 ur
Robert Golob kot izvoznik veselih slovenskih ljudskih plesov 1

Izbrani forum: Odklop

Izbrana tema: Polomija informacijskega pooblaščenca ali državljanska nepokorščina?

Strani: 1

anon-188376 sporočil: 15
[#2149844] 17.06.13 03:04
Odgovori   +    5
Namerno kršenje zakona vseh državnih organov ali neživljenjski zakon? Odgovor na to, zakaj sem podal uradno prijavo o kršenju zakona vseh treh vej oblasti informacijski pooblaščenki, kot izvajalcu nadzora novega zakona o zaščiti osebnih podatkov na spletu:

www.rtvslo.si/blog/p...cina/84316

Po poklicu sem… ne vem več, pred dvajsetimi leti se je temu reklo programer, sedaj je iz tega nastalo sto in več formalnih poklicev, od spletnega arhitekta, preko sistemskega administratorja in upravljavca omrežja do administrativnega vnašalca vsebin - torej na mnogokratni poziciji nekoga, ki mu je omenjeni zakon povzročil nemalo dela in stroškov ter posledično slabe volje.
crt sporočil: 27.182
[#2149855] 17.06.13 06:39 · odgovor na: anon-188376 (#2149844)
Odgovori   +    1
welcome to the club, hvala za tekst in sozalje za uro.
anon-237381 sporočil: 924
[#2150474] 17.06.13 15:54 · odgovor na: crt (#2149855)
Odgovori   +    7
Zadnja sprememba: anon-237381 17.06.2013 16:00
Tam v tistem celostranskem pop-upu o piškotkih bi morala biti slika od informacijske pooblaščenke s povezavo na izpiske za plače iz Ajpesa in na Revizor.

To da neka novinarka, ki je nekako končala pravni faks in nima pojma o informatiki, odloča o pravilih v informacijski tehnologiji je kot bi moj kolega, ki je super admin, nima pa pojma o klasični glasbi odločal o programu v Operi. Celo leto bi bila filmska glasba iz Star-Treka in drugih sci-fi nadaljevank in filmov, davkoplačevalci pa bi krili izgube, ker nihče ne bi hodil na predstave.
crt sporočil: 27.182
[#2150528] 17.06.13 17:08 · odgovor na: anon-237381 (#2150474)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: crt 17.06.2013 17:18
[leoncc]
kot bi moj kolega, ki je super admin, nima pa pojma o klasični glasbi odločal o programu v Operi
in to ne v tej :) www.opera.com/

to je sicer problem po celem svetu -- konec koncev ne samo uradniki na tem nivoju, temvec tudi in se zlasti sprejemalci zakonodaje enostavno mnogo cesa ne poznajo. lahko recemo, da so nerazgledani ali bedaki, verjetno to neredko tudi drzi, vendar pa ce pčomislis na to, da pac v parlamentu sprejemajo zakone o VSEM, dejansko ne morejo biti nadljuje, da bi se na vse spoznali. nekje tu se potem zacne povsem legitimna vloga lobistov - zastopnikov panog, na nakterih delovanje bi vplivali novi zakoni. ampak lobiranje je pri nas pac tezka tema. (pa spet ne samo pri nas.)

kar je zdajle zlasti operativno problem, je to, da se je v nasprotju s sicer videno eu prakso, ki je opt-out (user dobi vse piskotke ter obvestilo in se naknadno lahko odloci, da jih ne mara), slovenija odlocila furat opt-in (userju ne smemo dati nic razen za delovanje kljucnih stvari, dokler se ne izjasni), to pa je tehnicno precej drugacna, bolj smotana naloga.

hkrati pooblascenka, kolikor mi je znano, ni bila pripravljena dajati konkretnih ocen moznih razlicic izvedbe vnaprej, ces da je to lahko samo stvar inspekcijskega nadzora in se je torej sploh mogoce zaceti zares pogovarjati sele po uveljavitvi zakona. zato je kompletni set prvih poskusov delan "na suho" in bo zanimivo (v smislu ancient chinese curse - may you live in interesting times) spremljati, kaj rata iz tega.

(ps. podpiram predlagano izbiro glasbe)
anon-188376 sporočil: 15
[#2150697] 18.06.13 01:02 · odgovor na: crt (#2150528)
Odgovori   +    0
Se strinjam s tem,da ne morejo vedeti vsega, to je povsem človeško - lahko se pa učijo od drugih. V Evropi ta zakon ni deloval; ali so ga preklicali ali spremenili do nerazpoznanosti. Pri nas gredo stvari bolj počasi, zato pa toliko bolj temeljito -ne le da ni upoštevala "dobre prakse" iz tujine, interpretacija je ena najbolj strogih. Kdaj potem sploh lahko rečemo, da je nekdo, ki se pač ne more spoznati na vse, zavozil?
crt sporočil: 27.182
[#2150703] 18.06.13 05:49 · odgovor na: anon-188376 (#2150697)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: crt 18.06.2013 05:58
[lprimoz]
Se strinjam s tem,da ne morejo vedeti vsega, to je povsem človeško - lahko se pa učijo od drugih. V Evropi ta zakon ni deloval; ali so ga preklicali ali spremenili do nerazpoznanosti. Pri nas gredo stvari bolj počasi, zato pa toliko bolj temeljito -ne le da ni upoštevala "dobre prakse" iz tujine, interpretacija je ena najbolj strogih. Kdaj potem sploh lahko rečemo, da je nekdo, ki se pač ne more spoznati na vse, zavozil?
res rigorozno prav redko, ker ne moremo zavrteti casa nazaj in ponoviti z drugo potjo pod istimi pogoji. tako v praksi ostane predvsem to, kar pravis - primerjava z drugimi okolji. ce je stvar kolikor toliko taksna, da vsebinsko lahko izlocis "ampak saj mi moramo zaradi X vendar biti nekaj posebnega, to je normalno" in reces - ne, ni normalno. v tem primeru po moje je taksna.

se pa to, da sploh noces poslusati namigov in opozoril iz "industrije", da zelo lepo prodati pod firmo ohranjanja neodvisnosti, ces itak so poskusi vplivanja in njihovi akterji apriori zlonamerni. marketinski problem - kako prodati publiki to, da noces, da naj bodo pravila glede "njene varnosti" cimbolj rigorozna oziroma zakaj noces, da breme tega prevali nate, namesto da bi uporabila, kar ji je tehnicno itak od zdavnaj na voljo.
anon-16741 sporočil: 3.984
[#2150782] 18.06.13 09:23 · odgovor na: anon-188376 (#2149844)
Odgovori   +    2
[lprimoz]
Namerno kršenje zakona vseh državnih organov ali neživljenjski zakon? Odgovor na to, zakaj sem podal uradno prijavo o kršenju zakona vseh treh vej oblasti informacijski pooblaščenki, kot izvajalcu nadzora novega zakona o zaščiti osebnih podatkov na spletu:

www.rtvslo.si/blog/p...cina/84316

Po poklicu sem… ne vem več, pred dvajsetimi leti se je temu reklo programer, sedaj je iz tega nastalo sto in več formalnih poklicev, od spletnega arhitekta, preko sistemskega administratorja in upravljavca omrežja do administrativnega vnašalca vsebin - torej na mnogokratni poziciji nekoga, ki mu je omenjeni zakon povzročil nemalo dela in stroškov ter posledično slabe volje.
Čestitke za članek!

Strani: 1