Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: Kaj čaka nepremičninski trg Slovenije

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Vinci sporočil: 5.933
[Nepremičnine] Tema: Kaj čaka nepremičninski trg Slovenije
[#2938244] 03.07.21 21:35 · odgovor na: Rokc5 (#2938237)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: Vinci 03.07.2021 21:37
[Rokc5]
Vinci - mislim, da nisi razumel kaj je komentator Vickibedi želel povedati. Na to sem v mojih komentarjih opozarjal tudi jaz. Izraz je mogoče malo hud, jaz bi namesto 'prifuknjeni' uporabil izraz 'iracionalni'. Veliko tega čustvenega iracionalizma je med kupci.
Zelo v redu sem razumel. Zakaj je nekdo, ki proba znižati ceno, iracionalen? Zmotilo me je v bistvu, da jih je označil za prfuknjene. To je res višek arogance, da tako označiš kupce, ki nočejo plačati tvoje cene. Ampak zakaj bi bilo iracionalno, da probaš znižati ceno?

Če ima nekdo 200k za nakup nepremičnine, potem ne more plačati 210k. Bo probal scenkati na 200k. Če ne bo uspel, ne bo kupil, ker pač ne more. Ni prfuknjen, ni iracionalen. Kaj mu pomaga cenovno dno, če ima kljub temu premalo denarja? Kupci se tudi odločajo med nekaj nepremičninami in kupijo tisto, kjer dobijo najboljšo ceno.

Kdor mora kupiti, bo naposled kupil. Ostali pa nimajo veze.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2938244

Strani: 1

Rokc5 sporočil: 2.857
[Nepremičnine] Tema: Kaj čaka nepremičninski trg Slovenije
[#2938252] 03.07.21 22:21 · odgovor na: Vinci (#2938244)
Odgovori   +    0
Ja ampak poanta je - iz njegove zgodbe - da kupci ne vidijo dvojega: 1) long-term gibanja na trgu 2) lastno pozicijo na trgu. Potem lahko gredo gledati kakšno alternativno nepremičnino, pogledajo na situacijo out-of-the-box in naredijo alternativni nakup, pa jim mogoče še kaj ostane za kasnejšo diverzifikacijo, v vsakem primeru pa vstopijo na trg in tako ne padejo v past stalne apreciacije nepremičninskega fonda. V bistvu tudi pri nepremičninah velja isto kot pri delnicah: 'Time in the market beats timing the market.'
anon-204390 sporočil: 13.528
[Nepremičnine] Tema: Kaj čaka nepremičninski trg Slovenije
[#2938326] 04.07.21 13:41 · odgovor na: Vinci (#2938244)
Odgovori   +    1
[Vinci]
> [Rokc5]
> Vinci - mislim, da nisi razumel kaj je komentator Vickibedi želel povedati. Na to sem v mojih komentarjih opozarjal tudi jaz. Izraz je mogoče malo hud, jaz bi namesto 'prifuknjeni' uporabil izraz 'iracionalni'. Veliko tega čustvenega iracionalizma je med kupci.

Zelo v redu sem razumel. Zakaj je nekdo, ki proba znižati ceno, iracionalen? Zmotilo me je v bistvu, da jih je označil za prfuknjene. To je res višek arogance, da tako označiš kupce, ki nočejo plačati tvoje cene. Ampak zakaj bi bilo iracionalno, da probaš znižati ceno?

Če ima nekdo 200k za nakup nepremičnine, potem ne more plačati 210k. Bo probal scenkati na 200k. Če ne bo uspel, ne bo kupil, ker pač ne more. Ni prfuknjen, ni iracionalen. Kaj mu pomaga cenovno dno, če ima kljub temu premalo denarja? Kupci se tudi odločajo med nekaj nepremičninami in kupijo tisto, kjer dobijo najboljšo ceno.

Kdor mora kupiti, bo naposled kupil. Ostali pa nimajo veze.
Ekskjuz my french, ne prfuknjeni, ampak totalno iracionalni.
Moja izkušnja je bila namreč takšna, da so bili kupci v svojem oblaku pričakovanj, brez vsakega stika z realnostjo. Namreč takrat je bila ta nepremičnina, po tej ceni odlična priložnost, samo je nihče (razen enega) ni prepoznal. Jaz osebno bi jo kupil takoj, samo je nisem mogel, ker sem bil vpleten v zgodbo. Večina kupcev je enostavno postavila ceno in se sploh niso več cenkali. Prva cena = zadnja cena, to me je čisto presenetilo.

Če pa kupuješ nepremičnino, v kateri boš bival (in odplačeval kredit) naslednjih 15-20 let , moraš gledati širšo sliko (stanje nepremičnine, potreben vložek za obnovo, makro in mikro lokacija, kvalitea okolice, ipd.), človek navsezadnje gre za vsaj 15 let. Par jurjev več, na petnajst let kredita pa pomeni 15-20 EUR višjo anuiteto. Toliko porabiš za kavico v službi :)
A zdaj razumeš kako je raja iracionalna ?

p.s.
vsakemu od njih sem to dopovedoval, pa kot bi govoril stenam.
En nepremičninski agent, ki se je ravno tako potegoval za posel (pa ga na koncu ni dobil, zaradi tistih 2% provizije), je eno stranko vprašal:
Gospa, ali je to vaš prvi ogled ?
Ja.
Moje sožalje gospa, ker če je prvi, gotovo ne boste kupili, ker boste hoteli videti še druge priložnosti, ampak ta je res najboljša :)

Strani: 1