Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: Korekcija - pripravimo se za vstop na trg

Strani: 1 ... 109 110 111 112 113 114 115

pcs sporočil: 5.462
[#2990860] 04.03.22 00:59 · odgovor na: Rokc5 (#2986437)
Odgovori   +    0
Fantje in dekleta,

katere "Putinove srečke" ste našli v teh negotovih časih?

Jaz sem ravno prodal OXY, mogoče prezgodaj ampak je bil plus že lep. Nuklearne srečke tudi lepo delajo za enkrat.

Lp,
M
Rokc5 sporočil: 2.857
[#2990869] 04.03.22 07:41 · odgovor na: pcs (#2990860)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: Rokc5 04.03.2022 07:44
pcs - na slo-tech-u spremljam malo, pa eni celo kupujejo ruske firme ob 'dipih'(Lukolil, Rosneft). Ruske firme so največje tveganje, ker ne vemo kako bo tam z vlaganjem, varnostjo kapitala. Sam sem v cashu.
Glede zahodnih surovinarjev je še prehitro, ker se ne v katero smer bo trg vrglo. Zahodni naftaši in surovinarji so npr. kratkoročno šli gor (XOM, RIO). Mogoče se da dobiti kakšnega (BP?).
Če bi bila večja tržna korekcija, potem se splača gledati izven energentov na farmacijo, za stabilnost pa kake 'consumables', s klasično močnimi znamkami po mojem. Ne vem kaj bo s finančno industrijo v tem letu (banke, zavarovalnice).
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2991036] 04.03.22 20:28 · odgovor na: Rokc5 (#2990869)
Odgovori   +    0
Te srbijo prstki, a!??

Malo se popraskaj in pojdi si umit rokce!;)
Rokc5 sporočil: 2.857
[#2991167] 06.03.22 13:54 · odgovor na: anon-333107 (#2991036)
Odgovori   +    0
FrRoSt - se ne mudi :) Vstopaš na dolgi rok in loviš DCA ;) pa imeti moraš živce ;) Ti jih imaš? ;)
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2991171] 06.03.22 15:54 · odgovor na: Rokc5 (#2991167)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: anon-333107 06.03.2022 15:59
Ne samo zivce!! :)

Tudi smisel za humor moras ohrniti!! Meni se ni presahnil. :lol

Ps tudi rusom in ukrajincem se nikamor ne mudi #imamobcutek!?

Lahko se pa tudi motim!?

#kotvedno
primozxy sporočil: 408
[#2991295] 07.03.22 11:58 · odgovor na: Rokc5 (#2990869)
Odgovori   +    0
Jaz bom danes dokupil v mplx. Če ne drugega imajo solidno dividende. Prosim za komentarje?
tineqfin sporočil: 70
[#2991308] 07.03.22 12:57 · odgovor na: primozxy (#2991295)
Odgovori   +    2
[primozxy]
Jaz bom danes dokupil v mplx. Če ne drugega imajo solidno dividende. Prosim za komentarje?
Pazi, ker je to MLP! Naj napiše še kdo drug, ampak mislim, da ti bodo vzeli v USA polni davek (skoraj 40%), potem ti bo pa SLO priznala le 15% in boš še 12,5% doplačal FURSu. In ko to dvoje sešteješ ... dividende niso več tako visoke.

While MLPs provide tax benefits for US investors, foreign investors can face high tax rates if they invest in MLPs. As a result of US tax law, MLPs are required to withhold taxes from the distributions of foreign unitholders at the highest individual tax rate (37%).
IT2017a1 sporočil: 281
[#2991311] 07.03.22 13:37 · odgovor na: tineqfin (#2991308)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: IT2017a1 07.03.2022 13:39
[tineqfin]
> [primozxy]
> Jaz bom danes dokupil v mplx. Če ne drugega imajo solidno dividende. Prosim za komentarje?

Pazi, ker je to MLP! Naj napiše še kdo drug, ampak mislim, da ti bodo vzeli v USA polni davek (skoraj 40%), potem ti bo pa SLO priznala le 15% in boš še 12,5% doplačal FURSu. In ko to dvoje sešteješ ... dividende niso več tako visoke.

While MLPs provide tax benefits for US investors, foreign investors can face high tax rates if they invest in MLPs. As a result of US tax law, MLPs are required to withhold taxes from the distributions of foreign unitholders at the highest individual tax rate (37%).
Tako je, kolega je mel ET (energy transfer) , podobno kot MPLX in so mu pri dividendi odbili 37%
crt sporočil: 27.124
[#2991323] 07.03.22 14:38 · odgovor na: IT2017a1 (#2991311)
Odgovori   +    0
lahko pa vzames kaksen sklad, sestavljen iz taksne robe - ce je to dejavnost, ki jo zelis - po moznosti kotirajoc z diskontom, recimo TYG.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2991357] 07.03.22 18:15 · odgovor na: primozxy (#2991295)
Odgovori   +    0
[primozxy]
Jaz bom danes dokupil v mplx. Če ne drugega imajo solidno dividende. Prosim za komentarje?
Denar je tvoj in sam se boš moral odločiti!

Jaz ti lahko povem neko mojo izkušnjo. Sicer je na nekaterih mestih, tudi kar se tiče odločitve in motivacije nakupa lahko diametralno nasprotna od tvoje. Predvidemam, da če bereš ta forum, celo v njem pišes in sprašuješ, boš razumel motive in odločitve, tako moje, kakor tudi svoje.

Nisem bil več začetnik.Imel sem nekaj kilometrine, spremljal sem zadeve, kolikor sem mogel in razumel. Tudi ni bil moj prvi ali drugi nakup. Potem pa se je začela vojna in bitka. Glede te privatizacije, ali bi ali ne bi, zakaj ne in zakaj ja in vse to sranje. Saj veš, kako so vsi pametni!? Da se kar kadi iz njih. Cena je bila že navita in nakurjena, praktično do skrajnih meja... Dolgo se razmišljal in se sam s seboj boril, kaj in kako naj naredim. Niso me gnali kaki dobički in profiti. Imel, nabralo se je nekaj prostih sredstev, ki bi jih lahko pogrešal nekaj let, btez problema. Ni bila lahka odlocitev. Cena ni bila majhna! Nato sem se odločil. Kamor gre bik, naj gre pa še štrik, so včasih temu rekli! Če lahko tujci ponudijo do te cene, potem grem lahko tudi jaz in malenkost višje, da prevzamem štih!
In sem kupil. Vojna se polegla, prodaje tujcem ni biloin cena je padla. Skoraj se je razpolovila. Devidende so bile visoke, celo bajnev naslednjih letih in izgledalo je kod da gre za kuro, ki nosi zlata jajca... kasneje je cena še nekoliko padla, močno je upadlo tudi zanimanje. Dividende so še vedno v rangu ostalih slovenskih dividend... menda izgublja nekaj tržnega prostora v svoji branži, to pa je tudi vse. Praktično je neke vrste fikus. :)
Tudi prijateljem je ne priporočam več, ker me vsak samo pogleda in zamahne z roko. Ne glede na vse, se mi, kakorkoli obrneš, še vedno nekako zdi zanimiva. Morda tudi v smislu davčnih olajšav na dobiček, če bom kdaj v prihodnosti prodajal. Pozorno jo spremljam. Imam še nekaj malega denarja, ki se je nabral in nakapljal. Razmišljam, kam bi ga lahko investiral. Ne zato, ker ni to moral ali mogel. Predvsem zato, ker bo to verjetno to moja zadnja taka naložbena poteza. Verjetno v prihodnje kaj takega, neke pametne vsotice, ki se bi jo splačalo nekam investirati, ne bo več. Že zelo dolgo to nameravam, a se mi še vedno nikamor ne mudi. In tudi nobenih slabih ali dobrih občutkov nimam. Se pa še vedno držim in cenim načelo, ki se v slo še vedno sliši malce nenavadno. :))

Denar daj tja, kjer so tvoja usta! :lol

Zadeva je označena s tslg
primozxy sporočil: 408
[#2991378] 07.03.22 21:04 · odgovor na: tineqfin (#2991308)
Odgovori   +    0
To sporočilo je izbrisal avtor (07.03.2022 21:05)
primozxy sporočil: 408
[#2991379] 07.03.22 21:05 · odgovor na: tineqfin (#2991308)
Odgovori   +    0
Ja vem za davek sam sem že dobil od njih dividende in ni bil odtrgljaj usa davka. Bil je bruto nakazan.
pcs sporočil: 5.462
[#2991393] 08.03.22 02:36 · odgovor na: Rokc5 (#2990869)
Odgovori   +    0
[Rokc5]
pcs - na slo-tech-u spremljam malo, pa eni celo kupujejo ruske firme ob 'dipih'(Lukolil, Rosneft). Ruske firme so največje tveganje, ker ne vemo kako bo tam z vlaganjem, varnostjo kapitala. Sam sem v cashu.
Glede zahodnih surovinarjev je še prehitro, ker se ne v katero smer bo trg vrglo. Zahodni naftaši in surovinarji so npr. kratkoročno šli gor (XOM, RIO). Mogoče se da dobiti kakšnega (BP?).
Če bi bila večja tržna korekcija, potem se splača gledati izven energentov na farmacijo, za stabilnost pa kake 'consumables', s klasično močnimi znamkami po mojem. Ne vem kaj bo s finančno industrijo v tem letu (banke, zavarovalnice).
Update:
OXY prodal mnogo prezgodaj, je šel potem gor še skoraj 20%. Vseeno lep +
UEC se je danes spet odfukalo, me srbi, da bi prodal.

Ostalo rdeče

Lp,
M
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2991421] 08.03.22 08:44 · odgovor na: pcs (#2991393)
Odgovori   +    0
Pojma nimam, kaj je to in se mi ne da raziskovati, predvidevam pa, da bsaj do konca tedna ne bo drastično padel...

Morda bo počasi rasel in vzhajal še cel drugi teden!? :)

M.
pcs sporočil: 5.462
[#2991432] 08.03.22 09:08 · odgovor na: anon-333107 (#2991421)
Odgovori   +    0
Uranium Energy Corp. (UEC)

Stavil sem na renesanso nuklearne energije in računal, da bodo Nemci pogruntal svojo zablodo v roku 5-10 let. 14 dni kasneje je prišel Putin.
Mam pa tega čist premal in ja se zavedam, da je čisti krompir (če tej situaciji lahko tako rečeš).

Lp,
M
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2991470] 08.03.22 11:39 · odgovor na: pcs (#2991432)
Odgovori   +    0
[pcs]
Uranium Energy Corp. (UEC)

Stavil sem na renesanso nuklearne energije in računal, da bodo Nemci pogruntal svojo zablodo v roku 5-10 let. 14 dni kasneje je prišel Putin.
Mam pa tega čist premal in ja se zavedam, da je čisti krompir (če tej situaciji lahko tako rečeš).

Lp,
M
Neumna stava!!! Vsaj ta trenutek!!

Ko/Če bo "po nesreči" ušel manjši oblak radioaktivnosti, momo še eno stopnjico više in zadeva bo začela izgubljati, tudi vse druge klasične felnice se bodo popravile navzdol, razem morda folcilcev in še česa.... Hrane, zdravil, .... ipd.
pcs sporočil: 5.462
[#2991479] 08.03.22 11:53 · odgovor na: anon-333107 (#2991470)
Odgovori   +    0
[FrRoSt]
> [pcs]
> Uranium Energy Corp. (UEC)
>
> Stavil sem na renesanso nuklearne energije in računal, da bodo Nemci pogruntal svojo zablodo v roku 5-10 let. 14 dni kasneje je prišel Putin.
> Mam pa tega čist premal in ja se zavedam, da je čisti krompir (če tej situaciji lahko tako rečeš).
>
> Lp,
> M

Neumna stava!!! Vsaj ta trenutek!!

Ko/Če bo "po nesreči" ušel manjši oblak radioaktivnosti, momo še eno stopnjico više in zadeva bo začela izgubljati, tudi vse druge klasične felnice se bodo popravile navzdol, razem morda folcilcev in še česa.... Hrane, zdravil, .... ipd.
Trenutno je izpadlo, da je pametna. Kot rečeno je srečka, mali vložek, velik relativen + čez 60%, absolutno sem pa še vedno siromak :)

Absolutno pa tudi verjamem v renesanso nuklearne energije, ker je dejansko za naslednjih 50 let najbrž edina možnost za boj proti podnebnim spremembam.
Je pa vprašanje kdaj si bomo to priznali.

Edino nenaden izjemen preboj pri superprevodnikih bi lahko pospešil prihod fuzije. Not likely to happen.

Lp,
M
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2991480] 08.03.22 12:01 · odgovor na: pcs (#2991479)
Odgovori   +    0
Menda tudi alekXIv verjame v te zadeve? V njemu lahko vidiš in dobiš sogovornika...

Meni se zdi stava izredno neumna! Še posebno ta trenutek in ne glede na vzvod!

Je lahko pa prvovstno špekuliranje.... ob primernem vzvodu! :))
pcs sporočil: 5.462
[#2991486] 08.03.22 12:11 · odgovor na: anon-333107 (#2991480)
Odgovori   +    0
[FrRoSt]
Menda tudi alekXIv verjame v te zadeve? V njemu lahko vidiš in dobiš sogovornika...

Meni se zdi stava izredno neumna! Še posebno ta trenutek in ne glede na vzvod!

Je lahko pa prvovstno špekuliranje.... ob primernem vzvodu! :))
Saj razmišljam, da bi zdaj prodal in vstopil spet kdaj kasneje.

M
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2991495] 08.03.22 12:44 · odgovor na: pcs (#2991486)
Odgovori   +    0
Pametno! Se ti sicer ne mudi, kot sem napisal, verjetno imaš čas še cel naslednji teden...
Opazuj zadeve! Jaz do takrat še ne pričakujem kakšnega preobrata, v nobeno smer...

Ni pa nujno, da bo tako. Potrebno moraš (dobro) razumeti pravo realno časovnico!

Lp M
pcs sporočil: 5.462
[#2991551] 09.03.22 01:21 · odgovor na: anon-333107 (#2991495)
Odgovori   +    1
[FrRoSt]
Pametno! Se ti sicer ne mudi, kot sem napisal, verjetno imaš čas še cel naslednji teden...
Opazuj zadeve! Jaz do takrat še ne pričakujem kakšnega preobrata, v nobeno smer...

Ni pa nujno, da bo tako. Potrebno moraš (dobro) razumeti pravo realno časovnico!

Lp M
Ok, ampak če vnovčim to srečko rabim potem 1-2 nove. Nekaj kar je v fundamentu zdravo pa je šlo zdaj neracionalno preveč dol.

M
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2991559] 09.03.22 07:26 · odgovor na: pcs (#2991551)
Odgovori   +    0
[pcs]
Ok, ampak če vnovčim to srečko rabim potem 1-2 nove. Nekaj kar je v fundamentu zdravo pa je šlo zdaj neracionalno preveč dol.

M
:lol

Si prav simpatičen!! :)

Si morda hazarderski odvisnež!?? :))

Greva pretečt še en, širši/večji krog!! :)

Za to moraš razumeti poleg časovnice tudi arhitekturo!!

Vojaški poseg, vojna, ali kakorkoli že to poimenuješ, ki je eskalirala (vzniknila sedaj) v Ukrajini še ne popušča in še ne kaže nobinih znakov umiritve ali popuščanja! Rešili so nekaj malega civilistov na varno, to pa je tudi vse! Kar pomeni, da s takim tempom, brez kakšne večje eskalacije, že samo izpustom kakšnega "po nesreči" jedrskega oblačka, ki bi se malo sprehodil po Evropi, lahko traja še kar nekaj tednov, mesecev, preden se začnejo stvari odvijati v pozitivno smer oziroma popuščati!?
Če razumeš, v čem je problem ali kavelj22, potem razumem/š, da so v spor potegnjene tudi baltske republike, ki so članice nata! Kar njih tangira, so npr. v tem primeru pravice manjšin... tudi ruske manjšine v konkretnem primeru!
Kako imajo to urejeno in kako je to v skladu z normativi demokratične evrope, ne vem! So pa ravno ti Balti tisti, ki hočejo, zahtevajo in pričakujejo, da Eu še poveča in stopnjuje pritisk na Rusijo in Putina!! Sicer se zavedajo, da so tudi oni stranka v postopku,a so pod natovim dežnikom!
Če se vrneva nazaj, se torej realno zadeva ne bopremaknila iz te (mrtve) točke očitno še vsaj nekaj tednov ali mesecev!

Toliko je tudi do, vsaj napovedi, če že ne izplačila dividend!?? JA!??
In tukaj bodo indeksi še izgubljali.... morda ne več tako veliko, pa vendar!

To je tvoja 1. Srečka!! Če povem še drugače: izgubljali bomo torej še vsi in da ne izgubimo preveč, to je/bi trenutno morala biti (naša) prva skrb (in srečka)!

Če povem še malo drugače: delnice bodo še pod udarom padanja, neko umiritev si je potrebno predstavljati šele poleti, ko bodo objavljene ocene poslovanja in/od pričakovanja in napovedane dividende!

Pričakujem pritisk na padanje, hkrati pa se bo povečevala masa denarja in cene bodo vzhajale, kar dejansko pomeni stagflacijo!

Cene delnic bodo pod pritiskom padanja, masa denarja se bo povečevala! Nekje poleti, se bo krivulja zravnala, unesla in vsaj za nekaj časa bi se moralo vzpostaviti ravnotežje! Dokler se nam npr vojna v Ukrajini že ne bo več zdela novica, ampak nekaj samoumevnega...
Eu je že odvrgla svojo atomsko na finančnem in tehničnem/ tehnološkem področju, kmalu pa bo očitno tukaj še na energezskem področju, če sprejmejo, da od grdih rusov ne bodo več kupovali energentov in drugih surovin!!

Če pa pogledaš še širšo (svetovno) sliko, tako časovnice, kakor arhitekturo, vpleteš še izrael in žide, ki tudi stojijo zadaj za vsem tem, njihova zasedena ozemlja, zahodni breg in vse to, ... vključno z resolucijami VS ZN, vidis, da st ttenitno dogajajo tektonski svetovni premiki! In po takih premikih se zemlja še nekaj časa trese in bobni....

Če na kratko ponovim in povzamem: tvoja prva srečka mora biti, da minimiziras izgube nad portfeljem!! JA!?



KO razumeš in opraviš to zgornjo točko, potem se lahko posvetiš drugi točki ali drugi srečki!! Ja!??
Druga srečka pa je dejansko "srečka"!!
To je nekaj malega špekulativnega materjala, ki ga lahko staviš, tudi izgubiš in pogrešaš, brez problema!! Ja!??

Če še drigace povem: staviš ga na ruleti!!

Na ruleti imaš pa različne vzvode, beri povečave vložka! Se pa ti vzvodi oz. Visine zadetka manjšajoz povečano siguurnostjo ali varnostjo (tveganja)!
Npr crno/rdece, sodo/liho.... izgubis ali podvojis, .... in tako naprej, .... vrstica, stolpec,.... do stave vse na eno samo številko!!? :) izgubiš ali pošestintrideseteris, ce se ne motim!?? Nisem ravno strokovnjak! :))))

Če zaključim še tale drugi krog druge srečke!!

Saj jo že imaš!! Lahko jo tidi zamenjaš, za kakšno drugo!! Če tsko misliš, pričakuješ, da se bodo zadeve obrnile!?

Kar ti hočem do/povedati je to, da je vazžen VZVOD!!! ki ga imaš in ga igraš!! RAZUMEŠ!!?

Lahko v tej stavi na renesanso jedrske energije staviš 50% svoje vsote, lahko jo zmanjšaš na 10%, ali pa celo povečaš na 90%!??

Tistih klišejskih izrazov, da vseh jajc ne nosi v istih hlačah in vse to, ti ne mislim razlagati! :lol

Bo šlo!??
pcs sporočil: 5.462
[#2991650] 09.03.22 15:24 · odgovor na: anon-333107 (#2991559)
Odgovori   +    2
[FrRoSt]
> [pcs]
> Ok, ampak če vnovčim to srečko rabim potem 1-2 nove. Nekaj kar je v fundamentu zdravo pa je šlo zdaj neracionalno preveč dol.
>
> M

:lol

Si prav simpatičen!! :)

Si morda hazarderski odvisnež!?? :))

Greva pretečt še en, širši/večji krog!! :)

Za to moraš razumeti poleg časovnice tudi arhitekturo!!
Ti vidiš jedrske oblačke, časovnice in arhitekturo.

Jaz vidim pijanca, ki sicer ve generalno v kateri smeri je doma in se je tja tudi namenil, a to še zlepa ne pomeni, da bo tja v doglednem času tudi prišel. Je vmes še kaka oštarija pa tudi jarek na levi in desni strani ceste. Recimo, da je jarek minus in oštarija plus :)

Jaz vidim na borzi sploh zdaj v tem trenutku bolj kot ne srečke :)

Lp,
M
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2991662] 09.03.22 17:39 · odgovor na: pcs (#2991650)
Odgovori   +    1
[pcs]
Jaz vidim pijanca, ki sicer ve generalno v kateri smeri je doma in se je tja tudi namenil, a to še zlepa ne pomeni, da bo tja v doglednem času tudi prišel. Je vmes še kaka oštarija pa tudi jarek na levi in desni strani ceste. Recimo, da je jarek minus in oštarija plus :)

Jaz vidim na borzi sploh zdaj v tem trenutku bolj kot ne srečke :)

Lp,
M
Vsak vidi tisto, kar hoče!! :)

Sploh se ne zavedaš, koliko resnice je v tem tvojem postu!!
Zadnje čase se spominjam nekega sošolca. Tadej mu je bilo ime! Ni bil čisto moj sosošel, bil je paralelka... Hodil je v sosednji razred, z isto številko in drugačno črko... Tudi meni ni bilo lahko in z rožicami postlano! Njega pa je usoda še posebno prizadela. Tidi na videz ni bil čisto nič poseben! Odraščal je z mamo samohranilko, pa še ta je bila alkohoričarka. V višjih razredih je delal med vikendi, da je lahko plačal položnico za elektriko, da se je lahko sploh učil!? Kot da mu to ne bi bilo dovolj, si je nabavil še psa! Psičko! NO, ze odraslo, zelo mirno in hvaležno... Ne vem, kje jo je dobil, mislim pa, da je od nekje rešil. Jaz sem se proti njemu obnašal res, kakor pravi in nepoboljšljivi pijanec! Na svoji poti sem se moral oklepati ograje kot pojanec plota, da me ni zanašalo v neumnost, lumparije, norčije in podobne zadeve.... :)
On pa je bil tako prekleto predvdljiv, da sem se vedno čudil njegovi treznost in realnost! Vedno je bil resen, ni se hecal in šalil, ni niti tekmoval. Ni bil prizadet ni je niti kazal... Ni bil nikoli problematičen. Vedno, kadar sem kaj vprašal, ne samo jaz, tidi vsi drugi, je bil vedno korekten do konca! Ni čutil prizadetost, usmiljenja, besa, gnusa, sramu ali česa podobnega... Mene pa je nosilo, kakor nosi čovn po razburkanem nevihtnem morju ....

Veliko steče in uspeha ti želim s tvojimi srečkami, kakor tidi na vseh drugih področjih.

Lp m
crt sporočil: 27.124
[#2991718] 10.03.22 09:51 · odgovor na: pcs (#2991650)
Odgovori   +    1
ob vcerajsnjih flash crashih na nafti in psenici ... uran potihem +11% prek noci

spremljaj na twitterju numerco - sorry, ce solim pamet in ze imas.
pcs sporočil: 5.462
[#2991721] 10.03.22 10:12 · odgovor na: crt (#2991718)
Odgovori   +    0
[]
ob vcerajsnjih flash crashih na nafti in psenici ... uran potihem +11% prek noci

spremljaj na twitterju numerco - sorry, ce solim pamet in ze imas.
Sem videl, nice. Mam prst na sale gumbu pa sem zelo živčen. Sploh ker sem pri OXY mal prehitro pritisnil :)

Hvala za twitter.

M
pcs sporočil: 5.462
[#2992329] 15.03.22 17:39 · odgovor na: pcs (#2991721)
Odgovori   +    0
Prodal UEC v petek 10 min pred zapiranjem blizu vrha (čisti krompir).
U_UN.TO še držim (zajeb, iz 19 je šel na 16).
Bom še mal počakal, je srečka, ni veliko tega.

Lp,
M
crt sporočil: 27.124
[#2992331] 15.03.22 17:52 · odgovor na: pcs (#2992329)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: crt 15.03.2022 17:55
[pcs]
Prodal UEC v petek 10 min pred zapiranjem blizu vrha (čisti krompir).
ampak res totalni :)

danes si lahko na zacetku trga dobil impresivno nazaj...

jaz sem nalovil nekaj meni ljubih royalty firm, potem sel malo na vrt, pridem nazaj 2 3 ure kasneje in cisto druga slika, intraday +10% napram startu na raznih surovinarjih. edino zelezo se se mora pobrat, drugo pa vse zgleda tolko srecno kot je na startu depresivno.
pcs sporočil: 5.462
[#2992372] 16.03.22 01:35 · odgovor na: crt (#2992331)
Odgovori   +    0
[]
danes si lahko na zacetku trga dobil impresivno nazaj...
Nisem bil zraven compa, bo še nekaj časa srečka morala bit.
jaz sem nalovil nekaj meni ljubih royalty firm, potem sel malo na vrt, pridem nazaj 2 3 ure kasneje in cisto druga slika, intraday +10% napram startu na raznih surovinarjih. edino zelezo se se mora pobrat, drugo pa vse zgleda tolko srecno kot je na startu depresivno.
Pol se pa pejt tehnično analizo, vseeno, če šlogarco pokličeš :)

M
crt sporočil: 27.124
[#2992377] 16.03.22 07:45 · odgovor na: pcs (#2992372)
Odgovori   +    1
se pogovarjava s kolegom, ki sva oba na razne nacine prisotna na trgu 20+ let... da se nisva videla tako kuku trga, in to se pred vojno. pa nama ni cisto jasno, a je to stvar staranja ali trga samega. al oboje.

Strani: 1 ... 109 110 111 112 113 114 115