Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Splavi, rodnost, kriminal in fundamentalizem

Strani: 1 2 3 4 5 6 7

anon-15715 sporočil: 6.084
[#23221] 30.11.06 19:08 · odgovor na: anon-10743 (#23191)
Odgovori   +    0

Janezp je napisal(a):


Res je, jaz bi k temu dodal se to, da je slovenski pokojninski sistem nujno reformirati tako da postane min. starost za pokojnino tam proti 70temu letu, pa se nam ne bo treba obesati za vrat potomcem v pretirani meri.


Izjemno dober predlog in ga bodo posebno veseli tisti, ki začenjajo recimo, po srednji šoli, razni gradbeni poklici, frizerji, gostinci...da ne naštevam. 

lp.m
anon-25464 sporočil: 2.725
[#23228] 30.11.06 19:52 · odgovor na: anon-10743 (#22676)
Odgovori   +    0

Janezp je napisal(a):


Zaradi mene - be my guest. Ne se pa slepiti, da se otrok, ki si ne more privosciti tistega, kar si privosci vecina sovrstnikov, ne pocuti prikrajsanega.
 
sicer ljudem dopuščam vso pravico do izbire, dopuščam jim vso pravico do pobebljanja s kartunnetworki, kozmopolitani, triči-trači, poukmoni, zdrizi, sluzi, o-đi-jo kartamii in podobnimi kozlarijami. Prav tako dopuščam, da starši svoje otročiče vzgajajo v zavesti, da so manekenski okostnjaki družbeno visokopriljubljeni in zaželjeni. Ampak, da nekdo te kozlarije imenuje "dosežen življenjski standard", pa je nekaj kar je iznad moje sposobnosti dojemanja.

Kot fotr dveh najstnic, ki je dobesedno prisiljen, da ju vpiše v itak da najboljšo in edino (supekvalitetno, oh in spoh vrhunsko) javno šolo, kjer sta pod prisilo omejitve svobodne izbire šole, sošolki rulji pobebljenih najstnic, ki jim je višek doživetja, življenjskega uspeha in užitka menjavanje hlač, majic, nanašanje bojnih barv na fris, in preživljanje petkovih noči po raznih lipa zabavah, pa to plozanje ni več smešno.

Kot fotr, ki se s tako obliko vzgoje niti pod razno ne strinja, sem se prisiljen dnevno ubadati z vprašanjem "zakaj pa vsi drugi loh"? Majke mi, da me en drek brigajo drugi, ampak po sili razmer me žal morajo, ker svojih otrok ne morem vpisati v šolo, kamor bi svoje otroke vpisovali samo tisti, ki na take vzgojne bebavosti ne pristajajo.

V takih šolah bi bilo otrokom prihranjen občutek "prikrajšanosti" za en kup neumnosti.
premza sporočil: 4.276
[#23237] 30.11.06 20:19 · odgovor na: anon-15715 (#23221)
Odgovori   +    0

palcom je napisal(a):


Izjemno dober predlog in ga bodo posebno veseli tisti, ki začenjajo recimo, po srednji šoli, razni gradbeni poklici, frizerji, gostinci...da ne naštevam. 

Če je poklic fizično naporen in ga bo na stara leta težko opravljati, bo pač moral biti bolje plačan, da se bodo ljudje odločali zanj. Saj se že kaže pomanjkanje tovrstnih kadrov. In kjer je pomanjkanje ponudbe je cena visoka. Še ni? Zakaj že ne? Hmmm.... mogoče pa še bo. 

Sploh pa je miselnost, da mora biti nekdo celo življenje zidar, natakar, uradnik, politik... simptom zaplankanosti. 


V našem mestu imamo gostilno, ki ji pravimo "pri penzjonistih". Delajo pa v njej le upokojene natakarice in kuharice. Kaj praviš zakaj? Eno poznam. Denar ji ni motiv. Tako ali tako je plačilo precej skromno. Dela, ker ji je dolgčas. Ker je tako ostala v stiku z ljudmi.
Pa moj oče naprimer. Vse življenje je delal kot rudar. V pokoj je šel 3 let po tistem, ko je izpolnil pogoje za upokojitev. In kaj potem? Od dolgčasa ga je pobiralo. Začel je delati na recepciji tukajšnjega hotela. Na stara leta se je učil nemščino. Kasneje je pregledoval vstopnice v kinu, bil vzdrževalec na bazenu,...
Posamezni primeri. Mogoče? Mogoče pa tudi ne.
 
anon-28836 sporočil: 3.657
[#23274] 30.11.06 23:32 · odgovor na: premza (#23237)
Odgovori   +    0

premza je napisal(a):


Če je poklic fizično naporen in ga bo na stara leta težko opravljati, bo pač moral biti bolje plačan, da se bodo ljudje odločali zanj. Saj se že kaže pomanjkanje tovrstnih kadrov. In kjer je pomanjkanje ponudbe je cena visoka. Še ni? Zakaj že ne? Hmmm.... mogoče pa še bo. 

Sploh pa je miselnost, da mora biti nekdo celo življenje zidar, natakar, uradnik, politik... simptom zaplankanosti. 


V našem mestu imamo gostilno, ki ji pravimo "pri penzjonistih". Delajo pa v njej le upokojene natakarice in kuharice. Kaj praviš zakaj? Eno poznam. Denar ji ni motiv. Tako ali tako je plačilo precej skromno. Dela, ker ji je dolgčas. Ker je tako ostala v stiku z ljudmi.
Pa moj oče naprimer. Vse življenje je delal kot rudar. V pokoj je šel 3 let po tistem, ko je izpolnil pogoje za upokojitev. In kaj potem? Od dolgčasa ga je pobiralo. Začel je delati na recepciji tukajšnjega hotela. Na stara leta se je učil nemščino. Kasneje je pregledoval vstopnice v kinu, bil vzdrževalec na bazenu,...
Posamezni primeri. Mogoče? Mogoče pa tudi ne.
 
 
In komaj cakal, da zapade sneg in ima kaj za kidati... 

Veliko "pridnih in neumnih" naslednikov sem srecal!

LP MMM
gorans sporočil: 652
[#23277] 30.11.06 23:50 · odgovor na: anon-89 (#23178)
Odgovori   +    0

Bob je napisal(a):
v sloveniji postaja zanimivo. sindikati hočejo, da imajo dobro plačani visoke davke. mladi hočejo, da se močno obdavčijo lastniki nepremičnin. starši, da se obdavčijo tisti, ki uporabljajo spolne organe samo za nereproduktivne namene. reveži, da se obdavči luksuz. penzionisti, da se čimbolj obdavči plače s prispevkom za spiz. ena sama velika želja po visokih davkih.

:))) grohotom
anon-15715 sporočil: 6.084
[#23278] 30.11.06 23:51 · odgovor na: premza (#23237)
Odgovori   +    0

premza je napisal(a):


Če je poklic fizično naporen in ga bo na stara leta težko opravljati, bo pač moral biti bolje plačan, da se bodo ljudje odločali zanj. Saj se že kaže pomanjkanje tovrstnih kadrov. In kjer je pomanjkanje ponudbe je cena visoka. Še ni? Zakaj že ne? Hmmm.... mogoče pa še bo. 

Sploh pa je miselnost, da mora biti nekdo celo življenje zidar, natakar, uradnik, politik... simptom zaplankanosti. 

Res je čudno in zaplankarsko,  da zidarji, natakarji in šivilje sčasoma ne prešaltajo med uradnike, davčne svetovalce, ali celo med kulturnike in šolnike. Ne razumem pa, kakšno si to zvezo naredil med tem da je nekomu pri 70ih dolgčas ter hodi delat in pravico do pokojnine šele pri 70ih. Med tem je ogromna razlika in ni nobenega problema da se dela po upokojitvi tudi če je meja za pokojnino pri 60ih.

lp.m
anon-10743 sporočil: 2.011
[#23279] 30.11.06 23:53 · odgovor na: anon-25464 (#23228)
Odgovori   +    0

EdiSce je napisal(a):

Kot fotr dveh najstnic, ki je dobesedno prisiljen, da ju vpiše v itak da najboljšo in edino (supekvalitetno, oh in spoh vrhunsko) javno šolo, kjer sta pod prisilo omejitve svobodne izbire šole, sošolki rulji pobebljenih najstnic, ki jim je višek doživetja, življenjskega uspeha in užitka menjavanje hlač, majic, nanašanje bojnih barv na fris, in preživljanje petkovih noči po raznih lipa zabavah, pa to plozanje ni več smešno.

Kot fotr, ki se s tako obliko vzgoje niti pod razno ne strinja, sem se prisiljen dnevno ubadati z vprašanjem "zakaj pa vsi drugi loh"? Majke mi, da me en drek brigajo drugi, ampak po sili razmer me žal morajo, ker svojih otrok ne morem vpisati v šolo, kamor bi svoje otroke vpisovali samo tisti, ki na take vzgojne bebavosti ne pristajajo.
Ceprav si nekoliko zmedeno napisal, sklepam da se strinjas? Da sicer si lahko starsi mislijo karkoli o tem kaj bi njihov otrok rabil in kaj bi mu bilo dovolj, a te njihovo okolje v katerem odrascajo dobesedno prisili da zacnes metati denar v njih z lopato - ce ga seveda imas. Ce ne, imas pa otroka, ki ti to pozneje ocita :)
gorans sporočil: 652
[#23280] 30.11.06 23:54 · odgovor na: anon-89 (#23182)
Odgovori   +    0

Bob je napisal(a):
z drugimi besedami, reši se kdor se more, ker se zabava komaj dobro začenja. partizani so zabili prvi žebelj v krsto, mladi pa jo bodo dokončno pokopali.

mal iz konteksta, pa vsen, gledam vaške straže, pa si mislem, fak lih so partizani po 50 letih nehal hodet iz gozdov, pa so se iz nekje pojavel domobranci...
g.
anon-10743 sporočil: 2.011
[#23281] 30.11.06 23:58 · odgovor na: anon-15715 (#23221)
Odgovori   +    0

palcom je napisal(a):


Izjemno dober predlog in ga bodo posebno veseli tisti, ki začenjajo recimo, po srednji šoli, razni gradbeni poklici, frizerji, gostinci...da ne naštevam.

Vedno bo nekdo najebal, v tem primeru bi to najebanje vsaj sistemu pomagalo. Lahko pa se zmenimo enostavno za dolzino delovne dobe, namesto na starost. Ampak to potem ne more biti manj kot recimo, ampak 40, 45 let.

Sicer pa ne poznam dobro sistema obracunavanja visine penzije, upam da tu ni na delu kaksna progresija pri prispevkih in uravnilovka pri izplacilih? Ker malo bi vseeno bilo smesno gledati gradbenika, ki je od place prispeval dosti manj za ne dosti manjso penzijo in se trka po prsih s tem da je pa on zgodaj zacel...
anon-10743 sporočil: 2.011
[#23282] 01.12.06 00:04 · odgovor na: anon-15715 (#23278)
Odgovori   +    0

palcom je napisal(a):

Res je čudno in zaplankarsko, da zidarji, natakarji in šivilje sčasoma ne prešaltajo med uradnike, davčne svetovalce, ali celo med kulturnike in šolnike. Ne razumem pa, kakšno si to zvezo naredil med tem da je nekomu pri 70ih dolgčas ter hodi delat in pravico do pokojnine šele pri 70ih. Med tem je ogromna razlika in ni nobenega problema da se dela po upokojitvi tudi če je meja za pokojnino pri 60ih.
Sedanji sistem je delal nekako tako: imamo 1000 sivilj, ki jim manjka 5-10 let do penzije. Kaj bomo naredili? Ah, dajmo jiih najprej pacat na firmi kot tehnoloski visek nekaj let, potem dobo  dokupit, potem pa predcasno v penzijo. Kjer bodo 2 leti pocivale, potem pa odkrile da v bistvu znajo se kaj drugega delati in zacele na crno sluziti za dodatek k penziji.

Vem za zenske, ki so sle v redno penzijo (ne invalidsko) z 8 let starim otrokom (pa niso bile noben medicinski fenomen). Pa to ni vec smesno, pizda.
anon-15715 sporočil: 6.084
[#23284] 01.12.06 01:12 · odgovor na: anon-10743 (#23281)
Odgovori   +    0
Seveda, da sta progresija in uravnilovka...pokojnina je relativno odvisna od preteklih prispevkov, ampak, vse to je precej zapleteno in dvomim, da je možno tako z enostranskimi ukrepi kaj bolj resnega narediti, potrebno bo precej modrosti in spretnosti.

No za začetek bi vsekako morali študentska in ostala dela, ki so zunaj sistema spraviti not..veliko lažje se bo možno pogovarjati o spremembah ..ampak to o študentskem delu ne vžiga


lp.m
anon-15715 sporočil: 6.084
[#23286] 01.12.06 01:22 · odgovor na: anon-10743 (#23279)
Odgovori   +    0

Janezp je napisal(a):

Ceprav si nekoliko zmedeno napisal, sklepam da se strinjas? Da sicer si lahko starsi mislijo karkoli o tem kaj bi njihov otrok rabil in kaj bi mu bilo dovolj, a te njihovo okolje v katerem odrascajo dobesedno prisili da zacnes metati denar v njih z lopato - ce ga seveda imas. Ce ne, imas pa otroka, ki ti to pozneje ocita :)
Mislim, da tvoj zadnji stavek nima veze s tistim, kar je hotel povedati. Ne mi rečt, da poznaš koga, ali si sam tak, da staršem očitaš, da ti nekaj niso dali, ali dovolili...to se mi zdi redkost, saj bilo je....slišal sem že ..dobro, da me niste pustili, ipd.

lp.m
anon-521 sporočil: 5.625
[#23294] 01.12.06 07:22 · odgovor na: anon-89 (#23178)
Odgovori   +    0

Bob je napisal(a):
v sloveniji postaja zanimivo. sindikati hočejo, da imajo dobro plačani visoke davke. mladi hočejo, da se močno obdavčijo lastniki nepremičnin. starši, da se obdavčijo tisti, ki uporabljajo spolne organe samo za nereproduktivne namene. reveži, da se obdavči luksuz. penzionisti, da se čimbolj obdavči plače s prispevkom za spiz. ena sama velika želja po visokih davkih.
 
JJ in njegov financni gaucho bosta poskrbela, da se te zelje uresnicijo. kot bi rekli glupi ameri: be careful what you wish for!
anon-25464 sporočil: 2.725
[#23912] 03.12.06 18:08 · odgovor na: anon-10743 (#23279)
Odgovori   +    0

Janezp je napisal(a):

Ceprav si nekoliko zmedeno napisal, sklepam da se strinjas? Da sicer si lahko starsi mislijo karkoli o tem kaj bi njihov otrok rabil in kaj bi mu bilo dovolj, a te njihovo okolje v katerem odrascajo dobesedno prisili da zacnes metati denar v njih z lopato - ce ga seveda imas. Ce ne, imas pa otroka, ki ti to pozneje ocita :)
 Narobe si razumel.  Efekt občutka prikrajšanosti za en kup neumnosti pri nas generira prisilna uravnilovka na področju šolstva. Če bi starši imeli možnost svopje otroke vpisati v šolo, ki bi ustrezala njihovemu svetovnemu nazorju (kamor med drugim spada tudi vprašanje kaj je tisto kar otrok "rabi"), bi z izborom šole straši izključili okolje, ki b (potencialno)generiralo občute prikrajšanopsti za stvari, ki s kvaliteto življenja nima nobene veze.

Tako pa pri nas občutek prikrajšanosti generira mladež staršev, ki so verniki cerkve Zlatega teleta. Ostali pa žal nimamo možnosti druge izbire.
anon-10743 sporočil: 2.011
[#24003] 04.12.06 00:49 · odgovor na: anon-25464 (#23912)
Odgovori   +    0

EdiSce je napisal(a):

Narobe si razumel. Efekt občutka prikrajšanosti za en kup neumnosti pri nas generira prisilna uravnilovka na področju šolstva. Če bi starši imeli možnost svopje otroke vpisati v šolo, ki bi ustrezala njihovemu svetovnemu nazorju (kamor med drugim spada tudi vprašanje kaj je tisto kar otrok "rabi"),
Zato bi najprej rabili garancijo, da neizobrazeni otroci ("moj otrok pa rabi samo ustvarjalnost, jaz ne verjamem v matematiko") potem ne bodo na ramenih ostale druzbe.

Sicer se pa strinjam, ampak dejstvo je, da sedaj nimas druge variante kot da otroka das skupaj z verniki v zlato tele :)

No, ali pa walrdorfsko solo,  bog pomagaj pri taksni izbiri...
anon-52858 sporočil: 678
[#24191] 04.12.06 14:46
Odgovori   +    0
Življenje za tiste z malo ali nič otroki mora postati dražje, kot če ima otroke. To pomeni uvajanje davka tistim ,imajo premalo otrok. Zdaj se sliši peklensko, toda druge rešitve ne vidim. Kaj menite?
Menim tole: z veseljem bi imela otroke, pa jih nimam, ker nimam denarja za stanovanje pri nas je pa kot podnajemnik živeti PEKEL. Še sama komaj zdržim ... V službi sem dobila odpoved - ni problem, imam nekaj prihrankov in možnost druge službe. Istočasno sem dobila odpoved s strani najemodajalcev čeprav so mi še pred tedni obljubljali podaljšanje pogodbe. To je moja največja skrb - v enem mesecu moram v LJ poiskat novo stanovanje in to decembra ko noben pameten človek ne oddaja. In ti meniš da bi me država morala dodatno obremeniti? Kaj nimam zadosti problemov? Evo naj me dodatno obremeni pa ta moment spokam v tujino! BTW - imam zelo nadpovprečno plačo - pa očitno ZELO MALO PERSPEKTIVE V SLO, da bi si uredila pošteno življenje. Glavno da plačujem davke itd. Boli državo k... zame!!!!!!!!!!!!!!!!! pa očitno so nekateri ljudje istega mnenja!!!!!!!!!! Krivi nismo tisti ki nimamo otrok ampak država, ki ne uredi zadev tako, da bomo lahko nekateri videli perspektivo v življenju tukaj in se ne bomo počutili kot molzne krave zavoženi politiki.

Jaz imam nov predlog. V sloveniji se veliko državljanov fenta - naredi samomor. Da bomo to preprečili uvedimo davek za tiste, ki jim to ne uspe. Kaj bi bilo denarja!

Ma tale naša politika je tako zavožena, da nam noben ne more pomagat več.

Slogan slovenije bi moral biti: Do you have problem with too much money? No problem: come and live in Slovenia - the land of high taxes!

:-((((((((
anon-25464 sporočil: 2.725
[#24239] 04.12.06 16:37 · odgovor na: anon-10743 (#24003)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-25464 04.12.2006 16:39

Janezp je napisal(a):

Zato bi najprej rabili garancijo, da neizobrazeni otroci ("moj otrok pa rabi samo ustvarjalnost, jaz ne verjamem v matematiko") potem ne bodo na ramenih ostale druzbe.

Sicer se pa strinjam, ampak dejstvo je, da sedaj nimas druge variante kot da otroka das skupaj z verniki v zlato tele :)

No, ali pa walrdorfsko solo,  bog pomagaj pri taksni izbiri...
 
V trenutnih razmerah se podpira vzgojo  bodočih neizobraženih, funkcionalno nepismenih in za resno delo nesposobnih odraslih. Ker gre za epidemijo splošnih razsežnosti, močno dvomim, da se bo zgodilo, da bodo padli na rame "družbe", ker tistih, na čigar rame naj bi padli, enostavno ne bo.


Moje edina današnja opcija žal je, da sem zagaman, zatežen, avtoritativen fotr ter da moji otroci odraščajo v lažnem :)) občutku prikrajšanosti.

:)) Odkrito povedano se mi waldorfska šola niti ne zdi tako slaba izbira. V javnih butalah namreč od pribliožno 5-6 razreda dalje zaradi disciplinskih problemov pouka sploh niso več sposobni speljati nemoteno. Tako da končni efekt je popolnoma primerljiv, samo pot do njega je drugačna. :)) :))
anon-3306 sporočil: 720
[#30940] 26.12.06 15:39
Odgovori   +    0
Bravo Jože P.D. Zelo domišljeno napisano.

Tistim, ki jamrate, kako vas Slovenija zapostavlja in obdavčuje, pa se spomnite na Afganistance, Kongočane, Libanonce, Kosovarje in Bošnjake za katere s svojimi "mirovnimi" enotami tako lepo skrbi, da se človeku še solza utrne.

Kandahar je pokrajina v Afganistanu, Kongo je država v Afriki, Libanon pa na Bližnjem vzhodu, Bosna in Kosovo sta na Balkanu - daleč spodaj. MI živimo pa v Sloveniji.

To si, dragi Slovenc(elnj)i zapomnite, ko boste naslednjič volili. Ali pa celo demonstrirali, kar ste skoraj že pozabili...

Pravzaprav sem hotel samo namigniti, naj politikom, bolje rečeno politikarjem, enkrat že JASNO poveste:

Hic Slovenija, hic salto!
anon-1691 sporočil: 389
[#30962] 26.12.06 17:48 · odgovor na: anon-47634 (#22697)
Odgovori   +    0
Bistvo izvora premoženja RKC oz. stalne rasti premoženja je ravno v celibatu in s tem povezanem dedovanju. Če ni otrok in žene ni dediščine, ni ločitvenih postopkov in delitev premoženja in tako vse ostane v RKC. Skozi stoletja in tisočletja je pot rasti premoženja lepo počasi le navzgor. Ustavi jo začasno le kakšen izjemen dogodek - npr. komunizem, vendar se na dolgi rok tudi posledice takega dogodka anulirajo. Zato pozabite na odpravo celibata in starševstvo duhovnikov v RKC.
anon-49373 sporočil: 5.712
[#30967] 26.12.06 18:16
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-49373 26.12.2006 18:21
 Hannov. Alg. Ztg. 30.09.02
Micare sporočil: 1.582
[#2777989] 04.06.19 19:59 · odgovor na: gorans (#23280)
Odgovori   +    0
Domoljubci vseh vrst so izven zakona. Narodna zaščita in Teritorialna obramba izbrisani. V glavnem izvajajo komemoracije žrtvam vojne izpred 80 let. Upam, da pri Cinkarni doživimo še kakih 10 takihle dividend in celo razpis novih delnic za dobro naložbo. Tako se to dela. Dokaptalizacija bi mi ne bila všeč, če bi imel namen prevzet Cinkarno. Kaj pa prejšnji sklep o odkupu lastnih delnic? Je razveljavljen?
anon-43949 sporočil: 4.362
[#2779599] 16.06.19 10:20 · odgovor na: anon-47634 (#22237)
Odgovori   +    0
[]
Damijanu se ni skisalo. Damijan tokrat pošteno pove tisto kar resnično misli in kar je očitno. Spominjam se bivšega ameriškega predsednika Clintona, ki je v neki črnski četrti postavil nekaj obratov in s tem dal možnost zaposlitev. Zatem je ugotovil kako se je v tem predelu naenkrat zmanjšal kriminal, ljudje pa so se odločali za družine. Socialne razmere korenito posegajo v družbene odnose na celostnem področju družbenega življenja. To bi moralo biti vsakemu jasno.Vsekakor je bolj iskati vzroke za nizko rodnost v socialnem položaju mladih družin kot pa pri splavih. Sicer pa bi tudi Vesoljna Cerkev lahko pripomogla k večji nataliteti. Naj ukine celibat, pa bo v svojih vrstah imela manj pedrov in zafrustriranih duhovnikov, ki svojo slo včasih potešijo kar na mladoletnikih.Rodnost pa bi se prav gotovo povečala, saj bi bili duhovniki z svojimi družinami in otroki vzor za svoje ovčice.
Marjan

In zakaj ni večje rodnostri v pravoslavnem svetu, kjer se duhovniki poročajo?

Strani: 1 2 3 4 5 6 7