Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Zaradi depeš odletela dva

Strani: 1 2 3 4

purinoli sporočil: 8.690
[#314234] 11.09.08 10:21 · odgovor na: anon-167067 (#314091)
Odgovori   +    0

vuksan je napisal(a):

 Jasno, saj nihče v RS resno ne zahteva statusa neke nove manjšine...

 Je pa res, da so te meje vedno malo ohlapne...To je vidno iz tvoje previdne pripombe o gastarbeiterjih. Kaj kdo ve po 300 letih, zakaj se je točno neka manjšina priselila, iz ekonomskih razlogov, zaradi golega preživetja, itd...
 Seveda čez 300 let niso več gastarbajterji. Če izpolnjujejo ostale pogoje, so nacionalna manjšina. K nam so gastarbajterji začeli prihajati pred 40 leti, pred tem jih je bilo zanemarljivo malo. Nihče jim ni vsiljeval asimilacije in je tudi danes ne. Ne morejo pa zase zahtevati pravic kot nac. manjšina.

V Nemčiji je pribl. 3 mio Turkov ( večm kot je vseh Slovencev tule) pa niso nac. manjšina ampak gastarbajterji. In že trertje generacije so tam. Tisti, ki imajo državljanstvo, so samo Nemci turškega porekla. Kaj počnejo pa zasebno v svojih kulturnih in verskih ustanovah, je pa njihova zasebna stvar.

Nacionalne manjšine so kar dobro opredeljene v zgodovinopisju ali podobnih vedah, je pa res, da čisto natančnih mej pa ni. Zanimivo je, da imajo teor. možnost, da se jih prizna kot manjšino, pa ljudje iz tistih treh vasi v Beli krajini, kjer živijo Slovenci srbskega porekla že dobrih 300 let. Problem je, da se kot Srbe identificira zelo malo ljudi in kolikor je znano, niso nikoli zahtevali zase kaj podobnega, kot Madžari....

Lep pozdrav, Purinoli
anon-28836 sporočil: 3.657
[#314348] 11.09.08 12:14 · odgovor na: anon-91864 (#314063)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-28836 11.09.2008 12:15
:Leto 1997 Prelomno leto v poslovanju družbe, saj je postala ena od najuspešnejših trgovskih družb na področju nekdanje Jugoslavije. Družba Poslovni sistem Mercator, d.d., ki je še do leta 1997 poslovala z izgubo in bila brez prave vizije, je oktobra 1997 dobila novo upravo s predsednikom Zoranom Jankovićem na čelu, ki je ob svojem nastopu sprejela ambiciozen strateški razvojni načrt; hotela je prekiniti negativne smernice iz preteklih let in ustvariti najboljšo trgovsko družbo v državi, podobno največjim evropskim in svetovnim trgovskim verigam.

Shabane, spet si predolg in mi se ne ljubi brati o Marsofcih!  Zgornji stavki so z uradne strani Mercator, najvecjega domacega podjetja.  Ne pozabi na drugega aparatcika Zivka Pregla, ki ni znal voditi Mercator.  Stadion v moji susescini se gradi po 30. letih.  S tretjim srbskim podjetjem v dezeli in nasih 400+ na jugu.  BTW napisi kaksen pamflet o nacionalno neosvescenih Jugoslovanih kot sem jaz...
anon-28836 sporočil: 3.657
[#314354] 11.09.08 12:21 · odgovor na: purinoli (#314234)
Odgovori   +    0
Verjetno so Srbi v Beli Krajini nekaj naucili iz dogodkov v sosedni Hrvaski!  Tiha asimilacija je vseeno boljsa kot etnicno ciscenje.  Jaz pogosto citiram Aljo Brglez: Nacija je abstrakten pojam.  Sodobno gledanje na nacionalne mite najdes na:
http://www.project-s...y/stewart1< /a>
anon-28836 sporočil: 3.657
[#314360] 11.09.08 12:24 · odgovor na: anon-99180 (#314048)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-28836 11.09.2008 12:25
: Bakšiš je grda navada, samo Jankoviću pa pripada, po naravnem pravu verjetno, revežu. :-)

ZJ je najmanj potrebuje za upokojitev ampak je to na Balkanu nekaksen statusni simbol moci.  KOS, Kos pesem...
purinoli sporočil: 8.690
[#314392] 11.09.08 12:47 · odgovor na: anon-28836 (#314354)
Odgovori   +    0

s56a je napisal(a):
Verjetno so Srbi v Beli Krajini nekaj naucili iz dogodkov v sosedni Hrvaski!  Tiha asimilacija je vseeno boljsa kot etnicno ciscenje.  Jaz pogosto citiram Aljo Brglez: Nacija je abstrakten pojam.  Sodobno gledanje na nacionalne mite najdes na:
http://www.project-s...y/stewart1< /a>
 
Ne samo, da so se naučili, oni so postali drugačni. Ko so jih 1991 obletavali velikorbski emisarji onega kao "vojvode", ki že nekaj časa premišljuje v Haagu, so jih nabutali in nagonili nazaj v Srbijo. Ti ljudje so meni všeč, ker so ohranili svojo kulturo, hkrati se pa zavedajo, da so kljub 300 let bivanja vendarle prišli sem kot begunci pred Turki in dobili prijazno zatočišče. Slovenci jih nismo nikoli posiljevali z asimilacijo.

Vse evropske države so postale nacionalne. To je dejstvo in kdor bluzi o "multikulturi v vse pore države", je bedak. Multikultura je v redu, če jo prakticiraš z obiskom kulturnih prireditev, ko jo pa vsiliš malemu narodu ( kot so to počeli Srbi s skupnimi jedri, Nemci in Italijani s silo....), je heca konec. V tankih in letalih, ki so napadla SLO 1991, se je govorilo okupatorski jezik, pa če se še tako repenčiš. 1941 je bilo enako, samo, da je bil jezik D in I.

Purinoli
anon-28836 sporočil: 3.657
[#314429] 11.09.08 13:17 · odgovor na: anon-91864 (#314389)
Odgovori   +    0
Mi smo vceraj izdajnisko nakupovali v Leclerc!  ZJ je vseeno boljsi kot tretja zupanja.  Moj idol je itak Bavcar - od policaja do tajkuna.  Nekaj podobnega kot Mihajlo Pupin - od emigranta do izumitelja...
anon-28836 sporočil: 3.657
[#314431] 11.09.08 13:19 · odgovor na: purinoli (#314392)
Odgovori   +    0
Zdaj so malem narodu usiljeni 50% davki!  Ekonomisti pravijo, da je tako bilo boljse leta 1991.  Jaz rahlo dvomim...
purinoli sporočil: 8.690
[#314487] 11.09.08 14:03 · odgovor na: anon-28836 (#314431)
Odgovori   +    0

s56a je napisal(a):
Zdaj so malem narodu usiljeni 50% davki!  Ekonomisti pravijo, da je tako bilo boljse leta 1991.  Jaz rahlo dvomim...
 
He he, pa celo spet in šest je zmožen kake besede, ki se ji da pritrditi. Tile drakonski davki so seveda vsiljeni, kot pravilno ugotavljaš. Tale roza ekipa je zadnje 4 leta sicer davke znižala, ma to je bolj kozmetika in ne zdravilo. Pravzaprav bi lahko rekli, da je znižanje homeopatsko ha ha. Okoli voda, znotraj pa nič. Tile, ki se obetajo v naslednjem mandatu, bodo ostvari zopet postavili "na pravo mesto". Zadolžili se bodo vsevprek in zvišali davke, ker rdeči in infra rdeči ne znajo drugače. Nagaja jim kromosom na levi vijačnici alfa helix, ki pravi, da je najlažje opletat po koprivah s tujim onegom za onega oenegavljat. Prevod : zakaj bi drugi ( "široke ljudske mase" he he) imeli nekaj, kar imamo lahko mi? To je volilni program levice, če kdo zna prebirat med vrsticami.

Groza je pa, da roza in črni odstopajo samo za nekaj subatomskih delcev od infra rdečih in znajo zdravit podalpske aborigene samo z ekonomsko-finančno homeopatijo.

Purinoli

P.S. Tisto o 1991 se pa ne bi strinjal. Takrat smo bili v vojni, transportne poti za izvozno gosspodarstvo so ogrožali srbski tanki in letala, devizne rezerve je pohopsala Srbija in je BS začela skoraj iz nule.......Ni primerjave.
anon-15197 sporočil: 786
[#315936] 13.09.08 19:25 · odgovor na: anon-124452 (#313815)
Odgovori   +    0

yuslocan je napisal(a):

3. TI SI, ALI POVRŠEN, ALI FUNKCIONALNO NEPISMEN.
ŠE ENKRAT PREBERI, PA BOŠ UGOTOVIL, DA SEM PISAL O JAPONSKI IN AMERIŠKI PRODUKTIVNOSTI.

Super. Šalabajzar, ki je živel v Jugoslaviji, Sloveniji in Kanadi (big fucking reference), očita Američanom, da imajo nižjo produktivnost kot Japonci! Wicked! Ob priliki se vtakni še v Filipince v primerjavi z Argentinci.

Kaj, če bi se raje brigal za svojo rit, ali celo probal raje poskrbeti, da nas Američani ne bodo peljajli scat v produktivnosti?

Strani: 1 2 3 4