Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Zaradi depeš odletela dva

Strani: 1 2 3 4

anon-35163 sporočil: 30.643
[#313679] 10.09.08 16:04 · odgovor na: anon-124452 (#313664)
Odgovori   +    1

yuslocan je napisal(a):


Bedak, levičarji ne verjamejo v boga.........
Toliko, da ne boš preveč čudno gledal: Shaman enači levičarje z islamofašisti. 
purinoli sporočil: 8.690
[#313681] 10.09.08 16:06 · odgovor na: anon-124452 (#313671)
Odgovori   +    1

yuslocan je napisal(a):


Spet o vsebini nič, ampak rajši o formi....

Če si ti tam samo bil to je premalo. Jaz sem tam živel......

Pisal sem o "basic schools"......


 
O kateri vsebini želiš, da govorim? O paradoksu, da iz slabih basic schools nastanejo odlične visoke šole, ki producirajo dobro znanost, kadre in še Nobelovce povrh? Če govoriš o ZDA, pač moraš vedet, da je tam živ žav dobrih, srednjih in slabih. Šol, ljudi, fabrik in še česa. Tako na splošno, kot ti, se ne da. Pa mi povej, ali je v Evropi šolstvo dobro? Ne ga biksat, Evropa je Irska, Slovenija, Poljska.....Povsod so dobri, srednji in slabi.

Pozdrav iz "forme in vsebine" širokih ljudskih mas. In ne penit, tole je samo poskus, da prešaltam na tvojo terminologijo, ki me spominja na mladost he he.
anon-35163 sporočil: 30.643
[#313739] 10.09.08 17:17 · odgovor na: anon-91864 (#313719)
Odgovori   +    1

shaman je napisal(a):

 
Ne, ne! Mataj spet narobe razumel.

Jaz levičarje enačim z talibani. Vaju dva pa imam tako nasplošno za [komunajzer] jihad-ofce. Vidva sta pa potem, kot ponavadi, malo narobe-logično sklepala.

Ni vsak jihad talibanski, niti je vsak taliban musliman, da niti ne govorim, da jugoslovanski kanadčan nima blage veze z levakarji.

Skratka, za kapacitete vajinih hipofiz imamo bolj preprosto varijanto - vidva si zapomnita, da sta preprosto komunajzarja slovenistanskega tipa. Pustita druge pojme, kot so recimo levičarji pri miru, to ni za vaju.

Specijalno za jugoslovanskegakanadčana pa velja tudi naslednje: Balkan je stanje zavesti, takorekoč mentalna motnja, in ne geografski pojem, kot on misli.

LP shaman
 
Glede na to, da ne ločiš niti med komunistom in nekomunistom, me tvoja politična taksonomija prav en drek briga.
anon-124452 sporočil: 6.934
[#313740] 10.09.08 17:17 · odgovor na: anon-91864 (#313719)
Odgovori   +    1

shaman je napisal(a):


Ne, ne! Mataj spet narobe razumel.

Jaz levičarje enačim z talibani. Vaju dva pa imam tako nasplošno za [komunajzer] jihad-ofce. Vidva sta pa potem, kot ponavadi, malo narobe-logično sklepala.

Ni vsak jihad talibanski, niti je vsak taliban musliman, da niti ne govorim, da jugoslovanski kanadčan nima blage veze z levakarji.

Skratka, za kapacitete vajinih hipofiz imamo bolj preprosto varijanto - vidva si zapomnita, da sta preprosto komunajzarja slovenistanskega tipa. Pustita druge pojme, kot so recimo levičarji pri miru, to ni za vaju.

Specijalno za jugoslovanskegakanadčana pa velja tudi naslednje: Balkan je stanje zavesti, takorekoč mentalna motnja, in ne geografski pojem, kot on misli.

LP shaman

Mataj,

Najbolj je, ko shamana pustiš da piše (zliva gnojnico) in ga po potrebi, celo malo spodbudiš k temu.

Potem, ko iz njega bruhne vsa togota in negativna energija, nam sam odkriva njegov značaj.

In to se na forumu lepo vidi.

Najboljša obramba od shamnovih neokusnih obmetavanj je on sam.

Zato shaman, "come on", daj še, ne nehat.

Udari z vsemi orožji nad komunajzarje, rdečkarje, islamofašiste, levakarje. Jaz navijam za tebe.
anon-9939 sporočil: 17.846
[#313746] 10.09.08 17:33 · odgovor na: purinoli (#313657)
Odgovori   +    0

purinoli je napisal(a):

 
Ma oštja, jaz sem se naposlušal o širokih ljudskih masah kar tule, doma. Ko sem bil v ZDA, niso uporabljali teh terminov. Ker si pa očitno dober poznavalec širokih ljudskih mas & šolskega sistema v ZDA, nam pa malo razkrij te stvari. Vedno je dobro vedeti več, ampak kako, da jaz nisem nikjer v ZDA zasledil izrazov ala "široke ljudske mase", pa sem bil v NY, Phi, Bostonu.

Pa še to mi je uganka, kako je možno iz zanič osnovnega šolstva sproducirat odlične univerze, s katerih prihajajo nobelovci....

Lep pozdrav iz (SLO) široke ljudske mase.
 
Okrog nobelovcev v ZDA (vs. stanje v Sloveniji) bi ti poskusil odgovoriti na naslednji način, s prispodobo.

Doseganje najvišjih znanstvenih vrhov je podobno doseganju čim višje z pomočjo različnih pripomočkov.

Najbolj varno in premnočrtno je tako, da se izgradi piramida. Čim večja je piramida, tem višja je, tem višje sega. Na vrhu ni ravno prostora za veliko oseb, a ravno prav, da se sem ter tja kakšna izmed teh "okopa" v siju Nobelove nagrade.

Toda, ti na vrhu stojijo na piramidi, ki ima blazno široko osnovo in zelo veliki volumen. Tisti, tam spodaj pa prispevajo uspehu tistih zgoraj zgolj s svojo številčnostjo, nemara celo ubogljivostjo in delovnostjo. Vse lepo in prav, a kaj to pomeni za nas..

"Nas" ni veliko. Še huje, ekstremno malo nas je, pa še to kar naj je razsipava moči v tjavdan.

Namesto odličnosti se ukvarjamo s povprečnostjo.

Namesto, da bi našo "piramido" gradili taki, da bo pač, v pomanjkanju "volumena" čim bolj ozka, vitka in kar se da visoka, se naši šolniki samovšečno ukvarjajo s mislijo kako fajn bo, da bo namesto piramide en bazen napolnjen do točno določene višine s povprečki. Vsi enaki in vsi enakopravni. F*cking bullshit.

Druga zadeva, ki še dodatno izboljšuje ameriško zgodbo je to, da intelektualci iz celega sveta, zlasti tisti, ki vidijo to piramido, prihajajo v ZDA in to naravnost na sam vrh ali zelo blizu vrha.

Tam tik pod vrhom je izjemno veliki dren, kakovostno se prerivajo modreci in prispevajo najprej k znanosti v ZDA, nekaj malega se prelije tudi potem po svetu..

Pri nas? Ali smo lahko zadovoljni, če kakšen naš znanstvenik gre v ZDA? Jaz pravim, da to načeloma ni slabo, a še boljše je, če se po določenem času vrne, če mu je tako ljubo in skuša to "prerivanje na vrhu" upodobiti v Sloveniji.

Pri nas, zaradi uravnilovke je ta vrh plitev, plitev, na vrhu pa kaj? Mediokriteti brez kančka idej kako pognati voz naprej..

Iskreno?

Tudi moj prijatelj Žiga Turk me je nekoliko razočaral, a kot "benefit of the doubt" vzamem, da je komaj vstopil v politiko. Želim mu čim več uspeha v politiki (mimogrede, na letošnjih volitvah kandidira na listi SDS) in čim več takih na sploh v slovenski politiki, ter čim več moči ljudstvu, da se politikantov, politologov, obramboslovcev in ostalih govnarjev ZNEBI po najkrajšem postopku!
anon-9939 sporočil: 17.846
[#313749] 10.09.08 17:39 · odgovor na: purinoli (#313681)
Odgovori   +    0

purinoli je napisal(a):

 
O kateri vsebini želiš, da govorim? O paradoksu, da iz slabih basic schools nastanejo odlične visoke šole, ki producirajo dobro znanost, kadre in še Nobelovce povrh? Če govoriš o ZDA, pač moraš vedet, da je tam živ žav dobrih, srednjih in slabih. Šol, ljudi, fabrik in še česa. Tako na splošno, kot ti, se ne da. Pa mi povej, ali je v Evropi šolstvo dobro? Ne ga biksat, Evropa je Irska, Slovenija, Poljska.....Povsod so dobri, srednji in slabi.

Pozdrav iz "forme in vsebine" širokih ljudskih mas. In ne penit, tole je samo poskus, da prešaltam na tvojo terminologijo, ki me spominja na mladost he he.
Za razliko od ZDA, mi so dobrih-srednjih-slabih ne moremo privoščiti. Mi MORAMO postaviti visoke cilje in to tako, da naj bodo vsi (ali čim več) dobri, ter da so "slabi" le tisti, ki jim pri doseganju visokih ciljev ni uspelo.. QED.
anon-124452 sporočil: 6.934
[#313763] 10.09.08 17:54 · odgovor na: purinoli (#313681)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-124452 10.09.2008 18:09

purinoli je napisal(a):


O kateri vsebini želiš, da govorim? O paradoksu, da iz slabih basic schools nastanejo odlične visoke šole, ki producirajo dobro znanost, kadre in še Nobelovce povrh? Če govoriš o ZDA, pač moraš vedet, da je tam živ žav dobrih, srednjih in slabih. Šol, ljudi, fabrik in še česa. Tako na splošno, kot ti, se ne da. Pa mi povej, ali je v Evropi šolstvo dobro? Ne ga biksat, Evropa je Irska, Slovenija, Poljska.....Povsod so dobri, srednji in slabi.

Pozdrav iz "forme in vsebine" širokih ljudskih mas. In ne penit, tole je samo poskus, da prešaltam na tvojo terminologijo, ki me spominja na mladost he he.

Bil sem prepričan, da se sprenevedaš. Zato ti nisam napisal nič konkretnega o ameriškam šolstvu. No zdaj vidim, da nekaj kratkih besed o njihovi osnovni šoli, ne bo škodovalo.

1. Nimajo ocen, in se grejo opisno ocenjevanje učencev, (Vaš otrok je v zadnjem času zelo napredoval, ker je pokazal veliko zanimanja za branje. Ocenjujemo njegovo prizadevnost kot zelo primerno, bla, bla. bla.....in tako pol strani namesto da bi mu napisala šus, ker nič ni delal in nič ni sodeloval, celo nagajal je........
2. Ne poznajo panavljanje razreda,
3. zgodovino so zreducirali na USA,
4. Geografijo tudi,
5. podajo zelo skromno znanje iz družbenih ved,
6. malo bolj se učijo naravoslovne predmete, vendar le 30 procentov našega slovenskega programa

in na koncu, ko končajo šolanje, so v veliki večini (menda 60 %) funkcionalno nepismeni. To je sicer približno povedano, ker je ta podatek star, še iz časa Busha starejšega, ko so jim Japonci dokazovali, zakaj oni v Ameriki nimajo večje produktivnosti.

Ameriške statistike so potrdile visoko nepismenost, ki je največja ovira, da bi delavcem v tovarnah razdelili pismena navodila glede proizvodnih postopkov. Pač, ne znajo prebrati najbolj enostavnih navodil, prebrano zastopiti in aplicirati. To je splošno znana resnica o ameriškem povprečnem delavcu v industriji.

To, kar ti govoriš o Nobelovcih je seveda res, ampak vsi ti ljudje so hodili v posebne šole ali dopolnino izobražovanje ali so bili nadarjeni in se sami poglabljali v učenje. Ali pa so bili uvoženi iz celega sveta na naknadno dodelavo.Tukaj je posredovala gonilna sila in posebna skrb staršev. Pogoj je denar.

Državna osnovna šola s svojim programom od njih ne zahteva delo in učenje, in zato so večinoma slabo izobraženi.

Ameriški otroci ne bodo vedeli veliko osnovnih stvari, ki jih naši otroci po osnovni šoli obvladajo.

(Še Bush mlajši, ki je prav gotovo hodil v posebne šole, ni vedel kje je Slovenija)

Seveda, izjema, ki potrjuje pravilo so privatne šole, ki so dostopne le manjši skupini otrok v državi.

A si zdaj bolj zadovoljen?

Glede terminologije, ki se ti je tako dopadla, ker te spominja na mladost, kot vidiš je del mene.

Upam, da zato nimaš predsodke do mojega mnenja.

LP
purinoli sporočil: 8.690
[#313769] 10.09.08 17:59 · odgovor na: anon-9939 (#313746)
Odgovori   +    0

0219K21 je napisal(a):

 
Okrog nobelovcev v ZDA (vs. stanje v Sloveniji) bi ti poskusil odgovoriti na naslednji način, s prispodobo.

Doseganje najvišjih znanstvenih vrhov je podobno doseganju čim višje z pomočjo različnih pripomočkov.

Najbolj varno in premnočrtno je tako, da se izgradi piramida. Čim večja je piramida, tem višja je, tem višje sega. Na vrhu ni ravno prostora za veliko oseb, a ravno prav, da se sem ter tja kakšna izmed teh "okopa" v siju Nobelove nagrade.

Toda, ti na vrhu stojijo na piramidi, ki ima blazno široko osnovo in zelo veliki volumen. Tisti, tam spodaj pa prispevajo uspehu tistih zgoraj zgolj s svojo številčnostjo, nemara celo ubogljivostjo in delovnostjo. Vse lepo in prav, a kaj to pomeni za nas..

"Nas" ni veliko. Še huje, ekstremno malo nas je, pa še to kar naj je razsipava moči v tjavdan.

Namesto odličnosti se ukvarjamo s povprečnostjo.

Namesto, da bi našo "piramido" gradili taki, da bo pač, v pomanjkanju "volumena" čim bolj ozka, vitka in kar se da visoka, se naši šolniki samovšečno ukvarjajo s mislijo kako fajn bo, da bo namesto piramide en bazen napolnjen do točno določene višine s povprečki. Vsi enaki in vsi enakopravni. F*cking bullshit.

Druga zadeva, ki še dodatno izboljšuje ameriško zgodbo je to, da intelektualci iz celega sveta, zlasti tisti, ki vidijo to piramido, prihajajo v ZDA in to naravnost na sam vrh ali zelo blizu vrha.

Tam tik pod vrhom je izjemno veliki dren, kakovostno se prerivajo modreci in prispevajo najprej k znanosti v ZDA, nekaj malega se prelije tudi potem po svetu..

Pri nas? Ali smo lahko zadovoljni, če kakšen naš znanstvenik gre v ZDA? Jaz pravim, da to načeloma ni slabo, a še boljše je, če se po določenem času vrne, če mu je tako ljubo in skuša to "prerivanje na vrhu" upodobiti v Sloveniji.

Pri nas, zaradi uravnilovke je ta vrh plitev, plitev, na vrhu pa kaj? Mediokriteti brez kančka idej kako pognati voz naprej..

Iskreno?

Tudi moj prijatelj Žiga Turk me je nekoliko razočaral, a kot "benefit of the doubt" vzamem, da je komaj vstopil v politiko. Želim mu čim več uspeha v politiki (mimogrede, na letošnjih volitvah kandidira na listi SDS) in čim več takih na sploh v slovenski politiki, ter čim več moči ljudstvu, da se politikantov, politologov, obramboslovcev in ostalih govnarjev ZNEBI po najkrajšem postopku!
 
Oprosti, Darko, zdajle bom pa zaklel. Jebemti sunce jarko, tako dobrega posta pa že dolgo nisem bral tule. In to mislim presneto resno. Tisto o piramidi nisem čisto siguren, če nisi meni ukradel ( se opravičujem, če je tudi na tvojem zeljniku zrastlo).

Žal je vse tole zelo off topic, ampak me je pa smer, kamor je tole zašlo, zelo pritegnila. Pridružujem se tvojemu gnevu, ko šimfaš čez dirigirano "glihanje" vrhov in tlačenje mladeži in vseh ostalih v skledo, ki so jo nekateri ( hvala GEM) prerasli.

Pa še QED si omenil, moje priljubljeno čtivo Richarda P. Feynmana, zame najbolj popolnega človeka na svetu, ki je znal združiti izjemen intelekt in do konca ostal še bon vivan. ( Saj si mislil knjigo/teorijo Quantum Electrodynamics ?)

Lep pozdrav, Purinoli
purinoli sporočil: 8.690
[#313771] 10.09.08 18:09 · odgovor na: anon-124452 (#313763)
Odgovori   +    0

yuslocan je napisal(a):


Bil sem prepričan, da se sprenevedaš. Zato ti nisam napisal nič konkretnega o ameriškam šolstvu. No zdaj vidim, da nekaj kratkih besed o njihovi osnovni šoli, ne bo škodovalo.

1. Nimajo ocen, in se grejo opisno ocenjevanje učencev, (Vaš otrok je v zadnjem času zelo napredoval, ker je pokazal veliko zanimanja za branje. Ocenjujemo njegovo prizadevnost kot zelo primerno, bla, bla. bla.....in tako pol strani namesto da bi mu napisala šus, ker nič ni delal in nič ni sodeloval, celo nagajal je........
2. Ne poznajo panavljanje razreda,
3. zgodovino so zreducirali na USA,
4. Geografijo tudi,
5. podajo zelo skromno znanje iz družbenih ved,
6. malo bolj se učijo naravoslovne predmete, vendar le 30 procentov našega slovenskega programa

in na koncu, ko končajo šolanje, so v veliki večini (menda 60 %) funkcionalno nepismeni. To je sicer približno povedano, ker je ta podatek star, še iz časa Busha starejšega, ko so jim Japonci dokazovali, zakaj oni v Ameriki nimajo večje produktivnosti.

Ameriške statistike so potrdile visoko nepismenost, ki je največja ovira, da bi delavcem v tovarnah razdelili pismena navodila glede proizvodnih postopkov. Pač, ne znajo prebrati najbolj enostavnih navodil, prebrano zastopiti in aplicirati. To je splošno znana resnica o ameriškem povprečnem delavcu v industriji.

To, kar ti govoriš o Nobelovcih je seveda res, ampak vsi ti ljudje so hodili v posebne šole ali dopolnino izobražovanje ali so bili nadarjeni in se sami poglabljali v učenje. Tukaj je posredovala gonilna sila in posebna skrb staršev. Pogoj je denar.

Državna osnovna šola s svojim programom od njih ne zahteva delo in učenje, in zato so večinoma slabo izobraženi.

Ameriški otroci ne bodo vedeli veliko osnovnih stvari, ki jih naši otroci po osnovni šoli obvladajo.

(Še Bush mlajši, ki je prav gotovo hodil v posebne šole, ni vedel kje je Slovenija)

Seveda, izjema, ki potrjuje pravilo so privatne šole, ki so dostopne le manjši skupini otrok v državi.

A si zdaj bolj zadovoljen?

Glede terminologije, ki se ti je tako dopadla, ker te spominja na mladost, kot vidiš je del mene.

Upam, da zato nimaš predsodke do mojega mnenja.

LP
 
Hvala za odgovor. Predsodkov do tvojega mnenja nimam, ker je pač tvoje. Slabo splošno izobraženost Američanov sem izkusil tudi sam, ko sem bil tam. Ampak mislim, da izhaja iz njihove praktičnosti. Pa mi povej, zakaj se pri nas bodoči kemik uči npr. razliko med ionskim in korintskim stebrom in še plejado podbnih "nujno potrebnih znanj za bodočega kemika"? Če so oni en ekstrem, smo mi pač drugi.

Pred 10 leti sem na neki večerji, kjer je bil tudi nek štromar ing. v Phi skoraj dol padel, ko mi je zatrjeval, da je asinhroni elektromotor in izmenični el. tok izumil Westinghause. Lepo sem ga podučil, da je v zmoti in mu serviral Teslo. In podobnih cvetk najdeš še mnogo. Ampak tam velja pač pravilo znajdi se. Ogromno bistrih mladih ljudi se zna preriniti iz revnih okolij na Harvard, Yale....hkrati pa najbrž tudi mnogo talentov za vedno obtiči v slumih...

Tisto o "širokih ljudskih masah" bom pa vseeno komentiral v svojem stilu glede na to, da me spominja na terminologijo stalinistov. Ne leti na tebe osebno, da ne bo pomote, samo na stil he he.

Lep pozdrav, Purinoli
anon-15197 sporočil: 786
[#313776] 10.09.08 18:17 · odgovor na: anon-124452 (#313763)
Odgovori   +    1

 Ok, bebo omejeni:
yuslocan je napisal(a):


Bil sem prepričan, da se sprenevedaš. Zato ti nisam napisal nič konkretnega o ameriškam šolstvu. No zdaj vidim, da nekaj kratkih besed o njihovi osnovni šoli, ne bo škodovalo.


"nisem napisal", ne "nisam napisal". "No, zdaj vidim", ne "No zdaj vidim".

: 2. Ne poznajo panavljanje razreda,

"Ne poznajo ponavljanj A ". Kako pa je s tem pri nas? A?

: 3. zgodovino so zreducirali na USA,

A, vidim, da si pravi svetovljan. In zatorej poznaš tudi zgodovino drugih kontinentov, ne samo Amerike. Zakaj je Mehika prepustila N. Mehiko ZDA? Kdaj?

: 4. Geografijo tudi,

:)))))))))))) Aha... Na katere države meji Rusija?

: 5. podajo zelo skromno znanje iz družbenih ved,
6. malo bolj se učijo naravoslovne predmete, vendar le 30 procentov našega slovenskega programa

Kaj zaboga potem počenjo celo dneve v šoli? Igrajo mikado? Mogoče pa dilajo drogo... ziher bo to.

: in na koncu, ko končajo šolanje, so v veliki večini (menda 60 %) funkcionalno nepismeni.

Bravo Slovenci! Mi smo funkcionalno nepismeni v 80%. Matr smo jih nabili, amerikanarje zanikrne ....

: zakaj oni v Ameriki nimajo večje produktivnosti.

Večje v primerjavi s kom? Slovenci? Evropejci? Aja, pa saj že imajo večjo. Goddamnit!

: ampak vsi ti ljudje so hodili v posebne šole

Saj Slovenci tudi hodijo v Zavod Janeza Levca. Ampak Nobelovca pa še vedno nimamo :(

: Državna osnovna šola s svojim programom od njih ne zahteva delo in učenje, in zato so večinoma slabo izobraženi.

Hm.... ugibam.... ampak: ti SI nepismen!

: Ameriški otroci ne bodo vedeli veliko osnovnih stvari, ki jih naši otroci po osnovni šoli obvladajo.

To pa so...?

: (Še Bush mlajši, ki je prav gotovo hodil v posebne šole, ni vedel kje je Slovenija)

Ja, takoj za tem, ko je uspel pri 25 letih prvič samostojno pobarvati klovna Bozota, je šel na tečaj "Umestimo Slovenijo za zemljevid in zadovoljimo 3 zakompleksance". Katera država leži bolj severno - Latvija ali Litva?

Pejd balinat raje.
anon-124452 sporočil: 6.934
[#313777] 10.09.08 18:18 · odgovor na: purinoli (#313771)
Odgovori   +    0

purinoli je napisal(a):


Hvala za odgovor. Predsodkov do tvojega mnenja nimam, ker je pač tvoje. Slabo splošno izobraženost Američanov sem izkusil tudi sam, ko sem bil tam. Ampak mislim, da izhaja iz njihove praktičnosti. Pa mi povej, zakaj se pri nas bodoči kemik uči npr. razliko med ionskim in korintskim stebrom in še plejado podbnih "nujno potrebnih znanj za bodočega kemika"? Če so oni en ekstrem, smo mi pač drugi.

Pred 10 leti sem na neki večerji, kjer je bil tudi nek štromar ing. v Phi skoraj dol padel, ko mi je zatrjeval, da je asinhroni elektromotor in izmenični el. tok izumil Westinghause. Lepo sem ga podučil, da je v zmoti in mu serviral Teslo. In podobnih cvetk najdeš še mnogo. Ampak tam velja pač pravilo znajdi se. Ogromno bistrih mladih ljudi se zna preriniti iz revnih okolij na Harvard, Yale....hkrati pa najbrž tudi mnogo talentov za vedno obtiči v slumih...

Tisto o "širokih ljudskih masah" bom pa vseeno komentiral v svojem stilu glede na to, da me spominja na terminologijo stalinistov. Ne leti na tebe osebno, da ne bo pomote, samo na stil he he.

Lep pozdrav, Purinoli

S tem, kar si napisal se strinjam, vsaj večinoma. Ampak poanta najinega pogovora je bila nekje drugje.

1. V Ameriki namenoma nočejo imeti dobrga šolskega sistema iz pokvarjenih političnih pričakovanj, da lažje manipuilirajo ljudi. ( zato ne vedo nič o delavskih uporih v Evropi, revoluciji v Rusiji, Martinu LK, komunizmu v svetu in podobno....)

2. Naše šolstvo je na isti poti, iz istih pričakovanj.

To je bilo ozadje mojega pisanja na začetku najinega dialoga.

LP

 
anon-124452 sporočil: 6.934
[#313779] 10.09.08 18:22 · odgovor na: anon-15197 (#313776)
Odgovori   +    1

Racman je napisal(a):

Ok, bebo omejeni:
"nisem napisal", ne "nisam napisal". "No, zdaj vidim", ne "No zdaj vidim".

: 2. Ne poznajo panavljanje razreda,

"Ne poznajo ponavljanj A ". Kako pa je s tem pri nas? A?

: 3. zgodovino so zreducirali na USA,

A, vidim, da si pravi svetovljan. In zatorej poznaš tudi zgodovino drugih kontinentov, ne samo Amerike. Zakaj je Mehika prepustila N. Mehiko ZDA? Kdaj?

: 4. Geografijo tudi,

:)))))))))))) Aha... Na katere države meji Rusija?

: 5. podajo zelo skromno znanje iz družbenih ved,
6. malo bolj se učijo naravoslovne predmete, vendar le 30 procentov našega slovenskega programa

Kaj zaboga potem počenjo celo dneve v šoli? Igrajo mikado? Mogoče pa dilajo drogo... ziher bo to.

: in na koncu, ko končajo šolanje, so v veliki večini (menda 60 %) funkcionalno nepismeni.

Bravo Slovenci! Mi smo funkcionalno nepismeni v 80%. Matr smo jih nabili, amerikanarje zanikrne ....

: zakaj oni v Ameriki nimajo večje produktivnosti.

Večje v primerjavi s kom? Slovenci? Evropejci? Aja, pa saj že imajo večjo. Goddamnit!

: ampak vsi ti ljudje so hodili v posebne šole

Saj Slovenci tudi hodijo v Zavod Janeza Levca. Ampak Nobelovca pa še vedno nimamo :(

: Državna osnovna šola s svojim programom od njih ne zahteva delo in učenje, in zato so večinoma slabo izobraženi.

Hm.... ugibam.... ampak: ti SI nepismen!

: Ameriški otroci ne bodo vedeli veliko osnovnih stvari, ki jih naši otroci po osnovni šoli obvladajo.

To pa so...?

: (Še Bush mlajši, ki je prav gotovo hodil v posebne šole, ni vedel kje je Slovenija)

Ja, takoj za tem, ko je uspel pri 25 letih prvič samostojno pobarvati klovna Bozota, je šel na tečaj "Umestimo Slovenijo za zemljevid in zadovoljimo 3 zakompleksance". Katera država leži bolj severno - Latvija ali Litva?

Pejd balinat raje.







Ti si pa res Racman.
purinoli sporočil: 8.690
[#313798] 10.09.08 18:57 · odgovor na: anon-124452 (#313777)
Odgovori   +    2

yuslocan je napisal(a):


S tem, kar si napisal se strinjam, vsaj večinoma. Ampak poanta najinega pogovora je bila nekje drugje.

1. V Ameriki namenoma nočejo imeti dobrga šolskega sistema iz pokvarjenih političnih pričakovanj, da lažje manipuilirajo ljudi. ( zato ne vedo nič o delavskih uporih v Evropi, revoluciji v Rusiji, Martinu LK, komunizmu v svetu in podobno....)

2. Naše šolstvo je na isti poti, iz istih pričakovanj.

To je bilo ozadje mojega pisanja na začetku najinega dialoga.

LP

 
 
Tam, kjer cveti ameriški smisel za praktičnost, kar je ZDA naredilo svetovno silo v znanosti ( pustimo vojsko ob strani), produktivnosti in tehnološkem nivoju, je polje učenja kolega. Ti pa v tem vidiš neko zaroto. Ma jebiga, niso neumni, da bi iz skupne sklede plačevali učenje lastnosti korintskih stebrov. Mi smo pa seveda "pametni" in molodjož učimo vse, kar obstaja na svetu, kot da bi hoteli narediti iz njih Aristotele, Eratostene, Pitagore in podobne antične ikone, ki so njih kakih 100 obvladovali 90% uporabnega znanja na planetu.

Ameriko si pač narobe razumel, čeprav si tam živel in ne samo bil, kot jaz. Če bi držala tvoja o "namenoma.....", bi oni bili država tretjega sveta, kamor bi se zgrinjala pomoč UNICEF, OZN, RK ipd. V resnici je pa fluid v obratni smeri.

Lep pozdrav, Purinoli
anon-124452 sporočil: 6.934
[#313815] 10.09.08 19:20 · odgovor na: anon-15197 (#313776)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-124452 10.09.2008 19:42

Racman je napisal(a):

Ok, bebo omejeni:
"nisem napisal", ne "nisam napisal". "No, zdaj vidim", ne "No zdaj vidim".

: 2. Ne poznajo panavljanje razreda,

"Ne poznajo ponavljanj A ". Kako pa je s tem pri nas? A?

: 3. zgodovino so zreducirali na USA,

A, vidim, da si pravi svetovljan. In zatorej poznaš tudi zgodovino drugih kontinentov, ne samo Amerike. Zakaj je Mehika prepustila N. Mehiko ZDA? Kdaj?

: 4. Geografijo tudi,

:)))))))))))) Aha... Na katere države meji Rusija?

: 5. podajo zelo skromno znanje iz družbenih ved,
6. malo bolj se učijo naravoslovne predmete, vendar le 30 procentov našega slovenskega programa

Kaj zaboga potem počenjo celo dneve v šoli? Igrajo mikado? Mogoče pa dilajo drogo... ziher bo to.

: in na koncu, ko končajo šolanje, so v veliki večini (menda 60 %) funkcionalno nepismeni.

Bravo Slovenci! Mi smo funkcionalno nepismeni v 80%. Matr smo jih nabili, amerikanarje zanikrne ....

: zakaj oni v Ameriki nimajo večje produktivnosti.

Večje v primerjavi s kom? Slovenci? Evropejci? Aja, pa saj že imajo večjo. Goddamnit!

: ampak vsi ti ljudje so hodili v posebne šole

Saj Slovenci tudi hodijo v Zavod Janeza Levca. Ampak Nobelovca pa še vedno nimamo :(

: Državna osnovna šola s svojim programom od njih ne zahteva delo in učenje, in zato so večinoma slabo izobraženi.

Hm.... ugibam.... ampak: ti SI nepismen!

: Ameriški otroci ne bodo vedeli veliko osnovnih stvari, ki jih naši otroci po osnovni šoli obvladajo.

To pa so...?

: (Še Bush mlajši, ki je prav gotovo hodil v posebne šole, ni vedel kje je Slovenija)

Ja, takoj za tem, ko je uspel pri 25 letih prvič samostojno pobarvati klovna Bozota, je šel na tečaj "Umestimo Slovenijo za zemljevid in zadovoljimo 3 zakompleksance". Katera država leži bolj severno - Latvija ali Litva?

Pejd balinat raje.







Spoštovani Racman,

Najprej hvala lepa za ime ( bebo) in kvalifikacijo (omejeni). Kljub prvotni nejevolji ti bom vseeno odgovoril na precej histerično pisanje in posplošeno ocenjevanje.

Odgovori bodo z velikimi črkami samo zaradi lažjega branja.


"nisem napisal", ne "nisam napisal". "No, zdaj vidim", ne "No zdaj vidim".

: 2. Ne poznajo panavljanje razreda,

"Ne poznajo ponavljanj A ". Kako pa je s tem pri nas? A?

1. MOJ MATERNJI JEZIK NI SLOVENŠČINA, KOT SE TO OD DALEČ VIDI.
KO BOŠ TI SPOSOBEN, VSAJ PRIBLIŽNO, PISATI IN KOMUNICIRATI Z MANO V MOJEM MATERNJEM JEZIKU, ALI ČE HOČEŠ TUDI V ANGLEŠČINI, BOŠ LAHKO DELIL IMENA IN KVALIFIKACIJE, KOT ZALETAV PUBERTETNIK.


: 3. zgodovino so zreducirali na USA,

A, vidim, da si pravi svetovljan. In zatorej poznaš tudi zgodovino drugih kontinentov, ne samo Amerike. Zakaj je Mehika prepustila N. Mehiko ZDA? Kdaj?

: 4. Geografijo tudi,

:)))))))))))) Aha... Na katere države meji Rusija?

: 5. podajo zelo skromno znanje iz družbenih ved,
6. malo bolj se učijo naravoslovne predmete, vendar le 30 procentov našega slovenskega programa

Kaj zaboga potem počenjo celo dneve v šoli? Igrajo mikado? Mogoče pa dilajo drogo... ziher bo to.

2. MOJI OTROCI SO HODILI DOLGO VRSTO LET V AMERIŠKE BASIC SCHOOLS.
KAJ PA TVOJI OTROCI, ČE JIH SPLOH IMAŠ? KAJ PA TI, A SI KDAJ SPLOH BIL TAM? KAJ PA NAM TI LAHKO POVEŠ O AMERIŠKIH BASIC SCHOOLS?



: in na koncu, ko končajo šolanje, so v veliki večini (menda 60 %) funkcionalno nepismeni.

Bravo Slovenci! Mi smo funkcionalno nepismeni v 80%. Matr smo jih nabili, amerikanarje zanikrne ....

: zakaj oni v Ameriki nimajo večje produktivnosti.

Večje v primerjavi s kom? Slovenci? Evropejci? Aja, pa saj že imajo večjo. Goddamnit!

3. TI SI, ALI POVRŠEN, ALI FUNKCIONALNO NEPISMEN.
ŠE ENKRAT PREBERI, PA BOŠ UGOTOVIL, DA SEM PISAL O JAPONSKI IN AMERIŠKI PRODUKTIVNOSTI.


: ampak vsi ti ljudje so hodili v posebne šole

Saj Slovenci tudi hodijo v Zavod Janeza Levca. Ampak Nobelovca pa še vedno nimamo :(

: Državna osnovna šola s svojim programom od njih ne zahteva delo in učenje, in zato so večinoma slabo izobraženi.

Hm.... ugibam.... ampak: ti SI nepismen!

4. GO TO 1.

: Ameriški otroci ne bodo vedeli veliko osnovnih stvari, ki jih naši otroci po osnovni šoli obvladajo.

To pa so...?

5. GO TO 2.

: (Še Bush mlajši, ki je prav gotovo hodil v posebne šole, ni vedel kje je Slovenija)

Ja, takoj za tem, ko je uspel pri 25 letih prvič samostojno pobarvati klovna Bozota, je šel na tečaj "Umestimo Slovenijo za zemljevid in zadovoljimo 3 zakompleksance". Katera država leži bolj severno - Latvija ali Litva?

6. V LITVI SEM VODIL GRADNJO INDUSTRIJSKEGA OBJEKTA. VELIKOKRAT SEM BIL TAM.
KAJ PA TI? A SI TI KDAJ BIL V LITVI?



Pejd balinat raje.

7. KER SI VIDETI MLAD IN ZALETAV, TI NE ZAMERIM. SICER, NAVADI SE PREŠTETI DO DVA, PREDEN IZREČEŠ OSEBNE OCENE. LAHKO SE ZMOTIŠ IN TI JE POTEM SAMO ŠE NERODNO.
anon-17372 sporočil: 6.680
[#313817] 10.09.08 19:26 · odgovor na: anon-124452 (#313815)
Odgovori   +    0

yuslocan je napisal(a):

hoces reci, da neizobrazeni americani ne poznajo balinplacov?
anon-124452 sporočil: 6.934
[#313823] 10.09.08 19:36 · odgovor na: purinoli (#313798)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-124452 10.09.2008 19:39

purinoli je napisal(a):


Tam, kjer cveti ameriški smisel za praktičnost, kar je ZDA naredilo svetovno silo v znanosti ( pustimo vojsko ob strani), produktivnosti in tehnološkem nivoju, je polje učenja kolega. Ti pa v tem vidiš neko zaroto. Ma jebiga, niso neumni, da bi iz skupne sklede plačevali učenje lastnosti korintskih stebrov. Mi smo pa seveda "pametni" in molodjož učimo vse, kar obstaja na svetu, kot da bi hoteli narediti iz njih Aristotele, Eratostene, Pitagore in podobne antične ikone, ki so njih kakih 100 obvladovali 90% uporabnega znanja na planetu.

Ameriko si pač narobe razumel, čeprav si tam živel in ne samo bil, kot jaz. Če bi držala tvoja o "namenoma.....", bi oni bili država tretjega sveta, kamor bi se zgrinjala pomoč UNICEF, OZN, RK ipd. V resnici je pa fluid v obratni smeri.

Lep pozdrav, Purinoli

Sicer, vsaka ocena je subjektivna, tako tudi moja.

Mislim, da je moja ocena blizu resničnim razmeram. Vedno pustim možnost da sam se tudi zmotil.

Če bi v USA živel 20 let bi morda imel čisto drugačno mnenje.
anon-124452 sporočil: 6.934
[#313827] 10.09.08 19:41 · odgovor na: anon-17372 (#313817)
Odgovori   +    0

gregor666 je napisal(a):


hoces reci, da neizobrazeni americani ne poznajo balinplacov?

Od kod si pa ti noter padel.

Z Lune?
anon-167067 sporočil: 3.637
[#313833] 10.09.08 19:47 · odgovor na: purinoli (#313798)
Odgovori   +    1

purinoli je napisal(a):

 
Tam, kjer cveti ameriški smisel za praktičnost, kar je ZDA naredilo svetovno silo v znanosti ( pustimo vojsko ob strani), produktivnosti in tehnološkem nivoju, je polje učenja kolega. Ti pa v tem vidiš neko zaroto. Ma jebiga, niso neumni, da bi iz skupne sklede plačevali učenje lastnosti korintskih stebrov. Mi smo pa seveda "pametni" in molodjož učimo vse, kar obstaja na svetu, kot da bi hoteli narediti iz njih Aristotele, Eratostene, Pitagore in podobne antične ikone, ki so njih kakih 100 obvladovali 90% uporabnega znanja na planetu.
 Samo par besed o korintskih stebrih. Pustimo ob strani pretiravanja, izživljanja kakšnih učiteljev s suhoparnimi in nepomembnimi podatki, itd...Kot naravoslovca te moram opozoriti, da daješ za primer korintske stebre, ki jih imaš za vrhunec "nepotrebne vednosti" sam pa se spominjam družboslovno usmerjenega sošolca, ki je (prepričan, da duhovito) bentil, kaj njega zanimajo reproduktivni organi paramecija...

 Ampak šolstvo vseeno ni treba, da je 100 % praktično-funkcionalno usmerjeno. Obstaja element izobraževanja, ki ni zasebna dobrina (unovčena v boljših izgledih na trgu delovne sile), pač pa javna. Razgledani ljudje so težje vodljivi, manj podložni ekstremističnim ideologijam, ne volijo psihopatskih politikov (bi Karadžić bil tako priljubljen v Republiki Srbski, če ne bi bilo več kot 50 % čobanov?). Razumejo temeljne koncepte družbe v kateri živimo (ločitev cerkve od države, vladavina prava, pravice manjšin...). Skratka, to da se je bodoči komercialist nekaj naučil o Voltairu mu morda pomaga, da je nasplošno koristnejši in strpnejši član družbe. Govorim seveda o idealni situaciji.

Po drugi strani je mogoče, da ravno ameriški izobraževalni sistem sovpliva, da ta narod slovi po najbolj slepem patriotizmu/nezanimanju za druge kulture, konformizmu, vodljivosti ...Mogoče, ugibam.
anon-17372 sporočil: 6.680
[#313839] 10.09.08 19:53 · odgovor na: anon-124452 (#313827)
Odgovori   +    0

yuslocan je napisal(a):


Od kod si pa ti noter padel.

Z Lune?

kolega ti je lepo rekel, da idi balinat.
anon-124452 sporočil: 6.934
[#313843] 10.09.08 19:58 · odgovor na: anon-17372 (#313839)
Odgovori   +    0

gregor666 je napisal(a):


kolega ti je lepo rekel, da idi balinat.

A ti svojega mnenja nimaš?

A si ti njegov odvetnik?

Ali si morda preveč pokadil?
purinoli sporočil: 8.690
[#313845] 10.09.08 20:01 · odgovor na: anon-167067 (#313833)
Odgovori   +    0

vuksan je napisal(a):

 Samo par besed o korintskih stebrih. Pustimo ob strani pretiravanja, izživljanja kakšnih učiteljev s suhoparnimi in nepomembnimi podatki, itd...Kot naravoslovca te moram opozoriti, da daješ za primer korintske stebre, ki jih imaš za vrhunec "nepotrebne vednosti" sam pa se spominjam družboslovno usmerjenega sošolca, ki je (prepričan, da duhovito) bentil, kaj njega zanimajo reproduktivni organi paramecija...

 Ampak šolstvo vseeno ni treba, da je 100 % praktično-funkcionalno usmerjeno. Obstaja element izobraževanja, ki ni zasebna dobrina (unovčena v boljših izgledih na trgu delovne sile), pač pa javna. Razgledani ljudje so težje vodljivi, manj podložni ekstremističnim ideologijam, ne volijo psihopatskih politikov (bi Karadžić bil tako priljubljen v Republiki Srbski, če ne bi bilo več kot 50 % čobanov?). Razumejo temeljne koncepte družbe v kateri živimo (ločitev cerkve od države, vladavina prava, pravice manjšin...). Skratka, to da se je bodoči komercialist nekaj naučil o Voltairu mu morda pomaga, da je nasplošno koristnejši in strpnejši član družbe. Govorim seveda o idealni situaciji.

Po drugi strani je mogoče, da ravno ameriški izobraževalni sistem sovpliva, da ta narod slovi po najbolj slepem patriotizmu/nezanimanju za druge kulture, konformizmu, vodljivosti ...Mogoče, ugibam.
 
Tole je pa meni všeč, kar si napisal. Ko malce zajedljivo omenjam korintske stebre seveda nimam nič proti umetnostni zgodovin ali zgodovini nasploh, prej nasprotno. Če si prebral malo više, sem rekel, da je ameriški sistem ena skrajnost, sistem, ki pa futra mladež z množico podatkov, ki jih vsak polpismen izkople z neta, pa drug ekstrem.

Ko že omenjaš Karađića, on je zelo razgledan človek, bister, pameten in še kaj. Vendar mu nekaj klikerjev v moganih pač pelje neko ogabno kemijo in je postal, kar pač je. Zločinec.

Mislim, da je v svetu, ki drvi z naglico, ki ji komaj sledimo, treba biti previden, koliko in s čim šopamo mlade glavice, ker se lahko zgodi, da bomo sproducirali mlade ljudi z neuporabnim znanjem, imeli bodo pa na pretek znanja, ki ga nihče ne potrebuje.

Jaz sem diplomiral pred >30 leti, učim se pa vsak dan, berem vsaj 5 ur na dan, od tega stroko 30%, ostalo pa hobije ( astro, forum he he...). Verjemi mi, da večino tistega, kar mislim, da znam, nisem dobil v šoli ampak samoiniciativno.

Šola naj uči, kako se učiti. Samo to sem hotel povdarit.

Lep pozdrav, Purinoli
anon-17372 sporočil: 6.680
[#313849] 10.09.08 20:03 · odgovor na: anon-124452 (#313823)
Odgovori   +    0

yuslocan je napisal(a):

Če bi v USA živel 20 let bi morda imel čisto drugačno mnenje.

yuslocan je napisal(a):

MOJI OTROCI SO HODILI DOLGO VRSTO LET V AMERIŠKE BASIC SCHOOLS.

yuslocan je napisal(a):

Moj psevdonim pomeni:

 
da sem bil najprej Jugoslovan v Jugoslaviji, (dobesedno sem živel 20 let na jugu),

da sem potem bil Slovenec v Sloveniji ( ker sem se vrnil domov in drugače sem res Slovenec)

in na koncu sem živel 6 let v Kanadi, tako da imam tudi kanadsko državljanstvo.

zdaj sem spet doma v Sloveniji.


pejt balinat.
anon-124452 sporočil: 6.934
[#313857] 10.09.08 20:15 · odgovor na: anon-17372 (#313849)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-124452 10.09.2008 20:19

gregor666 je napisal(a):



pejt balinat.

In kaj bi rad povedal?
anon-17372 sporočil: 6.680
[#313858] 10.09.08 20:16 · odgovor na: anon-124452 (#313857)
Odgovori   +    2

yuslocan je napisal(a):


In kaj bi rad povefal?

da pejt balinat, mater, kaj si nepismen?
anon-124452 sporočil: 6.934
[#313865] 10.09.08 20:32 · odgovor na: anon-17372 (#313858)
Odgovori   +    0

gregor666 je napisal(a):


da pejt balinat, mater, kaj si nepismen?


Ne skrbi sinko, ko se boš malo razkadil, bo boljše...

 
anon-28836 sporočil: 3.657
[#313866] 10.09.08 20:32 · odgovor na: anon-167067 (#313833)
Odgovori   +    0
:Po drugi strani je mogoče, da ravno ameriški izobraževalni sistem sovpliva, da ta narod slovi po najbolj slepem patriotizmu/nezanimanju za druge kulture, konformizmu, vodljivosti ...

Amerika je geografsko velika, 300M prebivalcev, ekonomsko najjaca in je solski sistem temu prilagojen!  Z najboljsimi univerzami na svetu.  Marsikateri Slovenec je v JLA ugotovil, da so mladenici iz drugih okolji veliko bolj razgledani ker se tukaj pretirava z domoljubljem cez jezik in sta Cankar in Presern edino pomembna.  Vkljucno z nasim kemikom!  Ali da citiram Handkeja - Slovenija ima najbolj duhomorne knjigarne!  Zdaj naprej pikolovci na slovnicne napake...
anon-124452 sporočil: 6.934
[#313891] 10.09.08 20:50 · odgovor na: anon-91864 (#313868)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-124452 10.09.2008 20:51

shaman je napisal(a):


hi.hi.hi.hi., ti si, Grega nedvoumno, en zelo učinkovit strup za kretene. hehe LP shaman

Shaman, a si ti sploh kaj počival.

Še vedno nisi videti dober.

Smeješ se nekontrolirano in brez razloga. A ti nisem rekel da denar ni vse...............

Daj spočij se in ne smej se nekontrolirano.

Drugače pridejo tisti ta čudni strici, ki imajo srajce z dolgimi rokavi pa .......pa,pa,
purinoli sporočil: 8.690
[#313892] 10.09.08 20:50 · odgovor na: anon-28836 (#313866)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: purinoli 10.09.2008 20:54

s56a je napisal(a):
:Po drugi strani je mogoče, da ravno ameriški izobraževalni sistem sovpliva, da ta narod slovi po najbolj slepem patriotizmu/nezanimanju za druge kulture, konformizmu, vodljivosti ...

Amerika je geografsko velika, 300M prebivalcev, ekonomsko najjaca in je solski sistem temu prilagojen!  Z najboljsimi univerzami na svetu.  Marsikateri Slovenec je v JLA ugotovil, da so mladenici iz drugih okolji veliko bolj razgledani ker se tukaj pretirava z domoljubljem cez jezik in sta Cankar in Presern edino pomembna.  Vkljucno z nasim kemikom!  Ali da citiram Handkeja - Slovenija ima najbolj duhomorne knjigarne!  Zdaj naprej pikolovci na slovnicne napake...

 
Zdajle je pa meni počil film. Spelj se spetšest tja, kjer ti ne bo treba poslušat Prešerna. Pa pusti nam, da ga po potrebi, kakor kdo, vzame v roke. V JLA je MALOKATERI Slovenec naletel na kak razgledan primerek, ker smo služili vojsko v črni luknji Evrope, imenovani balkan jebemmu boga isusa & alaha, fuck ĐiEnEj. Boš ti nam pamet tule solil, pa še pred časom si rekel, da je vsa bosančerija, ki se je valila v SLO od 60 tih naprej "kao dvignila izobrazbeno raven SLO aborigenov". 

Pa da padeš na tla od smeha, ti si 56x bolj butast od onega stupid Amera, ki mi je razlagal, da je izmenični tok pogruntal Westinghouse, jaz pa njemu Teslo in sva bila zmenjena. 

Purinoli

Tvoj sonarodnjak Tesla je bil velik človek, ti si pa kot zgodovina, ko se ponovi : farsa ali bolje rečeno, teslo z doktoratom
anon-167067 sporočil: 3.637
[#313900] 10.09.08 20:56 · odgovor na: anon-28836 (#313866)
Odgovori   +    0

s56a je napisal(a):


Amerika je geografsko velika, 300M prebivalcev, ekonomsko najjaca in je solski sistem temu prilagojen!  Z najboljsimi univerzami na svetu.  Marsikateri Slovenec je v JLA ugotovil, da so mladenici iz drugih okolji veliko bolj razgledani ker se tukaj pretirava z domoljubljem cez jezik in sta Cankar in Presern edino pomembna. 
 Nisem ravno prepričan, da sta danes hrvaško in srbsko šolstvo kaj bolj kozmopolitsko usmerjena od slovenskega. Zelo bi me začudilo, moram reči. Bi pa moral videti kakšne učbenike.
anon-28836 sporočil: 3.657
[#313906] 10.09.08 20:58 · odgovor na: purinoli (#313892)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-28836 10.09.2008 20:59
Kemik, upam, da ti je Finska YLE pomagala, da spoznas meje Balkana?  Sse naprej poslusam RTS z ZARES sofisticiranim Goerkes-om, ki ima za nasprotnika jecljavega EU magistra katolicana.  PopTV me navdusil z zacetkom novic z LHC...

Popravek - ki, ko, da, ce - vejca skace!  Ena mi je manjkala :-)

Strani: 1 2 3 4