Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kos: Dokazov v zadevi Patria nimam

Strani: 1 2 3

anon-100617 sporočil: 595
[#306643] 02.09.08 12:32
Odgovori   +    0
vsaka čast,,,osebe, ki mu grozijo ne izda...a ni to obveza...kaznivo dejanje moraš prijavit...
no saj je pravnik in že ve...
srečno
anon-171153 sporočil: 4.257
[#306645] 02.09.08 12:33
Odgovori   +    0
Včeraj, ob 15.30 uri, so mi v centru Ljubljane ukradli kolo znamke Merida.
Sumim, da mi je kolo ukradel Drago Kos, a dokazov nimam.
Ravno tako sumim, da ga je k temu dejanju nagovorila, Katarina Kresal, a dokazov nimam.
bc123a sporočil: 48.253
[#306647] 02.09.08 12:34 · odgovor na: anon-116757 (#306603)
Odgovori   +    0

hm85 je napisal(a):
Ali tukaj nihče ni opazil zadnjega stavka, da je namreč Kos z "osebami, ki so blizu vrha", mislil na osebe, ki so mu grozile in da gre torej za nekaj povsem konkretnega, ne pa samo - kot piše v naslovu in v prvem delu članka - zgolj za osebe, ki so nekako abstraktno vpletene v afero.

Jaz opazim samo, da je clovek dal intervju za finsko TV, kjer je trdil, da je prislo do podkupovanja, sedaj pa trdi, da v bistvu dokazov ni, in da samo sklepa.

Se ti ne zdi to bolano - ne glede na to, kdo so te osebe ?
anon-166469 sporočil: 8.684
[#306872] 02.09.08 15:26 · odgovor na: vitara (#306641)
Odgovori   +    0

vitara je napisal(a):

Če bi bil dober pravnik ne bi služboval vseskozi po državnih službah. Da je oseba, ki se je lotil vsega in svačega vemo vsi. Prav tako vemo vsi, da je poslušni pes svojega gospodarja in samo tako je lahko postal kar pač je. Kaj pa je bil prej on in sestrca, nič. Sestrca je uspela z politiko in veliki brat Dragec ravno tako. Uspešen pravnik je vse nekaj drugega, vsaj zame.
 
ODLIČNO POVEDANO .

DOVOLJ IMAM TEH KOMUNAJZARSKIH BLEFERJEV IN NAKLADAČEV, ki PRODUCIRAJO NOVE IN NOVE AFERE , PA NOBENIH MATERIALNIH DOKOZOV.
anon-3891 sporočil: 1.163
[#306883] 02.09.08 15:34 · odgovor na: anon-171153 (#306645)
Odgovori   +    0
To je res sem slišal v bufetu v Murglah.Naročil ga je Mian Kučan!Za znano stranko Golobič se je naučil vozit s kolesom,tako da ga potrebuje!
anon-171999 sporočil: 1.852
[#306894] 02.09.08 15:48 · odgovor na: anon-91864 (#306704)
Odgovori   +    0

shaman je napisal(a):

 

Jaz grem zilijon posto staviti, da Janša s korupcijo nima nič , lahko pa da se je po službeni dolžnosti zanimal za izbor , svetoval in morda celo od lobistov bil obdelovan , da naj vendarle za Slovenijo izbere najboljše, to je kakopak Patrio, za katero oni lobirajo.

To ni nič nenavadnega in zlasti nič apriorno protizakonitega, saj prodajni pizdeki številnih firem skušajo priti do vladnih ljudi in jim zdrdrati svojo "vsak cigo svojga konja hvali" in ko ne gre drugače, se obrnejo na Lobiste, to so pa v prevodu ljudje, ki premijerjem lahko kaj namignejo med partijo golfa, ali med kosilom. Ker so jim frendi ali znanci ali na kak drug način "imajo dostop do njih" . To še ni korupcija niti protekcija niti dikriminacija drugih dobaviteljev.


LP shaman
*****
 
现在回去工作 。说书人不获&# 24471;付款。
anon-167067 sporočil: 3.637
[#306909] 02.09.08 15:58 · odgovor na: bc123a (#306647)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):


Jaz opazim samo, da je clovek dal intervju za finsko TV, kjer je trdil, da je prislo do podkupovanja, sedaj pa trdi, da v bistvu dokazov ni, in da samo sklepa.

Se ti ne zdi to bolano - ne glede na to, kdo so te osebe ?
 Čakaj, tu je zdaj pomembno, kdo so te osebe.

Ni isto z vidika prava, da nekdo javno govori o tebi, da si prevaral svojo ženo (oprosti primeru), ali če mediji razpravljajo o "rabotah" najvišjih politikov, proti katerim se kazenski postopki ponavadi nikolui ne uvedejo. Drugače rečeno: pravo zahteva debelejšo kožo politikov!

Evo, kratek insert iz članka solidnega ameriškega pravnika:

Sullivan held that for a public official to recover damages in a defamation action, he or she must prove that the publisher of the defamation acted with "actual malice." (Later, the Supreme Court extended the "actual malice" requirement to anyone who is a public figure, a category that now reaches more and more people ) As is often the case in the law, the term used is misleading: "Actual malice" has nothing to do with "malice." As defined by the Supreme Court through a series of rulings, the phrase has come to mean that the publisher of the defamation either knew the statement being published was false or published it with reckless disregard as to its truth or falsity. Needless to say, those who defame others - more precisely, those who are taken to court for doing so - claim that they believed their statement(s) were true, and thus did not "know" they were publishing defamatory material. Defendants also deny acting recklessly. To overcome these denials and establish "actual malice" on the part of the defendant, the public-person plaintiff must meet highly demanding standards of proof, which impose requirements that are nearly impossible to meet.

Coupled with the difficulty of proving "actual malice," there is a general hostility toward public persons filing defamation lawsuits. Probably correctly, judges believe that a healthy First Amendment requires open and vigorous debate about matters relating to public people and the public interest, so they are less than open-minded about lawsuits filed by such public people.

 Prevod verjetno ni potreben. Čast in dobro ime politikov sta - sicer v zdravih mejah (o spolnem življenju premierja pač ni dovoljeno razglabljati...no, morda tudi, če bi ogrožalo nacionalno varnost...) - a vendarle, deležna omejenega varstva. Razlog je v varstvu javne sfere, v kateri se brez strahu pred tožbami razpravlja o ljudeh, ki nas vodijo.
anon-76887 sporočil: 18.121
[#306911] 02.09.08 15:59 · odgovor na: vitara (#306641)
Odgovori   +    0

vitara je napisal(a):

Če bi bil dober pravnik ne bi služboval vseskozi po državnih službah. Da je oseba, ki se je lotil vsega in svačega vemo vsi. Prav tako vemo vsi, da je poslušni pes svojega gospodarja in samo tako je lahko postal kar pač je. Kaj pa je bil prej on in sestrca, nič. Sestrca je uspela z politiko in veliki brat Dragec ravno tako. Uspešen pravnik je vse nekaj drugega, vsaj zame.

Sestrca je uspela predvsem s tem, da je omrežila prvega Majkrosoftaša Slovenije ;-)
anon-76887 sporočil: 18.121
[#306914] 02.09.08 16:00 · odgovor na: anon-166469 (#306550)
Odgovori   +    0

leonx je napisal(a):
Predsednik protikorupcijske komisije Drago Kos je o svoji izjavi za finsko televizijo YLE, da so v afero Patria "vpleteni ljudje, ki so zelo blizu vrha", dejal, da dokazov za to nima, da pa le logično sklepa . Zanikal je navedbe, da naj bi z obtožbami brez dokazov blatil državo v tujini, prav tako pa, da na tak način posega v volilno kampanjo.

LOGIČNO SKLEPA DA JE V PRIMERU ZMAGE JJ NA VOLITVAH Z NJEGOVO KOS KOMISIJO KONEC !!!!!!!!!!

MISLIM DA JE VSE TO KAR POČNE NAŠA OPOZICIJA DA BI PRIŠLA NA OBLAST PRESEGLO VSE MEJE OKUSA IN PRAVNIH NORM.

OPTOŽUJEJO KAR POČEZ IN SICER BREZ DOKAZOV - TIPIČEN KOMUNISTIČNI KONSTRUKT IZ ČASOV STALINIZMA IN TITOIZMA !

Tudi ti si s svojim agitpropom že zdavnaj beyond reasonable borders ;-)))
bc123a sporočil: 48.253
[#306918] 02.09.08 16:06 · odgovor na: anon-167067 (#306909)
Odgovori   +    0

vuksan je napisal(a):

Čakaj, tu je zdaj pomembno, kdo so te osebe.

Ni isto z vidika prava, da nekdo javno govori o tebi, da si prevaral svojo ženo (oprosti primeru), ali če mediji razpravljajo o "rabotah" najvišjih politikov, proti katerim se kazenski postopki ponavadi nikolui ne uvedejo. Drugače rečeno: pravo zahteva debelejšo kožo politikov!
To je meni jasno. Ne branim janse.

Se mi pa zdi bizarno, da so "globoka grla" v defenzivi, potem ko so v intervjujih fincem podali tako resne obtozbe.

Cak, mislim, na finski TV izjavis da so bili vpleteni najvisji predstavniki oblasti, potem pa naslednji dan opletas s tem, da tega pravzaprav ne ves, da samo sklepas_

WTF?
anon-76887 sporočil: 18.121
[#306919] 02.09.08 16:07 · odgovor na: anon-91864 (#306704)
Odgovori   +    0

shaman je napisal(a):


Glej Ness,
Da je na finski nacionalki ni niti nič čudno, niti nič narobe, niti nič posebnega ne pomeni.

Finski novinarji so pač šli po sledi najmanjše možnosti, da se neko finsko podjetje predaja gnusobnemu koruptivnemu orgijanju in je urednik verjteno našel dovolj preprekvizitov, da takšno zgodbo dovoli objaviti.

Ima pa zaenkrat v rokah naslednje: Patria je nekemu svojemu "zastopniku" oz. "promotorju Patria interesov", nakazala nek keš, ta kreatura je pa potem domnevno nakazala keš Wolfu in Cekuti.

Če vprašaš Patrio, ti bodo vse skupaj razagali kot "bizines consulting & lobist services, paid transparentlly in legal transactions with all taxes and duties paid and retired".

Če boš vprašal Wolfa, bo vejetno rekel, da je deloval v korist Patrie na temelju pogodbe o lobiranju in poslovnem svetovanju.

Podobno morda lahko pove Cekuta.

Za vse drugo pa "ni dokazov", ampak slovenistanska, zarotništvu in staljinističnim metodam etiketiranja in diksreditacije nagnjena komunajzer kamarilja pravovernih kučanovih preorijanskih falangistov, pač po metodi polivanja gnojnice po ljudeh, pač računa, da se jih bo v očeh volicev kaj smradu prijelo in to je tudi maksimalni cilj.

Kajti za kaj drugega nimajo nič v rokah. Če bi imeli, bi se že pele druge pesmice, ker smo že znotraj volinega časovnega perimetra, "beyond the agitprop voter's memory point of no return" in bi mirno lahko začeli "razkrivati papirje".

Jaz grem zilijon posto staviti, da Janša s korupcijo nima nič, lahko pa da se je po službeni dolžnosti zanimal za izbor, svetoval in morda celo od lobistov bil obdelovan, da naj vendarle za Slovenijo izbere najboljše, to je kakopak Patrio, za katero oni lobirajo.

To ni nič nenavadnega in zlasti nič apriorno protizakonitega, saj prodajni pizdeki številnih firem skušajo priti do vladnih ljudi in jim zdrdrati svojo "vsak cigo svojga konja hvali" in ko ne gre drugače, se obrnejo na Lobiste, to so pa v prevodu ljudje, ki premijerjem lahko kaj namignejo med partijo golfa, ali med kosilom. Ker so jim frendi ali znanci ali na kak drug način "imajo dostop do njih". To še ni korupcija niti protekcija niti dikriminacija drugih dobaviteljev.

Celo za Kahla osebno, ki je turbo komunistek od katerega bi vsekakor pričakoval koruptivno vedenje, sem prepričan, da tu ni osebno namočen in da jim bo še jebal mater (čisto zaradi sebe!), ter pogodbo gladko prekinil zahtevajoč odškodnino na temelju antikorupcijske klavzule.

Na temelju do sedaj razkritega vsi lahko špekuliramo, ali je res, da so na minstrstvu, a bogami potencijalno i šire, še kakšni sluzavci vpleteni. No in če so to je tista prava, kazniva korupcija, ker tisto od Wolfa in Cekute, še ni nujno nelegalno, kajti poklic lobista in lobistične storitve avtomatično oz. apriorno niso nelegalne. Celo nasprotno lahko so povsem legitimna oblika marketinga.

Ključno je torej, ali je kdo od državnih uradnikov Slovenije, kdorkoli, zlasti pa tisti, ki so kakorkoli odločali ali vplivali na dodeljevanje posla, za svoje ravnanje prejeli ali zahtevali [koruptivne] koristi. Za kogarkoli, za lastno stranko, ali magari društvo za zaščito malih živali.

Ni izključeno, ma dokler ni dokazov nimamo kaj onanirati.

No in četudi so involvirani pizdeki kaj naredili po naročilu, namigu ali z žegnom kakega bratstva, jih je treba izslediti in vtakniti tja kamor spadajo, posel pa preklicati, od Patrie zahtevati pogodbeno kazen, ki se jo itak avtomatično vnovči, ker so za te reči bile dane bančne garancije.

Da pa cela zadeva komunsitekom pride jebeno prav, za predvolilno onaniranje, je pa tudi ena velika resnica. Janša je pa še naprej en navaden jokav kalimerofski pizdek, ki "se ne gre negativne kampanje, tako, kot eni, pa noče igrati na karto sataniziranja komunajzer pizdekof". Jahh, fajn, pporečem jaz, potem pa naj papa drek zaj od njih. Ker oni se pa gredo negativno in še kako brezskrupulozno kampanjo.

LP shaman

Spoštovani kolega forumaš - jaz sem predvsem razočaran nad finskimi novinarji, ker res nisem pričakoval, da bodo naredili tako enostranski prispevek. Saj niso diplomanti FDV bogjihnimarad :)))))))))))

Tudi sicer osebno ne verjamem, da je JJ podkupljen, ampak pri tej aferi je še toliko bolj glupo to, da bi Patria sploh kogarkoli podkupovala, saj je več kot evidentno dokazljivo, da imajo najboljši 8x8 na trgu. Edini, ki se je že v vojnih razmerah preizkusil (valukom pa oklepi pokajo).
anon-76887 sporočil: 18.121
[#306925] 02.09.08 16:12 · odgovor na: bc123a (#306580)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):


Zakaj bi pa bila Finska kaj posebnega? 20 let nazaj je bila to crna gora skandinavije ;))

(preden reces, da se lahko narod spremeni v 20 letih, poglej 20 let v sloveniji ;)

PS. Pojma nimam, kaj je res, se mi pa zdi, kot sem ze rekel, cisto debilno, da bi tu kdo sel podkupovat Janso. Verjamem da so si lepo raztalali podkupnine, a da bi Janso sel kdo podkupovat - ki je itak cakal da LDSu zagreni zivljenje - to pa mi enostavno ne gre skup.

Še najbolj zanimivo je to, da JJ ni nikoli obiskal Patrije.
Kučan in Kacin v Izraelu seveda nista obiskovala zgodovinske znamenitosti, ampak sta biznisirala ;-)
anon-521 sporočil: 5.625
[#306933] 02.09.08 16:20 · odgovor na: anon-76887 (#306919)
Odgovori   +    0

0902ISXdX je napisal(a):


Spoštovani kolega forumaš - jaz sem predvsem razočaran nad finskimi novinarji, ker res nisem pričakoval, da bodo naredili tako enostranski prispevek. Saj niso diplomanti FDV bogjihnimarad :)))))))))))

Tudi sicer osebno ne verjamem, da je JJ podkupljen, ampak pri tej aferi je še toliko bolj glupo to, da bi Patria sploh kogarkoli podkupovala, saj je več kot evidentno dokazljivo, da imajo najboljši 8x8 na trgu. Edini, ki se je že v vojnih razmerah preizkusil (valukom pa oklepi pokajo).
 
kaj pa si mislil, da bodo dobili komentar Janše? saj so prosili in dobili samo par floskul. pr tako kočljivih zadevah vedno dobiš samo eno stran, saj lopovi verjetno ne bodo razkladali o svojih rabotah.

glede podkupljivosti Janše in njegove ekipe se malo pozanimaj, kako so recimo prodajali SIJ. mislim, da bodo zgodbe o poštenju Janeza Janše kmalu prišle na plano. (tip je pač lopov, a pri tem ne mislim biti pristranski, saj mislim, da je popolnoma enako tudi na "levi strani", le da so glavni lopovi tam malo bolj v ozadju)

kar se pa podkupnin tiče je pa iniciativa prišala verjetno s slovenske strani, za dobro podkupnino bi vzeli najboljši ali pa najslabši oklepnik, boli njih q za kakovost, zanima jih tistih €21 mio
anon-171999 sporočil: 1.852
[#306936] 02.09.08 16:21 · odgovor na: anon-76887 (#306919)
Odgovori   +    0

0902ISXdX je napisal(a):


Spoštovani kolega forumaš - jaz sem predvsem razočaran nad finskimi novinarji, ker res nisem pričakoval, da bodo naredili tako enostranski prispevek. Saj niso diplomanti FDV bogjihnimarad :)))))))))))

Tudi sicer osebno ne verjamem, da je JJ podkupljen, ampak pri tej aferi je še toliko bolj glupo to, da bi Patria sploh kogarkoli podkupovala, saj je več kot evidentno dokazljivo, da imajo najboljši 8x8 na trgu. Edini, ki se je že v vojnih razmerah preizkusil (valukom pa oklepi pokajo).

"Sloveeni oikeudessa ei ole paljonkaan arvoinen." Fragmentti osoitteesta loppuun salaisen palvelun mietinnön.
anon-76887 sporočil: 18.121
[#306937] 02.09.08 16:22 · odgovor na: anon-521 (#306933)
Odgovori   +    0

lukav je napisal(a):


kaj pa si mislil, da bodo dobili komentar Janše? saj so prosili in dobili samo par floskul. pr tako kočljivih zadevah vedno dobiš samo eno stran, saj lopovi verjetno ne bodo razkladali o svojih rabotah.

glede podkupljivosti Janše in njegove ekipe se malo pozanimaj, kako so recimo prodajali SIJ. mislim, da bodo zgodbe o poštenju Janeza Janše kmalu prišle na plano. (tip je pač lopov, a pri tem ne mislim biti pristranski, saj mislim, da je popolnoma enako tudi na "levi strani", le da so glavni lopovi tam malo bolj v ozadju)

kar se pa podkupnin tiče je pa iniciativa prišala verjetno s slovenske strani, za dobro podkupnino bi vzeli najboljši ali pa najslabši oklepnik, boli njih q za kakovost, zanima jih tistih €21 mio

JJ je ravnokar na tiskovki izjavil, da finski novinarji niso spraševali nikogar drugega, niti ne drugih poslancev.
anon-119197 sporočil: 9.214
[#306938] 02.09.08 16:22 · odgovor na: anon-171999 (#306936)
Odgovori   +    0
Zelis povedati se kaj, razen ocitnega? :))
anon-521 sporočil: 5.625
[#306944] 02.09.08 16:27 · odgovor na: anon-76887 (#306937)
Odgovori   +    0

0902ISXdX je napisal(a):


JJ je ravnokar na tiskovki izjavil, da finski novinarji niso spraševali nikogar drugega, niti ne drugih poslancev.
 
po njihovih besedah so spraševali urad predsednika vlade, ki jih je odjebal. itak pa je Janševa resnicoljubnost že legendarna, tako da se res zanesem na to kar reče.
anon-76887 sporočil: 18.121
[#306947] 02.09.08 16:29 · odgovor na: anon-521 (#306944)
Odgovori   +    0

lukav je napisal(a):


po njihovih besedah so spraševali urad predsednika vlade, ki jih je odjebal. itak pa je Janševa resnicoljubnost že legendarna, tako da se res zanesem na to kar reče.

Začetek sem zamudil, ravno takrat sem zalaufal, ko je izjavil, da niso vprašali nobenega drugega poslanca, samo Cvikla.
Predvidevam pa, da jih je urad odjebal, ker niso hoteli komentirati dokumentov, ki jih niso videli?
anon-24762 sporočil: 776
[#306948] 02.09.08 16:32 · odgovor na: anon-76887 (#306947)
Odgovori   +    0

0902ISXdX je napisal(a):

Predvidevam pa, da jih je urad odjebal, ker niso hoteli komentirati dokumentov, ki jih niso videli?
V Sloveniji je folklora, ta primer ni izjema, ko pametnjakovič začne svojo izjavo s "Tega ne morem/nočem komentirati", potem pa nadaljuje "Navedbe so konstrukti in popolne laži" :)
anon-76887 sporočil: 18.121
[#306953] 02.09.08 16:35 · odgovor na: anon-24762 (#306948)
Odgovori   +    0

Kolya je napisal(a):

V Sloveniji je folklora, ta primer ni izjema, ko pametnjakovič začne svojo izjavo s "Tega ne morem/nočem komentirati", potem pa nadaljuje "Navedbe so konstrukti in popolne laži" :)

Boš rekel, da ni normalno, da ne komentiraš dokumentov, ki jih nisi videl?
Istočasno pa ne boš zanikal, če veš, da gre za laž?

Kako pa bi moral po tvojem JJ odgovoriti?
bc123a sporočil: 48.253
[#306956] 02.09.08 16:36 · odgovor na: anon-521 (#306933)
Odgovori   +    1

lukav je napisal(a):


kaj pa si mislil, da bodo dobili komentar Janše? saj so prosili in dobili samo par floskul. pr tako kočljivih zadevah vedno dobiš samo eno stran, saj lopovi verjetno ne bodo razkladali o svojih rabotah.

glede podkupljivosti Janše in njegove ekipe se malo pozanimaj, kako so recimo prodajali SIJ. mislim, da bodo zgodbe o poštenju Janeza Janše kmalu prišle na plano. (tip je pač lopov, a pri tem ne mislim biti pristranski, saj mislim, da je popolnoma enako tudi na "levi strani", le da so glavni lopovi tam malo bolj v ozadju)

kar se pa podkupnin tiče je pa iniciativa prišala verjetno s slovenske strani, za dobro podkupnino bi vzeli najboljši ali pa najslabši oklepnik, boli njih q za kakovost, zanima jih tistih €21 mio

Jaz verjamem, da je bilo podkupovanja precej (hej, 22 ljudi je :), ampak si ne morem predstavljati, da bi bil Jansa tako neumen. Mislim, da moramo vedno razlikovati med pokvarjenostjo in neumnostjo.

Jansin cilj ko je 12 let zdel kot pes v opoziciji, je bilo priti na oblast in potrgati LDS vse vire financiranja. Zakaj bi ga trebalo podkupiti da je skenslal tisto "pismo o nameri" z LDSovsko "crpalnico" ST in odobril posel s patrio?
anon-171999 sporočil: 1.852
[#306958] 02.09.08 16:37 · odgovor na: anon-119197 (#306938)
Odgovori   +    0
Tarina obout shamaani on myös ilmeinen. Oletteko samaa mieltä?
anon-521 sporočil: 5.625
[#306961] 02.09.08 16:39 · odgovor na: anon-76887 (#306947)
Odgovori   +    0

0902ISXdX je napisal(a):


Začetek sem zamudil, ravno takrat sem zalaufal, ko je izjavil, da niso vprašali nobenega drugega poslanca, samo Cvikla.
Predvidevam pa, da jih je urad odjebal, ker niso hoteli komentirati dokumentov, ki jih niso videli?
glej, poslancev imamo 90 - ti torej misliš, da Janša točno ve koga so spraševali in o čem? malo kritičnosti do njegovih nesmiselnih izjav ne bi škodovalo.
anon-76887 sporočil: 18.121
[#306963] 02.09.08 16:42 · odgovor na: anon-521 (#306961)
Odgovori   +    0

lukav je napisal(a):

glej, poslancev imamo 90 - ti torej misliš, da Janša točno ve koga so spraševali in o čem? malo kritičnosti do njegovih nesmiselnih izjav ne bi škodovalo.


Predvidevam, da si je ogledal oddajo in da so mu v štabu prevedli. Zapisa še nisem imel časa prebrati, grem zdaj, ampak verjetno je Civkl edini poslanec, ki nastopa v enourni oddaji, ergo?
anon-521 sporočil: 5.625
[#306966] 02.09.08 16:45 · odgovor na: bc123a (#306956)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):


Jaz verjamem, da je bilo podkupovanja precej (hej, 22 ljudi je :), ampak si ne morem predstavljati, da bi bil Jansa tako neumen. Mislim, da moramo vedno razlikovati med pokvarjenostjo in neumnostjo.

Jansin cilj ko je 12 let zdel kot pes v opoziciji, je bilo priti na oblast in potrgati LDS vse vire financiranja. Zakaj bi ga trebalo podkupiti da je skenslal tisto "pismo o nameri" z LDSovsko "crpalnico" ST in odobril posel s patrio?
 
in zakaj ne? denar pa res nikomur ne smrdi, v njegovem primeru bi gotovo šlo za lepo cifro, recimo vsaj tretjino celotne vsote. neumen ni, seveda ni računal na to, da bi ga lahko odkrili, sploh v SLO, kjer je očitno, da sovražniki s TV zaslonov pri korupciji lepo sodelujejo, ampak včasih se zgodijo nesrečna naključja, morda kak preveč radoveden finski preiskovalec ali novinar - v SLO ga gotovo ne bi odkrili, to je več kot jasno.

kolikor je meni znano, pa itak ne gre za osamljen primer podkupovanja najvišjih državnih uradnikov.
anon-521 sporočil: 5.625
[#306968] 02.09.08 16:49 · odgovor na: anon-76887 (#306963)
Odgovori   +    0

0902ISXdX je napisal(a):


Predvidevam, da si je ogledal oddajo in da so mu v štabu prevedli. Zapisa še nisem imel časa prebrati, grem zdaj, ampak verjetno je Civkl edini poslanec, ki nastopa v enourni oddaji, ergo?
 glej, jaz se strinjam, da je Cvikl politično motiviran bebec. ampak kaj on misli je irelevantno, to ni in ne more biti obramba pred obtožbami, češ vse je zlagano, ker se v oddaji pojavlja bebec Cvikl. sploh ker Finci pravijo, da je iz dokumentov jasno, da gre za JJ - to ni ravno nekaj, s čimer bi se kdorkoli igral, ker dejansko tvega milijonsko tožbo, za razliko od Janševih igračkanj s Šrotom, kjer gre pač za prepir dveh lopovov.
bc123a sporočil: 48.253
[#306969] 02.09.08 16:53 · odgovor na: anon-521 (#306966)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: bc123a 02.09.2008 16:55

lukav je napisal(a):


in zakaj ne? denar pa res nikomur ne smrdi, v njegovem primeru bi gotovo šlo za lepo cifro, recimo vsaj tretjino celotne vsote. neumen ni, seveda ni računal na to, da bi ga lahko odkrili, sploh v SLO, kjer je očitno, da sovražniki s TV zaslonov pri korupciji lepo sodelujejo, ampak včasih se zgodijo nesrečna naključja, morda kak preveč radoveden finski preiskovalec ali novinar - v SLO ga gotovo ne bi odkrili, to je več kot jasno.

kolikor je meni znano, pa itak ne gre za osamljen primer podkupovanja najvišjih državnih uradnikov.

Kaj pa vem. Meni se to zdi podobna obtozba, kot da bi ga kdo obtozil, da so ga podkupili, da je zamenjal direktorje drzavnih firm po prihodu na oblast.

Mislim, podkupuje se ponavadi tiste, ki bi utegnili delati probleme pri necemu. Tako v moji kmecki pameti zgledajo podkupnine. In si scenarija, da walter wolf rece "ej, saj z temi 10 mio smo poskrbeli za nizje uradnike, ampak predsednik vlade pa je odlocno za ST in ne bo hotel patrije" pac ne morem predstavljati.

Ce si podkupovalec, ne podkupujes tistih, ki se jih da prepricati z "lepo besedo"...
bc123a sporočil: 48.253
[#306971] 02.09.08 16:57 · odgovor na: bc123a (#306969)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):


Kaj pa vem. Meni se to zdi podobna obtozba, kot da bi ga kdo obtozil, da so ga podkupili, da je zamenjal direktorje drzavnih firm po prihodu na oblast.

Mislim, podkupuje se ponavadi tiste, ki bi utegnili delati probleme pri necemu. Tako v moji kmecki pameti zgledajo podkupnine. In si scenarija, da walter wolf rece "ej, saj z temi 10 mio smo poskrbeli za nizje uradnike, ampak predsednik vlade pa je odlocno za ST in ne bo hotel patrije" pac ne morem predstavljati.

Ce si podkupovalec, ne podkupujes tistih, ki se jih da prepricati z "lepo besedo"...

Zdaj - tudi jaz, jasno, nimam nobenih informacij. Moti me le, da je po moje podkupovanje Janse za tak posel zelo v nasprotju z principom Occamove britvice. To je vse,  na cimer temelji moje mnenje. No, to da nasproti britvice stojijo klovni tipa cvikl, to pac ne pomaga zvrniti mojega mnenja cez britvico...
anon-521 sporočil: 5.625
[#306977] 02.09.08 17:04 · odgovor na: bc123a (#306971)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):


Zdaj - tudi jaz, jasno, nimam nobenih informacij. Moti me le, da je po moje podkupovanje Janse za tak posel zelo v nasprotju z principom Occamove britvice. To je vse,  na cimer temelji moje mnenje. No, to da nasproti britvice stojijo klovni tipa cvikl, to pac ne pomaga zvrniti mojega mnenja cez britvico...
 
no, počakajmo, seveda nihče nima preveč pojma, kaj se je res zgodilo, lahko da gre tudi za konstrukt.

glede na to, kako janša operira in kaj vse počnejo ljudje okrog njega, pa ne bi bil prav nič presenečen.

(še huje pa je na drugi strani, kjer drugi Mr. J pobere precej več, pa je zaenkrat še vse tiho)
bc123a sporočil: 48.253
[#306995] 02.09.08 17:39 · odgovor na: anon-521 (#306977)
Odgovori   +    0

lukav je napisal(a):


no, počakajmo, seveda nihče nima preveč pojma, kaj se je res zgodilo, lahko da gre tudi za konstrukt.

glede na to, kako janša operira in kaj vse počnejo ljudje okrog njega, pa ne bi bil prav nič presenečen.

(še huje pa je na drugi strani, kjer drugi Mr. J pobere precej več, pa je zaenkrat še vse tiho)

Aja. Se to. Sem bral tisti transcript.

Tisto, kar me je zbodlo je, da je zelo biased v smer ST. Mislim, too much biased. ST je predstavljena kot mala maverick firma, ki jo je patria zjebala, in omenja se kaksne velike izkusnje ima ST pri izdelavi orozja. In smesi gorenje, da proizvajalci hladilnikov ne bodo znali sestavljati oklepnikov.

Pa - stvar, ki jo najbolj ne prenesem - je drago kos. Dvakrat se omeni da je sef protikorupcijske komisije. In dvakrat se omeni da je predsednik GRECO. To je po moje za finske gledalce cist nepomembno.

Meni gre na bruhanje ob vsem tem. Bi nepristranski novinar mogoce omenil da je Kos preko (zene ali brata) direktno povezan z ST?

Po moje so novinarja peljali scat, je pac iskal dobro zgodbo, in je nasel pri ST in njenih lobistih pripravljene sogovornike.
 Vlada pa ga je posrala, ko je ignorirala prosnje za komentar. Navsezadnje bi lahko jansa to, kar je govoril danes na konferenci, povedal ze direktno novinarju. Ignorant asshole.

Strani: 1 2 3