Strani: 1 2 3

anon-17372 sporočil: 6.680
[#266633] 17.06.08 16:04 · odgovor na: purinoli (#266556)
Odgovori   +    0

purinoli je napisal(a):
Kar se tiče stalnega bivališča, imaš pa prav, vendar je problem v tem, da je večina izbrisanih pač kršila navodila države o teh stvareh. Pa tudi država je v marsikaterem primeru kršila svoja lastna pravila. Torej je rešitev enostavna : kompletna revizija od primera do primera. Vsekakor pa ne povprek, jok brate.

ti pa si moron.
anon-76887 sporočil: 18.121
[#266636] 17.06.08 16:06 · odgovor na: (#266613)
Odgovori   +    0

velikidrobizek je napisal(a):

Ness, naj ti olajšam .
(ne vem, kaj znak pomeni, sem samo zaradi animacije. Zato počakaj malo, ko odpreš sliko:)

Taifun?
Tajfun?
Sam da ni tajkun :-)))
anon-76887 sporočil: 18.121
[#266637] 17.06.08 16:08 · odgovor na: purinoli (#266612)
Odgovori   +    0

purinoli je napisal(a):


Hvala za dobre želje vsem. Zagotovo se bom kaj javil. Pa tudi, da ostanem malo na tekočem, kaj se kuha zdaj v Dementiostanu, ko je angleška kraljica ( pardon, oni turkunoglu) prijel za prekrasen peresnik ( neuporaben, vendar zagotovo kakih 5 k€) in dahnil 21. september ( bolje bi bilo 11. za takodrlajsaste he he).

Zdaj pa grem malo zapakirat kufre. Dost je bilo dela in hecanja po forumu za danes. Lep pozdrav vsem, Purinoli


Hej, še tisto pojasni, o označevanju tvojih in sosedovih vrat po Ljubljani?
Nisem dobro razumel, ker takrat nisem živel v Ljubljani.
anon-17372 sporočil: 6.680
[#266638] 17.06.08 16:10 · odgovor na: (#266624)
Odgovori   +    0

velikidrobizek je napisal(a):

2. Ne priznam, da so vsi izbrisani ali nevpisani, kot je že nekdo rekel, upravičeni do popravka.

tole je tudi razlog, zakaj slovenija ni in nikoli ne bo pravna drzava. ker ko folku nekaj ne pase in ceprav je jasno kot dan in noc, kje je bil zajeb, tega pac nimajo muda priznati in zacnejo kokodajsati najrazlicnejse nesmisle, le sodisca ne spostovati.
purinoli sporočil: 8.690
[#266642] 17.06.08 16:15 · odgovor na: anon-17372 (#266633)
Odgovori   +    0

gregor666 je napisal(a):


ti pa si moron.

A si mislil slučajno tole?

 Moron (bacteriophage) is a segment of DNA inserted between two genes in a phage genome that are not present in the genome of closely related phages and are usually helpful but not necessary for the bacterium host.
anon-17372 sporočil: 6.680
[#266644] 17.06.08 16:19 · odgovor na: purinoli (#266642)
Odgovori   +    0

purinoli je napisal(a):


A si mislil slučajno tole?

Moron (bacteriophage) is a segment of DNA inserted between two genes in a phage genome that are not present in the genome of closely related phages and are usually helpful but not necessary for the bacterium host.

ne.
purinoli sporočil: 8.690
[#266676] 17.06.08 17:10 · odgovor na: anon-76887 (#266637)
Odgovori   +    0

0902ISXdX je napisal(a):


Hej, še tisto pojasni, o označevanju tvojih in sosedovih vrat po Ljubljani?
Nisem dobro razumel, ker takrat nisem živel v Ljubljani.
V našem bloku in še marsikaterrem takrat so se nenadoma pojavile oznake na nekaterih vratih. Malala jih je peta kolona ( kar se mene tiče, ti so bili pa res ubrisani). Kasneje sem izvedel, da je bil to večji projekt, podobno, kot na jugu, kjer so potem natančno vedeli, koga npr. v Prijedoru poslati v konc logor, komu podeliti šus.....

Ubrisani so to delali takrat, ko ni bilo nobenega doma. Seveda se jim je na srečo vse sfižilo, vendar sem prepričan, da mreža še obstaja in preprosto čaka na novega Slobota/Mesijo. Zato sem jaz pri raznih agentih 0xxx kar v malce ekscitiranem stanju. Ne samo stalna bivališča, tudi podeljena državljanstva so potrebna revizije. V Švici lahko dobiš državljanstvo, ko izpolniš dolg spisek pogojev in preteče čas, ko kandidata kontrolirajo nenapovedano.

Ko dobi državljanstvo, ga pa lahko tudi izgubi. In to pogrešam pri nas.

Lep pozdrav, Purinoli
anon-76887 sporočil: 18.121
[#266679] 17.06.08 17:15 · odgovor na: purinoli (#266676)
Odgovori   +    0

purinoli je napisal(a):

V našem bloku in še marsikaterrem takrat so se nenadoma pojavile oznake na nekaterih vratih. Malala jih je peta kolona ( kar se mene tiče, ti so bili pa res ubrisani). Kasneje sem izvedel, da je bil to večji projekt, podobno, kot na jugu, kjer so potem natančno vedeli, koga npr. v Prijedoru poslati v konc logor, komu podeliti šus.....

Ubrisani so to delali takrat, ko ni bilo nobenega doma. Seveda se jim je na srečo vse sfižilo, vendar sem prepričan, da mreža še obstaja in preprosto čaka na novega Slobota/Mesijo. Zato sem jaz pri raznih agentih 0xxx kar v malce ekscitiranem stanju. Ne samo stalna bivališča, tudi podeljena državljanstva so potrebna revizije. V Švici lahko dobiš državljanstvo, ko izpolniš dolg spisek pogojev in preteče čas, ko kandidata kontrolirajo nenapovedano.

Ko dobi državljanstvo, ga pa lahko tudi izgubi. In to pogrešam pri nas.

Lep pozdrav, Purinoli

O fakin šit bi rekel Soprano :-/
Fakin šit!!!
Tega pa nisem vedel, madonca.
Pa to so se resno pripravljali na oslobođenje vrednih Slovenaca?!!!!
Zdaj te pa povsem razumem, zakaj jim praviš ubrisani.
anon-9939 sporočil: 17.846
[#266708] 17.06.08 18:14 · odgovor na: purinoli (#266676)
Odgovori   +    2

purinoli je napisal(a):

V našem bloku in še marsikaterrem takrat so se nenadoma pojavile oznake na nekaterih vratih. Malala jih je peta kolona ( kar se mene tiče, ti so bili pa res ubrisani). Kasneje sem izvedel, da je bil to večji projekt, podobno, kot na jugu, kjer so potem natančno vedeli, koga npr. v Prijedoru poslati v konc logor, komu podeliti šus.....

Ubrisani so to delali takrat, ko ni bilo nobenega doma. Seveda se jim je na srečo vse sfižilo, vendar sem prepričan, da mreža še obstaja in preprosto čaka na novega Slobota/Mesijo. Zato sem jaz pri raznih agentih 0xxx kar v malce ekscitiranem stanju. Ne samo stalna bivališča, tudi podeljena državljanstva so potrebna revizije. V Švici lahko dobiš državljanstvo, ko izpolniš dolg spisek pogojev in preteče čas, ko kandidata kontrolirajo nenapovedano.

Ko dobi državljanstvo, ga pa lahko tudi izgubi. In to pogrešam pri nas.

Lep pozdrav, Purinoli

Brez skrbi, da bi o risanju po vratih do danes že kaj vedeli, ne pa, da prvi glas o tem preberemo šele leta 2008 na forumu Financ.

Neodgovorno in hujskaško postavljaš trdtve v tjavdan.

Tvoje trditve so na podobni ravni, kot so v nacistični Nemčiji zatrjevali, da Judje za hrbtom Nemcem delajo to ali ono.

Meni se tvoje pisanje gabi in te prosim, da za svoje trditve daš dokaze, drugače ne bo v redu.

1 Ali so se oznake na vratih pojavile ali ne?
2. Če so se, kakšne oznake? Ali imaš dokumentirano, poslikano?
3. Na podlagi česa zatrjuješ, da je to delala konkretna oseba?
4. Na podlagi česa zatrjuješ, da je šlo za organizirano dejanje in ne morda za dejanje kakega "Ilije Čvorovića"?
5. Na podlagi česa zatrjuješ, da je za to odgovorna skupina oseb, ki jim je skupno le to, da so na isti dan izbrisani iz registra stalnega prebivalstva?

Hujskaš, hujskaš in ne odnehaš.
anon-9939 sporočil: 17.846
[#266709] 17.06.08 18:15 · odgovor na: anon-76887 (#266679)
Odgovori   +    2

0902ISXdX je napisal(a):


O fakin šit bi rekel Soprano :-/
Fakin šit!!!
Tega pa nisem vedel, madonca.
Pa to so se resno pripravljali na oslobođenje vrednih Slovenaca?!!!!
Zdaj te pa povsem razumem, zakaj jim praviš ubrisani.

A's ti tut not padu? (sicer me ne preseneča, pa vendar..)
anon-76887 sporočil: 18.121
[#266714] 17.06.08 18:20 · odgovor na: anon-9939 (#266709)
Odgovori   +    0

0219K21 je napisal(a):


A's ti tut not padu? (sicer me ne preseneča, pa vendar..)

Morda sem not padu, ampak doslej je Purinoli za moje pojme zelo kredibilen in mu verjamem.
anon-9939 sporočil: 17.846
[#266722] 17.06.08 18:26 · odgovor na: anon-76887 (#266714)
Odgovori   +    2

0902ISXdX je napisal(a):


Morda sem not padu, ampak doslej je Purinoli za moje pojme zelo kredibilen in mu verjamem.

Tej zgodbi manjka marsikaj.

Če bi bila količkaj res si lahko prepričan, da nebi bil Purinoli prva oseba od katere bi je slišal-prebral.

Glede na histerijo zoper izbrisane leta 2004 bi zagotovo vsaj takrat nekdo potegnil na plano plan sovražnika zoper Slovenijo in Slovence, peto kolono, nemara tudi snajperiste, itn..

Ti in Purinoli, roko pod roko, pejta spoznat Glavaša na Hrvaškem, ki je s svojo namišljeno peto kolono obračunaval tako, kot mu to piše v obtožnici.
purinoli sporočil: 8.690
[#266768] 17.06.08 19:57 · odgovor na: anon-9939 (#266722)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: purinoli 17.06.2008 20:11

0219K21 je napisal(a):


Tej zgodbi manjka marsikaj.

Če bi bila količkaj res si lahko prepričan, da nebi bil Purinoli prva oseba od katere bi je slišal-prebral.

Glede na histerijo zoper izbrisane leta 2004 bi zagotovo vsaj takrat nekdo potegnil na plano plan sovražnika zoper Slovenijo in Slovence, peto kolono, nemara tudi snajperiste, itn..

Ti in Purinoli, roko pod roko, pejta spoznat Glavaša na Hrvaškem, ki je s svojo namišljeno peto kolono obračunaval tako, kot mu to piše v obtožnici.
 Z Glavašem, nacifašikomunistom, se kar ti zmeni, je tvoj sonarodnjak, Srbohrvat. Dal je Srbom nesrečnikom piti 24% H2SO4 ipd grozote. Slovenci nismo tega počeli. Imeli smo pa precej razlogov za to, da bi takrat po hitrem postopku deportirali vso potencialno peto kolono. To je kakih 150.000 gastarbajterjev. Pa nismo, še državljanstvo smo dali vsakemu, ki je imel 620 SIT za koleke in si uredil dokumente . Kišta pira je takrat stala 650 SIT !!

Jaz sem v našem bloku na lastne oči videl 3 vzorce znakov. S prijatelji smo v pogovoru takrat odkrili, da se je to pojavilo na precej krajih v Lj. Res pa je, da nas je takrat bolj skrbelo, ali bodo naši fantje ustavili srbohrvaško jugobando v tankih pred Vrhniko, Brnikom, na mejnih prehodih. Jaz sem bil takrat sicer samo v Narodni zaščiti z eno malo pokalico še manjšega kalibra, pričakovali smo pa seveda sranje na kvadrat, ker takrat nihče ni vedel, kje se bodo norčije tvojih sonarodnjakov končale.

Če za oznake še nisi slišal, je to tvoj problem. Če želiš presedlat s prava na zgodovino, ti ne bo problem najti dovolj dokazov. Purinoli ti pravi samo to, kar je videl s svojimi očmi in prenaša še info prijateljev in sosedov.

Ti se pa znajdi in še naprej hlini presenečenje, kolikor te je volja. Gliha vkup štriha, zdaj bo pa Agent 21 : Purinoli = 1 :1. Pred časom si "krehnil name" ( tega sem videl ogromno v JLA od tvojih rojakov, bednih primitivcev, ki jih je bilo žal več, kot pa nekaterih, prijaznih fantov).

Ne bom krehnil nate, kot ti name ( nimam tvojih navad), ti bom pa rekel : uaštja te hitla, mona šempijasta, tuoje parole so škovace.
anon-167067 sporočil: 3.637
[#266796] 17.06.08 20:55 · odgovor na: (#266624)
Odgovori   +    0

velikidrobizek je napisal(a):

 GRRR... ti trajbaš samo državo in državo ...vse ona kriva, vse ona zje***la;  sedaj malo obrni CD  (palačinko je treba speči na obeh straneh,a ne,  razen če požiraš na eni strani surovo, tol'k te ne poznam) in poglejva še tiste neposlušne državljane. Ki so se obnašali kao "ne čujemo dobro..."

1. Priznam, da ga je država polomila. Mora na popravni izpit !
2. Ne priznam, da so vsi izbrisani ali nevpisani, kot je že nekdo rekel, upravičeni do popravka.
 Tudi v pravu so določeni aksiomi, ki jih pač moraš spoštovati in resnično to ne more biti stvar tega kaj ti sprejemaš (razen če se upaš tako pogovarjati tudi s fizikom, ko ti razlaga drugi zakon termodinamike). Izbris iz registra prebivalcev je bil brez pravne podlage in s tem neustaven. Tako pač je in to nima veze s simpatičnostjo "izbrisanih". Tudi osebo, ki so jo zasačili npr. pri pedofilskem prestopku, linčarska tolpa ne more kaznovati, ker je "tako prav". Kaznovalo jo bo sodišče po zakonitem postopku.

Mimogrede, ljudi so pozivali k pridobitvi državljanstva, ne pa k ureditvi prebivališča.
anon-167067 sporočil: 3.637
[#267189] 18.06.08 11:35 · odgovor na: (#267041)
Odgovori   +    0
  Bistvo je bilo v tem, da jim za ohranitev stalnega prebivališča dejansko ni bilo treba ničesar narediti. Za naprej je drugače: ob nekaterih kaznivih dejanjih je mogoč izgon in to velja tudi za njih. Če pustimo pravo ob strani, mislim, da tako narekuje tudi morala: država SFRJ je seveda priznavala svobodo gibanja in izbiro prebivališča vsem svojim državljanom. V takih primerih - ko država razpade-  je nehumano narediti "rez", ki bi z vsem tem v trenutku prekinil in postavil nekdanje sodržavljane, ki so tukaj našli zaposlitve in ustvarili družine,  in vse ostale tujce v popolnoma enak položaj. Ponavljam: za naprej seveda ja, izenačeni so z ostalimi tujci. Ampak kar se tiče pridobljenega statusa, menim, da civilizirane države tega itak ne bi niti hotele narediti.
anon-16741 sporočil: 3.984
[#267766] 18.06.08 22:57 · odgovor na: anon-9939 (#266448)
Odgovori   +    0

0219K21 je napisal(a):


Jugoslavijo je uničila slovenska nevoščljivost.



Eee, in kaj so imeli oni, kar niso imeli Slovenci, zaradi česar naj bi bili Slovenci nevoščljivi?
purinoli sporočil: 8.690
[#268009] 19.06.08 09:58 · odgovor na: (#267744)
Odgovori   +    0

Attila01 je napisal(a):

 A ja, ko pa daš v mikser slovenske jelinčičevce in njihove razbijače, camorra italijane in tako naprej, pa dobiš Evropo? Ma daj ga ne serji s takšnimi nacionalšovinizmi, primitivec .
 
Tovaris Bic  bozjii #01, kdo je nacionale, shovinist, primitivec...se kar s kakim zagovornikom skladov za  nerazvite v smesnici imenovani Yu pogovri, ne  z mano. Tule na forumu vas je kar lepa druscina. EU15 je zadnja koliko toliko kompatibilna druscina, tole zdaj je vse bolj podobno  YU.
purinoli sporočil: 8.690
[#268027] 19.06.08 10:10 · odgovor na: anon-16741 (#267766)
Odgovori   +    1

tekavec je napisal(a):


Eee, in kaj so imeli oni, kar niso imeli Slovenci, zaradi česar naj bi bili Slovenci nevoščljivi?
 
A ne ves ? Crveno zastavo, najboljso tovarno na svetu,  poveljstvo nad najolj smesno armado na svetu, paglavobolica in se  bi se naslo.

Lep pozdrav iz Shenzhena, Purinoli
anon-76887 sporočil: 18.121
[#268032] 19.06.08 10:14 · odgovor na: purinoli (#268027)
Odgovori   +    0

purinoli je napisal(a):


A ne ves ? Crveno zastavo, najboljso tovarno na svetu, poveljstvo nad najolj smesno armado na svetu, paglavobolica in se bi se naslo.

Lep pozdrav iz Shenzhena, Purinoli

Tudi v Ljubljani je posijalo sonce :-)))
purinoli sporočil: 8.690
[#268124] 19.06.08 11:15 · odgovor na: anon-76887 (#268032)
Odgovori   +    0

0902ISXdX je napisal(a):


Tudi v Ljubljani je posijalo sonce :-)))
 
Pa menda ne zato, ker sem se skidal sem? He he se samo salim. Tule imamo zelo enostavno vreme : max 33, min  27. Ce ne pride kak hec od JV preko Hong  Konga...

Tebi in Kleini zelim sonca, dost je blo mrzlega junija. Puriinoli
purinoli sporočil: 8.690
[#268941] 20.06.08 14:50 · odgovor na: (#268797)
Odgovori   +    0

Attila01 je napisal(a):


Ponavljam in trdim: tale bolna, etnocentristično nacionalna samozaverovanost v večjo lastno vrednost, ki temelji zgolj na bujni domišljiji (jaz, slovenec sem več kot pa en romun ali čeh), je plod skrajnega primitivizma.Če trdiš, da evropa, ki svojo homogenost kar uspešno gradi na različnosti (in od kdaj prosim je socialna kohezija ali homogenost slonela izključno na tem, da je nekdo ISTE RASE ali nacionalne pripripadnosti?? Halo???), daj kakšne tehtne argumente in analize za takšne postulate, ne pa da svoje pavšalne ocene, temelječe na slabo prikritem nacionalšovinizmu, vsiljuješ drugim. Fuj!
 
Tovaris Bic bozji 01, najprej en grd Fuj nazaj, ker jaz placujem svoje rcune redno, ne kot kaki novodbni "podjetniki".

Svoja podtikanja o "isti rasi" in podobne neumnosti si kar zatakni v anus. Pojem rasa, ki si ga navedel, je ze sam per se tvoja izkaznica. V moderni teoriji genetike ni prostora za pojem "rasa". Torej se s svojimi rasisticnimi izpadi kar sam zbogaj, kot zelis in jih ne dodeljuj meni, ki teh izrazov ne uporabljam.

Etnocentrizem je zelo sirok pojem in ne opletaj z njim vsevprek. Ce je meni vsec Vivalidejava glasba, ki jo tudi rad igram na violino, ko imam cas, se nisem italocentristicen, prej nasprotno, ce ze.

V EU je pa vsekakor ze davno narejena lestvica boljsih, dobrih in manj dobrih DRZAV-NACIJ. Pa ce je to tebi vsec ali ne, tako je in je bilo in bo. Ce hoce kdo postati clan kluba normalnih, mora pac pospravitit hiso. Mi smo jo zelo povrsno, ceprav imamo dobre pogoje za to. Drugi so jo pa se slabse.

EU ni talilnica narodov in nikoli ne bo. Morala bi biti zdruzba podobnih s podobnimi vrednotami in stopnjo razvitosti. Vsako odstopanje od tega jo bo naredilo za butast Babilon, kar so Irci zaslutili in v imenu vsaj 250 M evropejckov dahnili srckan, lep NE.

Verjamem, da je to hladen tus za levakarje, ki bi najraje stlacili v EU vse, od Moldavije do Burkine Fasso. Pac ne gre.

Se vidimo v naslednjem desetletju, ko bodo obstajali 3 krogi EU. Ce bomo pogumni, bomo v 2. krogu s sansami za 1.krog.

Lep pozdrav Purinoli
purinoli sporočil: 8.690
[#268999] 20.06.08 16:25 · odgovor na: purinoli (#268941)
Odgovori   +    0
Se opravicujem, mislil sem : en lep pozdrav 嘌呤
anon-45015 sporočil: 760
[#269214] 21.06.08 09:19 · odgovor na: purinoli (#268941)
Odgovori   +    0

purinoli je napisal(a):

 
Tovaris Bic bozji 01, najprej en grd Fuj nazaj, ker jaz placujem svoje rcune redno, ne kot kaki novodbni "podjetniki".

Svoja podtikanja o "isti rasi" in podobne neumnosti si kar zatakni v anus. Pojem rasa, ki si ga navedel, je ze sam per se tvoja izkaznica. V moderni teoriji genetike ni prostora za pojem "rasa". Torej se s svojimi rasisticnimi izpadi kar sam zbogaj, kot zelis in jih ne dodeljuj meni, ki teh izrazov ne uporabljam.

Etnocentrizem je zelo sirok pojem in ne opletaj z njim vsevprek. Ce je meni vsec Vivalidejava glasba, ki jo tudi rad igram na violino, ko imam cas, se nisem italocentristicen, prej nasprotno, ce ze.

V EU je pa vsekakor ze davno narejena lestvica boljsih, dobrih in manj dobrih DRZAV-NACIJ. Pa ce je to tebi vsec ali ne, tako je in je bilo in bo. Ce hoce kdo postati clan kluba normalnih, mora pac pospravitit hiso. Mi smo jo zelo povrsno, ceprav imamo dobre pogoje za to. Drugi so jo pa se slabse.

EU ni talilnica narodov in nikoli ne bo. Morala bi biti zdruzba podobnih s podobnimi vrednotami in stopnjo razvitosti. Vsako odstopanje od tega jo bo naredilo za butast Babilon, kar so Irci zaslutili in v imenu vsaj 250 M evropejckov dahnili srckan, lep NE.

Verjamem, da je to hladen tus za levakarje, ki bi najraje stlacili v EU vse, od Moldavije do Burkine Fasso. Pac ne gre.

Se vidimo v naslednjem desetletju, ko bodo obstajali 3 krogi EU. Ce bomo pogumni, bomo v 2. krogu s sansami za 1.krog.

Lep pozdrav Purinoli

Lep pozdrav na Kitajsko, Purinoli, komaj čakam, da grem spet tudi sam na oni konc.

Sicer pa želim še enkrat izraziti moje zadovoljstvo, ker nam je "Božja Previdnost" prek tradicionalne-konzervativne izrazito KATOLIŠKE Irske kot najboljše evropske "zgodbe o uspehu" zadnjih 30 let, sedaj rešila celo Evropo, ob sicer že močno zmedenih, zgubljenih, dezorientirani brezjajčnih evropskih skopljencih.

Evropa ima svojo bodočnost samo kot Evropa VREDNOT in v EVropi ta prepotreben SISTEM VREDNOT ne more temeljiti na patološkem sovraštvu do krščanstva, niti na tem kako poskusiti PREVARATI-"nadmudriti" krščanstvo, ker s tem Evropa lahko samo prevara samo sebe, kar ji je uspelo v 20.stoletju z Leninom, MUssolinijem in Hitlerjem s potem nadaljevanjem z nihilizmom, cinizmom, relativizmom v en velik "NIČ".
Mogoče pa ima vendarle BOG Evropejce še vedno toliko rad, da nam ne bo dopustil v 21.stoletju še kako novo lekcijo, kot nam jo je v 20. stoletju s Komunizmom,in Nacifašizmom, in da se bodo tudi razni "filiozofi" kot "ustvarajalci" kakih novih SINISTER-levih VREDNOT kmalu utrudili.

Uživaj na Kitajskem in razmišljaj KAJ je tisto na čemer temelji razvojna ekplozija Daljnega vzhoda zadnjih 30-40 let in kaj poganja njihov zarvoj s "svetlobno hitrostjo". Osebno sem to spoznal že pred 30 leti, da je to njihov zelo čvrst SISTEM VREDNOT njihove 5000 letne kulture.
LP, M:S.
purinoli sporočil: 8.690
[#269228] 21.06.08 10:03 · odgovor na: anon-45015 (#269214)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: purinoli 21.06.2008 10:31

starmar6 je napisal(a):


Lep pozdrav na Kitajsko, Purinoli, komaj čakam, da grem spet tudi sam na oni konc.

Sicer pa želim še enkrat izraziti moje zadovoljstvo, ker nam je "Božja Previdnost" prek tradicionalne-konzervativne izrazito KATOLIŠKE Irske kot najboljše evropske "zgodbe o uspehu" zadnjih 30 let, sedaj rešila celo Evropo, ob sicer že močno zmedenih, zgubljenih, dezorientirani brezjajčnih evropskih skopljencih.

Evropa ima svojo bodočnost samo kot Evropa VREDNOT in v EVropi ta prepotreben SISTEM VREDNOT ne more temeljiti na patološkem sovraštvu do krščanstva, niti na tem kako poskusiti PREVARATI-"nadmudriti" krščanstvo, ker s tem Evropa lahko samo prevara samo sebe, kar ji je uspelo v 20.stoletju z Leninom, MUssolinijem in Hitlerjem s potem nadaljevanjem z nihilizmom, cinizmom, relativizmom v en velik "NIČ".
Mogoče pa ima vendarle BOG Evropejce še vedno toliko rad, da nam ne bo dopustil v 21.stoletju še kako novo lekcijo, kot nam jo je v 20. stoletju s Komunizmom,in Nacifašizmom, in da se bodo tudi razni "filiozofi" kot "ustvarajalci" kakih novih SINISTER-levih VREDNOT kmalu utrudili.

Uživaj na Kitajskem in razmišljaj KAJ je tisto na čemer temelji razvojna ekplozija Daljnega vzhoda zadnjih 30-40 let in kaj poganja njihov zarvoj s "svetlobno hitrostjo". Osebno sem to spoznal že pred 30 leti, da je to njihov zelo čvrst SISTEM VREDNOT njihove 5000 letne kulture.
LP, M:S.
 
Kolega Starmar, delim veselje s tabo, da so Irci rekli NE, ceprav so razlogi drugje, kot jih vidis ti, vsaj po mojem. Ce bi obstajala kaka "bozja previdnost", potem ne bi bilo ne Teharij, ne Auschwitza......

Irska zgodba o uspehu nima nikakrsne zveze s krscanstvom, ker je bila Irska vecino casa kljub poboznosti velik bolnik Evrope, revna.....sele z vstopom v EU in pametno zakonodajo je prosperirala. Pozabi njihovo versko orientacijo, ki res nima nobene zveze z njihovim uspehom. Ce bi bil referendum tudi recimo v Nemciji, izrazito NEKATOLISKI drzavi (z izjemo Bavarske), bi tudi padel, padel bi v Franciji, se Skandinaviji.....

Evropa vrednot je pa tista, ki sankcionira taka bolana dejanja, kot jih je krscanstvo produciralo stoletja. Na sreco so Vatikansko drzavo pomanjsali na nekaj ulic, pa se to je odvec, ker iz teh nekaj ulic perfidno se naprej kradejo vsem, tudi nase gozdove med drugim.

Kar se pa Kitajske tice, razvoj tam poganja seveda ponovno obujena tradicija 6000 letne civilizacije. Njihove vrednote so 3x starejse od krscanskih. Omogocil je pa to klub nekaj "komunistov" : Chu En Lai, Deng Xiao Ping....in danasnja "KP Kitajske" je samo grupa vedno bolj prosvetljenih absolutistov, ki jo lahko primerjas z Lee Kwan Yue v Singapurju.

So se dalec od optimalnosti, ampak kar vidim, me vedno znova zacudi. Ucinkovitost, ucinkovitost in se enkrat ucinkovitost. Sem ze mislil, da me tule ne more nic vec presenetiti, pa me je ravno vceraj kar streslo. Se menimo za en projekt in iscemo optimalno fabriko zanj. Racunal sem z nekimi normalnimi stroski za tukajsnje razmere in dodal zraven tudi njihovo inflacijo in splosno rast plac, posebnih stroskov v branzi.....pa sem naletel na 40% nizjo ponudbo, kot sem pricakoval. Bom resno razmislil, da se zacnem uciti njihovih lojterc, glavobolice na kvadrat he he.

Kar se pa boga tice, mislim, da je zelo nepreviden in je izraz "bozja previdnost" contradictorio in adjecto, vsaj dokler ta "bozja previdnost" omogoca Hiroshimo, Nagasaki, Teharje, Auschwitz, Zares, SD, SDS, DESUS, SLS, NSi, .......sem koga pozabil?

Lep pozdrav, Purinoli
anon-45015 sporočil: 760
[#269301] 21.06.08 15:10 · odgovor na: purinoli (#269228)
Odgovori   +    0

purinoli je napisal(a):

 
Kolega Starmar, delim veselje s tabo, da so Irci rekli NE, ceprav so razlogi drugje, kot jih vidis ti, vsaj po mojem. Ce bi obstajala kaka "bozja previdnost", potem ne bi bilo ne Teharij, ne Auschwitza......

Irska zgodba o uspehu nima nikakrsne zveze s krscanstvom, ker je bila Irska vecino casa kljub poboznosti velik bolnik Evrope, revna.....sele z vstopom v EU in pametno zakonodajo je prosperirala. Pozabi njihovo versko orientacijo, ki res nima nobene zveze z njihovim uspehom. Ce bi bil referendum tudi recimo v Nemciji, izrazito NEKATOLISKI drzavi (z izjemo Bavarske), bi tudi padel, padel bi v Franciji, se Skandinaviji.....

Evropa vrednot je pa tista, ki sankcionira taka bolana dejanja, kot jih je krscanstvo produciralo stoletja. Na sreco so Vatikansko drzavo pomanjsali na nekaj ulic, pa se to je odvec, ker iz teh nekaj ulic perfidno se naprej kradejo vsem, tudi nase gozdove med drugim.

Kar se pa Kitajske tice, razvoj tam poganja seveda ponovno obujena tradicija 6000 letne civilizacije. Njihove vrednote so 3x starejse od krscanskih. Omogocil je pa to klub nekaj "komunistov" : Chu En Lai, Deng Xiao Ping....in danasnja "KP Kitajske" je samo grupa vedno bolj prosvetljenih absolutistov, ki jo lahko primerjas z Lee Kwan Yue v Singapurju.

So se dalec od optimalnosti, ampak kar vidim, me vedno znova zacudi. Ucinkovitost, ucinkovitost in se enkrat ucinkovitost. Sem ze mislil, da me tule ne more nic vec presenetiti, pa me je ravno vceraj kar streslo. Se menimo za en projekt in iscemo optimalno fabriko zanj. Racunal sem z nekimi normalnimi stroski za tukajsnje razmere in dodal zraven tudi njihovo inflacijo in splosno rast plac, posebnih stroskov v branzi.....pa sem naletel na 40% nizjo ponudbo, kot sem pricakoval. Bom resno razmislil, da se zacnem uciti njihovih lojterc, glavobolice na kvadrat he he.

Kar se pa boga tice, mislim, da je zelo nepreviden in je izraz "bozja previdnost" contradictorio in adjecto, vsaj dokler ta "bozja previdnost" omogoca Hiroshimo, Nagasaki, Teharje, Auschwitz, Zares, SD, SDS, DESUS, SLS, NSi, .......sem koga pozabil?

Lep pozdrav, Purinoli
 
Purinoli,
važen je SISTEM VREDNOT.
Kakorkoli obračaš, NE moreš zbrisati "krščanskih" VREDNOT iz temeljev naše evropske civilizacije, ki je bila kot KRŠČANSKA  kakih 1000 let "center sveta" in kot taka ZGODBA o USPEHU.
Še enkrat, poskusi izbrisati kršačnstvo iz temeljev evropske civilizacije so nam rodili 20.stoletje z Leninom, Mussolinijem , Hitlerjem. To je bila LEKCIJA ki nam jo je BOG "omogočil-dopustil" v 20.stoletju ( kamor spada Hiroshima, Auswitz, Teharje, ...) in sedanje BREZVREDNOTJE, ki pelje Evropo v en velik "NIČ". V zadnjih deseteletjih vedno bolj, in izrazito v zadnjih 15-20 letih tudi v Ameriki, ko so se izčpali VREDNOTNI generatorji razvoja kapitalizma temelječega v osnovi na PROTETSTANTSKEM sistemu vrednot (delavnost, pridnsot, POŠTENOST, šparovnost, predansot "poklicu", predansot "poslanstvu nekaj  ustavriti", ...). To se lepo odraža tudi v vrhu sedanje ameriške krize, ki korenini ravno na izničenju gornjih VREDNOT namesto katerih je prevladal "roparski, finančni, špekulativni, goljufivi, prevarantski Wall Street", ki je RAZJEBAL vse temeljne VREDNOTE na eni strani delovanja gospodarstva, na drugi strani pa v celotni KULTURI in UMETNOSTI, ki je vsa usmerejna v DESTRUKCIJO.
Evropa  (in Amerika) potrebuje NOVO KONZERVATIVNO RENESANSO VREDNOT prilagojenih 21.stoletju, ne pa zavračanje vrednot in ustavrajati vakum ter prostor nekim "novim-sinister vrednotam,zaradi česar so,  H   V   A   L   A   BOGU, Irci zavrnili to novo evropsko PREVARO.
In v tem je zgodovinskost in POZITIVNA prelomnost irskega referenduma !!!!!!!!!!!!!
Lp, M:S.
purinoli sporočil: 8.690
[#269319] 21.06.08 16:45 · odgovor na: anon-45015 (#269301)
Odgovori   +    2
Kolega Starmar,

tole temo sva predelala ze veckrat. Pa dajva se enkrat : ce bi v Evropi prevladalo krscanstvo, bi bila zmlja se vedno ploscata. Obcasno bi se krscanski aparatciki greli z ekoloskim kurivom - lesom in spotoma se kako mojo ali tvojo teto zraven zakurili. Ob predhodni nekajmesecni obdelavami s torturami, ki jih lahko izumijo samo izrodki clovestva.

Vrednote Evrope so ANTIkrscanstvo = renesansa, humanizem. Recidivi strogega krscanstva so pa nacifasikomunizem. Stalin je bil semeniscnik, ne pozabi tega. Kristjani so, dokler so imeli absolutno oblast, mucili in ubili vsakogar, ki jim je nasprotoval. To pac ne morejo biti moje vrednote.

Protestanti so pac nekaj takega, kot danes JJ. Ni pravoveren, je pa levak z zeljami po skupni skledi, ceprav ne tak, kot kaki SD,SLS,DESUS.....

Vecina nas kar lepo shaja s svojimi vrednotami, ki nimajo nic skupnega s krscanskimi "vrednotami". Ne kradi, ne ubijaj.....nisokrscanske vrednote, ker so nekajkrat starejse, oni so si samo prisvajali in kradli, kar jim je prislo pod roke. Vsi prazniki so starejsi od krscanstva. Cerkve v Amerikah so narejene na rusevinah neizmerno starejsih templjev.

Kaj mi lahko ponudijo? Ora et labora? Labora ja, ora pa ne. Pa naj cimprej vrnejo tiste gozdove, sicer jih jim bomo vzeli. Ce bo treba tudi s silo, zakaj pa ne. Oni so jih itak dobili s silo in prevaro. Vsekakor bodo slej ali prej odgovarjali na kakem mednarodnem sodiscu zaradi stoletnih krsenj clovekovih pravic in zaradi zlocinov proti clovestvu, ki ne zastarajo.

Krscanske vrednote so v Evropi in drugje vedno sirili z ognjem in mecem, zato meni ne morejo biti vzor. Proti veri kot taki pa nimam nic, naj jo prakticira, komur pase, firma je pa navadni mafijski kartel, ki ga bo treba slej ali prej razbiti, razstaviti na prafaktorje in imovino vrniti pokradenim narodom.

Tak je to v normalnem svetu, kolega Starmar. Pa lep pozdrav iz Shenzhena, 嘌呤
anon-76887 sporočil: 18.121
[#269353] 21.06.08 18:58 · odgovor na: purinoli (#269319)
Odgovori   +    1

purinoli je napisal(a):
Kolega Starmar,

tole temo sva predelala ze veckrat. Pa dajva se enkrat : ce bi v Evropi prevladalo krscanstvo, bi bila zmlja se vedno ploscata. Obcasno bi se krscanski aparatciki greli z ekoloskim kurivom - lesom in spotoma se kako mojo ali tvojo teto zraven zakurili. Ob predhodni nekajmesecni obdelavami s torturami, ki jih lahko izumijo samo izrodki clovestva.

Vrednote Evrope so ANTIkrscanstvo = renesansa, humanizem. Recidivi strogega krscanstva so pa nacifasikomunizem. Stalin je bil semeniscnik, ne pozabi tega. Kristjani so, dokler so imeli absolutno oblast, mucili in ubili vsakogar, ki jim je nasprotoval. To pac ne morejo biti moje vrednote.

Protestanti so pac nekaj takega, kot danes JJ. Ni pravoveren, je pa levak z zeljami po skupni skledi, ceprav ne tak, kot kaki SD,SLS,DESUS.....

Vecina nas kar lepo shaja s svojimi vrednotami, ki nimajo nic skupnega s krscanskimi "vrednotami". Ne kradi, ne ubijaj.....nisokrscanske vrednote, ker so nekajkrat starejse, oni so si samo prisvajali in kradli, kar jim je prislo pod roke. Vsi prazniki so starejsi od krscanstva. Cerkve v Amerikah so narejene na rusevinah neizmerno starejsih templjev.

Kaj mi lahko ponudijo? Ora et labora? Labora ja, ora pa ne. Pa naj cimprej vrnejo tiste gozdove, sicer jih jim bomo vzeli. Ce bo treba tudi s silo, zakaj pa ne. Oni so jih itak dobili s silo in prevaro. Vsekakor bodo slej ali prej odgovarjali na kakem mednarodnem sodiscu zaradi stoletnih krsenj clovekovih pravic in zaradi zlocinov proti clovestvu, ki ne zastarajo.

Krscanske vrednote so v Evropi in drugje vedno sirili z ognjem in mecem, zato meni ne morejo biti vzor. Proti veri kot taki pa nimam nic, naj jo prakticira, komur pase, firma je pa navadni mafijski kartel, ki ga bo treba slej ali prej razbiti, razstaviti na prafaktorje in imovino vrniti pokradenim narodom.

Tak je to v normalnem svetu, kolega Starmar. Pa lep pozdrav iz Shenzhena, 嘌呤

Brezhibno!!!
Ampak a ni škoda, da posedaš v totem bufetu, namesto da izkoristiš čas bolje tam v Shenzhenu???
anon-6533 sporočil: 5.777
[#269358] 21.06.08 19:16 · odgovor na: purinoli (#269319)
Odgovori   +    0

purinoli je napisal(a):
Kolega Starmar,

tole temo sva predelala ze veckrat. Pa dajva se enkrat : ce bi v Evropi prevladalo krscanstvo, bi bila zmlja se vedno ploscata. Obcasno bi se krscanski aparatciki greli z ekoloskim kurivom - lesom in spotoma se kako mojo ali tvojo teto zraven zakurili. Ob predhodni nekajmesecni obdelavami s torturami, ki jih lahko izumijo samo izrodki clovestva.

Vrednote Evrope so ANTIkrscanstvo = renesansa, humanizem. Recidivi strogega krscanstva so pa nacifasikomunizem. Stalin je bil semeniscnik, ne pozabi tega. Kristjani so, dokler so imeli absolutno oblast, mucili in ubili vsakogar, ki jim je nasprotoval. To pac ne morejo biti moje vrednote.

Protestanti so pac nekaj takega, kot danes JJ. Ni pravoveren, je pa levak z zeljami po skupni skledi, ceprav ne tak, kot kaki SD,SLS,DESUS.....

Vecina nas kar lepo shaja s svojimi vrednotami, ki nimajo nic skupnega s krscanskimi "vrednotami". Ne kradi, ne ubijaj.....nisokrscanske vrednote, ker so nekajkrat starejse, oni so si samo prisvajali in kradli, kar jim je prislo pod roke. Vsi prazniki so starejsi od krscanstva. Cerkve v Amerikah so narejene na rusevinah neizmerno starejsih templjev.

Kaj mi lahko ponudijo? Ora et labora? Labora ja, ora pa ne. Pa naj cimprej vrnejo tiste gozdove, sicer jih jim bomo vzeli. Ce bo treba tudi s silo, zakaj pa ne. Oni so jih itak dobili s silo in prevaro. Vsekakor bodo slej ali prej odgovarjali na kakem mednarodnem sodiscu zaradi stoletnih krsenj clovekovih pravic in zaradi zlocinov proti clovestvu, ki ne zastarajo.

Krscanske vrednote so v Evropi in drugje vedno sirili z ognjem in mecem, zato meni ne morejo biti vzor. Proti veri kot taki pa nimam nic, naj jo prakticira, komur pase, firma je pa navadni mafijski kartel, ki ga bo treba slej ali prej razbiti, razstaviti na prafaktorje in imovino vrniti pokradenim narodom.

Tak je to v normalnem svetu, kolega Starmar. Pa lep pozdrav iz Shenzhena, 嘌呤
Stari, tole pa z veseljem podpisem.
purinoli sporočil: 8.690
[#269475] 22.06.08 13:39 · odgovor na: anon-148691 (#269409)
Odgovori   +    0
Ivan,

najprej da razcistiva, jaz ne odgovarjam na poste zato, da bi kogarkoli zatolkel ali "obdelal", kot si rekel, se najmanj pa Starmara. Povem pa seveda odkrito, kar mislim in se z njim v nekaterih zadevah pac ne strinjam. Na tvoje vprasanje za 1000 juanov (RMB) pa tole : imam 17 dni casa, delam pol manj, kot doma in imam kar nekaj casa med obiski fabrik....forum mi je pa ze prisel kar malce v navado.

Pravis, naj se zresnim. Bo tezko, ker sem ze 50+ let neresen, razen izjemoma he he. Mimogrede, tista slika je iz centra Shenzhena, dvojcek je pa najvisja stavba tam. Z vrha je prekrasen razgled na mesto, celo do Hong Konga se vidi v lepem vremenu. Moje trenutno bivalisce (hotel) je samo kakih 500 m juzneje.

Rumen pa se nisem, ker imam jetra bp he he, imam pa precej rumenih prijateljev in prijateljic "pri roki" ves cas, ki lepo skrbijo zame. Biti sam tule, brez znanja kitajscine, zna biti zelo neprijetno.

Le pozdrav, Purinoli

P.S. Gejs pa tule ni, ker so to japonske dame. Morda so v kakem bolj zaprtem krogu japonske komune, ampak tega pa ne vem. Je pa veliko kitajskih varijant tega plemenitega poklica/stanu he he, vendar tovrstnih cesenj ni dobro zobat....

Strani: 1 2 3