Strani: 1 2

crt sporočil: 27.122
[#3015268] 31.01.23 08:04 · odgovor na: FIN-379669 (#3015267)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: crt 31.01.2023 08:29
Črt, ta imena sem omenil, ker so nam jih mediji kot take prodali pred volitvami. Potem smo jih ljudje med mandatom bolje spoznali in rating je šel rapidno dol.
Govorim o tem, da ljudem se ponuja pred volitvami neka zgodba, ki se kasneje 95% izkaže za delno ali v celoti lažno.
za moje pojme je to "se ponuja... / se izkaze... " baseline, sploh ne jemljem kot nekaj nenavadnega. in ponuja se (izkaze pa ponavadi tudi :), odkar je siroka volilna pravica. spreminja se tehnologija in do neke mere spretnost podajanja. bolj svoh se spreminja cloveski material.

potencialno se lahko pogovarjava o tem, da je tako kot pri drugih podrocjih marketing prisel tako dalec, da je vzgojil perfektnega potrosnika - kakor vse druge robe, tako tudi politicne.

govorim seveda globalno, tud slucajno ne tojemoznosamovsloveniji. to so v bistvu zadeve, ki so recimo v usa jasne ze vsaj od packarda in mcluhana, se pravi tam nekje pol stoletja, lahko jih pa po potrebi komot ruknemo se za par desetletij. najbolj razvite so verjetno ravno tam, kjer je zaradi obstoja trga to bilo potrebno. (s tem se navezujeva na tvoj "pop tv znajo prepricati ljudi")
Je pa zanimiva tema, ker imam prijatelje, aka visoko načitane, pa vedno znova padejo na te fore, kdo aka nekdo s potencialom, ker mu to POP TV proda. Moč tega medija se pri nas zelo podcenjuje. Imajo način, pogruntan, kako vplivati na ljudi.
Seveda večina njih zgodbicam verjame le delno, z rezervo... a glej, že leta jim ratuje nekoga dvigniti ali spustiti.
imam malo drugacen zorni kot na to zaqradi borznih zadev. se pa lepo navezuje na citirano zgoraj. namrec jasno je, da:

- je eden napomembnejsih elementov uspeha je to, da ne pocnes tega, kar je v danem momentu najbolj cloveska reakcija
- posledicno se zelo zavedas, da je glavni nasprotnik in nevarnost v ogledalu, bolj kot pa nekaj zunanjega, ceprav je seveda bolj clovesko (glej zgoraj) kriviti neke zunanje grdavse

zaradi tega (in se dodatne doze nekega self taught backgrounda v psihoanalizi in sorodno) vidim to zgodbo malo drugace:

- ljudje imajo izjemno potrebo nekaj verjeti, se zlasti tisto, kar jim pase
- in obratno, ce jim ne pase nekaj verjeti, potem pac ne bodo in se lahko na glavo postavis s silnimi argumenti
- torej ce mislis nekaj prodati, moras to zaviti tako, da ti bodo ljudje verjeli sami od sebe, ker zelijo to verjeti in niti ne rabis bit nek hud prepricevalec in jih za lase vleci na svoj breg
- ce pa si marketinsko nekolko... okoren, kot recimo jj/sds, potem namesto tega volilce "pridobivas" z zadircnostjo in napizdevanjem (jaz temu recem, da lovi muhe na kis namesto na med) in ne rata in so kajpada krivi drugi (katerih silna zvitost in podlost je v tem, da znajo pobozati v smeri dlake, matr je to tezko in samo enim dostopno)
- a je najmocnejsi prodajni kanal prav ta ali ona tv ali cajtng, je pri tem dokaj nebistveno, ce ni en, bo pa drugi, je samo kanal

tekme dobrih prepricevalcev - ki bi posledicno bila kolkor tolko "fer" v smislu, da se v izdelavi palacnik ne kosata kuhar in cevljar - v slo po moje sploh se nismo videli. in sploh ne govorim o tem, katere kanale kdo uporablja, temvec kaj po njih sporoca.

to ne pomeni, da dajem v nic zelo dolgi rep druzbeno-kapitalsko-oblastne moci pikcastih. but come on progasti, you're not even trying. se ko se pa le kao lotijo, pride ven nova24, karikatura samme sebe. kurc pol.
FIN-379669 sporočil: 7.929
[#3015269] 31.01.23 08:30 · odgovor na: crt (#3015268)
Odgovori   +    0
Ampak v Slo bomo končno doživeli Upgrade: JJ in Združenje Manager se zavedata stanja in bosta naredila kompromis ter podprla Logarja, ki ima aka ekipo.

In spet imamo eno ime in čakamo na ekipo... ki bo misterij do zadnjega (razen 3 ali 4 ljudi okoli)... no razna imena, ki se vedno ponujajo, bodo zraven.

Bomo spet verjeli? POP TV bo spet nas presenetil z novim upom, če se bo Holoub začel sesedati v slabem imidžu... kateremu bo spet nekaj prispeval POP TV.

Kruha in iger sistem. Celofan na celofan. Zakaj? Si povedal. Z drugimi besedami. Ljudi je treba zaposliti s teatrom, da se v ozadju odvije ključen premik državnega blagostanja v privat roke.

In spet smo pri starem Rimu... in starih naukih. V novi preobleki.

Gledali bomo posebno serijo: Kako lahko JJjev tajnik - Anže Logar - postane neodvisen od JJ, pravzaprav novi Cerar slovenske politike, great hope, preobrazba v živo. On je namreč drugačen, bodo mainstream mediji vpili...

... če mene vprašaš, težko toliko glumiš, če vsaj malo nisi na koki ali čemu podobnemu... ali pa moraš imeti res sposobnost biti Jackyl and Hyde v isti osebi, da skačeš iz vloge v vlogo...

Ampak ja, Anže je, kot kažejo zadnje volitve, pripravljen za next level. Ko bo spregovoril o nizkih davkih, bo podjetniška raja mu jedla iz rok...

Gremo na next level? Morda pa Ameriko prehitimo po desni... in v kratkem časovnem loku naredimo eksperiment vseh eksperimentov, preobrat za 180 stopinj, fascinantno pirueto... ki se bo, po moje je kar dosti možnosti, dobro prodajala... (vsaj en mandat).

Let's see and then judge. Srečno Slovenija.
crt sporočil: 27.122
[#3015270] 31.01.23 08:41 · odgovor na: FIN-379669 (#3015269)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: crt 31.01.2023 08:42
well - omenil sem ze, da mogoce pa z logarjem ponovim viranta.

hocem povedati, da ceprav seveda nisi tako fuknjen, da verjames v zvelicavnost nekega kandidata, da bo lastnorocno popeljal slovenijo na vrh sveta, pac pride vsaj zame situacija, ko mislim, da je neka varianta pa mogoce izstopajoce dobra znotraj sicer splosno bedne vrece (torej: je lahko, ce rata, vpadljivo manj bedna).

stric je doslej v praksi javnega obnasanja (tako pred- kot po-volilno) pokazal, da morda pa na "desni" le obstaja kdo, ki mu je kaj jasno o muhah in kisu in medu.

za moje oci (po dosedanjem vtisu, je pa vsekakor za pazit) je mogoce po virantu to tudi prvi kandidat, ki bi lahko bil "desen" v ekonomskem smislu, ne da bi hkrati ali predvsem bil "desen" v socioloskem smislu.

tisto "ampak on je v bistvu jj z lepim obrazom" me ne moti. jj, ki se zna obnasati in je manj obseden s svojimi fiksacijami? super.

tako da je to zame lahko znova situacija "sicer ne vemo, a bo ratalo, in vse sanse so, da bomo razocarani, ampak da ne bo potem lej pa je za spremembo le bila prilika in ekipa, tebe pa nikjer" - kot opisano v prej podanem clanku v casu viranta. ki ga bom cim bolj dobesedno ponovil, ce bo taka situacija, plus izrecni poudarek, da gre po 10+ letih za ponovitev z le zamenjanimi imeni, kar je ze samo po sebi sporocilno.
FIN-379669 sporočil: 7.929
[#3015271] 31.01.23 08:50 · odgovor na: crt (#3015270)
Odgovori   +    0
Jep, jep. We'll see. Zanimiv eksperiment, ki pa se v drugih primerih doslej ni obnesel, saj če daš preveč intelektualnih in ambicioznih glav v stranko, potem si prej ali slej nakoplješ težave... ker če gazda stranke ni neodvisen in svetovljanski, potem pač zazevajo razpoke. Doslej je vedno bilo tako, še en poskus ni trajal mnogo.
Težko bo dolgoletni JJjev tajnik skočil iz svoje kože in postal neodvisen. To je pravzaprav nemogoče. Bo pa to prodajano... in če je prodajano (denar pa vložijo člani Združenje Manager in JJ), realni potencial preobrazbe lahko za naprej prepoznaš. Pač, ogromno govorjenja, 2% nižji davki, v bistvu vse po starem.

(Dobovšek ima že nekaj časa Dobro državo, šel je s konceptom neodvisnosti in transparence... in z rezultatom ni nikjer.)
crt sporočil: 27.122
[#3015273] 31.01.23 09:00 · odgovor na: FIN-379669 (#3015271)
Odgovori   +    0
vse po starem je vedno baseline. celo matematicno gledano je nadaljevanje vzorca ponavadi najbolj verjetna opcija.

meni gre pri volitvah glede na slovenske danosti predvsem za to, da ne bi dal aktivne legitimacije nekomu, za katerega menim, da je izrazito jurisen za nek Edini Prav in/ali izrazito omejen.

(ko recem "aktivne legitimacije", s tem zelim povedati, da se zelim izogniti glasovanju za takega. v kolikor drugi izvolijo takega, pa je to zame njihova odlocitev in ne mislim glasovati za Y samo zato, da ne za X.)

kot si lahko predstavljas, imam posledicno velilke prakticne probleme :)

ti v bistvu ze nekaj postov razlagas, da ne hodis na volitve, ceprav tega nisi tako povedal in ceprav morda dejansko hodis.

moja odlocitev je zaenkrat, da je vseeno smiselno iti zlasti v situaciji, ko dejansko vidis neko manjse zlo. seveda z vnaprejsnjim sprejemanjem rizika, da mogoce bo pa zajeb. kdor se tega ni doslej naucil, se pac najbrz tudi nikoli ne bo.
FIN-379669 sporočil: 7.929
[#3015276] 31.01.23 09:11 · odgovor na: crt (#3015273)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: FIN-379669 31.01.2023 09:12
Sem šel na volitve, glasoval pa za tisto osebo (A.B.), ki je nekdaj nekaj premaknila za nekoga, ki ga poznam, in ki je pomenila najmanjše zlo trenutno. Čisti daj - dam in čista logika od nelogike. Tu ni bilo posebne morale. Eno stranko sem moral. In evo, ne skrivam, sem, po neki logiki. Me je sram? Ne, ker oseba je bila vsaj min. kooperativna v odnosu do JJ vlade 2020 - 2022, vsaj kar se tiče pametnih predlogov. To tudi nekaj šteje. Da si vsaj malo kooperativen. :)
(Mislim, torej sem. Težka odločitev, ampak nekaj soli je v njej. Delam svoj biznis in gremo dalje. Le komentiram.)

Strani: 1 2