8 min
Aktivno v zaščito omrežij in odjem električne energije
30 min
Električna (moto)mobilnost pri BMW ima nov, a drag obraz
59 min
GEN-I v novo izdajo zelenih obveznic: kakšni so njegovi finančni načrti 1
1 ura
Mercedes s prenovo razreda G še izboljšal in olajšal terensko vožnjo
1 ura
Odstopil šef T-2 1
2 uri
Tako se dela posel v kmetijstvu (PRO)
2 uri
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
2 uri
Odškodninska odgovornost bank pri kibernetskih napadih in drugih neodobrenih plačilih
3 ure
Rusi Sloveniji napovedujejo kibernetsko vojno. Kako zaščititi vaše podjetje 3
4 ure
Nočete kupiti bitcoina? Morda vas prepričajo kriptodelnice 1
5 ur
Gradnja hitre ceste od priključka Velenje jug do priključka Slovenj Gradec jug na 3. razvojni osi sever (Oglas)
5 ur
Hitra rast števila kibernetskih napadov na mobilne telefone – kako jih zaščititi
5 ur
Ste izpeljali odličen B2B e-commerce projekt? Prav vas iščemo!
5 ur
Subvencije za energente: podjetja bi lahko še dolgo čakala na polno izplačilo
6 ur
Quercus: S popolnim vinom za žar lahko v nagradni igri osvojite – žar! (Oglas)
6 ur
Vino tedna: Gevrey-chambertin 1er cru 2019, Joseph Drouhin
6 ur
Vinska klet Metlika ima novo blagovno znamko Jurius
8 ur
(Intervju) Saška Rihtaršič, Danfoss: Vsa Evropa bi se lahko ogrevala z odpadno toploto iz industrije 2
11 ur
Škrabec, Petrič in Južna spet slavijo 1
11 ur
Chris Barton, britanski komisar za trgovino: Uporabite nas. Smo odlična odskočna deska do največjih trgov

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.867
Zadnja sprememba: najobj 02.10.2022 13:08
[MarijanMacek]
> [najobj]
>
> ... eh, bomo pač spet štamfali, kot so - nisem več najmlajši, pa sem kot otrok začel smučat, ko so bile na Pohorju že vlečnice - po pripovedovanju starejših takoj po vojni otroci štamfali na "Hruško", kot so v dobrih starih cajtih imenovali bližnji hrib za Tremi ribniki v Mariboru ... ja, kaj še hočeš poleg rekreacije lepšega, kot je obujanje spominov iz otroštva ...

Ti se šteješ za starjšime, in si začel smučat potem ko so postavili prvo vlečnico (če se ne motim 1961) na Pohorju. Kaj za precej starejšo sedežnico nisi slišal? Jas sam se ne smatram za tako starega, da ne bi šel peš na vrh, pa sem ob otvoritvi vlečnice bil že kar spodoben smučar. Sicer pa hvala lepa za obujene spomine na "smučanje" s Hruške za Tremi ribniki....
... eh, malo te je zaneslo in nisi dobro prebral, ker če nisi več najmlajši, nisi nujno (zelo) star, kot otrok pa začneš smučat tudi danes, če še nisi odrasel ...
> P.S.: res me zanima, če se bodo Avstrijci odpovedali - ne da se mi guglat za točnimi podatki - kakšni polovici BDP-ja, ki ga pridelajo z zimskim turizmom, vsekakor pa bo letošnja zima - če ne bo celo prevroča za smučanje - še zelo zanimiva ... ...

Tale je pa malce bosa, da zimski turizem ustvari kakšno polovico BDP v Avstriji, drugo torej ustvari poletni turizem /sta precej izravnana). Torej Avstrijci sploh drugega ne delajo, kot da so narod kelnerjev in žičničarjev. Če me pa spomin ne vara imajo kar precej industrije in ostalih dejavnosti... Natančen podatek je velikostni red manjši, celoten turizem v Avstriji prispeva (2019) 7,6% BDP.
... evo, in ker te ja malo zaneslo, si seveda spregledal "umetniško svobodo" pri moji poanti, in sicer da so Avstrijci zelo odvisni od zimskega turizma, ki se mu zaradi norosti samoizvoljenih bruseljskih spitzenkandidatov z ono fon der lajno na čelu ne bodo kar tako odpovedali ... no, res pa je, da tam kjer (plina) ni, še vojska ne vzame, če zdaj pozabim, da verjetno precej "vroča" zima za smučanje ne bo dobra za nikogar ...

P.S.: tisti Avstrijci, ki so doma v hribih, so narod hotelirjev, kelnerjev in žičničarjev ...

Neposredni odgovori na sporočilo št. 3008090

Strani: 1

anon-178149 sporočil: 4.311
Zadnja sprememba: anon-178149 02.10.2022 14:49
[najobj]
> [MarijanMacek]
Umetniška svoboda se spodobi v umetniških medijih, Finance pa predvidevam so finančni časopis; in prav finančniki so znani po strašno skrbnem navajanju števil, tudi na 9 ali več mest natančno, tuje inženirjem in naravoslovcem, ki stvari merijo in ne šejejo. Vsekakor je pa navajanje za velikostni razred različnih podatkov dvomljivo početje.... pa če so Avstrijci še tako odvisni od turizma.

Strani: 1