Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.870
[Glavni forum] Tema: Zakaj je trg elektrike karikatura trga
[#3006926] 20.09.22 15:43 · odgovor na: 0513ANITO (#3006912)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: najobj 20.09.2022 15:44
[0513ANITO]
> [BorutHocevar]
> > [0513ANITO]
> > > [BorutHocevar]
> > > > [0513ANITO]
> > > > > > Daj Borut ne širi neumnosti...
> > > In kaj ste torej povedali? Da širim neumnosti, ki sta jih povedala Cizelj in Žagar...
> >
> > Kak post višje si preberite, kaj sem napisal v zvezi z uparjalnikom...spodaj je tudi link na obratovalne parametre v NEK...Za TEŠ6 si jih pa lahko sami poiščete....In primerjate....Neprimerljivo
>
> Vaša trditev, da širim neumnosti, je jasno zapisana ob navedbi članka, v katerem citiram Cizlja in Žagarja.
Sem vam poizkušal tehnično razložit...Da cevi v Nuklearki pač ne morejo predstavljati kak posebno velik tehnični problem...

Če se pa zanemarja vzdržavanje in sprotna popravila pač slej kot prej pride do situacije kakršna je sedaj...

Če bi v TEŠu zaradi takih banalnosti delali probleme bi se jim vsi režali....

Še nekrat....TeŠ 6 obratuje pri 275 bar in 600°C, Nuklaraka pa 65 bar in 280°C (okvirne cifre)


Še to...Nuklearka je prvotne izmenjevalce/uparjalnike zamanjala po cca 18 letih obratovanja...Sedanji so v obratovanju že 22 let....

Bi bilo dobro, da se jih vpraša v kakšnem stanju se nahajata uparjalnika sedaj...Koliko % je zečepljenih cevi...ali morda razmišljajo o nabavi novih...
... čuj, zaradi od "demokratične" propagande drugačnega odnosa do ukrajinskih nacifašistov en.wikipedia.org/wik...ucation%22 kot enega izmed vzrokov vojne v Ukrajini, se Borut na totem forumu že pol leta noče pogovarjati z mano, kljub temu pa občasno kakšen njegov post preberem in če povem na kratko, si ti res en težak in bogpomagaj tvojim delavcem, če imaš svojo firmo in s takšnim odnosom kot do Boruta vsaki dan težiš svojim delavcem ...

P.S.: zaradi vsesplošnega posiljevanja "zelenega" prehoda naših gospodarjev samoizvoljenih bruseljskih spitzenkandidatov z ono fon der lajno na čelu sicer Burut kdaj butne kakšno mimo, vsekakor pa se v strokovnih zadevah po mojem občutku trudi po svojih najboljših močeh in noben novinar ne more biti - Borut na Financah pokriva vse živo - strokovno enakovreden nekomu s specializirno izobrazbo za neko področje ...