Strani: 1 2 3 4

macon sporočil: 12.861
[#2945049] 01.08.21 14:01 · odgovor na: aimon (#2945032)
Odgovori   +    0
[aimon]
> [Pokinimisi]
> > [aimon]
> > > [Pokinimisi]
> > > Popravljam trditev iz svojega prejsnjega komentarja - ni bil morbidly obese, bil je samo obese. Ampak hudic, obstajajo samo fotke od prsnega kosa navzgor, da se ja nic ne vidi.
> >
> > Na spletni strani
> > www.washingtonpost.c...-spreader/ je fotografija Tonya Greena, fotografirana je celotna postava.
>
>
> ?? Samo od prsnega kosa navzgor. Madona, a sedaj se bomo pa se okoli takih popolnih dejstev kregali ali kaj?? :)

Na spletni strani, ki sem jo navedel, sta dve fotografiji, druga kaže Tonya Greena v celotni postavi.
> Povej mi, kaj mi govorimo kitajsko, da nas nihce ne razume? Saj ne zanikamo virusa.

Nikjer nisem zapisal, da zanikate virus.
Fotografija cele figure je zvito zakrila (tip stoji v senci drevesa), da ima tip nekaj kil preveč, ni pa pretirano debel.
KaA sporočil: 528
[#2945055] 01.08.21 14:48 · odgovor na: (#2944833)
Odgovori   +    0
[FIN344308]
Jaz sem samo navedel dejstva iz ncbi pubmed (ki je btw bolj kredibilen vir od tvojega). Če kdo širi fejknjuz, je to ncbi. Kako pa veš, da dejstva iz tvojega vira niso fejknjuz?
To, da je bolj kredibilen, pa je zato, ker je tako zapisala forumašica z diagnosticiranim Dunning-Krugerjem?

Gremo nazaj k dejstvom:
- obe raziskavi sta s PubMeda (če nimaš ravno D-K, povezavo na PubMed najdeš v 4. vrstici objave na Researchgatu)
- pri prvi raziskavi so analizirali smrtnost po praktično vseh državah sveta (v Evropi denimo za 21 držav), pri drugi pa so vzeli 14 evropskih (s pretežno visoko smrtnostjo), dobljen rezultat pa ekstrapolirali na celotno evropsko prebivalstvo (brez SZ)
- prva raziskava ima 490 citiranj, druga pa 37

Kljub temu ti po svojih merilih ("klic gleda dejstva, če se ne strinjajo z mojim mnenjem") trdiš, da je druga raziskava bolj kredibilna?
Zakaj pa potem paničariš?
Po novem je razbijanje fejknjuzov z dejstvi paničarjenje? Kaj boste zahtevali naslednje - kreacionizem v šole, predavanja o ravni Zemlji na faksu ...?
KaA sporočil: 528
[#2945057] 01.08.21 14:51 · odgovor na: (#2944878)
Odgovori   +    0
[FIN344308]
> [KaA]
> Zato tudi reagiram na zapisane neresnice.

Z neresnicami.

S fejknjuz podatki o številu prebivalcev Evrope in številu umrlih si zavajal, da je v Evropi zaradi španske gripe umrlo celo manj ljudi na milijon prebivalcev, kot v ZDA. Kar je debela laž.
V raziskavi, za katero sem ti dal povezavo, imaš podatke po državah, pa seštej sam, če mojemu seštevanju ne verjameš. Razen, če bi se rad spet prepiral z dejstvi.
KaA sporočil: 528
[#2945092] 01.08.21 16:54 · odgovor na: (#2945061)
Odgovori   +    0
[FIN344308]
Torej vztrajaš, da je zaradi španske gripe umrlo več Američanov (na milijon prebivalcev), kot Evropejcev?
Jaz nič ne trdim. Raziskava, ki so jo izvedli renomirani avtorji, je objavljena v renomiranem mediju in ima veliko število citiranj, to kaže. Dokler ni drugačne in vsaj enako verodostojne, velja za resnično.

In mimogrede, dokaz, da je tvoja trditev, da je v Evropi zaradi španke umrlo 10-krat več ljudi kot v ZDA in Kanadi, debela laž, je najbolj znani graf iz tega obdobja (povezava spodaj), iz katerega je jasno videti, da je bila presežna smrtnost v New Yorku v 1. valu španke bistveno višja kot v evropskih velemestih.

www.facebook.com/Mus...327147690/
KaA sporočil: 528
[#2945114] 01.08.21 18:24 · odgovor na: (#2945102)
Odgovori   +    0
[FIN344308]
> [KaA]
> In mimogrede, dokaz, da je tvoja trditev, da je v Evropi zaradi španke umrlo 10-krat več ljudi kot v ZDA in Kanadi, debela laž, je najbolj znani graf iz tega obdobja (povezava spodaj), iz katerega je jasno videti, da je bila presežna smrtnost v New Yorku v 1. valu španke bistveno višja kot v evropskih velemestih.
>
> www.facebook.com/Mus...327147690/

Še dobro, da se sklicuješ samo na resne vire, kot je fb, za razliko od mojih fejknjuz :)
Uradna FB stran muzeja mesta New York je torej vredna posmeha? Saj vem, saj vem, vam fejknjuzarjem take zadeve, kjer se prikazujejo resnične zgodbe, ne gredo v račun.
KaA sporočil: 528
[#2945116] 01.08.21 18:25 · odgovor na: (#2945100)
Odgovori   +    0
[FIN344308]
> [KaA]
> > [FIN344308]
> > Torej vztrajaš, da je zaradi španske gripe umrlo več Američanov (na milijon prebivalcev), kot Evropejcev?
>
> Jaz nič ne trdim.

Seveda trdiš:

> [KaA]
> Pri 4-kratniku populacije (420/103) je bilo število smrti v Evropi 3,5-kratnik (2,3/0,675) števila smrti v ZDA.

In to na podlagi fejknjuz dejstev. Ali pa ne znaš računat. Odloči se.
Sori, sem šele zdaj pogruntal, da si ti tudi v Dunning-Kruger klubu. Škoda mojega časa za zabijanje z glavo v zid, tebi pa še naprej želim prijetno izkrivljanje dejstev.
aimon sporočil: 1.924
[#2945150] 02.08.21 01:29
Odgovori   +    0
Iz članka: Kako učinkovito je cepljenje? nova24tv.si/slovenij...i-podatki/ (1. 8. 2021) so podatki za Slovenijo.

"V zadnjih dneh v bolnišnice prihajajo osebe, mlajše od 50 let, brez pridruženih bolezni, necepljene. Med trenutno hospitaliziranimi bolniki nimamo nikogar, ki bi bil polno cepljen ... je trenutno na 102 tisoč cepljenih le sto simtomatskih obolenj in zgolj ena smrt, medtem ko je bilo med istim številom necepljenih hospitaliziranih krepko čez tisoč ljudi, smrti pa je bilo kar 417."
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2945166] 02.08.21 08:39 · odgovor na: (#2945158)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-317028 02.08.2021 08:47
[Pokinimisi]
Ta clanek je tak fejk njuz, da tezko najdes vecjega :)

Koliko je simpotmatskih med cepljenimi se ne ve, ker ce so malo prehlajeni, se ne testirajo in zakaj bi soloh se. Najvecja cvetka je pa podatek za necepljene - za katero obdobje sploh gre? Kje so nabrali vse te silne smrti, ce pa niti v bolnicah ni ljudi, kaj sele, da bi umirali. Kaj za cepljene je podatek za "trenutno", torej se nanasa na sedanji cas, za necepljene so vzeli pa kar celo prvo polletje, ko se niti stari in ranljivi niso bili cepljeni in valjda da so nile smrti ali kako?

Daj, ce ze limas neke clanke, daj jih vsaj prej preberi, tale clanek ke pa direkt za norca se delat iz njega :)
Na nova24tv.si/slovenij...i-podatki/ piše: "na vizualnem prikazu, ki ga je delil premier Janez Janša, je lepo razvidno, da je trenutno na 102 tisoč cepljenih le sto simtomatskih obolenj in zgolj ena smrt, medtem ko je bilo med istim številom necepljenih hospitaliziranih krepko čez tisoč ljudi, smrti pa je bilo kar 417". Glede na to, da gre za objavo v strankinem propagandnem mediju za ideološko okrepitev članov, bi te številke nekdo moral potrditi, ker Janši okolje in zdravniki okoli njega iz strahu za lastno egzistenco, servirajo številke, ki jih želi slišati.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2945206] 02.08.21 10:52 · odgovor na: (#2945197)
Odgovori   +    0
[Pokinimisi]
Sploh ne vem, kaj je poanta tvojega komentarja - kopipejstal si citat iz clanka. Ponovno: nic ne pise, za katero obdobje gre in od kje so nasteli vse te smrti, ker "v tem trenutku" - kot pise v clanku - skorajda ni bolanih, kaj sele mrtvih. Te stevilke si je jj kar izmislil. Clanek je laughable in cisti fejk njuz.

Ce vlado zanima, zakaj se folk noce cepit - najmocnejsi razlog je zagotovo fejknjuzarstvo, s katerim kao dokazujejo ucinkovitost cepiv, drugi je pa skrivanje vseh zivih podatkov in prirejanje statistik tako, kot njim ustreza. Merodajnih podatkov, ki bi kaj pametnega povedali, pa nikjer ni, skrivajo jih ko najhujso vojno tajno. No, saj je vojna tajna, samo da je tokrat usmerjena proti lastnem folku.

Premza, kje si?
V nepreverljivosti je problem, čista demagogija, predsednik vlade avtoritativno v svojem hišnem mediju objavi nekakšne številke, ki jim bralci tega medija slepo verjamejo, ne glede na to, da so številke brez podlage (kje so nastale, od kod so, kdo je štel...). Številke so le pritisk na na člane SDS, ki se ne želijo cepiti, češ poglejte kako je cepljenim lepo, saj vlada skrbi za njih, sporoča Janša.

Strani: 1 2 3 4