Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Blockchain prenaša umetnost v digitalni svet

Strani: 1

najobj sporočil: 31.870
[#2844556] 12.05.20 13:18
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: najobj 12.05.2020 13:19
... V tem primeru seveda govorimo o prvi aplikaciji blockchaina, o bitcoinu. Ta je omogočal transparentne finančne transakcije in onemogočal inflacijo valute ter tako reševal izvor težav krize, kot so ga takrat videla antikapitalistična gibanja ...

... OK, v poplavi člankov o koroni je Financarje treba pohvalit, da so s pozabljenim blokčejnom malo dopolnile svojo ponudbo, vsekakor pa bi lahko toti direktor podjetja 0xcert Kristijan Sedlak malo bolj pojasnil zgoraj citirano trditev, ker se jaz razen neuporabnosti bitkojna kot nadomestne valute zaradi ekstremne volatilnosti ne spomnim niti ene same transparentne finančne transakcije, ki bi onemogočala inflacijo valute (WTF?) ter tako reševal izvor težav krize, kot so ga takrat videla antikapitalistična gibanja ... alzo, če skrajšam, blokčejn bulšit je z najnovejšo "uporabo" v umetnosti očitno spet na pohodu ...
anon-299030 sporočil: 1.227
[#2844586] 12.05.20 14:24
Odgovori   +    1
samo vprašanje časa je, kdaj bo nekdo "ponaredil" podatkovni blokec in zjeba. celotno verigo. V tej kvazi tehnologiji ne vidim nobene prednosti, še bit kobila (morda le ni konj?) je bolj kljuse.
Predlagam naj se ti verižniki ukvarjajo s spletom in zagotovijo indentifikacijo člankov, ki prinašajo resnična dejstva in ločijo tista, ki so sfejkana, nekatera zelo realna sicer, ampak vseeno fake! Tako se danes lahko objavi prav vse. Tudi na F.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2844636] 12.05.20 16:24 · odgovor na: (#2844566)
Odgovori   +    1
[rename]
Sem velik zagovornik blokčejn tehnologije, poznam koncept, algoritme in aplikativne rešitve, igram se tudi BTC catch-the-cash, a vendar mi gre pri takšnih umotvorih, kot je zgoraj citirani, zelo na kozlanje.

Ali so to vse plačani "strokovni" članki, ali pa pisec samo copy-paste tekste, ki jih spišejo oglaševalci? (retorično)

#prikrito.oglaševanje.press
V bistvu je bolje da se takšna tehnologija uporablja za umetnost (in zaščito avtorskih pravic), kot pa za catch-the-cash, za slednjo ne potrebuješ tako komplicirane tehnologije.

Strani: 1