Strani: 1 2

anon-198677 sporočil: 345
[#2793777] 13.09.19 12:56 · odgovor na: anon-514918 (#2793772)
Odgovori   +    0
Saj tudi zasebni sektor investira zato, da lahko "krade". Eni temu rečejo zaslužek, drugi pa kraja. Kaj ni to hecno?!
anon-198677 sporočil: 345
[#2793779] 13.09.19 13:03 · odgovor na: spiderman (#2793762)
Odgovori   +    1
Se strinjam, da. Berdajs je res uboga slika Slovenskih železnic. Kar me niti toliko ne preseneča, ker sem včasih posloval s Slovenskimi železnicami. Zato vem, da je vodilni kader tam precej neizobražen, da ne zapišem primitiven.

Neki naš znani podjetnik je povedal, da se je na Kitajskem peljal 400 km/h. Pri nas pa imamo tire še iz časov Jugoslavije, nekateri so menda še starejši. Kar je naravnost noro. Pač tehnični muzej na prostem.

Železniški sistem bi moral biti hrbtenica države. Je pa bolj podoben tistemu zakrnelemu organu na koncu hrbtenice.

Lastništvo me ne moti. Moja zvestoba gre delodajalcu. Tistemu, ki me plačuje jasno.
anon-198677 sporočil: 345
[#2793782] 13.09.19 13:15 · odgovor na: (#2793759)
Odgovori   +    0
Kar se šolstva tiče, bi morali že zdavnaj narediti spremembe. Šolstvo bi moralo nuditi večjo podporo industriji in podjetništvu. Več uporabnih znanj, manj nepotrebne teorije in pa seveda tuji jeziki.

Dobra bi bila tudi hitrejša možnost zaposlovanja, odpuščanja in prekvalifikacij zaposlenih. Ampak po drugi strani to prinaša tudi negativne posledice.

Kakor danes stvari vidim je tukaj nekaj težav. Eno je javno šolstvo, ki ga imamo. Drugič spremembe, ki prinašajo negotovost. Naš sistem deluje, resda ne optimalno, ampak deluje.

Za spremembe je potreben čas. Včasih se mora pač zamenjati generacija ali dve. Slovenija je mlada država. Eno je zavedanje, drugo so reforme in tretje so rezultati. Očitno smo v fazi 1. Ampak, če pšogledamo nazaj v leto 91, nam niti ne gre toliko slabo. Samo pričakovanja so večja.
spiderman sporočil: 1.741
[#2793783] 13.09.19 13:16 · odgovor na: anon-198677 (#2793777)
Odgovori   +    1
[Tutankamon21]
Saj tudi zasebni sektor investira zato, da lahko "krade". Eni temu rečejo zaslužek, drugi pa kraja. Kaj ni to hecno?!
Tisti, ki zaslužki zasebnega podjetja rečejo kraja, rečejo tudi izplačilu dobička "davčna utaja".
.
In ti ljudje so NEVARNI levičarski IDIOTI!!!
aimon sporočil: 1.924
[#2793785] 13.09.19 13:24 · odgovor na: anon-198677 (#2793779)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: aimon 13.09.2019 13:25
[Tutankamon21]
... Neki naš znani podjetnik je povedal, da se je na Kitajskem peljal 400 km/h. Pri nas pa imamo tire še iz časov Jugoslavije, nekateri so menda še starejši. Kar je naravnost noro. Pač tehnični muzej na prostem.
Ne samo to, komaj enotirnih prog je v Sloveniji precej več kot dvotirnih.

Dolžina enotirnih prog je 874 km, dolžina dvotirnih prog 334 km.
www.slo-zeleznice.si...iske-proge
1bulk sporočil: 73
[#2793796] 13.09.19 14:17 · odgovor na: anon-198677 (#2793747)
Odgovori   +    1
Javno podjetje se ustanovi zato, da se ščiti javni interes

sory. ampak kej tako butastega pa že dooooooooooooolgo nisem zasledil.
1bulk sporočil: 73
[#2793797] 13.09.19 14:21 · odgovor na: anon-198677 (#2793782)
Odgovori   +    0
Kar se šolstva tiče, bi morali že zdavnaj narediti spremembe. Šolstvo bi moralo nuditi večjo podporo industriji in podjetništvu. Več uporabnih znanj, manj nepotrebne teorije in pa seveda tuji jeziki.

če bi uvedli šolnine bi se vse spucalo. programi, študenti in inflacija nazivov. v bistvu je uvedba šolnin eden od temeljev normalizacije te države.
anon-198677 sporočil: 345
[#2793798] 13.09.19 14:31 · odgovor na: 1bulk (#2793796)
Odgovori   +    1
Javno podjetje pač izvaja javno storitev, ki je v javnem interesu. A je zdaj kaj bolje?

Nisem jaz Žižek, daleč od tega. Pač včasih zapišem kakšno neumnost. Jaz sem želel samo opozoriti na nekatere stvari, malo drugačen pogled.

Kar nekatere od vas tukaj moti ni javni sektor. Vas moti to, da se kot družba ne poenotimo, da ni dovolj takšnih kot ste vi, da bi lahko dosegli spremembe. A imam prav?

Tega pa ni zato, ker ima vsak ceh svoje interese. Nekateri bi imeli tukaj Ameriko, drugi Švico (mimogrede Švica je tudi davčna oaza), tretji pa Rusijo. Zato pa imamo status quo. Pomeni, da se stvari bistveno ne spreminjajo in ostajajo takšne kot so.

Iz tega sledi, da bodo spremembe prišle, ko bo na voljo dovolj podpore med ljudmi. Verjetno čez generacijo ali dve.
anon-198677 sporočil: 345
[#2793799] 13.09.19 14:35 · odgovor na: aimon (#2793785)
Odgovori   +    0
Zanimivo ja. Stanje v Slovenskih Železnicah sicer dobro pokaže tudi splošno premoženjsko stanje v državi. Če bo Slovenija želela prosperirati, bo morala železnico posodobiti asap.
anon-198677 sporočil: 345
[#2793800] 13.09.19 14:40 · odgovor na: spiderman (#2793783)
Odgovori   +    0
Glej. Nisem želel biti nesramen. Ampak na nesramen argument lahko odgovoriš samo z enako mero. Osebno sem vesel, če gre komu dobro, ker vem, da bo tudi meni šlo potem bolje. Korupcija ne koristi družbi ne glede na to ali je v javnem ali zasebnem sektorju.

Če kdo malo spremlja kje se zaposljujejo bivši politiki in od kod prihajajo ljudje v vlado, boste videli, da prihajajo oziroma odhajajo tako v javne ustanove kot v zasebna podjetja. Zato pa pravim, če je človek baraba, je pač baraba.
1357 sporočil: 7.095
[#2793805] 13.09.19 15:19 · odgovor na: anon-198677 (#2793775)
Odgovori   +    1
Problem javnega sektorja je v tem kot sem prej navedel zato so tudi v okviru javnega sektorja dejavnosti, ki so čisto tržne pa niso oligo ali mono poli pa so del javnega sektorja samo zato da se ustvarja kapital, ki na koncu konča v žepih posameznikov, ki so tako ali drugače povezani z političmnimi strankami, ki so tisti trenutek na oblasti ali pa del parlamenta. Če bi hotel dolgovezizi bi ti lahko klele naštel vsaj 10 dejavnosti, ki so pri nas del javnega sektorja pa v to kategorijo niti pod razno ne spadajo
anon-198677 sporočil: 345
[#2793807] 13.09.19 15:25 · odgovor na: (#2793804)
Odgovori   +    1
V primeru Gorenja sem bral, če se ne motim, da so Kitajci precej režije porezali, zaposlili pa delavce v proizvodnji.

Pri nas je pač še prisoten duh socializma. Življenje je lepše, niso pa najbolje nagrajeni tisti, ki so sposobni in delavni, ker štrlijo ven iz povprečja.

Jaz mislim, da se bo sčasoma tudi to uredilo. Kot sem že zapisal, smo mlada država. Radi se pa primerjamo z državami, ki imajo precej daljšo tradicijo.
anon-198677 sporočil: 345
[#2793809] 13.09.19 15:30 · odgovor na: 1357 (#2793805)
Odgovori   +    0
Politika se nekje mora financirati. Zdajšnji sistem je takšen, da je politika delno neodvisna. Ameriški sistem pa je takšen, da je politika precej odvisna od denarja zasebnikov. Vsak sistem pa ima pluse in minuse. A si mogoče kdo želi takšen sistem kot ga imajo Američani? Jaz ne. Se pa strinjam z vami, da so spremembe potrebne. Težava je pa v tem, da si vsak spremembe predstavlja malo po svoje.
anon-479146 sporočil: 49
[#2793817] 13.09.19 15:55 · odgovor na: anon-317028 (#2793662)
Odgovori   +    1
čas vnosa: 13.09.19 06:15
[FIN-311684]
> [Tutankamon21]
>
> Ampak daleč največje plače so v zasebnem sektorju. Kadar je korupcija v javnem sektorju, gre v korist zasebnega sektorja. Kadar se goljufa pri predpisih in zakonih, je to v korist zasebnemu sektorju.

Je pa velika razlika. V zasebnem sektorju, kar pomeni v zasebnih podjetjih se denar ustvari s prodajo izdelkov na trgu in je seveda tiste, ki največ prispevajo k prodaji potrebno nagraditi. Z druge strani v zasebenm sektorju, če se izgublja trg, če je poslovanje slabše plače gredo dol in velikokrat treba odpuščati delavce.

V javnem sektorju je položaj zaposlenih drugačen. Za njihove plače se denar dobi iz davkov in paradavkov, ki se jim reče prispevki, trošarine, takse, še vedno krizni DDV, davek od dohodka, davek na kapital, davek za RTV, stavbno zemljišče, dohodnina, šolnine, vpisnine, takse za izpite...in seveda javnost zanima kako se porabi ta denar. Spomnimo se, tedanji predsednik vlade Pahor je dejal, da bi javna uprava lahko s pol manj delavcev opravila delo, pa ne relativizirati pavlihastega Pahorja, on je to izjavil kot predsednik slovenske vlade, ki je najbolj informirana oseba v državi.

Lani je Cerarjeva vlada na podlagi gospodarske rasti pripravila korektne izračune za koliko se lahko zvišajo plače v javnem sektorju, da bi finančni položaj bil vzdržen pa se ni izšlo, ker so sindikati javnega sektorja s sindikalnim terorjem želeli več kot je finančno vzdržno, na koncu jim je Šarčev Pogačar dal veliko več, največ pa v obljubi, da bodo dobili še več in prav o tej obljubi so začela včerajšnja pogajanja. Torej, če je ocenjena rast BDP bila podlaga za zvišanje javnosektorskih plač bi danes ocenjena nižja rast BDP morala biti podlaga za znižanje javnosektorskih plač. Kaj je v tem narobe, nemoralnega, neetičnega?
on je to izjavil kot predsednik slovenske vlade, ki je najbolj informirana oseba v državi.
spiderman sporočil: 1.741
[#2793825] 13.09.19 16:59 · odgovor na: (#2793808)
Odgovori   +    2
[kren]
> [Tutankamon21]
> Kar nekatere od vas tukaj moti ni javni sektor.

Mene ne moti javni sektor. Moti me preobsežen in premalo učinkovit javni sektor.
+len, koruptiven, oz. nesposoben
anon-514918 sporočil: 2.327
[#2793828] 13.09.19 17:13 · odgovor na: anon-198677 (#2793777)
Odgovori   +    3
Ni tako. Zasebnemu sektorju država preprečuje, da bi se tehnološko razvijal, ker bi potem predstavljal preveliko konkurenco za državni sektor, katerega država potrebuje, da iz njega na vse mogoče načine zajema. Lep primer je bil DADAS, ki ga je država s pomočjo Banke Slovenije uničila, da ne bi konkuriral državnim bankam. Način uničenja je bil enostaven. Prepovedali so nova vplačila v sklad, kar bi seveda uničilo vsak sklad na svetu. Ko pa je bilo treba trikrat sanirati državne banke so pa bila nova in to celo kolektivna vplačila vseh državljanov povsem dovoljena. Ne samo dovoljena, ampak z zakonom določena. Kam so Slovenijo pripeljali bedaki in lopovi, ki so upravljali z državnimi bankami, se vidi.

Od blizu pa lahko vidimo tudi, da je v tistem času, ko so rdeči banditi državne banke prvič okradli (1990), šele iz nič, razen znanja, ki ga recimo v naših državnih bankah nikoli ni bilo, nastal Apollo Global MAnagement Group, ki ima sedaj pri nas v lasti nekdanjo državno banko. V tem času, ko so državne banke zapravile več kot 30 miljjard evrov, in vsaj polovica teh je bila ukradenih na račun podvojenih cen projektov, je vrednost Apollo Group iz nič zrasla na 250 miljard dolarjev. Mislim, da je sedaj bolj jasno, zakaj je Kučanova idiotsko lopovska banda morala uničiti DADAS in številne druge firme. Recimo, velik dela vrednosti Istrabenza (več kot četrtina od 700 milijonov) se je direktno preselil v Stožice in ostalo banditsko okolico Milana Kučana.

Uraih Heep.
lea1 sporočil: 834
[#2793842] 13.09.19 19:55 · odgovor na: slovenecnb1 (#2793697)
Odgovori   +    1
pri javnih investicijah je problem naše razumevanje demokracije. Vsak bi imel rad zadnjo besedo. Vedno manjka nekdo, ki zna udariti po mizi in odločiti, ko se fantje preveč prepirajo.
Zato potem vozniki čakajo na Karavankah, preplačujemo vse, kar se gradi in podobno.
lea1 sporočil: 834
[#2793843] 13.09.19 20:07 · odgovor na: anon-217002 (#2793699)
Odgovori   +    1
Ja, ampak na vseh nivojih,tako privatnega kot javnega življenja je več interesov, ki si nasprotujejo. Ker ljudje že v osnovi ne želijo "podarjati" svojih interesov, sploh napram šibkejšim, nikjer ne gre brez neke kontre, poročevalcev, pravil. Kako obsežna so ta pravila je odvisno od marsičesa. Tako da govoriti o odpravi javnega sektorja je nesmisel. Verjetno pa bi se ga dalo izbjšati. Npr. kar se tiče zahtevane izobrazbe in s tem povezanih plač, mislim, da bi marsikatero delovno mesto, kjer so sedaj zaposleni s 7. stopnjo, lahko zasedli ljudje s 6. ali celi 5. stopnjo. Spremembe se lahko zgodijo postopoma, ljudje, ki odhajajo se enostavno nadomestijo z nižjo izobrazbo.
Tako v pisarnah, kot drugje. Ne pa da poslušamo te norosti kot medicinska sestra s 5. Stopnjo lahko še samo tipka in flajšter lepi. Pri teh stvareh pa se nihče ne oglaša, pa je takojšnja posledica tega ravno povečanje plač. Namesto, da bi medicinske sestre spoštovali, jih redno dodatno izobraževali, jih naredijo za neumne tek je, ki samostojno lahko samo gledajo paciente.
1357 sporočil: 7.095
[#2794069] 16.09.19 15:24 · odgovor na: anon-198677 (#2793809)
Odgovori   +    0
Obstojata samo dva sistema organizacije političnih strank, tržni kjer prevladujeo tisti, ki vse skupaj plačujejo ali pa revolucionarni kjer se politične strnake finacirajo direktno in indirektno iz javnih blagajn. Jaz sem za ta prvi, tržni, sistem, ki ga imajo povsod v zahodnem svetu in je identičen od Nemčije pa do Japonske. Ima pa ta sistem eno bistveno prednost pred drugim ker k odločanju v politiki spušča poslovno sposobne ljudi, kdor je sposoben poskrbeti zase bo lahko poskrbel tudi za državo in obratno, kdor ni sposoben poskrbeti zase tudi za državo ne more poskrbeti.

Strani: 1 2