Strani: 1

hijena1 sporočil: 1.214
[#2793552] 12.09.19 10:52
Odgovori   +    45
a jez mam ustavno pravico ne gledat Miše Molk in Maria Galunića al je to del obvezne politićke nastave?
1953 sporočil: 78
[#2793554] 12.09.19 11:00 · odgovor na: hijena1 (#2793552)
Odgovori   +    6
Točno tako!
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2793555] 12.09.19 11:04
Odgovori   +    14
Zadnja sprememba: anon-317028 12.09.2019 11:13
RTV Slovenija je kar tako sprejela interni pravilnik...bodo tudi otroci v vrtcih, dijaki in učenci z mobilci morali plačati naročnino? Bodo jo morali plačati tudi prebivalci domov upokojencev, ki uporabljajo prenosne telefone ali boh nedaj računalnike, tablice? Bodo prodajalci računalnikov, tablic in mobilcev morali sporočati podatke RTV SLO?
hijena1 sporočil: 1.214
[#2793557] 12.09.19 11:11 · odgovor na: anon-317028 (#2793555)
Odgovori   +    11
Zadnja sprememba: hijena1 12.09.2019 11:20
mislim, da se bo povečalo povpraševanje po rabljenih Nokiah 3310 in še bolj padlo po pametnih napravah, kot jokajo v enem od sosednjih člankov. le zakaj :)

ampak a veš kaj je pri vsej stvari najboljš? država bo morala prjavt vse računalnike od birokratov in plačevat prispevek. LOL
anon-93129 sporočil: 2.117
[#2793558] 12.09.19 11:14
Odgovori   +    11
Zadnja sprememba: anon-93129 12.09.2019 11:16
Jih plačujem preko T2 naročnine, pa električnega priključka pa morda še kje. Kaj sedaj še hočejo? To je stvar dogovora s provajderji spleta. Torej naj mi omogočijo še prekinitev naročnine, če jih ne želim gledati; že itak jih skoraj ne gledam.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2793565] 12.09.19 11:31 · odgovor na: hijena1 (#2793557)
Odgovori   +    10
[hijena1]

ampak a veš kaj je pri vsej stvari najboljš? država bo morala prjavt vse računalnike od birokratov in plačevat prispevek. LOL
Birokratom v državnih pisarnah verjetno ne bodo niti poslali pismo. Kaj če pošljejo pismo mojem podjetju? Osebno na svojem računalniku niti zvočnikov nimam, torej sem varen, drugi pa imajo zvočnike, da pa bi nekdo gledal med delovnim časom programe RTV je nemogoče, saj jih niti doma ne gledajo.
pobalin sporočil: 14.456
[#2793582] 12.09.19 12:20 · odgovor na: hijena1 (#2793552)
Odgovori   +    6
[hijena1]
a jez mam ustavno pravico ne gledat Miše Molk in Maria Galunića al je to del obvezne politićke nastave?
Tvoje vprašanje kaže, da ravno toliko gledaš TVS, da dovolj dobro poznaš njihov aktualni program. Če bi izkoristil svojo ustavno pravico, ne bi vedel zanju. Alora...

Obstaja še druga varianta: da zanju in njune oddaje veš iz trač medijev, ki se v veliki meri parazitsko futrajo na nacionalni javni hiši. Zato plačaj naročnino, da boš imel še naprej kaj za brat ali pa naj trač mediji plačajo namesto tebe.

:-P
anon-191845 sporočil: 961
[#2793584] 12.09.19 12:26 · odgovor na: hijena1 (#2793552)
Odgovori   +    2
Imaš pa dobro ime in še prvi si danes - "hijena1" ti paše, verjetno prvič prvi na listi...
hijena1 sporočil: 1.214
[#2793588] 12.09.19 12:42 · odgovor na: pobalin (#2793582)
Odgovori   +    4
a se ob drugi opcijo lahk odločim še za tisto, da me prve strani trač medijo ne strašijo pr blagajni najdražjega soseda ali z europlakatov?
anon-447401 sporočil: 293
[#2793590] 12.09.19 12:54
Odgovori   +    19
Mi bodo telefon/računalnik/tablico opremili in nastavili tako, da bom lahko gledal TV na moji napravi ali bo treba plačati davek zgolj zaradi tega, ker imam možnost gledati? Bo naslednji korak, da bom moral plačati vinjeto, ker imam možnost vožnje po AC. Bom potem moral plačti sezonsko karto za smučišče, ker mu zagotavljajo možnost smučanja. Pol so pa tu še letne karte za muzeje, gledališča, športni objekti... nudijo mi možnost. Pol se bodo našli še šolniki in bom moral plačevati tečaje, katerih bom imel možnost se udeležiti, pa zdravstvu za možnost operacij, zobne protetike...
Ukinit je potrebno RTV, kot so naredili v Grčiji, pol pa naj voluharji na trgu dokažejo svoje sposobnosti.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2793597] 12.09.19 13:14 · odgovor na: anon-447401 (#2793590)
Odgovori   +    1
[telexdell]
Mi bodo telefon/računalnik/tablico opremili in nastavili tako, da bom lahko gledal TV na moji napravi ali bo treba plačati davek zgolj zaradi tega, ker imam možnost gledati? Bo naslednji korak, da bom moral plačati vinjeto, ker imam možnost vožnje po AC. Bom potem moral plačti sezonsko karto za smučišče, ker mu zagotavljajo možnost smučanja. Pol so pa tu še letne karte za muzeje, gledališča, športni objekti... nudijo mi možnost...

Še davek na brado boš plačal, ker imaš možnost pustiti brado; tudi na luksuzni dragi avto, ker ga imaš možnost kupiti; tudi "vertigal urinae" ali davek na urin, ki ga je uvedel rimski imperator Vespasian, boš plačal, ker bi lahko prodal scalino, ki jo noče nihče kupiti; bo davek na dušo; boš plačal "hat tax" ali davek na klobuke, ker jih imaš možnost nositi; plačal boš "walpaper tax" davek na tapete, ker jih imaš možnost kupiti; davek na sex boš plačal, ker imaš možnost, ki jo ne izkoristiš...
Micare sporočil: 1.582
[#2793598] 12.09.19 13:16 · odgovor na: (#2793581)
Odgovori   +    10
Ukint ta davek - RTV naročnino. Naj se mal poveča kak obstoječi. V globalu se privarčuje pri plačevanju položnic, računovodstvu ... Predvsem pa se neha težit ljudem in jih strašit in obremenjevat z neumnostmi. Rad bi ga vidu tistga sodnika, ki bo dal nalog za osebne preiskavo mladoletnika, ki ima pameten telefon. Policja pa nima drugega dela kot, da bo asistirala inkasantom? Lari fari. Ali pa bodo inkasanti imeli pooblastila in pištolce kot redarji ... To bi bila nasdstandardna storitev gledalcem in poslušalcem. Čisti užitek. Organizem. RTV je treba ločit na infrastrukturo (stavbe, oddajnike, arhiv produkcije in rekvizitov - oblkovat samostojna podjetja pa naj se tudi sama tržijo in izvajajo storitve za kogarkoli) in na produkcijo v javnem interesu, ki naj jo financira država ne glede na izvajalca. Itak so luknja brez dna. Nimajo svojega optičnega onrežja, niso ponudnik interneta ... Monopolisti. In to je zelo drago. Motijo me brezvezni odlomki filmov med lepimi reklamami! Plačaš, da gledaš reklame? Menda bo možno vrtet, na radiju, tudi samo plačane prispevke oziroma reklame. To bo priložnost za sposobne!
pobalin sporočil: 14.456
[#2793620] 12.09.19 14:58 · odgovor na: (#2793609)
Odgovori   +    1
[abohte]
Zakon pravi:
Saj to je eden od problemov, ker je zakonodaja zastarela, nihče pa je ni sproti popravljal, ker je v tej gnili mlakuži najprej treba skoordinirati, kdo bi kaj lahko imel ali izgubil. Ta gnojna jama politikantov, lenuhov in zaslužkarjev je problem.

Zaradi tega smo pod kratko drugo vladavino Janše pod mizo dobili za lase privlečeno JV Planet TV, ki ni samo silen požiralnik denarja državnega Telekoma, ampak je ta mešetarska kupčija z nekimi Grki postavila precedenčen primer. Zaradi njega se potem amero-šolakovskemu planu združitve Telemacha in Proplusa nihče ni javno in jasno upal reči ne - še zlasti ne na ministrstvu za nekulturo, kjer so sami zmuzneti. Oligarhija & leni hlapci par excellence. RTVS je hvalabogu vsaj šibka luč razsvetljenja v tej razprodani blatni votlini.
pobalin sporočil: 14.456
[#2793621] 12.09.19 14:58 · odgovor na: hijena1 (#2793588)
Odgovori   +    2
[hijena1]
a se ob drugi opcijo lahk odločim še za tisto, da me prve strani trač medijo ne strašijo pr blagajni najdražjega soseda ali z europlakatov?
Ne, kakor se jaz ne morem odločiti, da nočem v kioskih gledati blesavih naslovnic Mladine ali Demokracije, ali da nočem na giga-mega-džambo-mambo plakatih gledati režečega frisa Jankovića ali temne silhuete princa teme. Itn.

Se pa sprašujem, zakaj hodiš k najdražjemu sosedu in to tistemu, ki ima cajtenge čist pri blagajni. Moj jih ima v enem kotu, zato jih gladko spregledam, Lidl in Eurospin jih sploh nimata, za Hofer, Tuš pa nisem prepričan. Drugače pa raje vržem oči na kakšno cortlih kupko ali prodajalko. Pri nas se take pojavljajo. :-P

Sori, ker si naletel ravno na dan, ko imam še svež spomin na zelo aktualen film o Brexitu, ki ga je nacionalna javna hiša vrtela sinoči. Ne vem, kaj popakanalarji strežejo zadnja leta, se jih pa spomnim predvsem po več ponovitvah kupa polstarih holivudarskih uspešnic, kot je bilo v dolgem obdobju sivega socializma ponovitev Sutjeske in Neretve na TVLj. Pa njihova filmska dieta je bila orto amerikajnarska, nehvalalepa.

Film o Brexitu (in druge tuje filme) si lahko še nekaj tednov po predvajanju ogledaš v arhivu javne hiše, kar se mi zdi zelo pohvalno početje.
4d.rtvslo.si/arhiv/t.../174637428

Obvezna prijava je sicer skrajno zoprna formalnost, katere ukinitev bi takoj podprl, če ne bi bilo toliko ljudi, ki privatno uživajo programe javne hiše, a tega nočejo priznati in plačati. Na primer, legendarni antiRTVSjevec Ivan Janez od Janše je celo eno svojih poslanskih vprašanj v celoti oblikoval na podlagi vsebine RTVS. In ga ni bilo niti malo sram...
pobalin sporočil: 14.456
[#2793638] 12.09.19 15:43 · odgovor na: (#2793625)
Odgovori   +    0
Skoraj z vsem, kar te moti pri javni hiši, tem slovenceljskem bibisiju, se lahko strinjam, kadar sem bolj slabe volje. Če pa pogledam napol poln kozarec, v katerem vidim, da za 12,75 evra na mesec dobim celo po mojih nemarnih pobalinskih standardih kar nekaj spodobne vsebine, ki me lahko obogati, četudi se morda čisto ne strinjam z njo, pa z veseljem plačam mesečni davek za razvrat na Kolodvorski.

TV Vaš kanal? Hja, koliko pa dobijo Dolenjski list, pa dolenjske radijske postaje, pa portali pa kaj vem kaj še? Jaz pravim, da si nacionalno info-kulturno elektronsko hišo moramo privoščiti kot narod in država. Ali si Vaš kanal (in regionalni radiji in cajtengi in portali in zloženke in brezplačniki...) zasluži bogati krmiti iz javnih jasli, v kakšnem obsegu in kako, bi se pa dalo hudo debatirati. Predvsem menim, da je to vprašanje za občine prebivalce regije in ni nacionalnega pomena.
Micare sporočil: 1.582
[#2793674] 12.09.19 18:21 · odgovor na: pobalin (#2793638)
Odgovori   +    5
Ne gledam TV, ne poslušam radio. Sem za ukinitev RTV prispevka in reorganizacijo. Če lahko gledališča v Londonu preživijo, naj jim slovenska sledijo. 40 funtov za predstavo pa je življenjsko doživetje. Vidiš enkrat pa bi šel gledat isto še enkrat. Je treba bit dober, se je treba znat tržit in bit odvisen od zaslužka, ki ga sam ustvariš. Tudi RTV. Nimajo le oni poročil. Ali pa gre za plačne reklame? Namesto Kolizeja ne stoji kulturna ustanova. Bravo zdraharji. Zaplankani Butalci. Za kulturo pa imamo mininiststvo. Naj zagotovi infrastrukturo in denar za akcijo. V dveh urah prideš marsikam. Marsikje je gledlišče in opera. Tudi tujci bi prišli. Kam? V Mladinsko gledališče, ki deluje v eni luknji? Imajo pa zanimive, gledljive predstave. Zakaj nekateri koncerti privabijo obiskovalce tudi iz 500 km oddaljenosti. To je naš kulturni prosor. Ker za svoj denar dobiš kakovost oziroma tisto, kar želiš. RTV naj uvede plačlivo internet televizijo. Se registriraš, plačaš in gledaš, če želiš. Spet bi blli med zadnjimi. Imajo preveč denarja.
pobalin sporočil: 14.456
[#2793694] 12.09.19 21:02 · odgovor na: (#2793664)
Odgovori   +    0
[abohte]
Ampak en TEŠ6 ali poraba RTV v 12 letih pa je bolj resna dilema. Tretja razvojna os ali 6 let Bleščice, Videotraka, prenosov 3. kola državnega prvenstva v rokometu prav tako.
Zataknil si se v podmeno, da takoj po priznanju, da za RTV prispevek/davek dobimo kar primerno dozo vsebin, obrneš ploščo, in prikazuješ, koliko RTVS stane v teših in v cestah. In to tendenciozno, kot bi bila RTVS samo (cenena) Bleščica in podobna šara. A poseben simfonični orkester in Big Band RTVS te ne motita? Zakaj le ju rabimo - oba? Imamo slovenske filharmonike, dva ansambla opere in baleta, policijski in vojaški orkester, cvse ful tajm, vse na proračunu. Koliko velikih javnih orkestrov rabi 2-milijonska populacija, npr. München, koliko si jih lahko privošči? Kaj imamo od Založbe kaset in plošč, kaj imam jaz od šaleharjev in podobnih eteričnih filozofov? Ukinimo vse, če si kdo kaj želi, pa naj plača sam.

Pa tudi, jaz ne rabim (več) avtocest, ker potujem malo in brez naglice. Mi je tudi čisto vseeno, kako se Korošci in Belokranjci cijazijo v beli svet, zato sem proti zapravljanjem za ceste. Veš koliko modernizacij in nakupov bolnišnične opreme, domov za ostarele in plač za zdravnike in sestre bi dobili za ceno tiste luknje v Karavankah, 2. tira in 3. osi? No, to. Krčani čisto nič ne rabijo TEŠ, imajo svoj vir elektrike. Mene pa ne brigajo obnovljivi viri energije in ne razgradnja JEK, ker se grejem in štromiram iz TeToL. In tako naprej.
Vsekakor ne mislim, da lahko regionalni/lokalni mediji zamenjajo nacionalno RTV (in obratno), ampak po mojem je tričetrt programa nacionalne RTV tržnega značaja, še bistveno manj pa kulturno in informativno pomembnega za narod. Tuja popevka tedna na Val 202? Avtomobilnost? Lepo prosim...
Zdaj sva pa tam. Podjetja, ustanove, združbe, ki ima pozitivno funkcijo ampak je postala malo deviantna, ne greš ukinjat ali izstradat. Saniraš jo in reformiraš. Odrežeš, privatiziraš, kar je odvečnega, kar nima več nobenega mesta v današnjem javnem servisu, ker spada v privatno podjetniško sfero, ostalo pa ohraniš in izboljšaš.

To pomeni, da bi tisti gnili RTV sveti in svetniki in ministranti in nacional poslanci morali že zdavnaj prevetriti zakon in programske dokumente RTVS. Če narod hoče bleščice, jih bo gotovo znal ponudit komercialni sektor. Če so fuzbal klubi postali de facto ali de iure privatna last mešetarjev in tajkunov, tudi tujerodnih, nima nacionalna javna hiša več kaj dušebrižniško skrbeti zanje. PopAkanalarji pa nam nikdar ne bodo dali toliko zanimivih nekomercialnih filmov, dokumentarcev, diskusij, okroglih miz, tematskih oddaj itn. kot nacionalna javna hiša. Res pa je, da sem čudak, ki raje gleda spodobne dokumentarce, finske, francoske ali iranske igrane filme kot pa perpetuirano holivudsko plažo izpred 10-20 let.
Če sta taka tipa programskih vsebin pomembna za obstoj narodne zavesti in razvoj njegove blaginje, potem isto velja tudi za novico (agrobiznis.finance.s...?src=live) o tem, da v KZ Metlika sladkor ne bo več edino merilo pri odkupni ceni grozdja. Koliko denarja so Finance prejele za to novico iz proračunske malhe?
Ne vem zakaj bi. Najbrž je to plačala KZ Metlika in so menda že vedeli zakaj. Po kvaliteti teksta sodeč je bilo poceni. Sicer pa gotovo veš, da se tudi Finance rade pasejo po javnih pašnikih, če je le mogoče. Erar pravi, da so letos dobili 534 jurjev od državnih kolhozov in drugega. Hočevar že ve, kar jaz sumim, namreč ali energija plačuje okolje v famoznem O&E. Res pa je, da Finance služijo ponižno in pridno kot najemniki, na RTVS se pa šopirijo s svojo veličastnostjo in nacionalno elitnostjo. Kar v nekaterih primerih drži, se pa za tadobrimi šlepa cela karavana bleferjev, nesposobnežev in lenuhov. Še enkrat: ta bolezen ni za evtanazijo ampak samo za skrbno operacijo in morda manjšo amputacijo.
Jaz s parazitiranjem na Financah in njenem forumu ter na ostalih brezplačnih spletnih vsebinah prejmem več vsebine kot od RTV.
Stavim, da se bo to še naprej počasi zapiralo, da čez 5-10 let ne boš imel več toliko dobrega branja na voljo brez plačila. Morda se bo po en članek na mesec na enem, po dva na drugem koncu, morda v več jezikih, vseeno dalo nakljuvati dovolj spodobnega branja. Morda pa bomo počasi spustili svoje standarde in ne bomo niti opazili več, da beremo pofl. Za starce ni problem, itak se radi zatekamo h knjigam, da bi končno dojeli svet in vse, kar nam je ostalo nedojemljivo še po 50 letih branja cajtengov. Tudi za medije bi moralo veljati, da nismo tako bogati, da bi lahko brali samo poceni oz. zastonj.
pobalin sporočil: 14.456
[#2793696] 12.09.19 21:42 · odgovor na: Micare (#2793674)
Odgovori   +    0
[Micare]
Ne gledam TV, ne poslušam radio. Sem za ukinitev RTV prispevka in reorganizacijo. Če lahko gledališča v Londonu preživijo, naj jim slovenska sledijo.
O čem govoriš, o RTV (in BBC) ali o državnih teatrih (npr. SNG Drama in Royal National Theatre)? Samo toliko, da ločimo jabolka in hruške od pomaranč...
40 funtov za predstavo pa je življenjsko doživetje. Vidiš enkrat pa bi šel gledat isto še enkrat. Je treba bit dober, se je treba znat tržit in bit odvisen od zaslužka, ki ga sam ustvariš. Tudi RTV. Nimajo le oni poročil.
Nimajo. Njihova so precej slaba, druga pa še slabša. Ampak to je stvar okusa. Eni pač težko prebavljamo ekskluzivna škandaliziranje zaradi obveznega tehtanja las, sploh pa probisvetske Akanalštine.
Namesto Kolizeja ne stoji kulturna ustanova. Bravo zdraharji. Zaplankani Butalci.
Me lahko morda razsvetliš s situacijo v svetskih Tepanjah? Je tam možno, da mestni urejevalci prostora in vogalovarstveniki ne določijo gabaritov planiranih objektov? Ali pa jih določijo, a se investitor s svojim svetskim projektantom odloči ignorirati vse smernice in omejitve, ker edina omejitev zanj je le sinje nebo?
RTV naj uvede plačlivo internet televizijo. Se registriraš, plačaš in gledaš, če želiš. Spet bi blli med zadnjimi. Imajo preveč denarja.
Ta predlog mene ne bi dosti motil, bi pa znorel zaradi tistih starih ljudi, ki bi morali zato, da bi še naprej gledali svojo ljubo televizijo, plačevati še naročnino za internet. To pač ne gre. In na RTVS resda televizija požre največ denarja, a vseeno javna hiša ponuja tudi radio in MMC. Ni vse televizija.

Sicer se strinjam z delom tvojih pomislekov, samo ne mi enačiti Londona z Ljubljano ali kar celo Slovenijo, please, danke schön.
Micare sporočil: 1.582
[#2793702] 13.09.19 00:10 · odgovor na: pobalin (#2793696)
Odgovori   +    0
Gre se za plačljivo telvizijo preko interneta zato, da ne bi posiljevali tiste, ki imajo le radio. Itak pa kabelskim operaterjem ogromno ljudi plačuje naročnino. Tudi tisti bogu za hribom, kjer je satelit edina možnost. Nacionalna televizija bi morala imet 50 ali 70 % oddaj v domačem jeziku, da bi imela ta status. Drugače gre za nedovoljeno pomoč države enemu ponudniku. Tisti, ki bo ukinil naročnino bo zmagal na volitvah.

The Lion King. Ena izmed stvari - musical, ki bi ga še enkrat rad videl. Imam pač rad živali in lepo scenografijo, tudi koreografijo.

Ljubljana ni London in London ni Ljubljana. V obeh pa živijo srečni in malo manj srečni ljudje. In Ljubljana ni Slovenija. Je pa Ljubljana tudi Slovenija. Vsakdo najde kar išče. Eni po Svetu, eni doma. Pri nas je ogromno dobrih, toplih, prijetnih stvari, a eni iščejo tisto česar ni. Tudi tuj gnoj nekaterim lepše diši.

RTV naročnina, dopolnilno zdravstveno zavarovanje, nekapitalska in obubožana pokojninska blagajna, profitabilna javna podjetja in zavodi, davki in raznorazni prispevki, ki so v resnici davek na davek pa pije kri našemu narodu. 8000 do 10000 ljudi v glavnem v starosti 25 - 40 let zapusti domovino. Poraba denarja za funkcioniranje države je prevelika in ta denar ne prinaša nove vrednosti. Eni to imenujejo entropija sistema.
pobalin sporočil: 14.456
[#2793768] 13.09.19 12:13 · odgovor na: (#2793700)
Odgovori   +    1
[abohte]
V nadaljevanju zapisano pa me napotuje na to, da niti ti ne veš, kaj je sploh poslanstvo RTV. Slednje ni nič tragičnega, tega ne vem niti jaz, pa tudi sama RTV bi rekel da tega ne ve. Mene to vleče v zaključku, da RTV deluje za svoj obstoj, ne pa za širše poslanstvo.
Seveda RTVS dela zase in svoje klike. To lahko počne tudi zato, ker se ne ve, kaj natančno je poslanstvo RTVS, ker je opredeljeno skrajno slabo in ohlapno. To verjetno izhaja iz (pred kar nekaj leti) zatečenega stanja in tendenc, da se ohrani čim več obstoječega z vsemi deviacijami vred. To niti ni gradualizem ampak potuhnjeno statusquovarstveništvo. RTVS je po mojem tehnično napredovala, strukturno in organizacijsko pa je okostenela tvorba z večino skeleta iz SFRJ in takratnih tehničnih in družbenih razmer. Je pa poslanstvo javnega servisa vedno predmet konsenza, po možnosti modro sugeriranega s strani modrih ljudi. Teh pa nam manjka ali pa jih nismo pripravljeni poslušati.

Javni servis v skupnem interesu ne pomeni, da je treba zdaj vse reducirati na najmanjši skupni imenovalec, ker potem ostane bore malo, sploh v južnoalpski maloplemenski provinci. Javni interes je tudi, da svoje kose mesa dobijo ljubitelji črnega Možine, pa rdečih harpij. Ali sem pašejo še mariovsko blebetanje, romihovsko narodnjakarstvo, flegovsko bleščičarstvo, avtomobilnost in žoganje lig z nekaj sto do nekaj tisoč gledalci? Ne vem. Sem pa prepričan, da se javni interes, ker je to lažje in manj konfliktno, opredeljuje po vpletenih imenih in interesih, ne pa na podlagi gledanosti, družbene koristnosti, strokovnosti ipd. Težko je biti razsodnik v tako majhnem plemenu s tolikšno toleranco do incestnih odnosov (lepše rečeno navzkrižja interesov).
In tudi nisem rekel, da je program RTV zgolj bulšit, je pa v njem mnogo sranja. Te vabim, da se sprehodiš čez spored za naslednje 3 dni, si zapišeš koliko časa traja RTV program in kolikšen delež predstavljajo vsebine, zaradi katerih potrebujemo RTV, v kolikšni meri pa so vsebine relikti preteklosti, so namenjene iskanju kvazi uglednosti in razne tržne vsebine.
Drži. Je pa tudi res, da bi mamca Pepca ali njen sosed Tona hotela gledati/poslušati kaj takega, kar bi midva gladko eliminirala. Jaz komot živim brez radia gaga, a ne dvomim, da bi jih nekaj doživelo živčni zlom, če bi to kdo hotel ukiniti. In kdo sva midva, da bi takim jemala po ducat evrov na mesec za npr. družbenopolitične aktualnosti, ki ju ne zanimajo, vzela pa bi jima kmetijske nasvete (a to še obstaja?), recepte iz domače kuhinje in narodnozabavne poskočnice. Ker je tako težko pravično obrezati, večinom zmaga hipertrofija.
Vendar kljub temu v zdravstvu ne financiramo recimo individualnih programov vadbe za ljudi, čeprav vemo, da je telesna vadba zelo blagodejna za ljudi.
Hm, Vzajemna ni čisto javna hiša, a je precej blizu tega. Za denar svojih zavarovancev in lastnikov (ha!) si je omislila nakup propadlega projekta sumljivega belosvetskega podjetnika.
forum.finance.si/?m=...881&single (glej točko 4.)
Domnevam, da je to spletišče množično obiskano in uporabljano, kar Vzajemna lahko prepričljivo dokaže s podatki obiska in z močno izboljšanim zdravjem MojeDeželanov, njenih zavarovancev.
Seveda tudi kultura prispeva k bolj zdravemu stanju duha in informacije k boljšemu odločanju, torej RTV ima korist. Vse res... Ampak... Pri RTV št. gledalcev/poslušalcev drastično pada, budžet pa raste.
In kljub temu se za vsak spodrsljaj zažene tak cirkus, kot bi narod najbolj masovno spremljal ravno programe RTVS?!
Informacije so izjemno lahko dostopne (se ne nanaša pol tvojega špeckahlanja na tuje vire?). Budžet RTV pa vseno raste. Se ti to ne zdi paradoksalno?
Eden glavnih motivov za špeckahlanje je bil prenašanje tujih medijskih vsebin, ki znatno relativizirajo domačijski diskurz, MojeDeželne mite, slovenski eksepcionalizem in podobne neumnosti.
> > Vsekakor ne mislim, da lahko regionalni/lokalni mediji zamenjajo nacionalno RTV (in obratno), ampak po mojem je tričetrt programa nacionalne RTV tržnega značaja, še bistveno manj pa kulturno in informativno pomembnega za narod. Tuja popevka tedna na Val 202?
Ko sva že pri Valu 202, me je veliko bolj kot trajbanje amero-angleške glasbe in domačijskih kvot spravljalo ob pamet neko pozno jutranje "svetovanje", ki je bilo ena najbolj nagnusnih prikritoreklamnih spak na nivoju vaškega komercialnega radia. Sploh, ko je šlo za medicino, zdravje (dohtarji ipd. ne smejo oglaševati, lahko pa svetujejo), zdravo prehrano ipd. Ne vem, če to še obstaja, ker Vala 202 že dolgo ne poslušam več.
In strinjam se s tabo, kakšni bi morali biti ukrepi. Vendar nič od tega ni na vidiku. Že več let, kljub nezadovoljstvu ljudi. Ker RTV nezadovoljstvo folka figo briga, ali pa le malo več. Torej naj ne jočejo nad vulgarnimi opazkami, ki letijo na njihov račun.
Nič se ne premakne, ker nikomur ni v interesu oz. se interesi medsebojno blokirajo (z izjemo klientelističnih matićevskih manevrov). Če z jokanjem namiguješ na afero "prestitutk", jima dam prav, da sta to skrajno zagovednost s tistim twitom odločno uredili na sodišču.
Saj nisi edini takšen. Ampak zgolj v TV programu je vsak teden, recimo kakšnih 400 ur programa. Koliko takšnih filmov lahko gledaš enkrat na teden in koliko časa trajajo? Kar hočem povedati je, naj si RTV ozko postavi poslanstvo in dela tisto, kar niso tržne vsebine. Za vse ostalo je trg.
Bom ponovil: bistvo javne RTVS ni, da vsah državljan vidi/sliši/prebere vse njihove vsebine. Bistvo je, da za mesečno nadomestilo ponudi dovolj tega v okvirih "javnega interesa", da ne moreš reči, da te v primerjavi z drugimi mediji gulijo. Da tisto, kar po definiciji morajo, delajo dobro, čez svoje plotove pa ne posegajo, četudi imajo "take fine ideje in take dobre ljudi". Velikost in narava slovenskega "trga" za informativne in umetniške stvaritve, sta seveda problem par excellence, ki ni ekskluzivno slovenski.
Je pa res, da bi potem imeli kakšnih 1.000 ljudi preveč. Pa zakaj sploh obstaja RTV prispevek? Naj se pač z zakonom določi, da se RTV financira iz davkov, pa basta. Kot da bo zaradi tega kaj bolj odvisna od političnih veljakov (kot sicer je).
Zakaj sploh imamo toliko različnih davkov in trošarin? Naj država enostavno pobere, kolikor mora/hoče in razdeli, kar je treba/zaželjeno. Pa basta. Saj imamo demokracijo, ki bo vse to vodila s svojo nevidno pravično roko neskončne modrosti ljudskih množic. Ki so zelo navdušene nad reformami vseh sort... dokler posameznika ne udari po žepu ali glavi. :-P
pobalin sporočil: 14.456
[#2793778] 13.09.19 12:59 · odgovor na: (#2793732)
Odgovori   +    1
[abohte]
Tukaj je zanimiv prispevek o financiranju javnih RTV v nekaterih državah(www.rtvslo.si/sloven...d=1&pid=5)
Od 24 naštetih držav je SLO na 9. mestu po višini prispevka (nižji je npr. tudi v Izraelu, Franciji, Italiji, ...). Če bi upoštevali povprečno višino plač, pokojnin, je pa verjetno prav na vrhu.
Podatek si zasluži temeljito analizo. Je pa tako, da je treba upoštevati tudi neznansko moč medijskih klik in odzadnih interesov. Planet TV, ki ga je državni Telekom ustanovil v hudi krizi, in je postal pribežališče dobro-krasno plačanih elitnih kadrov komercialne in nacionalne hiše, je bil potreben komu in služi komu ali čemu že? Kdo je bil takrat proti iz racionalnih in ne politikantnskih vzgibov?

RTVS, kjer so se jim je kar pomnim iz javnohišnih gofelj cedile socialnost in enakopravnost in solidarnost, je leta če ne desetletja neusmiljeno skoraj sužnjelastniško izkoriščala prekerne mlade kadre. Šele zakon in politično spodbujena stekla inšpekcija sta jih prisilila, da se odločijo te ljudi redno zaposliti ali pa se odreči njihovemu delu. To je bil še en dokaz, da je s polnimi ritmi fino kupovat poceni delo, robo...

Drugovi i drugarice, situacija je veoma složena! :-P
pobalin sporočil: 14.456
[#2793781] 13.09.19 13:09 · odgovor na: (#2793774)
Odgovori   +    0
[abohte]
Skoraj sem že hotel napisati amen, pa se bom vseeno popraskal tam, kjer mi ne bi bilo treba.
No, tudi jaz, potem pa...
In če bo nekdo trpel Tantalove muke in bo vedno, ko bo preklopil na program javnega radia ugotovil, da radia Ga Ga ni več, jih pač bo. Če ga želi, si ga naj plača.
Pa saj plačuje, 12,75 na mesec. Vidiš, kako težko je... :-)
Jaz sploh ne bi bil za oženje programskih vsebin, če ta jama brez dna ne bi požrla vsako leto 120 mio denarja (za primerjavo vseh 58 upravnih enot porabi 76 mio€ na leto in vseh 58 upravnih enot ima manj zaposlenih kot RTV SLO).
Hja, ne vem, kaj ima to z upravnimi enotami, ker ne znam primerjati njihovega dela, materialnih stroškov. Vem pa, da sem v povprečju skoraj vsak dan izpostavljen delu javne hiše, na upravno enoto me pa zanese na X let. :-)
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2793923] 14.09.19 21:20 · odgovor na: (#2793887)
Odgovori   +    1
[jezdec666]
Po njihovi logiki morajo položnice poslati vsem zemljanom, ker imajo dostop do interneta lahko gledajo njihove vsebine. Pa še vesoljcem.
Tonin v zadnje čase deluje razumno in če želi enkrat biti predsednik vlade naj da v parlamentarno proceduro predlog za razveljavitev tega čudaškega pravilnika, ki so ga interno sprejeli na RTV.
FIN-466864 sporočil: 3.316
[#2793933] 15.09.19 08:03 · odgovor na: (#2793887)
Odgovori   +    0
čas vnosa: 14.09.19 22:12
[jezdec666]
Po njihovi logiki morajo položnice poslati vsem zemljanom, ker imajo dostop do interneta lahko gledajo njihove vsebine. Pa še vesoljcem.
Sam veliki vodja ne plačuje RTV-ja
Jaz tud ne gledam pa moram plačati...
A je on kaj več kot jaz, da mu tega ni teba niti ga noben ne upa terjati...
Oravi vzornik GLOBOKE DRŽAVE...
Bo pa zdej... sej menda doma majo štrom pa internet..
anon-61428 sporočil: 4.493
[#2793938] 15.09.19 09:08
Odgovori   +    0
Ja spet plačaj ti, ker se ponudnik interneta in rtv ne zmenita med sabo. Javno je dražje ima pa infrastrukturo oddajnike katere vzdržuje da drugi igrajo samo kar se jim splača. Pa javni tv se mora it nekih stvari od katerih privat beži saj nosijo zgubo. Če bi si kolač razdelili bi vsi ok živeli. Je pa tako če vsem gredo plače gor si bodo tudi rtvjevski zapitki vzeli sebi.
hijena1 sporočil: 1.214
[#2794009] 16.09.19 09:36 · odgovor na: anon-61428 (#2793938)
Odgovori   +    0
po tvojem RTV oddajnike drugim medijskim hišam daje zastonj v uporabo?
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2794022] 16.09.19 10:40 · odgovor na: (#2794016)
Odgovori   +    1
[rename]
> [FIN-311684]
> > [jezdec666]
> > Po njihovi logiki morajo položnice poslati vsem zemljanom, ker imajo dostop do interneta lahko gledajo njihove vsebine. Pa še vesoljcem.
>
> Tonin v zadnje čase deluje razumno in če želi enkrat biti predsednik vlade naj da v parlamentarno proceduro predlog za razveljavitev tega čudaškega pravilnika, ki so ga interno sprejeli na RTV.

Tonin bo morda res predsednik vlade, če se bo omrežje zanj odločilo.
Kot vrhunsko finto, da ga bo volilo vse živo, od "deloucev do kmetof"... če bodo spoznali, da na novinovinovilevinovi obraz ljuctvo ne bi več nasedlo.

#sam da ni Janša 3.0
Želel sem napisati zakaj je Šarčeva vlada neuspešna pa ne bom, ker je Požar lepše napisal “Nasprotno, ta vlada je neuspešna, in to zato, ker se v času visoke gospodarske rasti, neverjetne podpore medijev in pravzaprav visoke podpore v državnem zboru ne loti nobene resne, a potrebne družbene reforme...", dodal bi le, da s sindikati javnega sektorja podpisuje nove in nove zaveze, ki nas bodo v prihodnosti veliko stale. Pozna se, da je Šarec tudi družinsko prisesan na proračun in davke.
linaprin sporočil: 771
[#2794094] 16.09.19 17:16 · odgovor na: (#2794016)
Odgovori   +    2
čas vnosa: 16.09.19 16:20
[rename]
> [FIN-311684]
> > [jezdec666]
> > Po njihovi logiki morajo položnice poslati vsem zemljanom, ker imajo dostop do interneta lahko gledajo njihove vsebine. Pa še vesoljcem.
>
> Tonin v zadnje čase deluje razumno in če želi enkrat biti predsednik vlade naj da v parlamentarno proceduro predlog za razveljavitev tega čudaškega pravilnika, ki so ga interno sprejeli na RTV.

Tonin bo morda res predsednik vlade, če se bo omrežje zanj odločilo.
Kot vrhunsko finto, da ga bo volilo vse živo, od "deloucev do kmetof"... če bodo spoznali, da na novinovinovilevinovi obraz ljuctvo ne bi več nasedlo.

#sam da ni Janša 3.0
Na žalost bomo tega videli več verzij kot The Simpsons...

notfunnyatallratherdepresivepress

Strani: 1