1 ura
Rusi Sloveniji napovedujejo kibernetsko vojno. Kako zaščititi vaše podjetje 1
2 uri
Nočete kupiti bitcoina? Morda vas prepričajo kriptodelnice
3 ure
Gradnja hitre ceste od priključka Velenje jug do priključka Slovenj Gradec jug na 3. razvojni osi sever (Oglas)
3 ure
Hitra rast števila kibernetskih napadov na mobilne telefone – kako jih zaščititi
3 ure
Ste izpeljali odličen B2B e-commerce projekt? Prav vas iščemo!
3 ure
Subvencije za energente: podjetja bi lahko še dolgo čakala na polno izplačilo
4 ure
Quercus: S popolnim vinom za žar lahko v nagradni igri osvojite – žar! (Oglas)
4 ure
Vino tedna: Gevrey-chambertin 1er cru 2019, Joseph Drouhin
4 ure
Vinska klet Metlika ima novo blagovno znamko Jurius
6 ur
(Intervju) Saška Rihtaršič, Danfoss: Vsa Evropa bi se lahko ogrevala z odpadno toploto iz industrije 2
9 ur
Škrabec, Petrič in Južna spet slavijo 1
9 ur
Chris Barton, britanski komisar za trgovino: Uporabite nas. Smo odlična odskočna deska do največjih trgov
15 ur
BMW v najdaljšem slovenskem predoru razkril kupejevskega X2 in največjega minija
15 ur
Električni avtobusi, vodikova centrala in polnilnice v Kranju 5
16 ur
Najbolj brani članki danes
16 ur
Kibernetska varnost postaja glavno poslovno tveganje. Zakaj? (PRO)
17 ur
Tako Gruntek raste z dostavo zelenjave od njive do mize
17 ur
JEK 2: jedrska resolucija v državni zbor po hitrem postopku 4
18 ur
Nepremičninska strokovnjaka o dogajanju v Evropi in Sloveniji
19 ur
Kia EV9 je svetovni avto leta 2024, med zmagovalci še BMW 5, volvo EX30, ioniq 5 N in toyota prius 5

Strani: 1 2 3

anon-333107 sporočil: 8.271
[#2789639] 20.08.19 19:45 · odgovor na: anon-518781 (#2789625)
Odgovori   +    1
[Zelenko1]
> [kren]
> > [Zelenko1]
> > Ni več, je premožen. Lastnik pa še bolj.
>
> Edino pravilno. Lastnik je vložil v podjetje kapital... in tvegal. Če ga to moti, naj pač še sam tvega in vloži ves svoj denar v posel, pa mu ne bo treba delat za druge.
Kdo ga pa sili, da vloži kapital!????

Saj gre lahko za delavca k drugemu lastniku -kapitalistu!??
anon-518781 sporočil: 588
[#2789641] 20.08.19 19:58 · odgovor na: (#2789638)
Odgovori   +    0
podjetnike
Prav imaš, ta beseda mi gre blazno na k..

Obrtnik, mojster, izumitelj, inženir... njih spoštujem

Nekdo ki se ima pa le za podjetnika, mi pa sproži izpuščaje.

Ponavadi je nepotreben vmesni člen med stranko in izvedbo, ali pa kak uvoznik/prekladakec škatel med kitajci in domorodci. Manpower, Adecco in podobne podjetnike štejem zraven. Kučana tudi. Pa ljubljanskega šerifa tudi štehem med podjetnike.
anon-518781 sporočil: 588
[#2789650] 20.08.19 21:11 · odgovor na: (#2789649)
Odgovori   +    1
[kren]
> [Zelenko1]
> >podjetnike
>
> Prav imaš, ta beseda mi gre blazno na k..
>
> Obrtnik, mojster, izumitelj, inženir... njih spoštujem
>
> Nekdo ki se ima pa le za podjetnika, mi pa sproži izpuščaje.

Vsak lastnik podjetja je podjetnik.

Nočem ti jemat volje, ampak dvomim, da boš kdaj uspel v poslu. Pa ne zaradi neplačnikov, SDK, Fursa... ampak zaradi sebe, oziroma tvoje miselnosti. Če hočeš kdaj uspet v poslu, jo boš moral spremeniti... to je pa hudičevo težko.
Mene ženejo naprej zadovoljne stranke. Včasih grem zato tudi v minus in ne grem domov dokler ni zadovoljna. Ne potrebujem dokazovanja.

In ne mislim se učiti psihopatskih lastnosti. Ker trezen psiholog bi tvoje poster heroje - wall street "podjetnike"- tako ocenil.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2789653] 20.08.19 21:46 · odgovor na: anon-518781 (#2789650)
Odgovori   +    0
[Zelenko1]
> [kren]
> > [Zelenko1]
> > >podjetnike
> >
> > Prav imaš, ta beseda mi gre blazno na k..
> >
> > Obrtnik, mojster, izumitelj, inženir... njih spoštujem
> >
> > Nekdo ki se ima pa le za podjetnika, mi pa sproži izpuščaje.
>
> Vsak lastnik podjetja je podjetnik.
>
> Nočem ti jemat volje, ampak dvomim, da boš kdaj uspel v poslu. Pa ne zaradi neplačnikov, SDK, Fursa... ampak zaradi sebe, oziroma tvoje miselnosti. Če hočeš kdaj uspet v poslu, jo boš moral spremeniti... to je pa hudičevo težko.
Mene ženejo naprej zadovoljne stranke. Včasih grem zato tudi v minus in ne grem domov dokler ni zadovoljna. Ne potrebujem dokazovanja.

In ne mislim se učiti psihopatskih lastnosti. Ker trezen psiholog bi tvoje poster heroje - wall street "podjetnike"- tako ocenil.
Samo od zadovoljstva se sicer težko živi! :) To je težko, trdo življenje! :))

Vsi sistemi, se pravi vsi, so propadli samo zaradi slabih delavcev! :)

Zdaj, če podjetnike, ali pa lastnike šteješ med delavce, je pa drugo vprašanje. :)

Stvar definicije. :))
anon-518781 sporočil: 588
[#2789660] 20.08.19 23:02 · odgovor na: (#2789651)
Odgovori   +    3
[kren]
> [Zelenko1]
> In ne mislim se učiti psihopatskih lastnosti.

Ravno o tem govorim. Ti si pač prepričan, da so podjetniki psihopati, ki izkoriščajo svoje zaposlene in nategujejo dobavitelje, kupce in državo... Ti že ne boš en od njih.
Tkole, en del lastnikov/podjetnikov ni, niso mrtvo breme, ampak opravljajo nekaj od 1000 opravil, kot bi jih opravljal kdo drug. Jih poznam, vem da obstajajo. Samo nisem imel še te sreče delati za njih.

Ker sem štartal z dna družbe, sem pokasiral tudi take delodajalce.
Opisati, kaj so delali z nami, bi bilo neverjetno. Do premoženja so prišli z krajo in tega se niso odvadili, kradli so tudi nam... zdravje, nadure, živce, si filali ego, sadizem na polno (npr. Ko sem pral posodo, je prišel lastnik mimo in brez pogleda v korito vrgel lonec, tako da je pljusknilo po meni, na robu ustnic sem videl nasmeh; smejal se je, ko je delavec padel vkup, smejal se je, ko je delavki stroj utrgal prst,...). Takrat sem videl kako moč ima kapital/lastništvo nezrelih ljudi.

In ni ga mehanizma ki bi to preprečil. Psihopati imajo pa v kapitalizmu še boljše možnosti za uspeh, korporacije jih na trgu del. sile iščejo z lupo, so odlični šefi in zelo dobičkonosni.
anon-518781 sporočil: 588
[#2789662] 20.08.19 23:05 · odgovor na: anon-333107 (#2789653)
Odgovori   +    2
[FrRoSt]
Zdaj, če podjetnike, ali pa lastnike šteješ med delavce, je pa drugo vprašanje. :)

Stvar definicije. :)
Imel take, ki so čisti dead weight. Kasneje spoznal tudi zdrave. Sam na prostem imajo baraboni prednost.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2789727] 21.08.19 12:18 · odgovor na: anon-518781 (#2789662)
Odgovori   +    0
Ne samo na prostem. Tudi v javnosti! Očitno.
anon-518781 sporočil: 588
[#2789787] 21.08.19 16:07 · odgovor na: anon-333107 (#2789727)
Odgovori   +    1
Trgu... prostem trgu... sry, prehitr tipkal

Strani: 1 2 3