Strani: 1

FIN-454644 sporočil: 10.879
[#2787474] 06.08.19 10:13
Odgovori   +    4
Pa zmanjsanje populacije. Predvsem to. Manj u/porabnikov.
0126Bacis sporočil: 3.010
[#2787649] 07.08.19 04:49 · odgovor na: FIN-454644 (#2787474)
Odgovori   +    2
[FIN-454644]
Pa zmanjsanje populacije. Predvsem to. Manj u/porabnikov.
Točno to, reši tudi probleme prometa, energetike, smeti,

Težava je le kje začeti, kdo bo prvi :-))))
BostjanPogacar sporočil: 27
[#2787651] 07.08.19 07:05
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: BostjanPogacar 07.08.2019 07:07
Finance, malo se potrudite in najdite tudi vire, ki so skeptični glede globalnega ogravanja. To bo malo težje kot prodajati instant Lučke. PS: “globalno ogrevanje” NI ENAKO “podnebne spremembe”
0126Bacis sporočil: 3.010
[#2787655] 07.08.19 08:24
Odgovori   +    3
Polovica emisij metana izvira iz govedoreje in pridelave riža.
Če bi jih pridelava riža res skrbela bi uporabili GMO riž, ki sploh ne sprošča metana. No pa da slišim naše eko-teroriste, če to upajo povedat!
FIN-454644 sporočil: 10.879
[#2787658] 07.08.19 08:38 · odgovor na: 0126Bacis (#2787649)
Odgovori   +    4
Zagovorniki evtanazije v enem susu resijo miljon problemov. Pokojninska in zdravstvena reforma, stanovanjska politika. Vse na enem mestu: manj penzij, manj domov za ostarele, manj zdravstva, manj plenic. Pa stanovanja se sprostijo.
BorutHocevar sporočil: 1.534
[#2787660] 07.08.19 08:57 · odgovor na: BostjanPogacar (#2787651)
Odgovori   +    0
[BostjanPogacar]
Finance, malo se potrudite in najdite tudi vire, ki so skeptični glede globalnega ogravanja. To bo malo težje kot prodajati instant Lučke. PS: “globalno ogrevanje” NI ENAKO “podnebne spremembe”
Spoštovani BostjanPogacar,

hvala za vašo pobudo. V rubriki Okolje in energija predvsem na željo kakšnega bralca občasno objavim podnebno-skeptično informacijo. Takšnih informacij ni težko najti. Tudi zato, ker jih nekateri politiki, med njimi so tudi naši, pogosto širijo.

Vendar pa me predvsem zanimajo praktična vprašanja. Kako podnebne spremembe vplivajo na posel? Kako se zaradi njih spreminja energetika? Kako naj ravna menedžer, podjetnik? Kako se v tej zvezi spreminjajo poslovni modeli? Po kakšnih izdelkih bodo zaradi podnebnih sprememb povpraševali kupci? Itd.

Med elektrodistributerji slišimo takšno misel: Vi v podnebne spremembe morda verjamete, morda ne, mi pa se moramo ukvarjati z njimi.

Spremljam tudi s podnebjem povezane predpise. Spreminjajo se tudi zaradi javnega mnenja, na katerega pa močno vplivajo posamezniki. Zato je pomembno, kaj pravi LKB. Če nam je všeč ali ne.

In nenazadnje, tudi razvoj terminologije ni nepomemben. Kot verjetno veste, izraz podnebna kriza vse bolj zamenjuje izraze, kot sta globalno ogrevanje in podnebne spremembe.

Lp, B. Hočevar
najobj sporočil: 31.870
[#2787700] 07.08.19 11:40 · odgovor na: BorutHocevar (#2787660)
Odgovori   +    2
[hocevarb]
> [BostjanPogacar]
> Finance, malo se potrudite in najdite tudi vire, ki so skeptični glede globalnega ogravanja. To bo malo težje kot prodajati instant Lučke. PS: “globalno ogrevanje” NI ENAKO “podnebne spremembe”
Spoštovani BostjanPogacar,

hvala za vašo pobudo. V rubriki Okolje in energija predvsem na željo kakšnega bralca občasno objavim podnebno-skeptično informacijo. Takšnih informacij ni težko najti. Tudi zato, ker jih nekateri politiki, med njimi so tudi naši, pogosto širijo.

Vendar pa me predvsem zanimajo praktična vprašanja. Kako podnebne spremembe vplivajo na posel? Kako se zaradi njih spreminja energetika? Kako naj ravna menedžer, podjetnik? Kako se v tej zvezi spreminjajo poslovni modeli? Po kakšnih izdelkih bodo zaradi podnebnih sprememb povpraševali kupci? Itd.

Med elektrodistributerji slišimo takšno misel: Vi v podnebne spremembe morda verjamete, morda ne, mi pa se moramo ukvarjati z njimi.

Spremljam tudi s podnebjem povezane predpise. Spreminjajo se tudi zaradi javnega mnenja, na katerega pa močno vplivajo posamezniki. Zato je pomembno, kaj pravi LKB. Če nam je všeč ali ne.

In nenazadnje, tudi razvoj terminologije ni nepomemben. Kot verjetno veste, izraz podnebna kriza vse bolj zamenjuje izraze, kot sta globalno ogrevanje in podnebne spremembe.

Lp, B. Hočevar
... eh, zakaj podnebna kriza, če pa z raznimi podnebnimi kuponi in zdaj še z zapovedanimi spremembami v kmetijstvu so podnebne spremembe za izbrance predvsem podnebna priložnost ...
BorutHocevar sporočil: 1.534
[#2787712] 07.08.19 12:16 · odgovor na: najobj (#2787700)
Odgovori   +    0
[najobj]
... eh, zakaj podnebna kriza, če pa z raznimi podnebnimi kuponi in zdaj še z zapovedanimi spremembami v kmetijstvu so podnebne spremembe za izbrance predvsem podnebna priložnost ...
Exactly my point. Z rubriko O&E bi rad pripomogel, da bi bilo med izbranci čim več naših podjetij in ljudi. (Priložnosti niso samo v kuponih.)

Prepiri o vplivu človeka na segrevanje k temu ne pripomorejo čisto nič. Podnebni skepticizem pa morda koga celo odvrne od tega, da bi skočil na ta vlak...
FIN-454644 sporočil: 10.879
[#2787715] 07.08.19 12:28 · odgovor na: BorutHocevar (#2787712)
Odgovori   +    1
Kljub vsemu me iskalci priloznosti/napihovalci problema spominjajo na Ciganko, ki je hodila k moji stari mami po vbogajme. Otrok je stekel v kokosnjak medtem ko je stara mama stari ciganki dajala denar. In stara ciganka je vprasala: a imate kako bolno kuro? Jaz bi jo vzela. Nimam, je rekla stara mama. Naslednji dan jo je pa imela, ker je otrok kuri na hitro nogo zlomil. Glavni onesnazevalci niso v EU, ampak na Kitajskem, v Indiji in v Afriki. Cez palec.
BorutHocevar sporočil: 1.534
[#2787719] 07.08.19 12:49 · odgovor na: FIN-454644 (#2787715)
Odgovori   +    0
[FIN-454644]
Glavni onesnazevalci niso v EU, ampak na Kitajskem, v Indiji in v Afriki. Cez palec.
Kako pa s tem v zvezi ocenjujete vse pogostejše vključevanje podnebnih klavzul v trgovinske dogovore, ki jih sklepa EU z drugimi državami?
FIN-454644 sporočil: 10.879
[#2787724] 07.08.19 13:18 · odgovor na: BorutHocevar (#2787719)
Odgovori   +    1
Da papir vse prenese. V New Delhiju npr. se je v zadnjem desetletju zrak samo poslabsal. Podnevi lahko gledas skozi smog v sonce takokot v luno ponoci. Nitimalo te ne slepi.
najobj sporočil: 31.870
[#2787748] 07.08.19 15:40 · odgovor na: BorutHocevar (#2787712)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 07.08.2019 15:42
[hocevarb]
> [najobj]
> ... eh, zakaj podnebna kriza, če pa z raznimi podnebnimi kuponi in zdaj še z zapovedanimi spremembami v kmetijstvu so podnebne spremembe za izbrance predvsem podnebna priložnost ...
Exactly my point. Z rubriko O&E bi rad pripomogel, da bi bilo med izbranci čim več naših podjetij in ljudi. (Priložnosti niso samo v kuponih.)

Prepiri o vplivu človeka na segrevanje k temu ne pripomorejo čisto nič. Podnebni skepticizem pa morda koga celo odvrne od tega, da bi skočil na ta vlak...
... OK, jaz glih nisem imel nekega posebnega pointa, ampak ko sem videl besedo kriza, sem se spomnil na enega drugega Boruta in na besedo priložnost, ki jo gospod predsednik namesto besede kriza tako rad uporablja ... no, dokler pa zaradi že obstoječih podnebnih kuponov in očitno obetajočih se novih kazni za proizvodnjo hrane ne bo kdo skočil pod vlak, bo kljub tudi meni - ne verjamem, da je v tako veliki meri kriv človek - očitnim podnebnim spremembam še nekako šlo ... khmm, razen če ne bo kmalu prepovedano tudi jesti, ker potem ne bodo problem podnebne spremembe, ampak bo problem, da ne bo ljudi, ki bi jih opazili ...
0126Bacis sporočil: 3.010
[#2787752] 07.08.19 17:49 · odgovor na: BorutHocevar (#2787660)
Odgovori   +    0
Zato je pomembno, kaj pravi LKB. Če nam je všeč ali ne.
Kaj pravi, ne pa kaj dela.
Če bo nehala kaditi, bo še največ prispevala k čistemu zraku !!!

Sicer je pa ta naša "nobelovka" že malo ven.
V zadnjem IPCC poročilu je ni (kot tudi nobenega drugega Slovenca):
www.ipcc.ch/report/s...ort-cycle/
FIN-454644 sporočil: 10.879
[#2787820] 08.08.19 07:17 · odgovor na: 0126Bacis (#2787752)
Odgovori   +    1
LKB je pac nekje v sluzbi. Recimo: preganjamo reveze na podezelju, ki v starih peceh kurijo les. Jih bomo pribili na kriz, ker onesnazujejo. To, da vsak mesec zagori eno zbiralisce odpadkov, ali pa da najdemo deponije, ki naj bi onesnazevale podtalnico, pa je krneki. Ker so se pohlepnezi prigrebli do posla, ki je dobro placan, pa ga ne obvladajo. DA NE GOVORIMO o kanalizaciji v Ljubljani. Gresni kozli in resnicni problemi!Da utisamo resnicne probleme, strafamo gresne kozle. Pa na Dunaj se vozimo gledat kako delajo sezigalnice. Kak je to lepo.

Strani: 1